Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Mi a véleményetek a Kayaba gázos hátsó lengéscsillapítókról? Hallot már róla valaki valamit? :lol:

És itt erről:

http://bolthely.hu/carstyler/id/01230_Opel...utomu_szett_FIX

:D

Jó a KYB,szokták dicsérni,bár olyantól hallottam,akinek kuka lengéscsillapítók (amelyektől úgy mész rosszabb úton,mint amikor régi filmekben imitálják az autóvezetést ide-oda rángatott kormánnyal) helyett rakta be őket.

Szóval nem egyértelmű,hogy mondjuk fele annyiért kapható LIP,Magnetti,stb "gázos" gátlóktól nem lett volna ugyanolyan jó az útfekvés. :devlish:

Én gyári rugókat raktam össze gázos magnetti gátlókkal,két éve tökéletesek.

Neked nem ilyen sokat ígérő futóművekkel kellene kezdeni,szerezz inkább stabrudat előre,mert az gyárilag nincs c12nz corsákon. :devlish: Érezhető lesz,pedig csak egy darab vas két sör áráért.

Értem én,hogy akarsz javítani az autódon,hogy jobb legyen beleülni. 50ropiért adnak futóművet..hát kicsit rakj hozzá,aztán a sógoroktól származó tehát karbantartott c16se motort lógass bele. Felfogatások stimmelnek,F13 váltóval gyárilag is rakták össze,tehát ha olyanod van,akkor váltó sem kell. ECU,kábelköteg,nagynyomású benzinpumpa,aztán ennyi. Nem nagy meló. Munkadíjjal együtt is megvan az egész 120ropiból simán.

De több,mint kétszer annyi élményt fog nyújtani,mint "sportfutómű" 50ért.

Link to comment
Megosztás:

Jó a KYB,szokták dicsérni,bár olyantól hallottam,akinek kuka lengéscsillapítók (amelyektől úgy mész rosszabb úton,mint amikor régi filmekben imitálják az autóvezetést ide-oda rángatott kormánnyal) helyett rakta be őket.

Szóval nem egyértelmű,hogy mondjuk fele annyiért kapható LIP,Magnetti,stb "gázos" gátlóktól nem lett volna ugyanolyan jó az útfekvés. :lol:

Én gyári rugókat raktam össze gázos magnetti gátlókkal,két éve tökéletesek.

Neked nem ilyen sokat ígérő futóművekkel kellene kezdeni,szerezz inkább stabrudat előre,mert az gyárilag nincs c12nz corsákon. :devlish: Érezhető lesz,pedig csak egy darab vas két sör áráért.

Értem én,hogy akarsz javítani az autódon,hogy jobb legyen beleülni. 50ropiért adnak futóművet..hát kicsit rakj hozzá,aztán a sógoroktól származó tehát karbantartott c16se motort lógass bele. Felfogatások stimmelnek,F13 váltóval gyárilag is rakták össze,tehát ha olyanod van,akkor váltó sem kell. ECU,kábelköteg,nagynyomású benzinpumpa,aztán ennyi. Nem nagy meló. Munkadíjjal együtt is megvan az egész 120ropiból simán.

De több,mint kétszer annyi élményt fog nyújtani,mint "sportfutómű" 50ért.

Igazából én ültetni szeretnék a kocsin így a látvány miatt. A 15ös kerekekre szépen passzoljon. Szóval nem sport autót akarok belőle, hanem egy sima utcai autó ami megvan ültetve. Gondolkodtam azon is elég lenne kicserélni a rugókat, de sokan mondták, hogy akkor hamarabb tönkre mennek a lengéscsillapítók. Ezért szeretném cserélni egy szettbe. Szóval igazából nem sport autót szerertnék, meg hát igen 1.2-es 45 lóerő. A motorhoz nem szeretnék hozzányúlni, az úgy van ahogy van, kicseréltem rajta már pár dolgot most szuper "lekopogom". MOndom igazából csak ültetni szeretnék a látvány miatt :D

Link to comment
Megosztás:

Igazából én ültetni szeretnék a kocsin így a látvány miatt. A 15ös kerekekre szépen passzoljon. Szóval nem sport autót akarok belőle, hanem egy sima utcai autó ami megvan ültetve. Gondolkodtam azon is elég lenne kicserélni a rugókat, de sokan mondták, hogy akkor hamarabb tönkre mennek a lengéscsillapítók. Ezért szeretném cserélni egy szettbe. Szóval igazából nem sport autót szerertnék, meg hát igen 1.2-es 45 lóerő. A motorhoz nem szeretnék hozzányúlni, az úgy van ahogy van, kicseréltem rajta már pár dolgot most szuper "lekopogom". MOndom igazából csak ültetni szeretnék a látvány miatt :lol:

Na ja,nem vagyunk egyformák. Jól is van ez így.

A látványra annyit költöttem,hogy kicseréltettem a küszöböt,ajtó alját lakatoltattam. Meg ahol volt rozsda még pl. akksitálca. Mondjuk az sem látvány mert csak megemelve látszott,hogy rohad.

Meg vettem teknősös kencét a napszívta műanyagokra,azóta szépek.

corsa_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

belter_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez is atlanta,szép szivárványos.

SP voltam,sziasztok!

Link to comment
Megosztás:

Na ja,nem vagyunk egyformák. Jól is van ez így.

A látványra annyit költöttem,hogy kicseréltettem a küszöböt,ajtó alját lakatoltattam. Meg ahol volt rozsda még pl. akksitálca. Mondjuk az sem látvány mert csak megemelve látszott,hogy rohad.

Meg vettem teknősös kencét a napszívta műanyagokra,azóta szépek.

http://kepfeltoltes.hu/111227/corsa_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/111227/belter_www.k...ltoltes.hu_.jpg

Ez is atlanta,szép szivárványos.

SP voltam,sziasztok!

Nagyon szép állapotban van :lol:

Hát egy két rozsda folt nekem is van a küszöbön, de még csak elkezdett púposodni, majd azokat szeretném javítatni.

Ez a teknősös kence ez mi is? csak mert én is átkenném vele mert nekem is van egy kis napszívás rajta :D

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szép állapotban van :lol:

Hát egy két rozsda folt nekem is van a küszöbön, de még csak elkezdett púposodni, majd azokat szeretném javítatni.

Ez a teknősös kence ez mi is? csak mert én is átkenném vele mert nekem is van egy kis napszívás rajta :D

Képek előtt és mögött töröld az img tagokat,mert rád szólnak érte. Vagy az egész képhivatkozást.

A küszöb az sajnos olyan,hogy csak a flex gyógyítja semmi más. Tehát felesleges energia,pénzkidobás kenegetni,csiszolgatni ha rozsdás.

Fekete műanyag,gumiápolószer.

A műanyag sárvédőív szürkére volt mattulva,egyszer bekentem vele és újszerű lett,azóta sem kopott meg,nem úgy mint a szilikon ami két hétig tart. Ez egy festék tulajdonképpen,ami csak a műanyagot,gumit fogja a lakkról meg nyom nélkül letörölhető.

Link to comment
Megosztás:

Képek előtt és mögött töröld az img tagokat,mert rád szólnak érte. Vagy az egész képhivatkozást.

A küszöb az sajnos olyan,hogy csak a flex gyógyítja semmi más. Tehát felesleges energia,pénzkidobás kenegetni,csiszolgatni ha rozsdás.

Fekete műanyag,gumiápolószer.

A műanyag sárvédőív szürkére volt mattulva,egyszer bekentem vele és újszerű lett,azóta sem kopott meg,nem úgy mint a szilikon ami két hétig tart. Ez egy festék tulajdonképpen,ami csak a műanyagot,gumit fogja a lakkról meg nyom nélkül letörölhető.

Oké rendben. Köszi szépen. Szerintem valahonnan beszerzek egy ilyet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Képek előtt és mögött töröld az img tagokat,mert rád szólnak érte. Vagy az egész képhivatkozást.

A küszöb az sajnos olyan,hogy csak a flex gyógyítja semmi más. Tehát felesleges energia,pénzkidobás kenegetni,csiszolgatni ha rozsdás.

Fekete műanyag,gumiápolószer.

A műanyag sárvédőív szürkére volt mattulva,egyszer bekentem vele és újszerű lett,azóta sem kopott meg,nem úgy mint a szilikon ami két hétig tart. Ez egy festék tulajdonképpen,ami csak a műanyagot,gumit fogja a lakkról meg nyom nélkül letörölhető.

2000FT 4 darab műanyag ív körbe. Én ennyiért nem kenegetném. :lol: Igaz nem gyári de kit érdekel. Én mióta megcsináltam semmi gondom vele.

Link to comment
Megosztás:

még egy gondolat erejéig visszatérnék a sport futóműves kérdéshez, nemrég nézegettem az fk hivatalos német oldalát,és nevetséges hogy !harmad! annyiba kerül ott pl egy új rugó szett mint ugyanaz itthon nálunk

Az a baj, hogy szinte bármit nézel minden ugyan ezt mutatja. Nem muszáj kocsi témában leragadni. Ez magyarország. Nincs fizetés de európai árak vannak meg 2xerese is akár.

Link to comment
Megosztás:

visszajelzések alapján mostanában a lemfördernek romlott a minősége,bár nem lehúzni akarom, csak mások tapasztalatát írom le...arról nem is beszélve hogy az egyik cartars A corsájában a zsír új lemförder gömbfej úgy eltört hogy tk-ra ment az autó is meg a amibe bele ment parkoló autó is...

bár ez a "gyári mánia" is túlzás :D

Demó Petivel nézegettük és ő is azon van, hogy szigorúan gyári.

Majd előkotrom a sok képet angol fórumról, ahol összetört sasok vannak egy talpas miatt...

Amúgy meg beszélsz Csergőben Vktrral és féláron hozza a gyárit számlával. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért kérdezem, mert megnézném, h neked, hogy nem fakulnak a dolgaid, ha nem is ápolod/kenegeted.

tizenakárhány év alatt..

Úgy hogy nekem, egy 15 ezer KM-es B corsám van nagyon megkímélt állapotban, most is fel van bakolva! Nagyjából ennyit tudok írni. Beülsz és még gyári illatot érzel. De amúgy csak azért mert kicseréltem fordulatszámmérősre az órát. Vissza tekertem, hogy új kocsim legyen.... De amúgy akadjunk már le egymásról. Akkor teszek fel képet az autómról amikor akarok.

Link to comment
Megosztás:

2000FT 4 darab műanyag ív körbe. Én ennyiért nem kenegetném. :lol: Igaz nem gyári de kit érdekel. Én mióta megcsináltam semmi gondom vele.

Ha tudsz nekem ennyiért szerezni akkor küldheted is kifizetem :D

De passzol rendesen a Corsához? Nincs vele gond nem? Nem kell itt-ott alakítgatni... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Előbb ülnék 96os audiban 1 milkáért mint egy C corsában. Ráadásul attól, hogy te elköltöttél 1,2 milliót a corsára sosem lesz audi. Semmivel nem tudja felvenni a versenyt és össze sem hasonlítható a kettő.

Némileg érintettnek érzem magam, lévén így téli időszakban egy C Corsát hajtok.

Mindjárt mondanék is két dolgot amiben biztosan felveszi a versenyt a '96-os audival:

1., fogyasztás

2., szervizköltségek

Hozzáteszem hogy amivel én járok az egy 2002-es Z10XE, full alap (no ABS, tekerős ablakok és még a vitaindító centrálzár sincs benne), tehát a szervizköltségek erre vonatkoznak, és a fogyasztással sem hinném hogy felveszi a versenyt egy Audi. Sok hosszú távval és a sebességhatárokat betartva de nem autópályán meg kellett erőltetnem magam hogy 5 liter fölé felvigyem a fogyiját, illetve karbantartásként 3 év alatt amióta a családban van két gázteleszkóp kellett a csomagtérajtóhoz, valamint két rizsszemizzó a középkonzolba.

Mindemellett fenntartom hogy minden autó pont annyira sz@r amennyire szarul bánnak vele: a közismerten nem éppen megbízhatónak (legalábbis elektronikus szempontból) mondott Alfákkal is együtt lehet élni a tulajaik szerint, valamint az utóbbi idők legmegbízhatóbbnak tartott autóját, a Toyotát is szét lehet taposni ha úgy állnak hozzá...

Link to comment
Megosztás:

Ha tudsz nekem ennyiért szerezni akkor küldheted is kifizetem :lol:

De passzol rendesen a Corsához? Nincs vele gond nem? Nem kell itt-ott alakítgatni... :D

Passzol. Ugyan olyan színű méretű minden csak nincs ráírva, hogy GM ennyi. Ugyan azon az elven kell feltenni mint a gyárit fém beakasztós csavarral és műanyag anyával. De az elálló eltört kikopott szétesett gyárinál 1000x szebb benyomást nyújt. Magamnak tudok ennyiért. :devlish: Szólj valami ismerősnek szerez neked.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.