Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ha összeköttetés létesül a hengertér és avíztér között, akkor inkább a víztérbe megy át cucc, nem?

Abból indultam ki ami nálam is volt, nálam a hf tömítés ment tönkre ezért befolyt a víz, azért nem tudtam hová tűnik el, mert a autó alatt nem volt soha nyom, ráadásul a kipufogóm rendesen csattogott, illetve 2-t hallottál, 2-t nem, 1-be befolyt a víz másik meg kifújt!

Link to comment
Megosztás:

Abból indultam ki ami nálam is volt, nálam a hf tömítés ment tönkre ezért befolyt a víz, azért nem tudtam hová tűnik el, mert a autó alatt nem volt soha nyom, ráadásul a kipufogóm rendesen csattogott, illetve 2-t hallottál, 2-t nem, 1-be befolyt a víz másik meg kifújt!

Azt nem mondanám, hogy csattog az kipuffogó, de olyan, mintha háromhengerezne. Viszont a motoron nem érezni, hogy egyenetlenül járna.

Link to comment
Megosztás:

Ha összeköttetés létesül a hengertér és avíztér között, akkor inkább a víztérbe megy át cucc, nem?

Ezt megmondani így nem lehet. Mikor hogy.

A kiegyenlítőbe papírdarabkát kell nyomni azon egyből meglátszik ha olaj került bele.

Az olajba került fagyálló meg tejeskávé színűre színezi az olajat.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy idióta kérdésnek hangzik, de komolyan nem tudom levenni az ablaktekerőt. Próbáltam lefeszíteni, de semmi. Nincs rajta semmi, aminél fogva lejönne...tudja valaki, hogy kell leszedni? ;)

fogsz egy hajlékony pengéjű kést és kinyomod az omega gyűrűt a kar alól ;)

Link to comment
Megosztás:

fogsz egy hajlékony pengéjű kést és kinyomod az omega gyűrűt a kar alól ;)

Hali!!!

Vagy egy kis kampóval kipiszkálod.

A tengelyen van keresztbe egy nút, ide pattan be a tekerőbe benyomott omega rugó. Ezt kell kiljebb húzni, ekkor kijön a nútbúl és a kar lejön. Visszarakáskor a rugót a helyére kell rakni, és egy jól irányzott ütéssel visszapattan a helyére

Link to comment
Megosztás:

Ezt megmondani így nem lehet. Mikor hogy.

A kiegyenlítőbe papírdarabkát kell nyomni azon egyből meglátszik ha olaj került bele.

Az olajba került fagyálló meg tejeskávé színűre színezi az olajat.

Egy hegensztőpálcának lapítsd el a végét, majd hajlítsd meg kampósra. Ezzel le lehet húzni az omega gyűrűt. Nekem már célszerszámom van erre és rutinból megy ;)

Link to comment
Megosztás:

Bontottam egy másik HF-et.

Felfordítottam és öntöttem benzint a szelepekre,az összes szelep megtartotta. De ez nem jelenti azt,hogy lefelé nem engedi az olajat.

Mert a mostani HF felújítás után le tudja szívni az olajat.

Ez nem lesz csak síkba köszörülve nem fogom szétszedetni.Lesz ami lesz.Kétszer ugyanabba a sz*rba nem léphetek,vagy hogy is van ez a mondás. ;)

Link to comment
Megosztás:

Átmosás tulajdonképp annyiból állt, hogy megérett a hűtővíz a cserére, a Tacskóban vettünk egy kis flakon hűtőrendszer tisztítót, ha jól emlékszem 250 vagy 300 ml lehetett, sárga műanyag flakonban fehéres kékes címkével de a nevére sajnos nem emlékszem, ki kellett venni a hűtővízből a flakon tartalmának megfelelő mennyiségű hűtővizet (természetesen a régiről van szó), ezután felöntötted, na most azt írták kb 20 percig járasd, és közel egy órán keresztül járattam mert nagyon rossz volt a fűtés, azt javaslom mindenképp a víz megfordulásáig (amíg kinyit teljesen a termosztát) járatni kell, akkor biztos működik! Ezután leengedtem a vizet a gombánál és levegővel átfújattam, hogy a nagyja kijöjjön, és feltöltöttem friss fagyálló keverékkel. Azóta szinte tökéletes a fűtés és nem bugyog a víz amikor odalépsz neki, szóval amire kellett arra bevált! ;)

Dettó!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1994 C12NZ 5 ajtósom van, és ugyan azok a tüneteim mint Ádámnak. A motor egyenletes, nekem is új kipufogó van rajta (így vettem magánszemélytől) de hátul dadog, amikor a szivató visszaenged. Az autóban ülve érezni amikor visszaesik a fordulat alapjáratra, hogy ráz. Olaj, víz rendben, gyertyák szépen leégnek, bár nem tudom hány ezer kilométeresek. Most vadászok valami jó gyertyára. A motorjaimban iridium gyertyák vannak, és az egy hengeres 4 ütemű mínuszban is pöccre indul, tehát megbízható a gyertya.

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Valaki le tudná nekem vázolni a termosztát csere folyamatát??

Elég ha a légszűrőházat leveszem és a vezérműszíjról a borítást, vagy vannak még egyéb dolgok ami megnehezíti ennek a melóját?

(Azért kérdezem, mert a motorom hőfok mutatója ilyen hidegekben a fekvő pozíció után nem vándorol semmere kb. 5p alapjárat után. Aztán elindulok majd kb 5km után bemelegszik és a 90fok alatt van a mutató. A 90-nél van egy vastagabb csík és azt épphogy éri a mutató és ott áll, annál feljebb nem megy. Szóval ezért gondolok a termosztátra, h csere érett, mert gondolom a 90-en kellene állnia, vagy egy nagyon picit felette)

Közben találtam egy leírást itt:

Termosztát csere

Akkor esetleg már csak azt megtudja nekem mondani valaki, h a C14SE-hez az egész vezérlést így le kell bontani?

Link to comment
Megosztás:

De jó fejek vagytok, hogy mindenki írkált az ablaktekerővel kapcsolatba. :lol: sikerült is leszedni, de annyira belül volt az a fém bigyuló, hogy csak sok sok idő után találtam rá... ;)

Ez megoldva, mostmár tudok kilincset cserélni (ami eltört ;) ) és nem úgy kell kiszállnom, hogy letekerem az ablakot kinyúlok, kiengedem magam és ablak vissza :lol:

Na ma kicsit szétszedtem, ki kell tisztítani mindent rajta, mert az előző tulaj csak ment vele de nem foglalkozott semmivel. Amit ma észrevettem rajta, hogy üzem melegen, tegyük fel megyek 2-ba x-el és lepadlózom akkor inkább lassul mint lódul. Ez mitől lehet? Gondolom 1000 és 1 dologtól, de úgy kb. mire tippelnétek.

Ma kapott új akksit is, úgyhogy azzal se lesz több gond. :lol:

Link to comment
Megosztás:

De jó fejek vagytok, hogy mindenki írkált az ablaktekerővel kapcsolatba. :lol: sikerült is leszedni, de annyira belül volt az a fém bigyuló, hogy csak sok sok idő után találtam rá... ;)

Ez megoldva, mostmár tudok kilincset cserélni (ami eltört ;) ) és nem úgy kell kiszállnom, hogy letekerem az ablakot kinyúlok, kiengedem magam és ablak vissza :lol:

Na ma kicsit szétszedtem, ki kell tisztítani mindent rajta, mert az előző tulaj csak ment vele de nem foglalkozott semmivel. Amit ma észrevettem rajta, hogy üzem melegen, tegyük fel megyek 2-ba x-el és lepadlózom akkor inkább lassul mint lódul. Ez mitől lehet? Gondolom 1000 és 1 dologtól, de úgy kb. mire tippelnétek.

Ma kapott új akksit is, úgyhogy azzal se lesz több gond. :lol:

X mennyi? Ennél a motornál nagyon nem mind1. Alulról 1000-1500 környékéről nem fog húzni.

Link to comment
Megosztás:

most el fogsz keseredni:

pont ugyanilyen autót adtam el nemrég.

klima nincs, easytronik, abba 20.000 km volt, garázsba tartott, 5 ajtóst, 2002 est

700.000 Ft ért vitték el.....

Az mondjuk közel áll a valósághoz.

Mostanában csak kinyitom a hahu-t aztán nem is kell felnézzek a viccoldalakra. 10-15 éves autókért kérnek olyan pénzeket,hogy az LOL.

De kérni más mint kapni. Eladni is nehéz meg venni is normálisat normális áron. Szóval nem lenne elkeserítő ez a 700k ha ennyiért nem romokat kínálnának nagyrészt.

Azért én kíváncsi leszek mi lesz ebből,mert pénz az nincs (mondjuk az sosem volt csak hitel ;) ),regadót mindegy ,hogy meddig csökkentik ha nemsoká 400ft lesz az euró,új személyautót meg lassan öt éve nem nagyon vett senki. Most 14év az autók átlag kora itthon, 5év múlva 19lesz ha semmi pozitív nem történik.

Link to comment
Megosztás:

Valaki le tudná nekem vázolni a termosztát csere folyamatát??

Elég ha a légszűrőházat leveszem és a vezérműszíjról a borítást, vagy vannak még egyéb dolgok ami megnehezíti ennek a melóját?

(Azért kérdezem, mert a motorom hőfok mutatója ilyen hidegekben a fekvő pozíció után nem vándorol semmere kb. 5p alapjárat után. Aztán elindulok majd kb 5km után bemelegszik és a 90fok alatt van a mutató. A 90-nél van egy vastagabb csík és azt épphogy éri a mutató és ott áll, annál feljebb nem megy. Szóval ezért gondolok a termosztátra, h csere érett, mert gondolom a 90-en kellene állnia, vagy egy nagyon picit felette)

Közben találtam egy leírást itt:

Termosztát csere

Akkor esetleg már csak azt megtudja nekem mondani valaki, h a C14SE-hez az egész vezérlést így le kell bontani?

Igen ugyanígy történik a csere. Szerintem úgy találták ezt ki a gyárban anno,hogy 60ekm vagy 5év múlva vezérléssel együtt cserélik,de a termosztátot mindenki elfelejti.

Egy módon tudod meg biztosan,hogy jó-e a termosztát és nem az óra,hőgomba mutat mást. Beindítás után,hideg motorral nem szabad melegednie a hosszabbik hűtőről jövő csőnek. Illetve a hűtő tetejének csak miután elérte a kb. 90fokot a mutató. Ha nagyon hamar elkezdenek langyosodni az említett helyek,akkor a termosztát nyitott állásban maradt tehát nem működik.

Link to comment
Megosztás:

Igen ugyanígy történik a csere. Szerintem úgy találták ezt ki a gyárban anno,hogy 60ekm vagy 5év múlva vezérléssel együtt cserélik,de a termosztátot mindenki elfelejti.

Egy módon tudod meg biztosan,hogy jó-e a termosztát és nem az óra,hőgomba mutat mást. Beindítás után,hideg motorral nem szabad melegednie a hosszabbik hűtőről jövő csőnek. Illetve a hűtő tetejének csak miután elérte a kb. 90fokot a mutató. Ha nagyon hamar elkezdenek langyosodni az említett helyek,akkor a termosztát nyitott állásban maradt tehát nem működik.

Ez nagyon jó tipp!!! KÖSZÖNÖM!!!

Akkor ugye a "hosszabbik hűtőről jövő cső" alatt a szemből bal fenti vastag csőre gondolsz ami jön a termosztáttól?

Megnézem kíváncsi vagyok! Akkor ha már megbontatom ott a vezérlést akkor kompletten mindent megpróbálok cserélni... csak sok kicsi sokra megy és elég drága mulatság.., plusz a szerelési költség.

Az a baj, h a Gates-hez ragaszkodom és csak az Unixba, meg a Fridcarnal van, de nincs most olyan megbízható ismerősöm akinek lenne kedvezménye az unixba, mert nem mind1 azért, h 40-50-et fizetek vagy 20-30at kompletten.

Link to comment
Megosztás:

Ez nagyon jó tipp!!! KÖSZÖNÖM!!!

Akkor ugye a "hosszabbik hűtőről jövő cső" alatt a szemből bal fenti vastag csőre gondolsz ami jön a termosztáttól?

Megnézem kíváncsi vagyok! Akkor ha már megbontatom ott a vezérlést akkor kompletten mindent megpróbálok cserélni... csak sok kicsi sokra megy és elég drága mulatság.., plusz a szerelési költség.

Az a baj, h a Gates-hez ragaszkodom és csak az Unixba, meg a Fridcarnal van, de nincs most olyan megbízható ismerősöm akinek lenne kedvezménye az unixba, mert nem mind1 azért, h 40-50-et fizetek vagy 20-30at kompletten.

Olvasgattam ezt a termoszát izét és gondolkodtam ;) Nekem elég nehezen melegszik fel a motor. Nyáron nem vettem észre hiszen melegbe meg néha a venti is elindult. De elképzelhető nekem is termosztát gondom lehet?

A képen amit bekarikáztam az lenne a termosztát ugye?

Termosztát x14xe

U.I.: Gondolom ezt nem lehet kitisztítani mint az alapjárati motort pl

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1994 C12NZ 5 ajtósom van, és ugyan azok a tüneteim mint Ádámnak. A motor egyenletes, nekem is új kipufogó van rajta (így vettem magánszemélytől) de hátul dadog, amikor a szivató visszaenged. Az autóban ülve érezni amikor visszaesik a fordulat alapjáratra, hogy ráz. Olaj, víz rendben, gyertyák szépen leégnek, bár nem tudom hány ezer kilométeresek. Most vadászok valami jó gyertyára. A motorjaimban iridium gyertyák vannak, és az egy hengeres 4 ütemű mínuszban is pöccre indul, tehát megbízható a gyertya.

Gyuri

Tudok ajánlani, hogy honnan vegyél. Vaterán egy srác 3100 Ft-ért árul gyári egypólusú gyertyát (4 db), szállítva. A napokban fogom megkapni.

Link to comment
Megosztás:

(Azért kérdezem, mert a motorom hőfok mutatója ilyen hidegekben a fekvő pozíció után nem vándorol semmere kb. 5p alapjárat után. Aztán elindulok majd kb 5km után bemelegszik és a 90fok alatt van a mutató. A 90-nél van egy vastagabb csík és azt épphogy éri a mutató és ott áll, annál feljebb nem megy. Szóval ezért gondolok a termosztátra, h csere érett, mert gondolom a 90-en kellene állnia, vagy egy nagyon picit felette)

Semmi baj nincs a termosztátoddal, ha ezt produkálja a hőfok mutató.

Ilyen hidegben ne is várd, hogy alapjáraton 5 perc után üzemmeleg lesz a motor. Ha szar lenne a termosztát, akkor egyáltalán nem is melegedne be a motor ilyen hideg időben.

Annyit segíthetsz a dolgon, hogy amíg nem üzemmeleg a motor, addig nem fűtöd az utasteret.

Link to comment
Megosztás:

Olvasgattam ezt a termoszát izét és gondolkodtam ;) Nekem elég nehezen melegszik fel a motor. Nyáron nem vettem észre hiszen melegbe meg néha a venti is elindult. De elképzelhető nekem is termosztát gondom lehet?

A képen amit bekarikáztam az lenne a termosztát ugye?

Termosztát x14xe

U.I.: Gondolom ezt nem lehet kitisztítani mint az alapjárati motort pl

Igen a tiédben szerintem ott van a termosztát. Szerencsés...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.