Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Másik probléma, hogy észrettük, hogy egy szívótorokra menő vákuumcső kis műanyag pöcke el van repedve. Hol találok ilyen? Opel alkatrész beszerzés?

Bárdinál nem igen találtam hasonlót sem...

Köszi

Zoli

Urak, a vákuumcsővel kapcsolatban tudtok valami ötletet? Azt sem tudom milyen néven rendeljem meg az Opetól ;) Ez kiegyenlítő a szívósorok között? Vagy fékrásegítő vákuumcső?

Link to comment
Megosztás:

Urak, a vákuumcsővel kapcsolatban tudtok valami ötletet? Azt sem tudom milyen néven rendeljem meg az Opetól ;) Ez kiegyenlítő a szívósorok között? Vagy fékrásegítő vákuumcső?

Ha nem tudod, akkor max 1 képpel illusztrálod, vagy személyesen kérdezed meg.

Én ezt tanácsolom.

Link to comment
Megosztás:

Nos eddig szépen haladtam. A mellékelt kép is mutatja hogy egy LED dióda nem képes kiváltani a világítást a műszerfalban, mivel a szorási szög csak 120° ellenben a 12V 2W hagyományos izzókkal ellentétbe ahol ez az érték 180°.

Teljes egészébe jó megoldásnak tűnik hogy körberakjam LED-ekkel de ez a megoldást nem szeretném alkalmazni mivel elég körülményes. Ezért most 3 LED -et kötök sorba egy 220 Ohmos ellenállással. Elviekben így megvalósítható a szabályozható fényerősség is! Lassan kiderül mi sül ki belőle :lol:

Mellékelt kép "corsa b fordulat. km óra"

Tehát alakul a dolog készítettem egy rögtönzött 3 LED es "lámpát". Véleményem szerint ha megfelelő pozicióba helyezem akkor egész jó kellemes nem túl erős de nem is gyenge világítást kapok ami a 3 sorbakötött LED + a 2,2KOhm-os ellenállásnak köszönhetően még a fényerő is szabályozható lesz! ;) Vagyis a számolásaim ezt sugalják (pontosabban ez a cél) :lol:

De lassan ez is kiderül!

Lacq féle "lámpa" prototípus

U.I.: Elkészültem a művemmel. Márt csak vissza kell játszanom a km órát és jöhet a teszt. Fontos ne húzzátok agyon a csavarokat a km óránál alig bírtam kiszedni az egy menetes csavart. Szerencse hogy a jó öreg fúrógép segített!

Egész jó lett. Az egész km órát megvilágítja bár van egy zöldes-kék beütése a fehér fénynek. De a fényerőt lehet szabályozni és ezt ledekkel. :lol:

Csak mióta szétkaptam a km órát a km spirál csatog mint atotm :lol: Legalább holnap se unatkozok :lol:

Ha valkit érdekel csinálok kis leírást hogyis lehet ezt. De hamarosan folytatom mert hülyén néz ki a sárga műszerfal ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.5 TD Corsámon akarnám lecserélni a hűtőfolyadékot. Mire kellene figyelnem, van-e valami szívatós rész?

Néztem a hűtő alján, de nem találtam leeresztő csavart. Ez lehetséges volna? Ha igen, hogyan kellene leereszteni a fáradt löttyöt?

Köszi a segítséget, üdv:

j.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.5 TD Corsámon akarnám lecserélni a hűtőfolyadékot. Mire kellene figyelnem, van-e valami szívatós rész?

Néztem a hűtő alján, de nem találtam leeresztő csavart. Ez lehetséges volna? Ha igen, hogyan kellene leereszteni a fáradt löttyöt?

Köszi a segítséget, üdv:

j.

Nincs leeresztő csavar, a hőgomba a legalsó pont ahol letudod ereszteni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem célszerű kivenni az egész hűtőt ilyenkor, kiönteni teljesen és átmosni. C12NZ-nél legalábbis én így tettem, nem egy nagy dolog :lol:

Na igen... Mostanában csak motort szereltem, a Corsával nem voltak gondok, így kicsit kiestem a kocsijavításból. ;)

A radiátort hogyan tudom kiszedni? 1. díszrácsot lecsavarozom. 2. a keresztben lévő "vasat" (ami a radiátor és lámpák fölött van), azt is kiszedem. 3. csövek/bilincsek le, és már kiemelhető?

Bocs, ha kezdő kérdések, ennyire még nem bontottam le a Corsa elejét. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok segítséget kérnék.

Valamelyik nap mentem a kocsival és a fűtés egyszer csak hideget kezdett adni mikor minden pirosban volt. Ha elfordítottam a hőfokszabályzót a hideg irányba majd egyből a meleg felé akkor megint jön egy adag meleg és egyszercsak elfogy és a hideget nyomja. Lehet hogy az előtét ellenállás halózik? Valakinek valami 5let? Azért fura mert meleget is ad, de csak ha csavargatom a hőfokszabályzót....

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok segítséget kérnék.

Valamelyik nap mentem a kocsival és a fűtés egyszer csak hideget kezdett adni mikor minden pirosban volt. Ha elfordítottam a hőfokszabályzót a hideg irányba majd egyből a meleg felé akkor megint jön egy adag meleg és egyszercsak elfogy és a hideget nyomja. Lehet hogy az előtét ellenállás halózik? Valakinek valami 5let? Azért fura mert meleget is ad, de csak ha csavargatom a hőfokszabályzót....

Köszi

Egészen véletlen nem lehet körbetekerni a szabályzó gombot? Emlékeim szerint egy reteszt huzigál egy bovdennel. Ezt kéne meglesni ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok segítséget kérnék.

Valamelyik nap mentem a kocsival és a fűtés egyszer csak hideget kezdett adni mikor minden pirosban volt. Ha elfordítottam a hőfokszabályzót a hideg irányba majd egyből a meleg felé akkor megint jön egy adag meleg és egyszercsak elfogy és a hideget nyomja. Lehet hogy az előtét ellenállás halózik? Valakinek valami 5let? Azért fura mert meleget is ad, de csak ha csavargatom a hőfokszabályzót....

Köszi

Az biztos nem, mert a levegőt akkor is nyomja be a menetszél (menet közben) ha nem megy a fűtőventi.

A fűtésbox bal oldalán van egy kar, amit a hőfokszabályzó mozgat egy bowdenen keresztül. Ez a kar egy csappantyút mozgat a fűtésbox belsejében, ami a fűtőventilátoron át vagy annak megkerülésére kényszeríti a levegőt, vagy köztes állapotban keveri a meleg és a hideg levegőt.

Szerintem az a baj, hogy nem megy elegendő melegvíz a radiátorba. Ha elfordítod a kart hideg állásba, akkor egy darabig nem hűti le a beáramló levegő a radiátort, felmelegszik. Elfordítod a kart újra meleg állásba, akkor egy picit érzed a meleget, egészen addig, amíg újra le nem hűl a radiátor. Azt nézd meg, hogy ha ilyen esetben elmegy a fűtés, akkor a motortérből a tűzfalon át belépő melegízcső meleg-e.

Sok oka lehet a dolognak:

- Elszennyeződött a radiátor (ez nem egyik napról a másikra van)

- Dugulás van a rendszerben ami miatt nem megy elegendő víz a radiátorba

- Nem jó a kiegyenlítő tartály sapka, ezért nincs rendszerben megfelelő nyomás

- Hengerfejes a motor, beledolgozik a víztérbe, ami megzavarja a hűtésrendszert

Link to comment
Megosztás:

Na igen... Mostanában csak motort szereltem, a Corsával nem voltak gondok, így kicsit kiestem a kocsijavításból. ;)

A radiátort hogyan tudom kiszedni? 1. díszrácsot lecsavarozom. 2. a keresztben lévő "vasat" (ami a radiátor és lámpák fölött van), azt is kiszedem. 3. csövek/bilincsek le, és már kiemelhető?

Bocs, ha kezdő kérdések, ennyire még nem bontottam le a Corsa elejét. ;)

Nehogy ennyire szétszedd! :lol:

Hűtőről lekapod a csöveket, hőgombáról leveszed a vezetéket. A hűtő a zárhídhoz két aluöntvény alaktrésszel van rögzítve, ezeket két M6-os csavar fogja. Kitekered, leveszed az alu füleket és a hűtőt felfelé húzva kitudod emeleni. Semmi rácsot, meg egyéb baromságot nem kell megbontani. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok segítséget kérnék.

Valamelyik nap mentem a kocsival és a fűtés egyszer csak hideget kezdett adni mikor minden pirosban volt. Ha elfordítottam a hőfokszabályzót a hideg irányba majd egyből a meleg felé akkor megint jön egy adag meleg és egyszercsak elfogy és a hideget nyomja. Lehet hogy az előtét ellenállás halózik? Valakinek valami 5let? Azért fura mert meleget is ad, de csak ha csavargatom a hőfokszabályzót....

Köszi

Ez a bosszú,amiért el akarod adni. ;)

Mindig ilyenkor szokott szivatós hibát csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Nehogy ennyire szétszedd! :lol:

Hűtőről lekapod a csöveket, hőgombáról leveszed a vezetéket. A hűtő a zárhídhoz két aluöntvény alaktrésszel van rögzítve, ezeket két M6-os csavar fogja. Kitekered, leveszed az alu füleket és a hűtőt felfelé húzva kitudod emeleni. Semmi rácsot, meg egyéb baromságot nem kell megbontani. :lol:

OK, fölöslegesen akkor nem dolgozok! :lol: ne mán, zárhíd, ez a szó nem jutott eszembe... ;)

Nem hangzik túl bonyolultnak, ha lesz egy kis szabadidőm, megpróbálom megcsinálni.

kieg.: még cenzúráz is a blogmotor? ;) A "b.asszus"-t "ne mán"-ra javítja. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A középkonzolon lévő fűtés kapcsolóknak gyárilag nincsen megvilágítása, vagy csak nálam tök süket?

Ha igen, akkor hogy lehet kicserélni benne az izzókat?

Van benne világítás, ha vissza keresel, le van írva hogyan kell szétszedni a középkonzolt. ;)

Link to comment
Megosztás:

nekem jó sok évig nem világított,nem is zavart,de mikor kicseréltem, a komfortérzetem lényegesen megnőtt .. szóval érdemes kicserélni ;)

Csak annyi baj van vele, hogy sötétben nem látszik ;)

Találtam egy leáírást nagy nehezen. Egy külső link, nem a fórumon belül van. Ott le van írva képekkel illusztrálva.

Több kérésre való válaszként sok hozzászólásba be van linkelve a GYIK-ben lévő középkonzol szétszedés, de a dolog egyetlen szépséghibája, hogy az F Astára vonatkozik.

Link to comment
Megosztás:

Van egy kis nyűgöm az egyik rohadt szellőző rostéllyal ;) Középen a jobb oldali rostélynak a bal oldali pöcke (ami körül elfordul) le van törve. Minden alkalommal, ha ki kell szednem a rostélyt, akkor letörik ez a kis pöcök, és vissza kell ragasztanom. Egyébként semmi baja, de a kiszedéskori feszítést nem bírja ki. Nem tudtok erre egy tartósabb megoldást?

Link to comment
Megosztás:

Csak annyi baj van vele, hogy sötétben nem látszik ;)

Találtam egy leáírást nagy nehezen. Egy külső link, nem a fórumon belül van. Ott le van írva képekkel illusztrálva.

Több kérésre való válaszként sok hozzászólásba be van linkelve a GYIK-ben lévő középkonzol szétszedés, de a dolog egyetlen szépséghibája, hogy az F Astára vonatkozik.

Ha felteszed ide a linket megcsinálom magyarítva. ;)

A f astra középkonzol jó támpontot ad hozzá. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Van egy kis nyűgöm az egyik rohadt szellőző rostéllyal ;) Középen a jobb oldali rostélynak a bal oldali pöcke (ami körül elfordul) le van törve. Minden alkalommal, ha ki kell szednem a rostélyt, akkor letörik ez a kis pöcök, és vissza kell ragasztanom. Egyébként semmi baja, de a kiszedéskori feszítést nem bírja ki. Nem tudtok erre egy tartósabb megoldást?

Csere! ;)

Link to comment
Megosztás:

Csak annyi baj van vele, hogy sötétben nem látszik ;)

Találtam egy leáírást nagy nehezen. Egy külső link, nem a fórumon belül van. Ott le van írva képekkel illusztrálva.

Több kérésre való válaszként sok hozzászólásba be van linkelve a GYIK-ben lévő középkonzol szétszedés, de a dolog egyetlen szépséghibája, hogy az F Astára vonatkozik.

itt visszább egy pár száz oldallal van egy link b corsára képekkel illusztrálva ,én is onnan néztem hogy mi merre meddig

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.