Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Megkérdezhetem, hogy mennyiért jutottál hozzá ehhez az autóhoz? Mert én is nemrég vettem egy ugyanilyen 5 ajtósat, csak bordó metál színben. Kíváncsi vagyok, jó üzletet csináltam-e ;)

Egyébként nekem is csinálta először, hogy minden különösebb előjel nélkül lefulladt. Később meg nem indult el ;) Aztán egyszer járó motornál valamit bögyöztem a motortérben a gyújtáselosztó körül, hozzáértem a csatlakozóhoz, és lefulladt. Elindítottam, aztán mozgattam, fulladozott le, aztán ezzel meg is lett a hiba. Kapott egy kis WD40-et azóta nem csinálja. Érintkezési hiba volt.

Helló. Persze, nem titok. 249 volt, plusz 100 ment rá eddig. Alapvetően gond nincs vele, ez most valami újdonság, de szerintem kis dolog lesz, nem hinném, hogy valami motorikus gebasz lenne... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helló. Persze, nem titok. 249 volt, plusz 100 ment rá eddig. Alapvetően gond nincs vele, ez most valami újdonság, de szerintem kis dolog lesz, nem hinném, hogy valami motorikus gebasz lenne... ;)

Akkor végülis nem olyan gáz, hogy 100 ráment eddig.

Nekem 390 volt, friss műszakival, új kipuffogó rendszerrel, friss alvázvédelemmel, rozsdamentes kasztnival.

30-asból megvoltak a kötelezők, plusz a generátort kellett felújítani, 20 eFt (csapágyas volt plusz megette a tárcsát), aztán ennyi.

Sajnos irreális árakat kérnek a jó állapotú 5 ajtósokért. A jó állapot az túlzás, inkább úgy mondom: "a nem szétrúgottakért".

Link to comment
Megosztás:

Az is hiba jelenség úgy mondd, hogy amikor indítom hidegen akkor 2.-3. indítózásra és gázra indul csak el, tartott gázzal nem fullad csak le. ;)

Ha nincs normális alapjáratod biztos hogy alapjárati motor lesz a hiba, az is lehet hogy magának a léptetőnek semmi baja, hanem érintkezési hibád van ahogy azt korábban írták, erre megoldás jelent egy kis kontakt spray az alapjárati csatlakozójánál, illetve ha már nekiálltál az összes motortérben található csatlakozót meg lehet tisztítani mert nem árt neki!

Másik dolog ami lehet az a vákuum rész, ha nincs megfelelő vákuum szintén hülyén jár az egész motor!

Ami utolsónak eszembe jut, a diag. vagy a rendes megoldás vagy a villogtatás, csak össze kell kötnöd az A és B pontokat a diag. csatlakozón (biztosítéktábla bal oldalon, 4 érintkezőből jobbra a felső kettő ha jól emlékszem) akár egy gemkapoccsal és gyújtást adsz rá, ezután figyelni kell a motor visszajelzőt a műszerfalon 3x 12-t villog először, ezután jön a hibakód ha van, ha nincs akkor 4x is 12-t villog, de ne úgy értsd hogy 12x villog a lámpa hanem 1 villogás pici szünet 2 villogás és így tovább!

Link to comment
Megosztás:

Ha nincs normális alapjáratod biztos hogy alapjárati motor lesz a hiba, az is lehet hogy magának a léptetőnek semmi baja, hanem érintkezési hibád van ahogy azt korábban írták, erre megoldás jelent egy kis kontakt spray az alapjárati csatlakozójánál, illetve ha már nekiálltál az összes motortérben található csatlakozót meg lehet tisztítani mert nem árt neki!

Másik dolog ami lehet az a vákuum rész, ha nincs megfelelő vákuum szintén hülyén jár az egész motor!

Ami utolsónak eszembe jut, a diag. vagy a rendes megoldás vagy a villogtatás, csak össze kell kötnöd az A és B pontokat a diag. csatlakozón (biztosítéktábla bal oldalon, 4 érintkezőből jobbra a felső kettő ha jól emlékszem) akár egy gemkapoccsal és gyújtást adsz rá, ezután figyelni kell a motor visszajelzőt a műszerfalon 3x 12-t villog először, ezután jön a hibakód ha van, ha nincs akkor 4x is 12-t villog, de ne úgy értsd hogy 12x villog a lámpa hanem 1 villogás pici szünet 2 villogás és így tovább!

Melyik az alapjárati motor?

Link to comment
Megosztás:

Akkor végülis nem olyan gáz, hogy 100 ráment eddig.

Nekem 390 volt, friss műszakival, új kipuffogó rendszerrel, friss alvázvédelemmel, rozsdamentes kasztnival.

30-asból megvoltak a kötelezők, plusz a generátort kellett felújítani, 20 eFt (csapágyas volt plusz megette a tárcsát), aztán ennyi.

Sajnos irreális árakat kérnek a jó állapotú 5 ajtósokért. A jó állapot az túlzás, inkább úgy mondom: "a nem szétrúgottakért".

Erre majd a téli latyak után, tavasszal térjünk vissza. ;)

Link to comment
Megosztás:

Melyik az alapjárati motor?

Ezen a képen látható, egy piros ponttal van jelölve! Átlóban kettő csavar tartja! Egyébként ha a keresőbe beírod hogy "alapjárati motor" és a bővített keresőben kiválasztod a Corsa - Tigra topicot sok okosságot találsz az alapjáratos dolgokról, érdemes használni azt a keresőt! ;)

327292-20110902-rYyWpK.jpg

Link to comment
Megosztás:

Erre majd a téli latyak után, tavasszal térjünk vissza. ;)

Alapvetően ritkán lesz használva, szerintem a téli latyakban egyáltalán nem is.

Csak most van napi használatban, mert a másik autó szerelőnél van hosszabb ideje. Igazából ezért vettem, mert nem tudom nélkülözni az autót.

Link to comment
Megosztás:

Ezen a képen látható, egy piros ponttal van jelölve! Átlóban kettő csavar tartja! Egyébként ha a keresőbe beírod hogy "alapjárati motor" és a bővített keresőben kiválasztod a Corsa - Tigra topicot sok okosságot találsz az alapjáratos dolgokról, érdemes használni azt a keresőt! ;)

%7Boption%7Dhttp://pics.coldline.hu/pics/327292-20110902-rYyWpK.jpg[/mg]

Köszi

Alapjárati motor hiba is okozhatja azt, hogy miután bemelegedett a motor, durrog a kipuffogó? Mintha egyenetlen lenne az alapjárat, úgy tűnik, mintha kihagyna egy-egy ütem. Ha viszont előre megyek a motorhoz, akkor nagyon szépen egyenletesen ketyeg, nem fulladozik. Gázadásra nem fullad. Mindezt csak meleg motornál. Valamint motorféknél egy bizonyos fordulatszám tartományban finoman rángat az autó. Nem úgy mint egy bakkecske..

Johnny javaslatára most majd gyettyákat cserélek, pár nap és megjönnek.

Link to comment
Megosztás:

Köszi

Alapjárati motor hiba is okozhatja azt, hogy miután bemelegedett a motor, durrog a kipuffogó? Mintha egyenetlen lenne az alapjárat, úgy tűnik, mintha kihagyna egy-egy ütem. Ha viszont előre megyek a motorhoz, akkor nagyon szépen egyenletesen ketyeg, nem fulladozik. Gázadásra nem fullad. Mindezt csak meleg motornál. Valamint motorféknél egy bizonyos fordulatszám tartományban finoman rángat az autó. Nem úgy mint egy bakkecske..

Johnny javaslatára most majd gyettyákat cserélek, pár nap és megjönnek.

Katalizátorod nem zörög?

Link to comment
Megosztás:

Ahhoz képest, hogy milyen mélyen nyúltál bele ez nem valami biztató eredmény.

Két út van,illetve három.

A.HF vissza a gépműhelybe,mert a szelepszár szimering csere,fészekmarás közben valamit elqurtak,szerintem lötyög a szelepvezetőben a szelep és ott jut be az olaj. Tehát új szelepek,vezetők,szimeringek,tömítések,munkadíj 30 ropira saccolom.

B.Így ahogy van elviszik az 16sz motort,olajevősen is (ennél csak a dtl-ek kapósabbak). Szerelőmmel elfelezünk egy 1.6si astrát én viszem belőle a motort,ecu-t,benzinpumpát. Ugyanúgy el lesz az f13wr-rel. Ezt szerintem 50ropi betakarná.

C. 1200km-re elviselem,hogy 3liter benzin árát pluszban elfogyaszt. ;)

Link to comment
Megosztás:

Köszi

Alapjárati motor hiba is okozhatja azt, hogy miután bemelegedett a motor, durrog a kipuffogó? Mintha egyenetlen lenne az alapjárat, úgy tűnik, mintha kihagyna egy-egy ütem. Ha viszont előre megyek a motorhoz, akkor nagyon szépen egyenletesen ketyeg, nem fulladozik. Gázadásra nem fullad. Mindezt csak meleg motornál. Valamint motorféknél egy bizonyos fordulatszám tartományban finoman rángat az autó. Nem úgy mint egy bakkecske..

Johnny javaslatára most majd gyettyákat cserélek, pár nap és megjönnek.

Meglehet, hogy annyi a hf tömítésednek és befolyik a hengertérbe a víz, ami ott gőzzé válik és okozhat fura hangokat, mert azoknál a dugattyúknál gyengébb lesz, de ha cserélsz gyertyát utána okosabbak leszünk, mert kizársz egy hibalehetőséget!

Link to comment
Megosztás:

Meglehet, hogy annyi a hf tömítésednek és befolyik a hengertérbe a víz, ami ott gőzzé válik és okozhat fura hangokat, mert azoknál a dugattyúknál gyengébb lesz, de ha cserélsz gyertyát utána okosabbak leszünk, mert kizársz egy hibalehetőséget!

De ez csak alapjárton történne? Ha adok egy kis gázt, akkor teljesen megszűnik, és rendesen jár. Illetve hideg motornál az emelt alapjáraton is szépen jár.

A hűtővíz egyáltalán nem fogy, és rendellenes nyomás sincs a kigyenlítő tartályban. Meleg motornál simán le lehet venni a sapkát, szisszenik egy aprót aztán ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Ha el akarok adni valamit,akkor nyilván nem akarok rá költeni.

Na most ha nincs semmi gebasz alul,akkor minek fújkálni?

Valamiért mégis rátettek egy új kupuffogó rendszert. Ennek az árához képest semmibe sem került az alváz festés.

Kereskedés volt, szerintem elég olcsón beszámították, és belefért egy kis rendbe hozatal a költség keretbe, mielőtt tovább adták.

Link to comment
Megosztás:

De ez csak alapjárton történne? Ha adok egy kis gázt, akkor teljesen megszűnik, és rendesen jár. Illetve hideg motornál az emelt alapjáraton is szépen jár.

A hűtővíz egyáltalán nem fogy, és rendellenes nyomás sincs a kigyenlítő tartályban. Meleg motornál simán le lehet venni a sapkát, szisszenik egy aprót aztán ennyi.

Ha nem fogy a vized akkor be sem folyik, tehát gyertya csere aztán kiderül! ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.