Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Lambda nem lehet a gond?

Közben haladtam: megnéztem este, mi folyik az ecotec takaró alatt..... Jéé STROBOSZKÓP!

Ma elmentem a helyi opeles boltba, vettem gyári gyertákat( hisz már nálam is futottak 30e km-t) meg kábeleket. Ki is cseréltem őket, amint hazaértem. Remélem "csak" ennyi volt a gond. A lambda azért meg lesz vizsgálva.

... a vákuum csöveket a szíjszakadáskor megnézettem, amit kellett, cseréltettem. ( most lehetne ezeket is okolni, ha nincs az a fránya 15e km utáni szíjszakadás :P )

1 hónap alatt csak sikerült kb. 130k-t költenem a vasra. A francba. Viszont most tudom, milyen állapotban van a mocija.

Link to comment
Megosztás:

:shock: :shock:

épp most örömködök itt, hogy 229-en áll a mutató és még majdnem félig tele a tank....az a kis reggeli örömömet is elvetted :? :P

Akkor be kell hogy valljam töredelmesen, hogy volt benne kb. 30 km tegnap, ahol terhelgettem is a gépet, mert bosszantottam egy Audi A6-ost, mert nem tudott lerázni.Még 170km/h-nál sem! :mrgreen: Szal ez azért majd belerondít a képbe, de ha 1X nagyon ment! :D

Link to comment
Megosztás:

Ma ismét tankoltam V-power 95-öst, az első változás, hogy kb 2 fokkal melegebb lett a hűtővizem hőmérséklete, városi használatban.

89-90 helyett ma már 91-92 fokott mutatott, ami ezzel a hűtőráccsal ebben hidegben, lényegesen jobbnak mondható, mint a másikkal.

Link to comment
Megosztás:

Szóval a Spuriról.Nagyon tessik.Jól megy tőle a vas, jobban veszi a lapot, és egyenlőre úgy tűnik, hogy a fogyasztásom is jól alakul, mert idáig elmentem 330km-t, és még mindig a fél fölött van az üza.szint.Kíváncsi leszek a végére.

Megszültett az eredmény.310km város, és200k hosszútáv, 8.2.Mos' erre mit monjak.

Érdekes. :3dglasses:

Link to comment
Megosztás:

nekem 8,7-8,9 között van vegyesen ez jó most igy télen?

Hát tekintve, hogy nagy moci, meg talán nagy láb :P, meg hideg van, meg 16v, meg mittomén, szerintem normál.

OFF

Nagy lábról jut eszembe: kuvva xar, új cipőt vettem, és akkora talpa van (oldalirányban, nem magasságban, tehát nem szánalmas báfáló :D), hogy amikor a kuplungot benyomom, rendszerint beakad a fékpedálba, és nyomom szépen azt is... na most marha jó, amikor 1-est huzatom ki, és váltáskor satufék :D Ma is megszivattam magam legalább 5ször így, még jó, hogy egyszer sem voltak a seggemben, viszont viccesen nézhettem ki, huzatás, aztán satufék. Ezt persze néhányszor 3-4be váltáskor is eljátszottam, onnan még gázabb. De legalább megteszteltem a nemrégiben rendberakott fékrendszeremet :P Rendesen szuperál.

ON

Link to comment
Megosztás:

Itt megnézheted:

http://spuri-adalek.hu/

:wink:

ok, kösz

ja, hogy a topichoz is hozzászóljak,

most shellnél tankolok sima 95öst. itt a környéken nálunk ez vált be. régen OMVt tankoltam, de most ugyanolyan kommersz mint a mol. viszont a JETnél elég gagyi a benya, bár olcsó. tesco+ósan benzinkútnál csak apám tankol, hiába mondom neki, hoyg havi 1000ftért ne baxxa tönkre a kocsiját. eddigi legrosszabb benzint horvátországban tankoltam, zabál, és nem pörög a motor.

városba 7-8 között járok, tempósan. igazából 8 literes áltagfogyasztás még sose jött ki, mindig alatta, ha széttaposom akkor is.

hétvégén voltam vidéken, szép nyugi gurultam, 250km-t mentem, és az első osztás alatt van a mutató picivel. kezdem azt hinni hogy felakadt egy úszó. :P de majd a jó kis pesti dugó úgyis felhozza 7lityóra megint.

Link to comment
Megosztás:

Itt megnézheted:

http://spuri-adalek.hu/

:wink:

hmmm, nem akarok szkeptikus lenni, de én eddig az ilyen "kuruzslás"okban nem hittem :? erről kicsit a prolongos TVreklám jut eszembe, mikor olaj nélkül mentek több órát egy kocsival. és a prolong áldásos hatása miatt nem lett semmi baja a motornak. persze... :twisted:

ki használ innen spurit :?:

Link to comment
Megosztás:

hétvégén voltam vidéken, szép nyugi gurultam, 250km-t mentem, és az első osztás alatt van a mutató picivel. kezdem azt hinni hogy felakadt egy úszó. :P

X16XEL, és 210km, mutató szintén ugyanott.Ebből 120km volt hosszútáv.Jah, meg tök gáz, de nagypapásan.Sajnos most egy darabig nincs rodeózás, míg nem kapom vissza a rendes kerekeimet. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.