Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

:hiya:

Nos, kollégák, üdv az óhazából. Megjárattam a kicsi kocsit az elmúlt két hétben Finnország->Portugália->Magyarország viszonylatban. :rolleyes:

Nagyjából kilenc vezetési (és öt pihenő)nap után az egyenleg 8042 km, 461 liter 95-ös benzin 5,7-es átlaggal sok hegy és sok völgy után.

Mindössze a vízpupmát kellett kicserélnem út közben, összességében véve igen elégedett vagyok a jószággal.

:whistle:

Nem semmi. Ki lett lakatolva?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Segitséget szeretnék kérni.

Van egy 1994 -es Opel Corsa B 1.4i (c14nz) autónk.

A problémám ott kezdődik vele, hogy akárhányszor elmegyek vele tankolni, azaz tele tankolom, utána nem indul el, csak kb. 1 óra állás után vagy haza húzás után kis pihenővel, de utána el indul. Két tankolás között hiba nélkül müködik az autó.

Az autó 2 évig állt, utána kapott egy nagy szervízt, AC pumpa 2 hónapja lett cserélve, injektor 1 hónapja, benzin szűrő nagy szervíznél lett cserélve + a tankot is kitakaritottuk.

Mi lehet a hiba oka? Mit probáljunk még megnézzni rajta? Mit lehet vele kezdeni?

Válaszotokat elöre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Igen, de inkább ne kérdezd meg, mennyiért.

Azóta már visszaértem északra - valamikor dolgozni is kell :rolleyes: - tizenkét kilométer híján tízezer kilométer lett a vége. Kalaplengetés a kis autónak. :)

Igen,szép kis túra lehetett.

Még vízpumpát sem kellett volna cserélned szerintem ha figyelsz a hangjára,jót veszel-időben cseréled.

Link to comment
Megosztás:

Igen, szép túra volt. :)

Bizony ám, hogy már indulás előtt cserés lett volna a vízpumpa - ha tudom, hogy miből jön a hang. Ettől függetlenül 100%-ban én vagyok a hunyó, nem tagadom. Tulajdonképpen elég nagy ostobaság volt. :omg:

Aztán hogy elkezdett csepegni a mérsékelt gyorsulású sasból a hűtővíz, már leesett, hogy hol is a gond, és hogy azonnal cserélendő, itt és most. Még 18-as kulcs is volt nálam, ami a jeladó kerekének a csavarjához kell. :icon10:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Arra lennék kiváncsi h mért melegszik fel viszonlag elég hamar a hütő vizem ? ha beérek a városba 20-30km autózás ut pl és lámpa vagy araszolás (utfelujítás miatt) Stb nem sok kell és már 100-on van a mutató késöbb ugye venti is bekapcs. de ha ugye vége tötymörgésnek és rudok rendesen haladni akkor lassan visssza áll. sztem elég hamar melegszik sztem Sejtet ez vmit ? / X14xe /

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Arra lennék kiváncsi h mért melegszik fel viszonlag elég hamar a hütő vizem ? ha beérek a városba 20-30km autózás ut pl és lámpa vagy araszolás (utfelujítás miatt) Stb nem sok kell és már 100-on van a mutató késöbb ugye venti is bekapcs. de ha ugye vége tötymörgésnek és rudok rendesen haladni akkor lassan visssza áll. sztem elég hamar melegszik sztem Sejtet ez vmit ? / X14xe /

Mind ilyen,motorkódtól függetlenül. Újabb meg a jappán is ilyen, 2006-os polo-ban pl. fixen 90-re ragasztva a mutató a venti meg megy. Nem mindegyik mutat valósat,csak akkor kúszik fel ha tényleg gebasz van.

Kisköbcentis nagynyomású dízel nem ilyen,ott télen alapjáraton képes lefelé menni a mutató.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

1 hónapja vettem egy Opel corsa b 1.2i 16v x12xe motorkódú autót 300 km után alap járaton hideg motornál kopogó hangot ad majd ha el kezd üzemi hőmérsékletre melegedni a kopogó hang meg szűnik , az üzemanyag szint jelző furcsa módon gyorsulásnál le megy majd lassulásnál fel megy, ill. néztem alkatrészeket az autóhoz pl. kormány összekötő gömb csuklót a sok fajta közül melyiket kellene meg rendelnem mivel az alváz szám 10 edik jele x . tudnátok segiteni ?

Nekem is kopogottak a hidrotőkék a motorban. Át lett mosva a motor, kapott minőségi olajat + hidrotőke adalékot azóta semmi hangja sincsen. Az olcsó olajokat, rossz minőségű olajokat kerüld el.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

94-es 1.2-es B Corsa Swingem van és időnként kigyullad néhány másodpercre a motorhiba ikon.... !? Fogalmam sincs miért.

Egyszer már volt ilyen akkor a gyújtással volt gond de akkor dadogott is kicsit viszont most semmi. Akkor volt gyújtókábelcsere

meg gyertyacsere. Most pedig elindulok aztán megjelenik néhány pillanatra és kialszik ennyi.... Van vkinek ötlete mi lehet ez?

üdv és köszönöm

gzozo

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

94-es 1.2-es B Corsa Swingem van és időnként kigyullad néhány másodpercre a motorhiba ikon.... !? Fogalmam sincs miért.

Egyszer már volt ilyen akkor a gyújtással volt gond de akkor dadogott is kicsit viszont most semmi. Akkor volt gyújtókábelcsere

meg gyertyacsere. Most pedig elindulok aztán megjelenik néhány pillanatra és kialszik ennyi.... Van vkinek ötlete mi lehet ez?

üdv és köszönöm

gzozo

Ha volt check engine akkor van tárolt hibakód is, ki kell villogtatni és az ECU megmondja mi a gondja!

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/38/hibakod_kiolvasas__kivillogtatas_

Link to comment
Megosztás:

Mosatáshoz be szokott válni az 5w-30 olaj (talán x12xe-be nem is híg ). Szóval olajcserénél mondjuk dexos 2 gm 5w-30 kerüljön bele,az tuti jól átmossa. Az olajszintet érdemes figyelni sűrűn,mert lehet,hogy 10w-40et nem de a vékonyabbat csipegetni fogja.

ezek szerint opel gm olajat használjak ez tuti minöség vagy mást? ( 1 hónapja vettem az autót s a "papiros" alapján előtte volt olaj csere plusz olaj szűrő csere, szóval kb 1 év következö olajcseréig ) aral blue tronick 10w40 van benne de a szervizkönyv szerint 5w40 est tettek bele egy ideig majd egyszer 10w40 re váltottak 70.000km nél . ill a dexos 2 gm 5w30 ast menyi ideig használjam egy olajcsere periódusig vagy csak egy pár ezer km ig majd váltsak 10w40 re?

Link to comment
Megosztás:

ezek szerint opel gm olajat használjak ez tuti minöség vagy mást? ( 1 hónapja vettem az autót s a "papiros" alapján előtte volt olaj csere plusz olaj szűrő csere, szóval kb 1 év következö olajcseréig ) aral blue tronick 10w40 van benne de a szervizkönyv szerint 5w40 est tettek bele egy ideig majd egyszer 10w40 re váltottak 70.000km nél . ill a dexos 2 gm 5w30 ast menyi ideig használjam egy olajcsere periódusig vagy csak egy pár ezer km ig majd váltsak 10w40 re?

Attól függ,ha nagyon eszi,akkor ne sok olajat etess meg vele ,válts vissza sűrűbbre. Azért ezt az 5w-30-at mondtam,mert jó áron van és opelbe való és ha az nem mossa át,akkor semmi.

Frissen vett autóba azért mindenképpen cserélnék olajat akármilyen matricák vannak benne.Az a biztos.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Elsősorban ábrát, skiccet, vagy leírást 3 ajtós Corsa B csomagtartó világítás ügyében. A lámpa megvan, nyitáskapcsoló megvan, de szerintem az összes kábel hiányzik. Ebben az esetben mit-honnan-hova hogy megjavuljon??

Előre is köszönöm a segítséget!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Elsősorban ábrát, skiccet, vagy leírást 3 ajtós Corsa B csomagtartó világítás ügyében. A lámpa megvan, nyitáskapcsoló megvan, de szerintem az összes kábel hiányzik. Ebben az esetben mit-honnan-hova hogy megjavuljon??

Előre is köszönöm a segítséget!!!

Azzal biztosan tisztában vagy, hogy a csomagtér-világítás kapcsolója (is) föld-kapcsolás elvén működik. Tehát a lámpa egyik vége megkapja a fix +12 voltot a biztosítéktáblán keresztül, a másik vége pedig össze van kötve a csomagtérajtón lévő kapcsolóval. A kapcsoló mindössze annyit csinál, hogy amikor kinyitod a csomagtérajtót, letesteli a rákötött vezetéket. :sneaky:

Tehát:

[+12V] <-----------> [biztosíték] <------------> [lámpa]<------------> [kapcsoló a csomagtérajtón]

Elnézést, ha mindez tiszta volt. :)

Az ajtóból a kocsitestbe a vezetékeket a bal ajtópántnál (zsanér? jaj :blink: viszik át egy gumiharmonikában - ott szokott a hátsó ablak mosó gumicsöve elszakadni. :icon10:

Link to comment
Megosztás:

Valaki szedett már ki rádió antennát? Azt ami a tető hátsó részén van. Fényezésre készítem elő a kicsi corsat és ma az következne majd. A tető kárpitot megbontottam+ van egy ~ 10 cm széles ovális műanyag azt kipattintottam ott látok egy ~ 19es anyát az antenna belső felén. Elég azt valahogy letekerni és ki tudom húzni valahogy?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.