Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Én meg úgy vagyok ezzel a dologgal, hogy megvettem az astrát, jöttek a gondok, gúgliztam a megoldást, ráakadtam erre az oldalra , és sok segítséget kaptam/kapok azóta is távgyógyítva is és személyes kontaktusban is. Ezért nem értem mi poénos van abban ha valaki problémáját itt akarjuk megoldani. Végülis válaszolni nem kötelező egy kérdésre sem, ha meg valaki tudja a választ akkor égjen a pofája hogy csak a poénkodást írja be a megoldást meg nem.

nekem ezzel a távgyógyítással csak annyi a bajom,hogy laikus egyszerű földi halandó (mint pl én) van egy problémám,felteszem itt a kérdést, kapok rá egy megoldást (ami nem biztos hogy az a baja,csak egy verzió lehet) én elolvasom és elhiszem + úgy gondolom hogy ezt simán meg tudom csinálni,neki esek, aztán egyszer csak jön a hopp majd a "bzmeg mit csináltam és most mi lesz" helyzet, és akkor már ott vagyok hogy nagyobb bajt okoztam mint ami eddig volt és drágább lesz egy szerelő által helyre hozni az általam okozz hibát + az eredeti baját,mintsem hogy alapból egy hozzá értőhöz fordultam volna...

persze értékelek itt mindegy egyes segítségnyújtást és tapasztalatmegosztást és távol álljon tőlem ezek kinevetését/kifigurázását

píísz

Link to comment
Megosztás:

Azt honnan lehet tudni, hogy a kuplung csúszik illetve megérett a cserére?

Csere esetén elég tárcsát cserélni vagy egész szettet illik ha már szét van kapva?

En olvastam erre egy jo modszert: beteszed 3-asba es ha el tudsz indulni vele, akkor mar csuszik a kuplung. De a csuszast inkabb nagyobb fokozatban veszed eszre. Pl; 4.-ben nyomod a gazt, a motor felbog, de nincs gyorsulas.

Link to comment
Megosztás:

Én meg úgy vagyok ezzel a dologgal, hogy megvettem az astrát, jöttek a gondok, gúgliztam a megoldást, ráakadtam erre az oldalra , és sok segítséget kaptam/kapok azóta is távgyógyítva is és személyes kontaktusban is. Ezért nem értem mi poénos van abban ha valaki problémáját itt akarjuk megoldani. Végülis válaszolni nem kötelező egy kérdésre sem, ha meg valaki tudja a választ akkor égjen a pofája hogy csak a poénkodást írja be a megoldást meg nem.

Részben igazad van, de amikor valaki azt írja, hogy kopog valami valahol, de azt se tudja melyik a kocsi eleje, akkor tök felesleges telehányni 3 oldalt azzal, hogy találgatjuk mi és merre lehet a gond...

Link to comment
Megosztás:

Azt honnan lehet tudni, hogy a kuplung csúszik illetve megérett a cserére?

Csere esetén elég tárcsát cserélni vagy egész szettet illik ha már szét van kapva?

Elvileg ha jól emléxem 4-es a direkt meghajtás (vagy 2-es? ;) ), ha ott teligáznál csak pörög a motor és nem érzel gyorsulást, akkor csúszhat.

Mennyire van már ráállítva a bowdenre?

Ha a levételnél a kuplung "kínai kalapja" még nem kopott (értsd: ahol a kinyomó csapágy felfexik) és nem kell két lábbal nyomni a kuplungot, akkor még a szerkezet visszarakható új tárcsával.

Újravert tárcsát nem javaslok.

nekem is ezt csinálja gyakran, de a kuplungom tökéletes... persze ettől még másnak lehet ez a jele a kuplung elfáradásának...

Amikor szét lett húzva a mocid kaptál új kuplungtárcsát?

Mert lehet úgy jártál, mint én, hogy az új tárcsa nem fexik fel a lendkeréken és megcsuszkál nagyobb gyorsításnál. Nekem síkoltatni kellett a lendkereket...

Link to comment
Megosztás:

Amikor szét lett húzva a mocid kaptál új kuplungtárcsát?

Mert lehet úgy jártál, mint én, hogy az új tárcsa nem fexik fel a lendkeréken és megcsuszkál nagyobb gyorsításnál. Nekem síkoltatni kellett a lendkereket...

mikor szét lett kapva a moci a kuplungot és szétszedték,megnézte emberem a kuplung összes részét, azt mondta tökéletes,még a lendkereket is átnézte,mondta hogy mi okozza de nem érdekelt akkor már nagyon ;) de ha gondolod megkérdem holnap csak érdekességképp ;)

Link to comment
Megosztás:

mikor szét lett kapva a moci a kuplungot és szétszedték,megnézte emberem a kuplung összes részét, azt mondta tökéletes,még a lendkereket is átnézte,mondta hogy mi okozza de nem érdekelt akkor már nagyon ;) de ha gondolod megkérdem holnap csak érdekességképp ;)

Engem ugyan nem izgat, de azért kérdezd meg. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Részben igazad van, de amikor valaki azt írja, hogy kopog valami valahol, de azt se tudja melyik a kocsi eleje, akkor tök felesleges telehányni 3 oldalt azzal, hogy találgatjuk mi és merre lehet a gond...

Telehányni ilyennekkel lehet...

Viszont akkor lehetne a véleményed alapján, Corsa B CSAK hozzáértőknek!

Ha valaki nem tud valamit akkor persze, hogy érdeklődik, olvasgat, tanácsokat, tapasztalatokat szívesen vesz/olvas...

Ha valamihez nagyon nem értek, mint "Volu" akkor biztos nem kezdek bele, h nehogy úgy járjak...

Fel lehet mérni a dolgokat..

De persze, ez csak poén..

Link to comment
Megosztás:

Részben igazad van, de amikor valaki azt írja, hogy kopog valami valahol, de azt se tudja melyik a kocsi eleje, akkor tök felesleges telehányni 3 oldalt azzal, hogy találgatjuk mi és merre lehet a gond...

Egyszerű a megoldás: töröld azt ami szerinted felesleges, aztán odaírod hogy: moderálva kár erről beszélni.

Link to comment
Megosztás:

Telehányni ilyennekkel lehet...

Viszont akkor lehetne a véleményed alapján, Corsa B CSAK hozzáértőknek!

Ha valaki nem tud valamit akkor persze, hogy érdeklődik, olvasgat, tanácsokat, tapasztalatokat szívesen vesz/olvas...

Ha valamihez nagyon nem értek, mint "Volu" akkor biztos nem kezdek bele, h nehogy úgy járjak...

Fel lehet mérni a dolgokat..

De persze, ez csak poén..

itt a lényeg,hogy csak utólag derül ki hogy ahhoz nem értek,mielőtt bele kezdtem volna azt hittem f*sza gyerek vagyok ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eddig nem nagyon írogattam a fórumra, most "sajnos" megtöröm ezt a hagyományt ;)

Jóatyám Corsa B-je elkezdett "traktorozni"... Valamelyik szelepemelő/szelep okozhatja a zajat. Egyik pillanatról a másikra jelenetkezett, egy indítás majd lefulladás után...

A vezérlés kb. 1000km-el ezelőtt cserélve (szervízben), új gyertyasor, olaj már lassan csereérett...

Csináltam egy kis videót, kérlek szakértsétek meg, észrevételeket, tanácsokat várok.

Köszi!

Zoli

http://vimeo.com/31590603

Link to comment
Megosztás:

nekem is ezt csinálja gyakran, de a kuplungom tökéletes... persze ettől még másnak lehet ez a jele a kuplung elfáradásának...

Nekem is, ha nem adok induláskor elég gázt, és arra gondolok, hogy ez a kuplung kopásának jele lehet. Induláskor olyan, mint a régi ikarus buszok, amik úgy indultak el mint a bakkecske.

De lehet, hogy csak azért van, mert nem adok elég gázt, dieselhez vagyok szokva. Mert ha kicsit nagyobb gázzal indulok el, akkor nincs rángatás. Csúszni nem csúszik a kuplung, de mondjuk 45 LE-től, és 88 Nm-től nem is várom, hogy megcsúsztassa ;)

Link to comment
Megosztás:

Elvileg ha jól emléxem 4-es a direkt meghajtás (vagy 2-es? ;) ), ha ott teligáznál csak pörög a motor és nem érzel gyorsulást, akkor csúszhat.

Mennyire van már ráállítva a bowdenre?

Ha a levételnél a kuplung "kínai kalapja" még nem kopott (értsd: ahol a kinyomó csapágy felfexik) és nem kell két lábbal nyomni a kuplungot, akkor még a szerkezet visszarakható új tárcsával.

Újravert tárcsát nem javaslok.

Köszi a választ Johnny ! Akkor a leírtak és a tapasztalataim szerint még rendben van a kuplung. Gázadásra érezhetően gyorsul (amennyire lehet ;) )

A kérdés azért volt amúgy mert ténylegesen nem tudtam h honnan lehet tudni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eddig nem nagyon írogattam a fórumra, most "sajnos" megtöröm ezt a hagyományt ;)

Jóatyám Corsa B-je elkezdett "traktorozni"... Valamelyik szelepemelő/szelep okozhatja a zajat. Egyik pillanatról a másikra jelenetkezett, egy indítás majd lefulladás után...

A vezérlés kb. 1000km-el ezelőtt cserélve (szervízben), új gyertyasor, olaj már lassan csereérett...

Csináltam egy kis videót, kérlek szakértsétek meg, észrevételeket, tanácsokat várok.

Köszi!

Zoli

http://vimeo.com/31590603

Valami ilyesmire gondolok.

20110623592_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Lepattintod a biztosíték tábla fedelét megfordítod és leolvasod a lámpák bekötését, abból meglátod, hogy hogyan van ha eltér attól akkor valaki kutyult a kábelekkel akkor lehet méregetni, ami jó nagy szívás! ;)

Én most pontosan nem emlékszem hogyan van bekötve, de mintha úgy rémlene első hátsó külön van, kivéve az index mert az más tészta!

Megnéztem a biztosíték táblát, és ez alapján úgy tűnik, mégis párba van kötve oldalanként. Gondoltam akkor a biztosíték lesz a ludas, megcseréltem a bal és jobb oldalt (8 és 23-as bizti). Semmi változás. Akkor megpróbáltam csak a 23-ast kihúzni, és rendben ki is aludt a jobb oldal. Na most vajon hogy legyek okos? Mit kellene méregetni szerintetek hogy megtaláljam a bal oldal hibáját?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.