Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

A morcositást is büntetik és még sok mindent még is mindenkinek tele a kocsija... De hát ez a lényeg legyen éndzsöláljz, morcositás, 21es felni SAL szubcső, neon meg LED mindenhova. Azt jó ha a buszt meg tudja előzni de azt is csak lendületből. :lol:

Nana , a Sal szubcsőé nem büntetnek :D

Az a baj ,hogy itt úgy működik, hogy amilyen kedve van a kedves rendőrbának , úgy büntet :devlish:

Amúgy tudja vki hogy a tetőannterna kábele az hol megy végig a fejegységig?

A tetőkárpítban vagy lent van elvezetve?

Link to comment
Megosztás:

Nana , a Sal szubcsőé nem büntetnek :D

Az a baj ,hogy itt úgy működik, hogy amilyen kedve van a kedves rendőrbának , úgy büntet :devlish:

Amúgy tudja vki hogy a tetőannterna kábele az hol megy végig a fejegységig?

A tetőkárpítban vagy lent van elvezetve?

Igazából most hallottam, hogy évi 18 milliárd forintot akarnak beszedni büntetésből. És valami olyasmit hallottam, hogy az heti 35 millió FT-ot jelent :lol:

Szóval nem lesz itt olyan, hogy kedves vagy kedvtelen rendőr. Mindenkit meg basz..nak :devlish:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

hogy jön szét a fűtés kapcsoló környéke, hogy izzókat tudjak cserélni benne?

köszi

Egyet visszalépsz és ott találod a Gy.I.K-ot abban az első leírás, ha részletesebben is érdekel, lehet vissza lapozni (bőven :lol:)

Link to comment
Megosztás:

Nana , a Sal szubcsőé nem büntetnek :D

Az a baj ,hogy itt úgy működik, hogy amilyen kedve van a kedves rendőrbának , úgy büntet :icon13:

Amúgy tudja vki hogy a tetőannterna kábele az hol megy végig a fejegységig?

A tetőkárpítban vagy lent van elvezetve?

Pontosan én sem tudom, de szerintem a tetőkárpit alatt, mivel az autó komplett alját szinte láttam már és sosem találkoztam vele, meg mi értelme lenne ott vinni :devlish: Szerintem az antennától balra vagy jobbra vitték el a tető szélénél, és le valamelyik a oszlopon és úgy be középre, de van egy olyan sejtésem, hogy jobb oldalon van az egész :lol: Majd kiokosítanak minket azok akik találkoztak már vele! :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Pontosan én sem tudom, de szerintem a tetőkárpit alatt, mivel az autó komplett alját szinte láttam már és sosem találkoztam vele, meg mi értelme lenne ott vinni :devlish: Szerintem az antennától balra vagy jobbra vitték el a tető szélénél, és le valamelyik a oszlopon és úgy be középre, de van egy olyan sejtésem, hogy jobb oldalon van az egész :lol: Majd kiokosítanak minket azok akik találkoztak már vele! :devlish:

Köszi szépen. Vmikor szét kell kapnom mert eléggé meg van törve a csatlakozó és nem is veszi olyan tisztán az adást ahogy kellene :icon13:

Majd szétnézek milyet lenne jó bele venni, kezdésnek csak a kábelt kicserélem, azután meglátjuk a többit :D

Link to comment
Megosztás:

Nana , a Sal szubcsőé nem büntetnek :lol:

Az a baj ,hogy itt úgy működik, hogy amilyen kedve van a kedves rendőrbának , úgy büntet :devlish:

Amúgy tudja vki hogy a tetőannterna kábele az hol megy végig a fejegységig?

A tetőkárpítban vagy lent van elvezetve?

Ahogy a kedves kolléga is mondta, jobb oldalt felül van elvezetve a kárpitnál, én is csak onnan tudom, hogy kitéptem véletlenül :D

Link to comment
Megosztás:

Mostanába azt vettem észre, hogy ha gurul az autó, akkor az első fokozatot nem igazán akarja bevenni, vagyis csak akkor ha nagyon erőltetem, de azt meg nem akarom, úgyhogy nem rakom inkább 1.-be.

Mi lehet ennek az oka? Szét van kopva már szegényke? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mostanába azt vettem észre, hogy ha gurul az autó, akkor az első fokozatot nem igazán akarja bevenni, vagyis csak akkor ha nagyon erőltetem, de azt meg nem akarom, úgyhogy nem rakom inkább 1.-be.

Mi lehet ennek az oka? Szét van kopva már szegényke? :lol:

szerintem ez gyárilag ilyen...

inkább 2. adjál neki :D

Link to comment
Megosztás:

Mostanába azt vettem észre, hogy ha gurul az autó, akkor az első fokozatot nem igazán akarja bevenni, vagyis csak akkor ha nagyon erőltetem, de azt meg nem akarom, úgyhogy nem rakom inkább 1.-be.

Mi lehet ennek az oka? Szét van kopva már szegényke? :lol:

Nekem is hasonló a tapasztalatom az 1es fokozattal, ha lehet akkor keveset használom...

Bár ez attól még lehet hiba vagy gyárilag ilyen...

Más mociknál/váltóknál is van hasonló tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

nekem az F16 amióta bent van,sokkal könnyebb guruláskor 1be rakni, lehet ez a váltónak,vagy a gyári váltó olaj cseréje miatt,vagy a rövid váltónak köszönhető..amúgy a régi F15el ugyanez volt nekem is,szinte ha megálltam csak akkor tudtam 1be rakni

Link to comment
Megosztás:

Mentem ma haza Kőbányára a családhoz és kb. 1óra bent tartozkodás után vettem észre, h

a büdös k**** a******* elmehetne a ro*adt telepi kis irigy, vagy csak szimplán szórakozni vágyó idióta férfinemiszerv oda...

Valamivel izomból egy jó nagy csíkot húzott a vezető ülés melletti ajtóba.

Nem, hogy a lakk, nem hogy a festék, de még a fémbe is belekapott.

Elmehetne az ilyen ember..a...*, hogy lehetnek ilyenek?

Direkt vigyázok a kis "öreg" autómra, ápolom, javítgatom, bele ölöm a pénzem és jön egy ilyen kis suttyú és rögtön keresztve vágja az egészet...

Nincs Audira pénzem, nincs Mercire, nem is széthajtott Civicem van, vagy nem egy porig ültetett autóm, h valaki emiatt legyen rám irigy, csak egy Corsám...

amire próbálok vigyázzni, megbecsülni..

erre tessék..

120109_183654_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha megtudnám ki volt(?) Sósavval tisztítanám le a kezét!!

Link to comment
Megosztás:

Mentem ma haza Kőbányára a családhoz és kb. 1óra bent tartozkodás után vettem észre, h

a büdös k**** a******* elmehetne a ro*adt telepi kis irigy, vagy csak szimplán szórakozni vágyó idióta férfinemiszerv oda...

Valamivel izomból egy jó nagy csíkot húzott a vezető ülés melletti ajtóba.

Nem, hogy a lakk, nem hogy a festék, de még a fémbe is belekapott.

Elmehetne az ilyen ember..a...*, hogy lehetnek ilyenek?

Direkt vigyázok a kis "öreg" autómra, ápolom, javítgatom, bele ölöm a pénzem és jön egy ilyen kis suttyú és rögtön keresztve vágja az egészet...

Nincs Audira pénzem, nincs Mercire, nem is széthajtott Civicem van, vagy nem egy porig ültetett autóm, h valaki emiatt legyen rám irigy, csak egy Corsám...

amire próbálok vigyázzni, megbecsülni..

erre tessék..

Átérzem a helyzeted. Én a Tesco parkolóba kaptam egy öklöst a verdába elől anyós ülés felől. Szerencsére én még jól is jártam mert csak két kisebb horpadás szemmel alig látható.

De erre nem tudok mit mondani... Pedig valaki nagyon utálhat ha ezt tette.

Link to comment
Megosztás:

Jólvan akkor nem aggódom :D tavasszal tervezek rajta némi felújítást, megmondom majd a szerelőmnek, hogy X az összeg, kezdje el szépen megcsinálgatni amit én már nem tudok. :devlish:

Aki meg így meghúzza a kocsit, azzal ugyanezt csinálnám... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mostanába azt vettem észre, hogy ha gurul az autó, akkor az első fokozatot nem igazán akarja bevenni, vagyis csak akkor ha nagyon erőltetem, de azt meg nem akarom, úgyhogy nem rakom inkább 1.-be.

Mi lehet ennek az oka? Szét van kopva már szegényke? :lol:

Ami Corsa-kat eddig vezettem mindben ilyen volt az egyes fokozat, amíg állóra nem fékezed szinte az autót addig nem engedi be az 1-est, és így jobb is, mert az egyes inkább csak indulásra való, ha gurul az autó az 2-ből is tovább tud menni, ha visszateszed 1-be és ráengeded a kuplungot, csak feleslegesen erőlteted a kuplungot meg a váltót, szóval értitek :devlish: Javítson ki valaki ha tévednék :D

Link to comment
Megosztás:

"vicces" de ma világosban megláttam egy qrva nagy karcot a az első ajtón és a mögötte lévő elemen,és bőven fémig hatolt az a vmi. Vmelyik nap rámentem az úton heverő nagy vasdarabra,csak már későn vettem észre és vszínű az volt az...ezt tavaszra a sós latyakos idő szerintem sz*rrá fogja marni...

Link to comment
Megosztás:

Ami Corsa-kat eddig vezettem mindben ilyen volt az egyes fokozat, amíg állóra nem fékezed szinte az autót addig nem engedi be az 1-est, és így jobb is, mert az egyes inkább csak indulásra való, ha gurul az autó az 2-ből is tovább tud menni, ha visszateszed 1-be és ráengeded a kuplungot, csak feleslegesen erőlteted a kuplungot meg a váltót, szóval értitek :D Javítson ki valaki ha tévednék :lol:

...és nem csak a Corsában, hanem már a Kadett D-ben is ilyen volt! Amúgy nagyon egyszerű oka van: az egyes sebességfokozat nem szinkronizált. (Ahogy mellesleg a hátramenet sem, szóval azt se próbáljátok gurulás közben kapcsolni. Még akkor se ha történetesen éppen hátrafelé gurultok, mert úgy is recsegni fog.)

Link to comment
Megosztás:

...és nem csak a Corsában, hanem már a Kadett D-ben is ilyen volt! Amúgy nagyon egyszerű oka van: az egyes sebességfokozat nem szinkronizált. (Ahogy mellesleg a hátramenet sem, szóval azt se próbáljátok gurulás közben kapcsolni. Még akkor se ha történetesen éppen hátrafelé gurultok, mert úgy is recsegni fog.)

Hát igen, nálam is volt már olyan gyorsan meg akartam fordulni enyhe gurulásnál "beerőltettem" hátramenetbe, elég durva hangot adott :lol: Tulajdonképp ilyenkor az összesúrolódó fogaskerekek lassítják egymást amíg végül össze nem akadnak rendesen, had nem mondjam hogy nem tesz jót a váltónak :D

Link to comment
Megosztás:

...és nem csak a Corsában, hanem már a Kadett D-ben is ilyen volt! Amúgy nagyon egyszerű oka van: az egyes sebességfokozat nem szinkronizált. (Ahogy mellesleg a hátramenet sem, szóval azt se próbáljátok gurulás közben kapcsolni. Még akkor se ha történetesen éppen hátrafelé gurultok, mert úgy is recsegni fog.)

Ez nem igaz. Már a kétütemű Trabantban is szinkronizált az összes előremeneti fokozat ~1960-óta. Ott az 1-es fokozat fogaskerékpárja egyenes fogazású, de természetesen szinkronizált. Beszarás lenne, ha a GM F-es váltóknál nem lenne az.

A hátramenet az valóban nem szinkronizált. Ott egy fogaskereket csúsztat be a másik kettő közé, ezért reccsenik egy hatalmasat, ha nem álló helyzetben van berakva, vagy berakás előtt fel van pörgetve a motor. DE az 1-es fokozatnál erről szó sincs, csak nagyon nagy az áttétel különbség a 2 és az 1 között, ezért relatíve nagyon nagy fordulatszámkülönbséget kell összehoznia a szinkrongyűrűnek, ezért veszi be nehezen. Ezért recsegés nincs, csak nehezen csusszan be.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.