Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

arra is

nem elállítódik ,hanem kikopik ;)

Viszont akkor ezt az allitasos dolgot nem ertem. Az a ket beallitofurat mindig ugyanott van, tehat ha elvileg egyszer beallitjak, bedugjak a csapot majd ugy huzzak meg a csavart, utana ha kopik akkor az allitas szerintem semmit se er. De lehet, hogy csak en nem latom at annyira az egeszet.

Link to comment
Megosztás:

Viszont akkor ezt az allitasos dolgot nem ertem. Az a ket beallitofurat mindig ugyanott van, tehat ha elvileg egyszer beallitjak, bedugjak a csapot majd ugy huzzak meg a csavart, utana ha kopik akkor az allitas szerintem semmit se er. De lehet, hogy csak en nem latom at annyira az egeszet.

az megint más..

persze meglehet próbálni az állítást is ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Most hogy kicseréltem a műszerfalat eladnám vagy bármi értelmes dologra cserélném az elektromos (K számos) tökéletesen működő műszerfalamat.

A fordulatszámmérős műszerfalon van egy "biztonsági öves" visszajelző,ennek mi a szerepe, hogyan és mikor működik.Ha tudja valaki ossza meg velünk.Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Most hogy kicseréltem a műszerfalat eladnám vagy bármi értelmes dologra cserélném az elektromos (K számos) tökéletesen működő műszerfalamat.

A fordulatszámmérős műszerfalon van egy "biztonsági öves" visszajelző,ennek mi a szerepe, hogyan és mikor működik.Ha tudja valaki ossza meg velünk.Köszi.

csak akkor érdekes ha van neked olyan biztonsági öv figyelő rendszer

Link to comment
Megosztás:

Abban általában a stiftek mennek szét, elkopnak, 700Ft/db, de én kifejlesztettem egy saját megoldást: M8-as csavar, megfelelő hossznál 7-esre köszörül, arra vágok M6-os menetet, önzárós anya és máris kész a tuti stift. ;)

Én is valami hasonlót találtam ki, egy megfelelő husszúságú 6-os csavarra húztam egy 8-as külső átmérőjű csövet, amit felfúrtam belül 6-osra. Ezt a megfelelő hosszban ráhúztam a csavarra. Most ez van benne a Vectrában.

Közben pedig csináltattam esztergályossal egy ide való csapszeget, a végén 6-os menettel: 8-as csap, 32 mm hosszban, a végén pedig 6-os menet. Látom a Corsában is hasznát fogom venni ;)

Itt van a csap:

IMG01840-20111031-2208_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Itt meg a régi csapszeg:

IMG01839-20111031-2207_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

csak akkor érdekes ha van neked olyan biztonsági öv figyelő rendszer

...ami elég valószínűtlen, tekintve hogy csak a Japán piacon volt előírás a megléte. Mindettől függetlenül lehet rendelni ilyen övfeszítőpatronokat (merthogy azon van az érzékelő) cikkszám alapján, amikor utoljára néztem (úgy két éve) akkor volt darabja 60e Ft. Mivel ez elég drága, Japán meg messze van hogy bontva lehessen ilyet találni, ezért én lemondtam róla.

Link to comment
Megosztás:

...ami elég valószínűtlen, tekintve hogy csak a Japán piacon volt előírás a megléte. Mindettől függetlenül lehet rendelni ilyen övfeszítőpatronokat (merthogy azon van az érzékelő) cikkszám alapján, amikor utoljára néztem (úgy két éve) akkor volt darabja 60e Ft. Mivel ez elég drága, Japán meg messze van hogy bontva lehessen ilyet találni, ezért én lemondtam róla.

Ha valakinek annyira kell, simán bele tudja építeni, nem egy nagy dolog.

De kinek hiányzik az, hogy a garázsba, vagy parkolóba bejáráskor sípoljon, meg világítson? ;)

Link to comment
Megosztás:

A kormányom kopog, annak oka szerintem a burkolat mögött a műanyag kikopott.. (bár ezek csak következtetések)

Valamint nem nagyon szereti az autóm a kátyúkat.. Eléggé kopog, ha belemegyek a kátyúba.. Pedig a lengéscsillapítok a helyén, 4 rugó 1éves, meg a 2 hátsó lengéscsillapitó is...

Viszont nem tudom, h miért zöröghet ennyire, vagy koppanhat ekkorát a kátyúknál...

a magyar utak, persze...

Az lehet, h ez van nekem kikopva? :

http://webshop.langauto.hu/List.aspx?G&amp...x?IGCB|11|8|5|9

(Lengéscsillapító felütközésgátló)

Amúgy igazából az előlről hangosabb az autóm, de hátul is zörög azért.

Mivel hátul is zörög, pedig ott 1 éves a lengéscsillapitó, ezért gondolok erre a felütközésgátlóra.

esetleg a toronycsapágynak köze? vagy ötlete valakinek?

Link to comment
Megosztás:

van az kafa műanyag gömbcsuklós rettenet..

na az is ugyan ezt produkálja ,biztos tudod mire gondolok,csak nemtom a nevét ;)

Lehet belőle fémet is kapni nem?

Viszont akkor ezt az allitasos dolgot nem ertem. Az a ket beallitofurat mindig ugyanott van, tehat ha elvileg egyszer beallitjak, bedugjak a csapot majd ugy huzzak meg a csavart, utana ha kopik akkor az allitas szerintem semmit se er. De lehet, hogy csak en nem latom at annyira az egeszet.

A két beállító furat valóban ugyanott van, de a bilincset a rúdon ami átmegy a tűzfalon különböző pozícióban szorított meg a kopottságtól függően. A váltóbot egy bizonyos szögű elmozdításához oldalra midíg ugyanakkora szögű elmozdulás jár a váltóban is, de a kopás miatt nem a 1-es sebességet kapcsolod, csak pölö az 1-és a 3 közé kapcsolnál. Beállításkor ezt a "fél sebességet" korrigálod.

Link to comment
Megosztás:

...ami elég valószínűtlen, tekintve hogy csak a Japán piacon volt előírás a megléte. Mindettől függetlenül lehet rendelni ilyen övfeszítőpatronokat (merthogy azon van az érzékelő) cikkszám alapján, amikor utoljára néztem (úgy két éve) akkor volt darabja 60e Ft. Mivel ez elég drága, Japán meg messze van hogy bontva lehessen ilyet találni, ezért én lemondtam róla.

pontosan ;)

de sose lehet tudni ,hátha egy arra a piacra készült van neki ;)

Link to comment
Megosztás:

A kormányom kopog, annak oka szerintem a burkolat mögött a műanyag kikopott.. (bár ezek csak következtetések)

Valamint nem nagyon szereti az autóm a kátyúkat.. Eléggé kopog, ha belemegyek a kátyúba.. Pedig a lengéscsillapítok a helyén, 4 rugó 1éves, meg a 2 hátsó lengéscsillapitó is...

Viszont nem tudom, h miért zöröghet ennyire, vagy koppanhat ekkorát a kátyúknál...

a magyar utak, persze...

Az lehet, h ez van nekem kikopva? :

http://webshop.langauto.hu/List.aspx?G&amp...x?IGCB|11|8|5|9

(Lengéscsillapító felütközésgátló)

Amúgy igazából az előlről hangosabb az autóm, de hátul is zörög azért.

Mivel hátul is zörög, pedig ott 1 éves a lengéscsillapitó, ezért gondolok erre a felütközésgátlóra.

esetleg a toronycsapágynak köze? vagy ötlete valakinek?

Nekem a külső kormányösszekötő adta meg magát,az koppant. Pedig a porvédőnek semmi baja nem volt. Meg kell emelni,aztán alul-felül,jobbról-balról megmozgatni a kerekeket. Bármi kifeküdhetett,nem hiszem,hogy a lengéscsillapító porvédő miatt kopog egyébként.

Link to comment
Megosztás:

A kormányom kopog, annak oka szerintem a burkolat mögött a műanyag kikopott.. (bár ezek csak következtetések)

Valamint nem nagyon szereti az autóm a kátyúkat.. Eléggé kopog, ha belemegyek a kátyúba.. Pedig a lengéscsillapítok a helyén, 4 rugó 1éves, meg a 2 hátsó lengéscsillapitó is...

Viszont nem tudom, h miért zöröghet ennyire, vagy koppanhat ekkorát a kátyúknál...

a magyar utak, persze...

Az lehet, h ez van nekem kikopva? :

http://webshop.langauto.hu/List.aspx?G&amp...x?IGCB|11|8|5|9

(Lengéscsillapító felütközésgátló)

Amúgy igazából az előlről hangosabb az autóm, de hátul is zörög azért.

Mivel hátul is zörög, pedig ott 1 éves a lengéscsillapitó, ezért gondolok erre a felütközésgátlóra.

esetleg a toronycsapágynak köze? vagy ötlete valakinek?

Hiába 1 éves a rugó sajnos nem garancia hogy jó is, pont most volt a 1.2-es Corsa-n ebből baj, alig fél éves első telókból a bal oldali tropára ment, mert gyárilag szar volt, az autó 9-én fog menni műszakira, elő műszakin bukott ki hogy teljesen szar a szinte zsír új teló, szóval nem garancia az új sem bele lehet választani a rosszba sajnos! Mondjuk ingyen ki lett cserélve mert le lett papírozva a garancia, darabonként 15 perces csere és kész! ;)

Link to comment
Megosztás:

...ami elég valószínűtlen, tekintve hogy csak a Japán piacon volt előírás a megléte. Mindettől függetlenül lehet rendelni ilyen övfeszítőpatronokat (merthogy azon van az érzékelő) cikkszám alapján, amikor utoljára néztem (úgy két éve) akkor volt darabja 60e Ft. Mivel ez elég drága, Japán meg messze van hogy bontva lehessen ilyet találni, ezért én lemondtam róla.

Ilyen ovfeszito patron nekem van a corsaban. Ott van az elso ules alatt. En ugy tudtam, hogy ez mar alap dolog.

Link to comment
Megosztás:

üdv.

mitől lehet az, hogy egy 2000-es b corsa elektromos szervójánál a jobbra tekerés nehezebb mint a balra tekerés.

valamint ennek a corsának a kormánykereke megegyezhet pl a g astrájéval? illetve tud valaki ilyen kormányt kompletten légzsákkal...

kösz üdv.

Üdv!

Nálam is ez a probléma(1999-es WordCup X12XE). Bontottat nem találtam, az új pedig horror árban van. Valószínűleg a szervomotor beépített elfordulásmérője

a hibás. Állítólag úgy javítható, hogy az elfordulásmérőjét más pozícióba rakják, és így nullázzák.

Itt az egyik autósboltban azt mondták beviszem a szervót, és kb.+20e Ft fejében kapok egy javítottat.

Üdv!

Ha sikerül megoldani írjál, mert néha nálam is előjön a hiba.

Link to comment
Megosztás:

hy all

b corsához keresek elakdásjlzőt és vmi frankó kis váltógombot ! (a vltógomb lehet az újabb b corsa gyári gomb is, nekem a régi va és szegénke elég kopott már)

Ha esetleg van vkinek elfekvőben az dobjon már rám egy pm-et !

Köszi

(előre is sorry a moderátoroktól de talán itt több esélyem van találni alkatrészt )

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nálam is ez a probléma(1999-es WordCup X12XE). Bontottat nem találtam, az új pedig horror árban van. Valószínűleg a szervomotor beépített elfordulásmérője

a hibás. Állítólag úgy javítható, hogy az elfordulásmérőjét más pozícióba rakják, és így nullázzák.

Itt az egyik autósboltban azt mondták beviszem a szervót, és kb.+20e Ft fejében kapok egy javítottat.

Üdv!

Ha sikerül megoldani írjál, mert néha nálam is előjön a hiba.

Racing bazáron nézz körül, én múltkor láttam egy B corsához valót. 20-25 ezer körül mennek, szóval jobban megéri, ha veszel 20ért egy felújítottat, mert az legalább jó.

http://racing-bazar.hu/alkatresz/kormanymu...epitesi_garival

http://racing-bazar.hu/alkatresz/elektroni...mos_alkatreszek

Nemtudom, a C corsáé jó-e ha igen, akkor: http://racing-bazar.hu/alkatresz/kormanymu...ektromos_szervo

Link to comment
Megosztás:

Nincsen valakinek B Corsához két gyári első hangszórója? Biztos van aki már kicserélte valami jobbra, a régi meg a szekrényben porosodik.

Megvenném!

Nekem a két hátsó van meg még, a két elsőn már foszlott a membrán, és kidobtam.

Hátsó nem kell véletlenül?

Link to comment
Megosztás:

...

...

Értem a kormányos dolgot, Köszi a tapasztalatokat.

Viszont ma valaki bogarat ültetett a fülembe...

Honnan tudom eldönteni, h a hidrotőke csattogását hallom vagy a hajtókarcsapágyat??

Ugyanis, ha gyorsítok..bő gázzal akkor hallatszik erősebben a csattogás és van olyan sípoló hang is, mintha turbós lenne, valami levegő sziszegés.

((Persze ezek minimális hangok, csak észrevettem ezeket...))

Azt mondták, h szeleppel lehet gond vagy a koptatók vannak elkopva..

Ebbe bele is nyugodtam, de most azt a bogarat ültették a fülembe, hogy hajtókar csapágy... (de ez sem szaki véleménye)

Na most nagyon lelombozodtam...

Link to comment
Megosztás:

Értem a kormányos dolgot, Köszi a tapasztalatokat.

Viszont ma valaki bogarat ültetett a fülembe...

Honnan tudom eldönteni, h a hidrotőke csattogását hallom vagy a hajtókarcsapágyat??

Ugyanis, ha gyorsítok..bő gázzal akkor hallatszik erősebben a csattogás és van olyan sípoló hang is, mintha turbós lenne, valami levegő sziszegés.

((Persze ezek minimális hangok, csak észrevettem ezeket...))

Azt mondták, h szeleppel lehet gond vagy a koptatók vannak elkopva..

Ebbe bele is nyugodtam, de most azt a bogarat ültették a fülembe, hogy hajtókar csapágy...

Na most nagyon lelombozodtam...

Hát hogy fentről vagy lentről hallani, meg talán a gyorsaságából.

Link to comment
Megosztás:

Alapjáraton hajoljak a motor alá és hallgassam meg, h honnan jön fentről vagy lentről?

A gyorsaságán mit értesz? A hidrotőke hang nem gyorsul?

Mindegyik fordulatszámfüggő , annyira nem vágom a mtor működését, csak ugye két főtengely fordulatra esik pölö egy szelepnyitás, ezért más a gyorsaságuk, de ebben nem vagyok teljesen biztos....

Link to comment
Megosztás:

Mindegyik fordulatszámfüggő , annyira nem vágom a mtor működését, csak ugye két főtengely fordulatra esik pölö egy szelepnyitás, ezért más a gyorsaságuk, de ebben nem vagyok teljesen biztos....

Ha hideg a motor akkor hangosabb, ha bemelegszik, az olaj is jobban körbejárja akkor halkabb, de ha gyorsítok bővebben akkor van egy sziszegő hang meg a csattogás is hallatszodik.

Mivel hidegben zajosabb, melegben halkabb ezért hidrőtőke gyanús, de a menetközben lévő dolgok? Érdekes...

Mind1.. Azon gondolkodtam, h beállok egy szervizbe, elviszem a Palit egy körre és megkérdezem, h mi a véleménye róla.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.