Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Lenne egy nagyon nagy problemam!(opel corsa b 98 1.0 ,x10xe.)

Kezdem az elejen,egyik naprol a masikra elment az ero a kocsimban,elvittem szerelohoz,folytoszelep tisztitas "megoldja a problemam"(hibakod semmi).

A tisztitas olyan jol sikerult szebb lett mint ujkoraban,erre fel alpjarat 2000 es lett,szerelo megint.(tudom kell neki ido mire ujra vissza all az alpjarat de ez nem tortent meg).fals levego a pillango szelep mellett el volt kopva a pillango szelep,es hozzaert a tengely mellett a folytoszelep haz oldalahoz(szepen koptatva igy a fszelepet).Megszabadult a sok olajsaros lerakodastol igy mellette szivta a plusz levegot.Bonto uj folytoszelep haz,megtisztit felrak hibakod,alapjarati motor feszultsege tul alacsony/tul magas.Uj alapjarati motor hiba megoldva.2 nap mulva kb sarga lampa,nezzuk mi a kovetkezo problemaja.Legtomeg mero feszultsege tul magas /tul alacsony.Kicserelve,hiba megmaradt annyi kivetelevel hogy most csak bevillan a sarga lampa.Gyorsitasnal semmi gond mikor esik vissza a fordulat egyszeruen sarga lampa nincs ero nem megy,kuplung 2-3 felporgetes lampa kialszik kuplung fel kocsi hibatlanul megy tovabb.Ha valaki tapasztalt mar ilyen hibat legyszi segitsen mert mar nincs mit cserelni,meg feleslegesen nem akarok kolteni.Meg valami olaj,gyertya,legszuro,olajszuro,benzinszuro,lambda szonda,olaj nyomas szenzor cserelve mert hetente 1 csepp olaj kicsepent ("az lesz a baj ".,semmi valtozas)injektorok tisztitva hibatlanul mukodnek.kompreszio meres tokeletes....

Ha valaki tud segitsen vagy valami otlete van szivesen meghalgatom! Elore is koszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy nagyon nagy problemam!(opel corsa b 98 1.0 ,x10xe.)

Kezdem az elejen,egyik naprol a masikra elment az ero a kocsimban,elvittem szerelohoz,folytoszelep tisztitas "megoldja a problemam"

[...]

Szia!

Nem ismerem a körülményeket, de a legjobb megoldásnak az én asztalom mellől egy másik szerelő keresése tűnik. Akkor is, hogyha az X10XE motor - ha jók az emlékeim - nem a legproblémamentesebb motorja a Corsáknak. Ezt a mondatot mondjuk többszörösem nem értem (fals levego a pillango szelep mellett el volt kopva a pillango szelep,es hozzaert a tengely mellett a folytoszelep haz oldalahoz(szepen koptatva igy a fszelepet), de spongyát rá. Valami hozzáértő kell, aki már látott ilyen motort. Sok sikert! :)

Link to comment
Megosztás:

Közben talátam infőt, 9,7 mm-nél kell cserélni.

Megnéztem, a miénk nagyon oda van, 8,5 mm vastag most... Kicsit túlfutott.

A betétek is szarok, 3 mm körül vannak.

Megvolt a féktárcsa-fékbetét csere. Starline alkatrészek mentek bele, ez volt a legolcsóbb, megvolt 10 ezerből az egész mutatvány (3 ezer/db tárcsa, 4 ezer a betét készlet). Első ránézésre kellemes csalódás volt a tárcsa és a betét is. A tárcsa szépen meg van munkálva és köszörülve, nem gondolnám, hogy a gyári megérné a maga 26 ezer Ft-ját. Légmentesen be volt csomagolva a tárcsa, le volt olajozva, hogy a felszerelésig ne rozsdásodjon.

Link to comment
Megosztás:

Megvolt a féktárcsa-fékbetét csere. Starline alkatrészek mentek bele, ez volt a legolcsóbb, megvolt 10 ezerből az egész mutatvány (3 ezer/db tárcsa, 4 ezer a betét készlet). Első ránézésre kellemes csalódás volt a tárcsa és a betét is. A tárcsa szépen meg van munkálva és köszörülve, nem gondolnám, hogy a gyári megérné a maga 26 ezer Ft-ját. Légmentesen be volt csomagolva a tárcsa, le volt olajozva, hogy a felszerelésig ne rozsdásodjon.

Én is raktam már fel ilyet, semmi gond nincs vele, szépen teszi a dolgát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

multkor lelkendeztem, h milyen jo vasart csinaltam, milyen jo kis corsa B-t vettem(X12XE), és hogy az autó 100% (majdnem leszámítva a szervót, hogy picit balra húz)

NA, eddig tartott :-(

Cseréltünk egy nyitott termosztátot is, szerelő mondta, h majd még 1 litert töltsek utána. Megtörtént ez is, középvonalon a viz.

Ma egy picit jobban meghajtottam, nem mentem gyorsan, csak kihuzattam a 2.-at, 3.-at picit, amire hazaértem a 8 kilométeres útról és beálltam a kapu elé, hallom, hogy a motor magasabb fordulatszámon jár, mint szokott, ránézek a hőfokmérőre, és majd hülyét kaptam, ki volt akadva a pirosban.

gyorsan be a fűtest maxon (skoda rutin), de csak jéghideg levegő jön.na leallitottam, motorhazteto fel, nem volt viz benne, a motorhaztetőn belülröl koszos kávészinü hűtővíz cseppek/folyások voltak.

ugyanakkor a blokkon sehol egy csep viz sem. a betonra nem folyt ki nem csepegett semmi, a kipufogo nem nyomott vizparat. Nem jöttem rá mi nyomta a koszos vizet a motorhaztetore.

Motor le. megvartam mig kihult, majd raktam bele 3/4 liter vizet, igy megint félen volt a gömb.

Aztán 1 óra mulva (áltt addig, be sem inditottam) megint lement a viz, kellett bele megint 1 liter.

Még az elején (a 2 liter betoltese elott) megnéztem az olajat, nivopalca kozepen, ott volt kozepen, az olaj pedig jo allagu, nem vizes.

a 2 liter betoltese utan is ugyanott a nivo,

Tudja valaki mi történt? A termosztát csere után járkáltam vagy 50 km-er, 93 fokos max vizzel.

És hova a csudába folyik a viz???

Köszi,

Tomi

Link to comment
Megosztás:

[...]

És hova a csudába folyik a viz???

[...]

Nos, én a helyedben elsőnek átvzsgálnám a motorteret. Minden csőcsatlakozás legyen a helyén, alul-fölül, nem csepeg, nem folyik, ilyenek. Beleértve az esetlegesen megnyitott légtelenítőpontokat is.

Ha minden a helyén van, feltölteném hűtőfolyadékkal, beindítanám, és várnám a műsort, néha rápillantva a hőmérséklet-jelzőre a műszerfalon.

Ha ekkora mennyiségben - fűteni sem tudsz - fogy a hűtőközeg, feltehetően nem a hengerfejtömítés lyukas.

Sok sikert, és gyere vissza az eredménnyel. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Nos, én a helyedben elsőnek átvzsgálnám a motorteret. Minden csőcsatlakozás legyen a helyén, alul-fölül, nem csepeg, nem folyik, ilyenek. Beleértve az esetlegesen megnyitott légtelenítőpontokat is.

Ha minden a helyén van, feltölteném hűtőfolyadékkal, beindítanám, és várnám a műsort, néha rápillantva a hőmérséklet-jelzőre a műszerfalon.

Ha ekkora mennyiségben - fűteni sem tudsz - fogy a hűtőközeg, feltehetően nem a hengerfejtömítés lyukas.

Sok sikert, és gyere vissza az eredménnyel. :icon13:

Szia, nincs sehol sem viz! se a betonra, se sehova nem megy, 3 ora alatt elmegy 1 liter viz ugy hogy áll az autó a garázsban. Most neztem, 3 oraja be sem inditottam, es feltoltottem felig, most néztem 3 óra utan, már csak félig van a gömb.. olaj nivon nincs emelkedés. (szárazra dörgöltem, ha viz lenne az olaj tetején és a pálcán megcsillanna a zseblámpa alatt )

Módosítva : truebaba
Link to comment
Megosztás:

Szia, nincs sehol sem viz! se a betonra, se sehova nem megy, 3 ora alatt elmegy 1 liter viz ugy hogy áll az autó a garázsban. Most neztem, 3 oraja be sem inditottam, es feltoltottem felig, most néztem 3 óra utan, már csak félig van a gömb.. olaj nivon nincs emelkedés. (szárazra dörgöltem, ha viz lenne az olaj tetején és a pálcán megcsillanna a zseblámpa alatt )

Hmm, érdekes.

Akkor így hirtelen két dologra tudok gondolni: Nem légtelenített le a rendszer eléggé, és akkor többé-kevésbé normális az utántöltögetés, vagy valamiképp kilyukadt az utastér radiátora, és a padlóra folyik az összes hűtőközeg. Más ötletem nincs, valahová csak eltávozik az a sok víz.

Link to comment
Megosztás:

Hmm, érdekes.

Akkor így hirtelen két dologra tudok gondolni: Nem légtelenített le a rendszer eléggé, és akkor többé-kevésbé normális az utántöltögetés, vagy valamiképp kilyukadt az utastér radiátora, és a padlóra folyik az összes hűtőközeg. Más ötletem nincs, valahová csak eltávozik az a sok víz.

Engem ez ma tacsra tett, de nem kicsit..

beinditottam az elobb, 12 percig ment, 100 fokos lett a vize, pedig meg a gomb aljan van keves.

DE a ventillator mar nem is kapcsol be.. Lehet majd a biztositekat megnezem, ha van neki.

És mar hianyzik tobb mint fél liter viz.. utaster csontszaraz, kipufogobol nem jon viz, olaj szint ugyanott van..

És minden amit leirtam igaz.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hengerfejes a motor, oda megy el a víz,

Bár abban is biztos, vagyok, hogy így fórumon keresztül nem fogjuk tudni megoldani a problémádat.

Szia, tehat eddig a mai napon plusszban 2 litert töltöttem bele, úgy hogy állt az autó és mégis pár órán belül eltünt (beinditás nélkül is).

Ahogy irták máshol is ez a 2 liter viz azért nem kis mennyiség, ennek valahol meg kellene jelennie (amilyen szerencsés vagyok nálam lehet dimenziót is vált)

Mivel úgyis szét kell már szedni a motort, holnap egész nap szakaszosan feltöltöm vagy 5 liter vizzel..

csak kiderül hova folyik!

Link to comment
Megosztás:

Szia, tehat eddig a mai napon plusszban 2 litert töltöttem bele, úgy hogy állt az autó és mégis pár órán belül eltünt (beinditás nélkül is).

Ahogy irták máshol is ez a 2 liter viz azért nem kis mennyiség, ennek valahol meg kellene jelennie (amilyen szerencsés vagyok nálam lehet dimenziót is vált)

Mivel úgyis szét kell már szedni a motort, holnap egész nap szakaszosan feltöltöm vagy 5 liter vizzel..

csak kiderül hova folyik!

Vedd ki a gyertyákat, és úgy töltsd fel a gömböt. Arra is kíváncsi lennék, hogy hogyha csak kizárólag utántöltesz, mekkora az a mennyiség, ami után nem kér többet. Három liter, öt, tíz? Annyinak már nyoma kell, hogy legyen. Hacsak nem folyik ki a lukas HF-tömítésen keresztül egy kipufogószelepen át a kipuf.csőbe, majd a dobokba. Oda jó sok víz fér. :)

Ha véletlenül tényleg a hengerbe kerül a víz, vigyázz a beindítással, mert előfordulhat, hogy már csak víz van az adott hengerben, és a dugattyú azt próbálja meg sűríteni. Ez igencsak nem tesz jót a motornak; ezért is szedném ki a gyertyákat próba közben.

Mindenesetre érdekes lesz megtudni, mi az oka a vízfogyásnak.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Vedd ki a gyertyákat, és úgy töltsd fel a gömböt. Arra is kíváncsi lennék, hogy hogyha csak kizárólag utántöltesz, mekkora az a mennyiség, ami után nem kér többet. Három liter, öt, tíz? Annyinak már nyoma kell, hogy legyen. Hacsak nem folyik ki a lukas HF-tömítésen keresztül egy kipufogószelepen át a kipuf.csőbe, majd a dobokba. Oda jó sok víz fér. :)

Ha véletlenül tényleg a hengerbe kerül a víz, vigyázz a beindítással, mert előfordulhat, hogy már csak víz van az adott hengerben, és a dugattyú azt próbálja meg sűríteni. Ez igencsak nem tesz jót a motornak; ezért is szedném ki a gyertyákat próba közben.

Mindenesetre érdekes lesz megtudni, mi az oka a vízfogyásnak.

Hello, na pár dolog: a vadi uj termosztát (szinte a legdrágább tipus volt valami 7500ft) elromlott. Allandoan zár 95 foknál is. Ezt kezdetben nem tette.

ma délután 3/4-ig töltöttem a gömböt vizzel, reggel megnezem hogy áll..

tehát mostmár összesen 4 liter viz rátöltés volt 2 nap alatt, szinte álló helyzetben, az auto ma mozgott 3 kilométert.

- amikor ma beinditottam, ráléptem párszor a gázra, 3000-4000 fordulatnál sem jött ki több (kondenz viz) a kipufugon, mint barmikor maskor, ez normalis

-autó alatt nincs se jég se tócsa a betonon

- rogton indul (a tipikus 4-5.-ig kehegesre, gondolom, ez programozott a corsanal, mindig igy indul )

- olajbeonto kinyitva nem habos, szép barna olaj

- olajnivo, nem mozdul a szint, szép barna olaj, nem folyós.

ami viszont fura, belsoterben halgatozva, amikor alapjarato ment, mindenfele bugyborekolasos hangot hallok, mintha menne ki a levego a csoveken.

de kozben nem fogyott viz (15 perc proba)

Igazabol azon gondolkozom, hogy vissza kellene rakni a régi allandoan nyitó termosztátot, 7.5 liter volt varosban nehez labbal, de nem volt gond a vizzel..

lehet már az öreg 150e km-es futásteljesitményű corsák nem birják az új termosztátot? Legyen nyitva és kész?

Link to comment
Megosztás:

[...]

belsoterben halgatozva, amikor alapjarato ment, mindenfele bugyborekolasos hangot hallok, mintha menne ki a levego a csoveken.

de kozben nem fogyott viz (15 perc proba)

Előfordulhat, hogy a szerelő csak leengedte a hűtővizet, de feltölteni elfelejtette, vagy lustaságból figyelmetlenségből nem várta meg, míg kinyit a termosztát, és csak egy liter fagyállóval töltötte fel?

Esetleg egyátalán nem nyit ki a termosztát, mert hibás darabot fogtál ki, jó minőség ide vagy oda? Esetleg véletlenül fordítva lett beszerelve, vagy AS-szabvány szerint? (Ahogy Sikerül)

Melegszik ( =forró) a hűtő, amikor a műszerfalon már piros felé kúszik a mutató?

Ha nehezen/nem nyit ki a termosztát, akkor lehet, hogy csak igen nehezen tudod feltölteni, vagy a te motorodnál van külön valami légtelenítő - ezt nem tudom, nem ismerem ezt a motortípust.

A bugyborékolás igen, tipikusan önlégtelenítés miatt hallatszik.

Igazabol azon gondolkozom, hogy vissza kellene rakni a régi allandoan nyitó termosztátot, 7.5 liter volt varosban nehez labbal, de nem volt gond a vizzel..

lehet már az öreg 150e km-es futásteljesitményű corsák nem birják az új termosztátot? Legyen nyitva és kész?

Jajmár. =) Ez hasonló ahhoz, hogy az öreg autó csak rossz lehet, mert hiszen öreg. Mondják azok, akik nem tartják karban a járgányt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Igen nagy problémával állok szemben.

Nemsokára megy a kocsi műszakira.

Elvittem a kocsit lakatoshoz és elég nagy a baj!

A két küszöb csere még menne is,de van 2nyúlványom alul ami az alvázból kijőve tartja a két első futóművet-talpast és teljesen elrohadtak!

Hogy lehetne javítani?

Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Igen nagy problémával állok szemben.

Nemsokára megy a kocsi műszakira.

Elvittem a kocsit lakatoshoz és elég nagy a baj!

A két küszöb csere még menne is,de van 2nyúlványom alul ami az alvázból kijőve tartja a két első futóművet-talpast és teljesen elrohadtak!

Hogy lehetne javítani?

Szerintetek?

Ahoj, Te is megkapod a Lökött-féle hurrá-optimizmust ;)

Na de viccen kívül: bízd a lakatosra, meg fogja tudni csinálni. Pontosan úgy, ahogyan a küszöböt, csak vastagabb lemezből, és esetleg nem lesz olyan szép, mert úgysem szem előtt van.

Fő, hogy utána kenje le valami védelemmel, hogy pár évig kitartson - tízéves garanciát azért ne várj a munkától. A Corsákon (is?) típushiba a váznyúlvány-rohadás, ha ez bíztat: én csodabogaram már túl van a javításon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszives.

Összetörték a Corsa elejét. Két lámpa csere. Jelenleg sima üveges nem gyári van rajta. Viszont most nem találok ilyet sehol, viszont most is ilyet szeretnék.

Valaki tud segíteni?

Más:

Csattog a motor (nem hidrotőke), a szakik azt mondják túl sokat jártam rossz hűtés rendszerrel ezért lassan nagy felujítés következne egy vagyonért (az autó árához képest)

Gondoltam motorcsere. Melyik az amelyik motor mindenféle bonyolultabb faragás nélkül belemegy? (most x14sz)

Mit cserljek? Motor-váltó?

Köszönöm a válaszokat és a megértést, csak most kezdem

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma megint rendes megcumiztatott a pokolgépem(X10XE).

Nem indult.És pont az autómosóban, tiszta égés volt.

Az önindító forgatja motort de mégsem gyúl be, viszont tolásra meg beindult pöc-röff alapon.

Ugye már írtam erről és egy sorstárs ajánlotta a főtengely jeladót.

Ez rendben is van de akkor tolásra miért indul?

Szerelőről lemondhatok, mert mikor ott voltam ugye nem csinálta, legutóbb pedig 1 hónapja csinálta mikor írtam is róla.Nem fogom neki otthagyni egy hónapra hogy használja, és persze nem is jönne ki ha éppen nem indulna, hogy mégis megnézze...

De a dolog most úgy nézett ki hogy otthonról indultam(már meleg volt a motor mert járkáltam vele) és már jópárat fordított az önindító mire begyúlt na mondom jólvan, megálltam vásárolni kimegyek a kocsihoz indítom pöcc-röff, elmentem lemosatni indítok nem indul csak forgatja az önindító a motort.Volt ott egy ismerős segített, megtolta, indítottam, ráengedtem a kuplungot és már ment is.

Hideg-meleg motor nem számít mert először hideg motornál nem akart reggel indulni, most meg már üzem meleg volt a motor.

Attól félek egyszer megáll a szerkezet valahol és szophatok.

Szóval szerintetek megpróbálkozzak a főtengely jeladóval vagy valami más lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

C12NZ-s motornál észrevettem hogy csöpög a víz a vízpumpánál.

Legutóbb együtt cseréltem a vezérléssel a vízpumpát. Azóta olyan 1500-2000km lett beletéve.

Első kérdésem mi miatt ereszthet? Tömítés? Elkopott vagy selejtes vízpumpa? Esetleg rosszul összeszerelt vezérlés miatt elkopott?

Valószínű az egész vízpumpát cserélni kell?

A másik kérdésem pedig az lenne hogyha úgy adódik akkor milyen márkályú vízpumpát ajánlotok? És melyik vízpumpát ne vegyek meg semmiképpen?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

C12NZ-s motornál észrevettem hogy csöpög a víz a vízpumpánál.

Legutóbb együtt cseréltem a vezérléssel a vízpumpát. Azóta olyan 1500-2000km lett beletéve.

Első kérdésem mi miatt ereszthet? Tömítés? Elkopott vagy selejtes vízpumpa? Esetleg rosszul összeszerelt vezérlés miatt elkopott?

Valószínű az egész vízpumpát cserélni kell?

A másik kérdésem pedig az lenne hogyha úgy adódik akkor milyen márkályú vízpumpát ajánlotok? És melyik vízpumpát ne vegyek meg semmiképpen?

Lehet, hogy felgyűrték a tömítést a pumpánál azért enged, vagy elmozdult.

Nem feltétlenül cserés, utána kell nézni miért enged.

Márkában a HQ-t nem ajánlanám, a többi mind rendben van tudtommal.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.