Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Pont az 1.9PD az egyik legkényesebb motor,amit VW gyártott mostanában.

Tudod milyen állapotban vannak ezek a tizenéves pd-k? Inkább lottózom,az nagyobb esélyekkel kecsegtet,minthogy találok egy jó tizenéves pd autót.

Hát nem akarom dícsérni, mert nekem sose volt, de akárhány ismerősömnek van/volt, mindengyik jóval 200 felett jár vele, probléma nélkül...

Én úgy vettem észre, a baj inkább azokkal van, amik megfutották a 350 ezret, visszatekerik 150-re, eladják, az új tulaj alatt megkotlik pár tízezesr km után, az meg szidja, hogy a szar szemét VW, meg szar szemét pédétédéi. Közben meg az autója közel 400 ezernél jár, csoda, hogy megkotlik? Itt van a baj szerintem. Az régi dieselekkel, meg még az adagolós TDI-vel is meg lehetett ezt játszani, viszont a PD-vel már nem. Én éppen ezért nem vennék már ilyet. Az Isuzu motort még megvettem, mert annál 50 ezerből kicserélem az egész motort, de az újakra már ez nem igaz. Ennyiért egy új adagoló fúvókát nem lehet kapni...

Link to comment
Megosztás:

Hát ebben a Soproni Tescoban nem találtam csak olyat Black-be amire az volt írva hogy műanyagot ne érjen, meg a színfelújítót találtam. Még megpróbálom az Unixba meg a Bárdiba hátha lesz :lol:

///az a karosszéria wax///

Auchan sincs, vagy kisebb autós bolt? Csak, mert szerintem a Unix, Bárdi drágábban adja..

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! Szedett már valaki szét Tid-et? Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy a kijelzőjét mennyire könnyű/bonyolult kicserélni? Az enyémbe ami van annak a dátum részénél van egy kis kijelzőhiba. Találtam kemény 800ft ért egy másikat aminek egyéb hibája van viszont a kijelzője tökéletes. Szerintetek össze lehet hozni a két dolgot vagy inkább műszerész kell hozzá? A másik kérdésem az lenne hogy milyen égő kell amúgy a tidbe illetve a km órába? Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! Szedett már valaki szét Tid-et? Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy a kijelzőjét mennyire könnyű/bonyolult kicserélni? Az enyémbe ami van annak a dátum részénél van egy kis kijelzőhiba. Találtam kemény 800ft ért egy másikat aminek egyéb hibája van viszont a kijelzője tökéletes. Szerintetek össze lehet hozni a két dolgot vagy inkább műszerész kell hozzá? A másik kérdésem az lenne hogy milyen égő kell amúgy a tidbe illetve a km órába? Előre is köszi

Kőkemény 2-3000ft egy egész tid, és akkor még sokat mondtam. Biztos nekiállnék kijelzőt cserélni.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! Szedett már valaki szét Tid-et? Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy a kijelzőjét mennyire könnyű/bonyolult kicserélni? Az enyémbe ami van annak a dátum részénél van egy kis kijelzőhiba. Találtam kemény 800ft ért egy másikat aminek egyéb hibája van viszont a kijelzője tökéletes. Szerintetek össze lehet hozni a két dolgot vagy inkább műszerész kell hozzá? A másik kérdésem az lenne hogy milyen égő kell amúgy a tidbe illetve a km órába? Előre is köszi

Szétszedni nem nehéz ,de azt nem zudom, h a kijelzőt mi tartja, szimpla kábel, vagy szalagkábel.. Ha szalagkábel akkor az necces...

Az izzó a TID-be T5-ös a km/h-ban pedig a két világító, ami bevilágítja az egészet, az T10-es izzó.

Az akksi visszajelző is T10-es.

A többi, mint a TID-ben T5-ös izzó.

A T5-ös izzó ez a típusú. 12V B8.5D T5

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1522258505.html

A T10-es:

http://www.grando.hu/otthon-epitkezes-kert...l?id=1482080388

Egyéb infó:

T10-es vehetsz maga csak az izzót, azt kitudod húzni, ezt pedig a helyére.

Viszont a T5-ből pedig foglalattal érdemes venni, mert azt te a foglalatbók ki nem szeded, nekem az összes elpattant.. Ha ki is jön akkor bele az új foglalat nélküli... Na de ha nem jól dugtad be és ki kell szedned, ami elég valószínű elsőre, akkor ismét bukta...

Így jártam én is, ez jó tanács!

Link to comment
Megosztás:

Szétszedni nem nehéz ,de azt nem zudom, h a kijelzőt mi tartja, szimpla kábel, vagy szalagkábel.. Ha szalagkábel akkor az necces...

Az izzó a TID-be T5-ös a km/h-ban pedig a két világító, ami bevilágítja az egészet, az T10-es izzó.

Az akksi visszajelző is T10-es.

A többi, mint a TID-ben T5-ös izzó.

A töltés visszajelzőben 5W-os izzó van és nem rizsszem.

Link to comment
Megosztás:

Akkor sry, tököm se emléxik már hogy T hanyas! :lol:

Azt tudom, hogy anno megszívatott az astra azzal az izzóval, ki volt égve.

Igen ismerős.. Viszont az izzó helyére ledet nem éri meg megvenni... Semmit sem ér..

Talán max ilyet, de én már nem költök ilyenre..

smd ledes, több leddel.... és persze, ez is csak fehér..

Ledes_izzok2_010.jpg

Link to comment
Megosztás:

Kőkemény 2-3000ft egy egész tid, és akkor még sokat mondtam. Biztos nekiállnék kijelzőt cserélni.. :devlish:
nem tudom, amikor én keresgéltem akkor sem láttam ilyen árban. Az enyémet annó 5ért vettem kompletten,kábellel,érzékelővel stb. Ha ilyen olcsó lenne akkor én sem vesződnék vele. Azt le sem írom hogyha tényleg ennyibe van akkor nekem is kell, mert akkoq jönnek a kitérő válaszok, hogy csak nekem ennyi, nincs már stb.. Mint ugye a fórumtárs a kerékjárati ívekkel, hogy 2e-ért tud. Ha meg kell akkor nincs :lol: amúgy köszi a választ, lehet az lesz hogy csere és nem vesződök vele. Az izzó segítséget is köszi mindenkinek! :D
Link to comment
Megosztás:

nem tudom, amikor én keresgéltem akkor sem láttam ilyen árban. Az enyémet annó 5ért vettem kompletten,kábellel,érzékelővel stb. Ha ilyen olcsó lenne akkor én sem vesződnék vele. Azt le sem írom hogyha tényleg ennyibe van akkor nekem is kell, mert akkoq jönnek a kitérő válaszok, hogy csak nekem ennyi, nincs már stb.. Mint ugye a fórumtárs a kerékjárati ívekkel, hogy 2e-ért tud. Ha meg kell akkor nincs :lol: amúgy köszi a választ, lehet az lesz hogy csere és nem vesződök vele. Az izzó segítséget is köszi mindenkinek! :D

Eladtam már az összeset ami volt, igaz inkább felszereltebb, nagyobb motoros autót szoktam venni, azokban meg mid van. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

nem tudom, amikor én keresgéltem akkor sem láttam ilyen árban. Az enyémet annó 5ért vettem kompletten,kábellel,érzékelővel stb. Ha ilyen olcsó lenne akkor én sem vesződnék vele. Azt le sem írom hogyha tényleg ennyibe van akkor nekem is kell, mert akkoq jönnek a kitérő válaszok, hogy csak nekem ennyi, nincs már stb.. Mint ugye a fórumtárs a kerékjárati ívekkel, hogy 2e-ért tud. Ha meg kell akkor nincs :lol: amúgy köszi a választ, lehet az lesz hogy csere és nem vesződök vele. Az izzó segítséget is köszi mindenkinek! :D

Szerintem 800Ft-ért főleg itt a kerületben, megéri! :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Kőkemény 2-3000ft egy egész tid, és akkor még sokat mondtam. Biztos nekiállnék kijelzőt cserélni.. :lol:

Akkor mutassál olyat, ami 2-3000 Ft- és rendesen működőképes. Csakmert 4,5-5 ezer alatt nem kapsz, s ha még postázni kell, akkor +1000 Ft.

Link to comment
Megosztás:

Akkor mutassál olyat, ami 2-3000 Ft- és rendesen működőképes. Csakmert 4,5-5 ezer alatt nem kapsz, s ha még postázni kell, akkor +1000 Ft.

Nem keresek most hirdetést. Adj érte akkor 5000et, és még ma eljöhettek érte. :lol: Ha mid van 8000ért bajuszkapcsolóval, akkor a tid nem 5e :D

Am meg a 800ftosra is rájön a pk, szóval egyszerűsítettem az egyenletet. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Nem keresek most hirdetést. Adj érte akkor 5000et, és még ma eljöhettek érte. :lol: Ha mid van 8000ért bajuszkapcsolóval, akkor a tid nem 5e :D

Am meg a 800ftosra is rájön a pk, szóval egyszerűsítettem az egyenletet. :devlish:

Ha olvasnál és nem csak beszélnél, akkor pár utca miatt nem fognak postázni!

Link to comment
Megosztás:

srácok! Ezen most ne menjen szócsata! Feltettem egy egyszerű kérdést, amire kaptam is választ! Az ,hogy mennyire használható az már más kérdés.ta 2-3e ft-os tidet én is furcsállom, nem mondom h nincs de ritkat mint a holló! Azért meg hogy legyen a kocsiba, elhiheted hogy nem fogom az egész autót lecserélni. Lehet neked így megy, ennek csak örülj. :D amúgy meg valószinű nem szenvedek vele ha nem ami mort van azt elpasszolom és veszek egy teljesen jól működőt. Akkor talán benne lesz a 2-3e-be :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem olvastam a te hszedet, hisz nem te tetted fel az eredeti kérdést, abban viszont nem szerepel, csak az, hogy talált. Majd azért magamba nézek, és sírok kicsit. :lol:

Akkor honnan vetted a 800 Ft-ot? Nem az én hsz.-emből, amiben benne van a lényeg?

No.. mind1.

Ez Corsa fórum és nem a, hogy fikázzuk a kis s zar korzások, mert nekem asztrám van, vagy mi?!

ja meg a mid.., nem tid...

Link to comment
Megosztás:

Akkor honnan vetted a 800 Ft-ot? Nem az én hsz.-emből, amiben benne van a lényeg?

No.. mind1.

Ez Corsa fórum és nem a, hogy fikázzuk a kis s zar korzások, mert nekem asztrám van, vagy mi?!

ja meg a mid.., nem tid...

sziasztok! Szedett már valaki szét Tid-et? Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy a kijelzőjét mennyire könnyű/bonyolult kicserélni? Az enyémbe ami van annak a dátum részénél van egy kis kijelzőhiba. Találtam kemény 800ft ért egy másikat aminek egyéb hibája van viszont a kijelzője tökéletes. Szerintetek össze lehet hozni a két dolgot vagy inkább műszerész kell hozzá? A másik kérdésem az lenne hogy milyen égő kell amúgy a tidbe illetve a km órába? Előre is köszi

Tessék. Fogadd meg a saját tanácsod, és olvass te is. :lol: Fikáztam én a korzásokat? Nem. Jaaa, hogy már itt vagy 3hónapja, és akkor mindent jobban tudsz. Én kívánok bocsánatot. :devlish:

tid/mid összehasonlítás. ár/érték, ár/tudás....lassan felfogod remélem :D

Link to comment
Megosztás:

Tessék. Fogadd meg a saját tanácsod, és olvass te is. :lol: Fikáztam én a korzásokat? Nem. Jaaa, hogy már itt vagy 3hónapja, és akkor mindent jobban tudsz. Én kívánok bocsánatot. :devlish:

tid/mid összehasonlítás. ár/érték, ár/tudás....lassan felfogod remélem :D

Köszönöm, olvastam. Mióta itt vagyok még nem olvastam tőled építő hozzászólást, csak nyomod a cinikus dumákat feleslegesen..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.