Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Minden autóra kell költeni. Aki nem ezt mondja az 1 spúr és semmit nem vett az autójára csak szétfingotta. A suzukisok szlogenje ez elég megnézni az autójukat. Előbb ülnék 96os audiban 1 milkáért mint egy C corsában. Ráadásul attól, hogy te elköltöttél 1,2 milliót a corsára sosem lesz audi. Semmivel nem tudja felvenni a versenyt és össze sem hasonlítható a kettő. Én előbb ülök biztonságosabb, több extárval szerelt, motorikusan is jobban felszerelt kocsiban. Ha kifog az ember, egy jól karbantartott példányt amire vigyáztak. Azzal sokat bukni nem igen lehet. Sokkal jobban megéri drágább de jobb kocsit venni mint valamit tákolgatni és belelapátolni 500 ezreket. Akkor jön a kamu duma de ha ez meg az beszarik akkor elköltesz 200-300 ezret.

Az mondjuk igaz,hogy nem tudja felvenni a versenyt. Múltkor a 2.5TDI avant szégyenbe maradt a kapaszkodósávos emelkedőn a corsámmal szemben. :lol:

Ebben az 5-600eft-ban benne vannak kötelező kopóalkatrészek,kasznismeló,jobb hangszórók,fejegység meg egy motorcsere is némi tuninggal.

Az oooo 2007ben 4milka volt,szerintem 1.5-ért nagy szerencsével lehet csak eladni,ha egyáltalán kell valakinek,mert a hahu-s kínálat nem igazán fogyott az elmúlt fél évben ebből az A6-ból. 4 év alatt 2.5m bukta csak az értékéből. Ha meg elmúlik 15éves (négy év múlva) akkor meg kb. többet fog bontva érni,mint lábon.

Meg jó kis multitronik váltó van benne kettő darab kéttömegű lendkerékkel fűszerezve,ami ha megkotlik okosba 3kiló,márkaszerviz 7kiló vagy hopp kavics,fácán: bontott xenonlámpa 40rugó új gyári meg 2kiló. Ennyit a "kamu" dumákról,amik nem is annyira nagy kamuk ám. :D

Nem rossz autók voltak ezek mondjuk ötéves korukig,aztán hamar elfogy belőlük a presztizs, és megveszik a rajoskodni akaró gyerekek olcsóért. Nekem Isten bizony nem kellene. Abban igazad van,hogy egy G,H-astrára is lehet jó sok pénzt elkölteni,egyszerűen a 2000 után gyártott autók többsége ilyen. Na olyat sem vennék.

Van még egy 190E-m is,ami egy hónappal fiatalabb nálam,az értékvesztése annak praktikusan 0,de inkább felfelé fog menni az értéke. Egyszerű,mint a faék,semmi túlbonyolított xarság mégis kényelmes.

Link to comment
Megosztás:

Én szerintem is egyébként az a legjobb ha minden gyári. Szerintem az a legszebb egyszer kitalálták ezt már. Ráadásul vannak olyan kocsik amik gyárilag is mindent visznek. Akkor minek tuningolni bármit is?

nemrég raktam a gastrába hátsó villanyablakot... bontott de gyári... mert attól jobb nem kell.. az új jobb lett volna, na de 122e/ajtó !! és ez csak szerkezet+motor :lol:

a fehér holló gyakran előforduló jószág a gastra hátsó villanyablakhoz képest :D

Link to comment
Megosztás:

Az mondjuk igaz,hogy nem tudja felvenni a versenyt. Múltkor a 2.5TDI avant szégyenbe maradt a kapaszkodósávos emelkedőn a corsámmal szemben. :lol:

Ebben az 5-600eft-ban benne vannak kötelező kopóalkatrészek,kasznismeló,jobb hangszórók,fejegység meg egy motorcsere is némi tuninggal.

Az oooo 2007ben 4milka volt,szerintem 1.5-ért nagy szerencsével lehet csak eladni,ha egyáltalán kell valakinek,mert a hahu-s kínálat nem igazán fogyott az elmúlt fél évben ebből az A6-ból. 4 év alatt 2.5m bukta csak az értékéből. Ha meg elmúlik 15éves (négy év múlva) akkor meg kb. többet fog bontva érni,mint lábon.

Meg jó kis multitronik váltó van benne kettő darab kéttömegű lendkerékkel fűszerezve,ami ha megkotlik okosba 3kiló,márkaszerviz 7kiló vagy hopp kavics,fácán: bontott xenonlámpa 40rugó új gyári meg 2kiló. Ennyit a "kamu" dumákról,amik nem is annyira nagy kamuk ám. :devlish:

Nem rossz autók voltak ezek mondjuk ötéves korukig,aztán hamar elfogy belőlük a presztizs, és megveszik a rajoskodni akaró gyerekek olcsóért. Nekem Isten bizony nem kellene. Abban igazad van,hogy egy G,H-astrára is lehet jó sok pénzt elkölteni,egyszerűen a 2000 után gyártott autók többsége ilyen. Na olyat sem vennék.

Van még egy 190E-m is,ami egy hónappal fiatalabb nálam,az értékvesztése annak praktikusan 0,de inkább felfelé fog menni az értéke. Egyszerű,mint a faék,semmi túlbonyolított xarság mégis kényelmes.

Igen mindennek van hátulütője. De a tény, hogy 2000 óta autót nem tudnak gyártani. Mondjuk azért a corsával való alázást kicsit soknak találom. :D 190E merci na az autó. Bármikor jöhet.

Link to comment
Megosztás:

Igen mindennek van hátulütője. De a tény, hogy 2000 óta autót nem tudnak gyártani. Mondjuk azért a corsával való alázást kicsit soknak találom. :lol: 190E merci na az autó. Bármikor jöhet.

Bezony error van a népeknél is,hogy most akkor az övének van valami baja vagy mi volt ez. Vicces helyzeteket eredményez.

Jól kell ellenfelet választani.

1.9pd golfok,passatok 1.6 16V családi autók.

De 320d 520d bimmer már sok egy kicsit. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem kötözködésképp de hol mérnek így gyorsulást?

Tized mp pontosan hozzák a gyári autók a gyári gyorsulásadatokat.

A6 multitronik tehát csak a gázt kell tövig nyomni http://www.youtube.com/watch?v=36ZHgD7XTQA.

Tehát én mérek így gyorsulást,de amikor 30-40 évvel ezelőtt megadták,hogy xy autó gyorsulásadatait,ott sem hiszem,hogy 1hz-es gps-es gyorsulásmérővel mértek volna.

Sőt a b corsa gyorsulásadatait is biztos vagyok benne,hogy nem így mérték.

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, hogy így megszíktom a vitát, lenne egy kérdésem.

Vettem egy 15colos felnit, 195/50-es gumikkal.

Annyi érdekelne, hogy néztem lengéscsillapítót, plusz ültetőrugót hozzá és elől 60mm hátul 40mm ültet. Szóval szerintetek elől belefér még a téma? Nem fog beleérni? Van benne lengéscsillapíttó is. Ki mit mond rá?

köszi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, hogy így megszíktom a vitát, lenne egy kérdésem.

Vettem egy 15colos felnit, 195/50-es gumikkal.

Annyi érdekelne, hogy néztem lengéscsillapítót, plusz ültetőrugót hozzá és elől 60mm hátul 40mm ültet. Szóval szerintetek elől belefér még a téma? Nem fog beleérni? Van benne lengéscsillapíttó is. Ki mit mond rá?

köszi :lol:

Milyen széles a felni meg ilyen adatok?:D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem oda befér. Probléma a 7 széles felnikkel szokott akadni. Ezt olyan 95% biztosra mondom. Viszont előre elég lenne a 40 de a 60is befér.

Ja hát szerintem is de viszont ami van a neten akcióban :lol: az meg ez a fajta. Vagy nem tudtok valami oldalt ahonnan ilyeneket olcsóba lehet szerezni? Vagy valkinek eladó szettje? :D

Link to comment
Megosztás:

Ja meg a bontók és az otthon fusiban bontó emberek hozzáállása a garancia kérdéséhez is érdekes. :lol:

Általában úgy van,hogy amit elad az jó olyan nincs hogy mégsem és különben sem veszi vissza esetleg ki lehet igánykodni egy cseredarabot,aztán legyél qurvára megtisztelve.

Ezért én általában kis helyen nem is nagyon szeretek vásárolni semmit,ugyanez van a családi autósboltokkal is. Fárasztó magyarázni,ha szart adtak el...

Nagy boltban meg mutatod a blokkot,az alkalmazott meg szó nélkül cserél vagy levásárolhatod,szarfűrészelés nélkül.

Ez így van. Egyszer Unixhoz vittem vissza egy termosztátot, (ami mint utólag kiderült nem is volt rossz, csak annak hittem), szó nélkül visszavették, még azt se nézték meg, hogy egyáltalán benne van-e a termosztát, akár üres dobozt is vihettem volna nekik. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez így van. Egyszer Unixhoz vittem vissza egy termosztátot, (ami mint utólag kiderült nem is volt rossz, csak annak hittem), szó nélkül visszavették, még azt se nézték meg, hogy egyáltalán benne van-e a termosztát, akár üres dobozt is vihettem volna nekik. :D

Na puff neki. Nekem meg kinyitják a boltot a srácok vasárnap délután is, mert rossz szűrőt adtak a céges fijathoz! :devlish: Mocskos 1.3jtd... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.