Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Cáfolom! ;)

Hát ennek nincs szép hangja... Nekem akkor volt ilyen, mikor 15km-en keresztül haza lett húzva és motorfékeztem folyamatosan, majd mikor sikerült beindítanom...

Nem volt elég kenése a motornak, de nekem 10p után helyre állt.

Ajjajj...lehet nekem is elment a kenés? ;) Azaz dugulás az olajozási körben valahol / pumpa gond?

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a biztosíték táblát, és ez alapján úgy tűnik, mégis párba van kötve oldalanként. Gondoltam akkor a biztosíték lesz a ludas, megcseréltem a bal és jobb oldalt (8 és 23-as bizti). Semmi változás. Akkor megpróbáltam csak a 23-ast kihúzni, és rendben ki is aludt a jobb oldal. Na most vajon hogy legyek okos? Mit kellene méregetni szerintetek hogy megtaláljam a bal oldal hibáját?

Igen, a bal és a jobb oldal is (első és hátsó) egy biztosítékon van, tehát ha a bal biztosítékot kihúzod csak a bal oldalnak kell kialudnia, ha jól emlékszem a kérdésed az volt hogy létezik-e hogy egyszerre ment ki mindkettő, na most a "kiment" alatt a biztosítékot érted vagy mindkét (első és hátsó) izzót? Ha a biztosítékra gondoltál akkor rendben van mivel egy körön van és ha valamelyikkel baj volt vitte a biztosítékot ahogy kell azért nem égett a bal oldalad, ha az izzók szálltak el akkor lehet hogy rossz méretű biztosíték van a táblában (gondolok itt az Amper értékre) és az egyik izzó hibája kivitte a másikat is! Ezek a feltevések akkor igazak ha jól értelmeztem a kérdésedet! ;)

Link to comment
Megosztás:

Telehányni ilyennekkel lehet...

Viszont akkor lehetne a véleményed alapján, Corsa B CSAK hozzáértőknek!

Ha valaki nem tud valamit akkor persze, hogy érdeklődik, olvasgat, tanácsokat, tapasztalatokat szívesen vesz/olvas...

Ha valamihez nagyon nem értek, mint "Volu" akkor biztos nem kezdek bele, h nehogy úgy járjak...

Fel lehet mérni a dolgokat..

De persze, ez csak poén..

Nem bántásból írtam, de sajnos nem vagyok Gyurcsók Tibor és más sem, hogy ilyen formában (fórum) segíteni tudjak azon, hogy mi és hol kopog. ;)

Egyszerű a megoldás: töröld azt ami szerinted felesleges, aztán odaírod hogy: moderálva kár erről beszélni.

Látom a lényegi részét megint nem értetted meg...

A fejbenszerelésre, mint szóra úgy ugrasz, mint a vörös posztóra :lol:

Személy szerint nem látom értelmét olyas valamiről írkálva oldalak megtöltését, aminek a végén úgysem tudunk észszerű választ adni a kollega problémájára.

Gondolj a saját példádra: kipuff vs féltengely...osztottuk neked az észt, mit és hol keress és mennyit ért?

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne segítsünk, csak vannak olyan esetek, amikor a legjobb szándék ellenére sem tudunk innen a doboz mögül okosat mondani és én ezt a felesleges szájtépést tartom hülyeségnek... ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem bántásból írtam, de sajnos nem vagyok Gyurcsók Tibor és más sem, hogy ilyen formában (fórum) segíteni tudjak azon, hogy mi és hol kopog. ;)

Látom a lényegi részét megint nem értetted meg...

A fejbenszerelésre, mint szóra úgy ugrasz, mint a vörös posztóra :lol:

Személy szerint nem látom értelmét olyas valamiről írkálva oldalak megtöltését, aminek a végén úgysem tudunk észszerű választ adni a kollega problémájára.

Gondolj a saját példádra: kipuff vs féltengely...osztottuk neked az észt, mit és hol keress és mennyit ért?

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne segítsünk, csak vannak olyan esetek, amikor a legjobb szándék ellenére sem tudunk innen a doboz mögül okosat mondani és én ezt a felesleges szájtépést tartom hülyeségnek... ;)

Erre a féltengelyes storyra most már nagyon kíváncsi vagyok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Erre a féltengelyes storyra most már nagyon kíváncsi vagyok. ;)

Jobb első keréktől hallatszott ütemes kopogás még ősszel, főleg bal kanyarban. Féltengelyre gyanakodtam akik meghallgatták mind azt mondták hogy az lesz. Vettem bontott féltengelyt 5 ezerért, kicseréltem, a hang ugyanúgy maradt. Bevittem Győrbe a Karcsihoz, ment vele pár kört, aztán mondta hogy ez valami más, nézzek alája. A középdobot tartó egyik gumibak hiányzott és bal kanyarban ütötte a kasztnit, valamiért bentről a jobb első kerék felől hallatszott a hang.

Link to comment
Megosztás:

Jobb első keréktől hallatszott ütemes kopogás még ősszel, főleg bal kanyarban. Féltengelyre gyanakodtam akik meghallgatták mind azt mondták hogy az lesz. Vettem bontott féltengelyt 5 ezerért, kicseréltem, a hang ugyanúgy maradt. Bevittem Győrbe a Karcsihoz, ment vele pár kört, aztán mondta hogy ez valami más, nézzek alája. A középdobot tartó egyik gumibak hiányzott és bal kanyarban ütötte a kasztnit, valamiért bentről a jobb első kerék felől hallatszott a hang.

Erről beszélek...csak akkor tudsz okos tanácsot osztani ilyenben, ha magad is láttad/hallottad...

Link to comment
Megosztás:

Igen, a bal és a jobb oldal is (első és hátsó) egy biztosítékon van, tehát ha a bal biztosítékot kihúzod csak a bal oldalnak kell kialudnia, ha jól emlékszem a kérdésed az volt hogy létezik-e hogy egyszerre ment ki mindkettő, na most a "kiment" alatt a biztosítékot érted vagy mindkét (első és hátsó) izzót? Ha a biztosítékra gondoltál akkor rendben van mivel egy körön van és ha valamelyikkel baj volt vitte a biztosítékot ahogy kell azért nem égett a bal oldalad, ha az izzók szálltak el akkor lehet hogy rossz méretű biztosíték van a táblában (gondolok itt az Amper értékre) és az egyik izzó hibája kivitte a másikat is! Ezek a feltevések akkor igazak ha jól értelmeztem a kérdésedet! ;)

Igen, az eredeti kérdés még ez volt, de közben a javaslat hatására megnéztem a biztosíték tábla fedelét, és így ez tárgytalan. De ha már ott voltam, akkor ellenőríztem a biztiket is (8A-es mindkettő), és meg is cseréltem. Továbbra is csak a jobb oldalam világít. Tehát vagy a bal oldal biztosítékjának egyik lába kontaktos a bizti-szekrényben, vagy valami vezeték-gebasz van nálam. Na, erre szeretnék még tippeket, hogy merre induljak.

Link to comment
Megosztás:

Most hogy szmogriadó van pesten, elkezdtem nézegetni az autókon a környezetvédelmi plakettet ;)

És rengeteg Corsát látok, amelyik fiatal és piros plakett van rajta ;) Pl ma 2 db 1.2 16 szelepesen láttam (mindkettő H-s rendszámú faceliftes volt), ami X12XE, és ez már Euro2-es tehát járna neki kék plakett :lol: De már az X12SZ-en is kéknek kellene lennie.

Ugyanígy, egy I-s rendszámú Suzukin láttam szintén pirosat, aminek minimum a kék járna, de lehet, hogy a zöld is.

Ha valaki nem tudná, Euro2 alatt (ami az opeleknél a C-s motor vagy a betű nélkül kezdőd motorkód) jár a piros és a fekete. Euro2 (X-es motor) és Euro3 (Y-os motor a kék (4től 8ig tartó környezetvédelmi besorolás), Euro4 felett (Z-s motorkód, 9 vagy afeletti besorolás) pedig zöld.

Link to comment
Megosztás:

Most hogy szmogriadó van pesten, elkezdtem nézegetni az autókon a környezetvédelmi plakettet ;)

És rengeteg Corsát látok, amelyik fiatal és piros plakett van rajta ;) Pl ma 2 db 1.2 16 szelepesen láttam (mindkettő H-s rendszámú faceliftes volt), ami X12XE, és ez már Euro2-es tehát járna neki kék plakett :lol: De már az X12SZ-en is kéknek kellene lennie.

Ugyanígy, egy I-s rendszámú Suzukin láttam szintén pirosat, aminek minimum a kék járna, de lehet, hogy a zöld is.

Ha valaki nem tudná, Euro2 alatt (ami az opeleknél a C-s motor vagy a betű nélkül kezdőd motorkód) jár a piros és a fekete. Euro2 (X-es motor) és Euro3 (Y-os motor a kék (4től 8ig tartó környezetvédelmi besorolás), Euro4 felett (Z-s motorkód, 9 vagy afeletti besorolás) pedig zöld.

Az enyémen kék van és katalizátor sincs rajta. :lol:

Amúgy simán nekimennék kék alkoholos filccel ha nem lenne és szükségem volna rá. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A vezetőség is agyal régóta merre és hogyan kellen, tényleg szivesen fogadjuk az ötleteket.

Tudnám ajánlani Béci haverunkat aki a cch-n most megkeresett és elmagyarázta,hogy mekkora barmok vagyunk,

meg ,hogy senkinek sincs jó autója csak neki mert az övé csak 120ekm-et futott nem úgy mint itt ;)

Volt régebben egy link amit megosztott és arra volt egy-két szerinte sértő hozzászólás ami miatt már nem fórumozik, csak sunyiban olvas minket ;)

Egy ilyen csapatépítő ember sztem különösen ajánlott a fórumra :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tudnám ajánlani Béci haverunkat aki a cch-n most megkeresett és elmagyarázta,hogy mekkora barmok vagyunk,

meg ,hogy senkinek sincs jó autója csak neki mert az övé csak 120ekm-et futott nem úgy mint itt ;)

Volt régebben egy link amit megosztott és arra volt egy-két szerinte sértő hozzászólás ami miatt már nem fórumozik, csak sunyiban olvas minket ;)

Egy ilyen csapatépítő ember sztem különösen ajánlott a fórumra :lol:

Beszéltem vele én is. 165/60 r13 gumikkal fut a corsája,váltóméretnél ugye 100nál 93mal mész kb,ezzel a kis kerékkel meg kb úgy 85tel hasít amikor 100-at mutat az óra.

Így tényleg nagyon megy az a szekér. :lol:

Link to comment
Megosztás:

vagy majd ott is elmarad félúton mint itt pesten ;)

Amúgy kérdés:

hátsó lámpa csere esetén ha ilyet tesz be az ember akkor kell cserélni izzókat is vagy csak búra le új fel és kész?

http://kepfeltoltes.hu/111105/tn_121447272...ltoltes.hu_.jpg

Az ilyen "tuning" lámpákat, ha újonnan megveszed adnak hozzá átalakító kábelt illetve foglalatot ami a lámpatesthez való, végül is a lámpában bent van, és az eredeti csatlakozóba kell beledugni a közbetét kábelt, ha használtan veszel mindenképp nézd meg hogy megvan-e hozzá! Az izzók ugyan azok mint a másikban, maximum az index tér el van amelyikbe alapból narancssárga kell van amelyikbe sima!

Link to comment
Megosztás:

Beszéltem vele én is. 165/60 r13 gumikkal fut a corsája,váltóméretnél ugye 100nál 93mal mész kb,ezzel a kis kerékkel meg kb úgy 85tel hasít amikor 100-at mutat az óra.

Így tényleg nagyon megy az a szekér. ;)

Nekem 165/70 r13-as gumikkal fut, 100-nál kb 94-95 a valós sebesség, dzsipszivel mértem be ;)

Link to comment
Megosztás:

Az ilyen "tuning" lámpákat, ha újonnan megveszed adnak hozzá átalakító kábelt illetve foglalatot ami a lámpatesthez való, végül is a lámpában bent van, és az eredeti csatlakozóba kell beledugni a közbetét kábelt, ha használtan veszel mindenképp nézd meg hogy megvan-e hozzá! Az izzók ugyan azok mint a másikban, maximum az index tér el van amelyikbe alapból narancssárga kell van amelyikbe sima!

ennek megvannak a kábelei, legalábbis azt mondta az emberke meg a képeken is látszik ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.