Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Le kell fordítanod az alsó állásába a rácsot, ezután vékony csavarhúzóval vagy valami erős-hajlékony lemezzel finoman megfeszíted két oldalról és ki kell pattannia, lehet vele szívni, de kijön szépen! Egyébként nem tudom hogyan szedted ki a TID-et ha nem pattintottad ki a két rácsot, mivel mögötte van két csavar ami fogja a kijelző burkolat két fülét! ;)

Köszi a gyors választ! A jobb oldalit sikerült kipattintani, de a bal nem akarja magát megadni...

Amúgy... benyúltam egy vékony csavarnyúzóval a lamellák közé és úgy hajtottam ki a TID-et tartó 2 csavart...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ! A jobb oldalit sikerült kipattintani, de a bal nem akarja magát megadni...

Amúgy... benyúltam egy vékony csavarnyúzóval a lamellák közé és úgy hajtottam ki a TID-et tartó 2 csavart...

Hát ja csak az hülye megoldás mert nem tudod megfogni a csavart és beesik ahogy te is jártál ;) Van amikor elsőre nem sikerül kiszedni, akkor pattintsd vissza teljesen és próbáld újra, a lényeg hogy egyenletesen kell bal és jobb oldalon is kifelé csalogatni ha túl húzod az egyik oldalon megfeszül és nem fog kijönni!

Link to comment
Megosztás:

Anyuéknak sikerült megfőzni a corsát, nem vették észre a pirosnál kiakadó hőfokmérőt(mert ugye olyan sok műszer van....) és addíg mentek vele amíg nem kezdtett füstölni a moci. A márkaszervíz kiállított egy 68 ezres számlát, amin az égvilágon minden van csak termosztát csere nincs. ;) De leglább már nem 3 hengerezik, valamelyik szelep volt átégve cserélték azt is. Most szinte mindíg van sárga tengeralattjáró a szerviz szerint valami 50-ezres szelepet kellene cserélni (egér?) vgagy szokják meg a sárga lámpát. Próbáltam kivillogtatni de nem hajlandó kommunikálni a gémkapoccsal. ;)

Link to comment
Megosztás:

Anyuéknak sikerült megfőzni a corsát, nem vették észre a pirosnál kiakadó hőfokmérőt(mert ugye olyan sok műszer van....) és addíg mentek vele amíg nem kezdtett füstölni a moci. A márkaszervíz kiállított egy 68 ezres számlát, amin az égvilágon minden van csak termosztát csere nincs. ;) De leglább már nem 3 hengerezik, valamelyik szelep volt átégve cserélték azt is. Most szinte mindíg van sárga tengeralattjáró a szerviz szerint valami 50-ezres szelepet kellene cserélni (egér?) vgagy szokják meg a sárga lámpát. Próbáltam kivillogtatni de nem hajlandó kommunikálni a gémkapoccsal. ;)

x12xe van nekik??

Link to comment
Megosztás:

Anyuéknak sikerült megfőzni a corsát, nem vették észre a pirosnál kiakadó hőfokmérőt(mert ugye olyan sok műszer van....) és addíg mentek vele amíg nem kezdtett füstölni a moci. A márkaszervíz kiállított egy 68 ezres számlát, amin az égvilágon minden van csak termosztát csere nincs. ;) De leglább már nem 3 hengerezik, valamelyik szelep volt átégve cserélték azt is. Most szinte mindíg van sárga tengeralattjáró a szerviz szerint valami 50-ezres szelepet kellene cserélni (egér?) vgagy szokják meg a sárga lámpát. Próbáltam kivillogtatni de nem hajlandó kommunikálni a gémkapoccsal. ;)

A motor blokkban biztos hogy nincs 50 ezres szelep, a szívó és a kipufogó szelepek darabja kb 6-8 ezer forint környékén van ha egy szelep volt átégve és 50 ezret beszélnek akkor nagyon le akarnak húzni, az viszont más ha az injektor környékén szállt el egy szabályzó szelep mert azok kb olyan árban mozognak, de motor füstöléskor inkább a dugattyúk szoktak besülni! Az x-es motorokat nem nagyon ismerem, majd az okosabbak kijavítanak ha tévednék! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kapásból cserélném őket.

Ez lesz. Mondom, ma nekiállok, kiszedem őket, megnézem mi a helyzet. Látom, 16-os csőkulcs kellene, ilyenem nincs... Száradt volna le a keze, aki ilyen fejméretű gyertyákat készített...

De nem baszott ki velem, mert egy csőből gyártottam egy csőkulcsot 16-os fejmérettel, a végére meg ráhegesztettem egy rossz crowa bitet, hogy a racsnis a crowa nyélhez csatlakoztatva lehessen használni. ;)

IMG01835-20111031-1753_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG01836-20111031-1753_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG01837-20111031-1753_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Így már gond nélkül kijöttek a gyertyák. Igaz ami igaz, elég gázul néztek ki, szóval amint nyitnak a boltok, be is szerzek gyorsan 4-et és cserélem.

Link to comment
Megosztás:

A motor blokkban biztos hogy nincs 50 ezres szelep, a szívó és a kipufogó szelepek darabja kb 6-8 ezer forint környékén van ha egy szelep volt átégve és 50 ezret beszélnek akkor nagyon le akarnak húzni, az viszont más ha az injektor környékén szállt el egy szabályzó szelep mert azok kb olyan árban mozognak, de motor füstöléskor inkább a dugattyúk szoktak besülni! Az x-es motorokat nem nagyon ismerem, majd az okosabbak kijavítanak ha tévednék! ;)

Most így emléezetből a 68ezres javítási számlán volt kipuf, leömlö, HF-tömítés, paszta, termosztát tömítés(de termosztát nem!) HF-le és felrakás, síkolás, egy-két szelep csere+olajcsere+ hűtőfolyadék csere.

Link to comment
Megosztás:

Hátul kell megcsippenteni a váltószoknya két alsó sarkát, és határozottan felhúzni, elöl mér kijönnek a fülek. A váltógomb simán csak rá van préselve a rúdra.

Koszi! Majd hetvegen beallitgatom, mert hetkoznap mire hazaerek a melobol mar sotet van. Kerdesem, hogy lehet osszefuggesbe, hogy nehezen veszi a 2. fokozatot azzal, hogy a kuplungom meg van kopva es nemreg allitottam rajta? De allitas elott is nehezen vette. En ugy hallottam, hogy ha nagyon alulra allitom a kuplungot akkor egyaltalan nem veszi az 1. es a R, de esetemben azzal nincs baj.

Link to comment
Megosztás:

Koszi! Majd hetvegen beallitgatom, mert hetkoznap mire hazaerek a melobol mar sotet van. Kerdesem, hogy lehet osszefuggesbe, hogy nehezen veszi a 2. fokozatot azzal, hogy a kuplungom meg van kopva es nemreg allitottam rajta? De allitas elott is nehezen vette. En ugy hallottam, hogy ha nagyon alulra allitom a kuplungot akkor egyaltalan nem veszi az 1. es a R, de esetemben azzal nincs baj.

Kopott szinkrongyűrű is okozhat ilyen problémát...

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg pont villog a c14nz-de a laptop nem látta az ECU-t.

Nekem is ki lehet villogtatni mindkettőt C12NZ és C14NZ-t is, az 1.4-es már diagon is volt azzal is simán ment, pár hónapja le volt bontva a műanyag de az ecu típusát nem néztem meg ;)

Link to comment
Megosztás:

van az kafa műanyag gömbcsuklós rettenet..

na az is ugyan ezt produkálja ,biztos tudod mire gondolok,csak nemtom a nevét ;)

Abban általában a stiftek mennek szét, elkopnak, 700Ft/db, de én kifejlesztettem egy saját megoldást: M8-as csavar, megfelelő hossznál 7-esre köszörül, arra vágok M6-os menetet, önzárós anya és máris kész a tuti stift. ;)

Link to comment
Megosztás:

Abban általában a stiftek mennek szét, elkopnak, 700Ft/db, de én kifejlesztettem egy saját megoldást: M8-as csavar, megfelelő hossznál 7-esre köszörül, arra vágok M6-os menetet, önzárós anya és máris kész a tuti stift. ;)

azaz

akkor tudod mire gondolok..

tipikus fastra meg bcorsa betegség ;)

Link to comment
Megosztás:

Abban általában a stiftek mennek szét, elkopnak, 700Ft/db, de én kifejlesztettem egy saját megoldást: M8-as csavar, megfelelő hossznál 7-esre köszörül, arra vágok M6-os menetet, önzárós anya és máris kész a tuti stift. ;)

Erre gondoltok: Itt ?

Azert erdemes probalkozzak a beallitassal? Tulajdonkeppen mitol allitodik el, h a beallitas helyrehozza?

Ez a szinkrongyuru ha jol tudom a valtoban van, gondolom a csereje se kis munka? Es lehet hogy csak a 2.nel csinal ilyet, a tobbi fokozatban minden ok?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.