Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Nekem a max. egy 250km-en át szinte csak rövidtávon használt üzemben 8.9 volt ugyanilyen mocival. De volt már 6.1 is :( Általában amúgy 7.2-t eszik ha viszonylag sokat megyek városban, ha több az országút akkor már 7 alatt van, ha meg csak országút szinte akkor olyan 6.3-6.4.

Mindez viszonylag dinamikus stílus mellett: szal néha azért odalépek neki és nem váltok fel tool korán mert azt a 16V nem szereti...

Link to comment
Megosztás:

Klubbos benyával járok. Szerintem jó anyag. Kevesebb a fogyi és többet tudok elmenni vele.

nekem az öcsém egyszer betankolt egyet, utána füströlt, kopogott , alig indult az ascona. kihasználta, és azóta nem tankol ott, és semmi baja...

1.6D

én magyarországon sose tankolok kis kuton ......

Link to comment
Megosztás:

auchan benyáról kinek mi a tapasztalata?

Lehetséges hogy gajravágja a kocsit? Petya tankolt, és nagyon panaszkodik rá... én már vagy fél éve azzal járok..

igaz h néha furi az autó, de túl nagy gikszert nem tapasztaltam...

Mások? Érdekelne, hogy megéri-e az a közel 10forint különbség.. vagy hosszú távon rácseszek?!

Link to comment
Megosztás:

auchan benyáról kinek mi a tapasztalata?  

Lehetséges hogy gajravágja a kocsit? Petya tankolt, és nagyon panaszkodik rá... én már vagy fél éve azzal járok..  

igaz h néha furi az autó, de túl nagy gikszert nem tapasztaltam...

Mások? Érdekelne, hogy megéri-e az a közel 10forint különbség.. vagy hosszú távon rácseszek?!

Én már kétszer tankoltam soroksári Auchan kúton. Problémám nem volt vele viszont picit gyengébbnek éreztem a kocsit ez lehet pszihés is de ami mérhető, hogy majd egy literrel (+ 0.7-0.9l/100km) többre jött ki a fogyasztás mint omv vagy shell 95-össel.

Link to comment
Megosztás:

Én már kétszer tankoltam soroksári Auchan kúton. Problémám nem volt vele viszont picit gyengébbnek éreztem a kocsit ez lehet pszihés is de ami mérhető, hogy majd egy literrel (+ 0.7-0.9l/100km) többre jött ki a fogyasztás mint omv vagy shell 95-össel.

Szorgalmasan tankolom a kocsit teszkóban. Semmi baja, megy is és fogyasztás is húsz liter alatt van :wink: . De legközelebb megpróbálom a molt, hátha lesz vmi különbség.

Link to comment
Megosztás:

Most a Shell-nél tankoltam,és vegyesben jártam (város-autóút nagyobbrészt,kevés autópálya) toltam neki ami a csövön kifért,és 6.9 tudtam megetetni vele!Az érdekes az ,hogy a spanom c14nz -je 8 körül eszik,pedig ő csak 80-al közlekedik,ugyanazon az útvonalon! :(

Link to comment
Megosztás:

Nem is olyan rossz ez a SPURI.

A szokásos 7.2 vegyes most csak 6.6 lett.

Bár ez nem korrekt mérés mert csak kb fél tanknál öntöttem hozzá és a lambda szondám is szerakodott amig ki nem cseréltem gyárira.

Na de most telelöktem a tankot spuri+95-ös. Majd ha kiürül mondom mennyi lett így a fogyasztás.

Hát szerintem ez inkább a lambda miatt lesz, pláne ha a régi még rossz is volt. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hát szerintem ez inkább a lambda miatt lesz, pláne ha a régi még rossz is volt. :wink:

Ebből a fogyasztásból csak az utolsó 50km volt az új lambda szondával így az nem nagyon szólhatott bele, bár ki tudja...

Ha már lambdára fognám akkor inkább a régi végső haldoklásakor okozhatott szegényebb keveréket igy kisebb fogyasztást.

Link to comment
Megosztás:

Oké, én nem akarok semmi jónak elrontója lenni. :(

Ha Nálad tényleg működik és megéri, akkor nincs vita. :wink:

Lehet elsiettem a dolgot és nem is ennek a következménye csak örültem a kisebb fogyasztásnak.

Egyenlőre töltögetem amig tart a flakon (kb 5 tankolás) és méregetem a fogyasztást és utánna levonom a következtetést és leírom a tapasztalatokat.

Link to comment
Megosztás:

Én mindíg shell euro95-t vagy v-power racing-t tankolok, mert nálunk a shell-n kívül MOL van az meg kizárva.

A fogyim teljesen gyári sőt ha tojás van a pedál alatt 7-8 között eljárok a városban meleg motornál

Nemkicsi tojás lehet!Bár Fecka17 is hasonló adatokat produkál a Calival. :roll:

Link to comment
Megosztás:

500 km utánfutóval, fele úton dugig rakva 100-110-es tempóval 6,2-es fogyi :smt041

Köv. 500 km M3, M1 140-150 km/h 1 óra Budapest dugó 7,2 l/100km :doubt:

Ilyen sok még nem volt; megnéztem a guminyomást : 1,6-1,7 :baaaby:

Következtetés : sűrűbben kell ellenőriznem a gumikat. Tudtam hogy befolyásolja a fogyasztást, de ennyire... Pedig most először próbáltam a Shell 95-öst. :smt091

Link to comment
Megosztás:

Ich nicht olvasni Deutch, de ez gondolom valami ki mennyit fogyaszt táblázat.

Hát, az látszik, hogy a dízelek uralják az élmezőnyt.

SZVSZ ez így nicht richtig. Se km, se sebesség, használat mivolta... Majd gurulok én nekik 2km lejtőn egy 3,97-et aztán csak csodálkoznak. :wink:

Van kilcsi is meg sebesség is, meg útfajta is.

Bár lehet hogy nem mindenhol. Rá kell klikk és ott lesz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.