Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Másik legjobb mikor megyek dolgozni hajnalban és a munkahelyen veszem észre, hogy a QR..a , a fekete autód lökhárítóján egy vastag fehér csík..

Ezért jó társasházban lakni, ahol máshova sem lehet parkolni, max. ha van egy jó helyed akkor az ablak alá és pont rá látsz az autódra...

Én is társasházban élek.. kétszer meg gondolom hova állok :lol:

Link to comment
Megosztás:

Motorkód? 8v vagy 16V? Nem csak emiatt fogyaszthat sokat az autó. Kb. 200 hibalehetőség van. Mit tapasztalsz? Hol használod városban? Mennyi az a sok?

Nekem ha olyan kedvem van akkor 6500nál váltok mégsem fogyaszt sokat.

x14xe

folyamatosan karbantartott most volt teljes nagy vizsgálaton javításon.

olajcsere,vezérlés,termosztát,13' új gumik, főleg város használom

9-10-11L néha 12

lambdaszonda is jó, kimért lett azis hibakod nincs tökélets, csak sokat eszik. sportosan vezetek, de mostanában probálok sporolni, de nem lesz sokkal kevesebb a fogyasztas.

Link to comment
Megosztás:

Én is társasházban élek.. kétszer meg gondolom hova állok :D

Nekem is volt már, hogy 15 percet azon variáltam, hogy hova álljak. Igazából én a bevásárlós parkolóban is 1 elvet alkalmazok. Kva drága kocsik mellé parkolok mindig. 1, Azért mert féltik. 2, Meg zsebből kifizetik a kocsi árát. :lol: Szóval most ezt az elvet használom már elég régóta.

Link to comment
Megosztás:

x14xe

folyamatosan karbantartott most volt teljes nagy vizsgálaton javításon.

olajcsere,vezérlés,termosztát,13' új gumik, főleg város használom

9-10-11L néha 12

lambdaszonda is jó, kimért lett azis hibakod nincs tökélets, csak sokat eszik. sportosan vezetek, de mostanában probálok sporolni, de nem lesz sokkal kevesebb a fogyasztas.

Ilyen a város főleg ha sokat állsz. Meg a hideg.... X14XE sosem volt spórolós motor. Szerintem nincs hiba nálad. :lol: Nekem is evett már 12L-t hóba jégben mínuszba mentem melózni a hungárián és környékén. Akkor majdnem felgyújtottam 1x

16 Szelepes motornál nálad legalább 3000nél válts. Pörgetni kell mert azok feljebb kezdenek élni szerintem a 2000 váltás ne nagyon erőltesd. Ha teheted vidd ki valahova és taposd ki a belét. Kicsit jót tenne neki. :D

Link to comment
Megosztás:

Ilyen a város főleg ha sokat állsz. Meg a hideg.... X14XE sosem volt spórolós motor. Szerintem nincs hiba nálad. :lol: Nekem is evett már 12L-t hóba jégben mínuszba mentem melózni a hungárián és környékén. Akkor majdnem felgyújtottam 1x

16 Szelepes motornál nálad legalább 3000nél válts. Pörgetni kell mert azok feljebb kezdenek élni szerintem a 2000 váltás ne nagyon erőltesd. Ha teheted vidd ki valahova és taposd ki a belét. Kicsit jót tenne neki. :D

van másik corsa az asszonynak, az is 1.4 de nem tudom a motorszámát, az nem 16v

az is sokat eszik. ott mi a jó fordulat? az is jó állapotu

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt már, hogy 15 percet azon variáltam, hogy hova álljak. Igazából én a bevásárlós parkolóban is 1 elvet alkalmazok. Kva drága kocsik mellé parkolok mindig. 1, Azért mert féltik. 2, Meg zsebből kifizetik a kocsi árát. :lol: Szóval most ezt az elvet használom már elég régóta.

Én meg minél meszebb. Nem érdekel ha gyalogolnom kell 10 méterrel többet, de nekem ne baccák össze. Ígyis van már egy hadisérüklés jobb oldalt valaki rávágta az ajtót és kicsit behullámosodott...

Link to comment
Megosztás:

van másik corsa az asszonynak, az is 1.4 de nem tudom a motorszámát, az nem 16v

az is sokat eszik. ott mi a jó fordulat? az is jó állapotu

Szerintem egy benzines autó főleg ami nem mai darab az nem fog keveset enni városban. Ajánlom figyelmedbe a VW Lupo 3L. Az 3 liter eszik :lol:

Link to comment
Megosztás:

van másik corsa az asszonynak, az is 1.4 de nem tudom a motorszámát, az nem 16v

az is sokat eszik. ott mi a jó fordulat? az is jó állapotu

asszonyén talán nem jó a termosztát, túlhűtött. Most aarra nincs pénz megcsinálni. Mondták tegyek elé valamilyen kemény lapot, de nem papírt.

valakinek bevált ez ideiglenes megoldásként?

Link to comment
Megosztás:

Én meg minél meszebb. Nem érdekel ha gyalogolnom kell 10 méterrel többet, de nekem ne baccák össze. Ígyis van már egy hadisérüklés jobb oldalt valaki rávágta az ajtót és kicsit behullámosodott...

Én a legmesszebb mert lusták és az 1es verzió a fenti. Engem sosem érdekelt ha sétálni kell, úgy is kocsival megyek mindenhova belefér kis sétálás.

Link to comment
Megosztás:

Max a felét takard el. De inkább ne nehogy valami csoda folytán lángba boruljon a papír aztán többé nem fog sokat fogyasztani.

nem papirt tennék oda és és csak a 3adát takarnám le maximum.

fém,muanyag,vagy fa lapot.

valahogy sporolni kelll koszonom a segitsegeteket

Link to comment
Megosztás:

Termosztát Forever! :lol:

Jó ötlet, lehet én is be újítok valami ilyet még nincs cserélve a termosztát. Kipróbálom. Elérakok egy olajos képűt és padlógáz! :D

Na átírtad. Ez sem rossz :devlish: De én nem tennék elé ilyet mert több kárt okoz mint élvezetet :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.