Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

nekem is sokáig tartott hogy a megfelelő szerelőt/karosszériást/fényezőt/bontóst megtaláljam...most h megvannak,megbecsülöm mindegyiket ;)

Szerintem, ha nem osztod meg velünk akkor értékes információk vesznek az éterben ;)

Ha tényleg jó, akkor inkább hozzá vinni, megjutalmazzuk 1-1 ronccsal, plusz pénzzel :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha hideg a motor akkor hangosabb, ha bemelegszik, az olaj is jobban körbejárja akkor halkabb, de ha gyorsítok bővebben akkor van egy sziszegő hang meg a csattogás is hallatszodik.

Mivel hidegben zajosabb, melegben halkabb ezért hidrőtőke gyanús, de a menetközben lévő dolgok? Érdekes...

Mind1.. Azon gondolkodtam, h beállok egy szervizbe, elviszem a Palit egy körre és megkérdezem, h mi a véleménye róla.

A hajtókarcsapágynak terhelésváltáskor van hangja kezdetben (nagygáz aztán gázt elvesz) aztán állandóan nagyon csúnyán zörög. Amúgy meg egy garnitúra hajtókarcsapágy van vagy 6eft is.

Sziszegésnél valami szívó oldali tömítetlenséget keresnék.

Link to comment
Megosztás:

A hajtókarcsapágynak terhelésváltáskor van hangja kezdetben (nagygáz aztán gázt elvesz) aztán állandóan nagyon csúnyán zörög. Amúgy meg egy garnitúra hajtókarcsapágy van vagy 6eft is.

Sziszegésnél valami szívó oldali tömítetlenséget keresnék.

Na most meghallgattam!

Egyértelműen fentről van a csattogó hang a szelepfedél mögül, alól.

Alulról nem nagyon...

Ezt alapjáraton, gázadás nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Na most meghallgattam!

Egyértelműen fentről van a csattogó hang a szelepfedél mögül, alól.

Alulról nem nagyon...

Ezt alapjáraton, gázadás nélkül.

A csattogás mértéke nem mindegy. Ha már alapjáraton is nagyondúrva "dízeles" a hangzás,akkor már a bütykök is meg vannak kopva a vezérműtengelyen.

A gyári hidro tőkéket szét kell szedni,ki kell tisztítani őket.(lásd,astra f gyik) Mindegyiknek kézzel nyomogathatónak kell lennie. Ha szorul akkor kuka.

Utángyári 3000ft-os tőkék semmire valók 10-20ekm után kuka.

Egyébként valamennyi hangja mindig lesz akármit csinálhatsz vele.

Hallgass rádiót! ;)

Link to comment
Megosztás:

A csattogás mértéke nem mindegy. Ha már alapjáraton is nagyondúrva "dízeles" a hangzás,akkor már a bütykök is meg vannak kopva a vezérműtengelyen.

A gyári hidro tőkéket szét kell szedni,ki kell tisztítani őket.(lásd,astra f gyik) Mindegyiknek kézzel nyomogathatónak kell lennie. Ha szorul akkor kuka.

Utángyári 3000ft-os tőkék semmire valók 10-20ekm után kuka.

Egyébként valamennyi hangja mindig lesz akármit csinálhatsz vele.

Hallgass rádiót! ;)

Ezért nézetem meg vagy egy másik c14se-vel összehasonlítom, h ez a csattogás, jó, rossz vagy normális, vagy mi a f..

Egy nem hidrotőkés autóhoz képest durván dízeles hangja van, de egy dízeles autóhoz képes, nagyon halk....

Szal megmutatom másnak is!

Link to comment
Megosztás:

Ezért nézetem meg vagy egy másik c14se-vel összehasonlítom, h ez a csattogás, jó, rossz vagy normális, vagy mi a f..

Egy nem hidrotőkés autóhoz képest durván dízeles hangja van, de egy dízeles autóhoz képes, nagyon halk....

Szal megmutatom másnak is!

A megoldást leírtam,de lehet,hogy pénzkidobásnak fogod érezni. ;)

Igen egy swift is csendesebb például,annak sincs varrógéphangja ellentétben ezekkel az ohc opel motorokkal. Ilyenek,na. ;) Nekem nagyon csendes volt 5w-40-es olajjal,télen jó volt,de tavasszal elkezdte megenni, 10w-40-t meg egyáltalán nem ette az 12sz.

Múltkor hallottam egy 80ekm-t futott x14nz-t az nagyon csendben volt.

Link to comment
Megosztás:

A megoldást leírtam,de lehet,hogy pénzkidobásnak fogod érezni. :lol:

Igen egy swift is csendesebb például,annak sincs varrógéphangja ellentétben ezekkel az ohc opel motorokkal. Ilyenek,na. ;)

Bár múltkor hallottam egy 80ekm-t futott x14nz-t az nagyon csendben volt.

Amúgy őszintén nem zavar a hangja, sőt tetszik! Csak remélem, h nem károsodás hang ;)

Amúgy mindenképp meg kellene tisztítani, esetleg cserélni a hordócskákat, csak én nem tudok hozzá kezdeni, kellő idő, hely, s szerszám jegyében, de szerintem beruházok egy szervizesre és felbérelem! :lol:

Bár előtte szerintem kipróbálok egy Hidrotőke Tisztítót - "Wynns - Hydraulic valve lifter concenrate" -ezt dicsérik nagyon.

2e ft.. egy próbát megér.

Jajj.. igen s köszi a topic tippet, már ki is van nyomtatva! :lol: Valamint egy csomó GYIK-es bejegyzés, amit szűkségesnek tartottam! :lol:

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Senki sem illetékes világítás-ügyben? Létezik hogy a bal első, és bal hátsó helyzetjelző egy biztosítékon van (függetlenül a többitől)?

Lepattintod a biztosíték tábla fedelét megfordítod és leolvasod a lámpák bekötését, abból meglátod, hogy hogyan van ha eltér attól akkor valaki kutyult a kábelekkel akkor lehet méregetni, ami jó nagy szívás! ;)

Én most pontosan nem emlékszem hogyan van bekötve, de mintha úgy rémlene első hátsó külön van, kivéve az index mert az más tészta!

Link to comment
Megosztás:

Lepattintod a biztosíték tábla fedelét megfordítod és leolvasod a lámpák bekötését, abból meglátod, hogy hogyan van ha eltér attól akkor valaki kutyult a kábelekkel akkor lehet méregetni, ami jó nagy szívás! ;)

Én most pontosan nem emlékszem hogyan van bekötve, de mintha úgy rémlene első hátsó külön van, kivéve az index mert az más tészta!

Ettől tartottam. Akkor ebből méregetés lesz, mert nekem is gyanúsnak hangzik a párba kötés. ;)

Link to comment
Megosztás:

Végülis igazatok van, írjátok ki a fórum fejlécére, ha valami gond van a kocsival, ne kérdezz, vidd el szerelőhöz.

kiindulási alapnak persze jók a tanácsok, de saját tapasztalatomból merítve, csak egyszer próbáltam meg vmit az itt leírtak alapján amit azelőtt még nem csináltam és jó nagy szívás volt...bár lehet hogy csak én vagyok autista

Link to comment
Megosztás:

kiindulási alapnak persze jók a tanácsok, de saját tapasztalatomból merítve, csak egyszer próbáltam meg vmit az itt leírtak alapján amit azelőtt még nem csináltam és jó nagy szívás volt...bár lehet hogy csak én vagyok autista

Én meg úgy vagyok ezzel a dologgal, hogy megvettem az astrát, jöttek a gondok, gúgliztam a megoldást, ráakadtam erre az oldalra , és sok segítséget kaptam/kapok azóta is távgyógyítva is és személyes kontaktusban is. Ezért nem értem mi poénos van abban ha valaki problémáját itt akarjuk megoldani. Végülis válaszolni nem kötelező egy kérdésre sem, ha meg valaki tudja a választ akkor égjen a pofája hogy csak a poénkodást írja be a megoldást meg nem.

Link to comment
Megosztás:

Ezért nem értem mi poénos van abban ha valaki problémáját itt akarjuk megoldani. Végülis válaszolni nem kötelező egy kérdésre sem, ha meg valaki tudja a választ akkor égjen a pofája hogy csak a poénkodást írja be a megoldást meg nem.

ez most nekem szól ??? ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.