Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Az 1.2-nek 20mp a gyorsulása és 140km/h a végsebessége.

A mostani motorom kb. 12mp alatt gyorsul és 170 felett van a vége,de azt nem próbáltam.

Nekem akkor hogy sikerült 150 fölé mennem az 1.2-essel (Igaz akkor már nagyon szétesett és a fordulat közel pirosban járt) ? ;) Az 1.4-esnek még nem találtam meg a végét, mert nincs út ahol igazán oda lehetne neki lépni, de ha az egyik hengerbe befolyt a víz a másik kifújt és úgy mentem vele 160-65 környékén akkor egyenesben a 200-ast talán meg lehet akasztani ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem akkor hogy sikerült 150 fölé mennem az 1.2-essel (Igaz akkor már nagyon szétesett és a fordulat közel pirosban járt) ? ;) Az 1.4-esnek még nem találtam meg a végét, mert nincs út ahol igazán oda lehetne neki lépni, de ha az egyik hengerbe befolyt a víz a másik kifújt és úgy mentem vele 160-65 környékén akkor egyenesben a 200-ast talán meg lehet akasztani ;)

Ezek gyári adatok. Végsebességben az is bejátszik ha kicsit lejt az út. Pl. M1 győr felé jó hosszan lejt ott simán 20,30al többet tudsz menni,mint ami meg van adva.Meg az óra is csal alapból 7-8at felfelé. Kisebb gumival sokkal többet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A felesegemnek van egy 18 eves corsa-b automata. A gondom az, hogy a muszerfalon egyszercsak elkezdett villogni egy s betu es azota csak manualisan lehet visszavaltani. Akarhogy lepadlozom nem valt vissza, olyan mintha 3.ban maradt volna. Mi lehet a gond? Illetve ha van valakinek egy kezelesi konyve hozza legyszi kuldje el nekem, mert csak szlovakot talatam, en meg nem kaptam hozza. Koszonom elore is a segitseget.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém ráadásul valami eco váltós is,mert f13wr volt összerakva az x12szvel amit tetéztek egy extra hosszú 5.fokozattal,amivel óra szerint 100nál pörög 2500at. A 3000nél 120nál jár.Tehát az elméleti végsebessége (5.ben leszabályzás) kb. 240km/h. ;) Kellett ez egy 88nm-es erőgéphez nagyon.

A gyár közleménye szerint kisebb lesz a fogyasztás cserébe némileg rosszabbul gyorsul.Ez a valóságban annyit tesz,hogy az 1.2 nem tudott semmit gyorsulni ezzel az ötödikkel.(értsd:tövig nyomod és a mutató meg sem mozdul)

Igazából az ötödik amúgy sem gyorsítófokozat.

Sziasztok.

A felesegemnek van egy 18 eves corsa-b automata. A gondom az, hogy a muszerfalon egyszercsak elkezdett villogni egy s betu es azota csak manualisan lehet visszavaltani. Akarhogy lepadlozom nem valt vissza, olyan mintha 3.ban maradt volna. Mi lehet a gond? Illetve ha van valakinek egy kezelesi konyve hozza legyszi kuldje el nekem, mert csak szlovakot talatam, en meg nem kaptam hozza. Koszonom elore is a segitseget.

amikor villog, olyankor hibakódot tárol.

ki kell olvastatni a hibakódod, és máris tudod hogy mi a baja.

mert amugy csak találgatni lehet............

Link to comment
Megosztás:

Akarod mondani rajtad kívül..Vzoli-t tudom,hogy ilyen motorja van.

Es termeszetesen nekem is C14SE-m van:) En egyszer probaltam mennyit bir, hat 150 fole nem ment. Igaz nem is nyomtam sokaig, nem akartam nagyon gyilkolni. Igy is gondolkodok h mi legyen a sorsa, mert 3000 km alatt megette a 2L olajat. Igaz, hogy a szelepfedelnel verte ki az olajat (ezt ki is csereltettem) es az olajteknonel is eleg olajos, bar nincs tocsa alattam. Majd azt is csereltetem. De akkor se hiszem, hogy ezen a ket helyen ment volna el annyi olaj. Most mikor csereltettem a gyertyat mondta a szerelo, hogy az 1 es 3 hengerben nagyobb az olajfogyas, mert olajos volt a gyertya:( Hallottam valami alu... szerrol amit olajcserenel kell beletolteni, allitolag nagyon jo? Velemenyetek?

Masik, hogy en sokszor lomhanak erzem, teny, hogy fel eves sofor vagyok es elso auto, de egy ekkora auto 82 loval jobban kellene menjen. Teny, hogy a kuplungom a veget jarja. Allitottam rajta es eleg alul fog, de lejton helybol elindulva eleg lassan megy es sokszor amikor alig gurul az auto, teszek egy kettest (ugye egyes nem megy csak ha all az auto) es alig veszi fel a tempot.

Link to comment
Megosztás:

Most cseréltettem vezérlés és vízpumpát C12NZ-ben. A leszerelt vízpumpán egy 93/24 kódot olvastam, ez azt jelentheti, hogy 1993 24 hetében gyártották? Mert ha így van, akkor még a gyári vízpumpa volt benne az autóban. Mondhatni tökéletes állapotban volt, de cserélve lett lett, ha már le volt bontva a vezérlés. A szíj Dayco volt, az is nagyon jó állapotban volt.

Link to comment
Megosztás:

Es termeszetesen nekem is C14SE-m van:) En egyszer probaltam mennyit bir, hat 150 fole nem ment. Igaz nem is nyomtam sokaig, nem akartam nagyon gyilkolni. Igy is gondolkodok h mi legyen a sorsa, mert 3000 km alatt megette a 2L olajat. Igaz, hogy a szelepfedelnel verte ki az olajat (ezt ki is csereltettem) es az olajteknonel is eleg olajos, bar nincs tocsa alattam. Majd azt is csereltetem. De akkor se hiszem, hogy ezen a ket helyen ment volna el annyi olaj. Most mikor csereltettem a gyertyat mondta a szerelo, hogy az 1 es 3 hengerben nagyobb az olajfogyas, mert olajos volt a gyertya:( Hallottam valami alu... szerrol amit olajcserenel kell beletolteni, allitolag nagyon jo? Velemenyetek?

Masik, hogy en sokszor lomhanak erzem, teny, hogy fel eves sofor vagyok es elso auto, de egy ekkora auto 82 loval jobban kellene menjen. Teny, hogy a kuplungom a veget jarja. Allitottam rajta es eleg alul fog, de lejton helybol elindulva eleg lassan megy es sokszor amikor alig gurul az auto, teszek egy kettest (ugye egyes nem megy csak ha all az auto) es alig veszi fel a tempot.

Negyedikben, vagy ötödikben ment 150-et?

Link to comment
Megosztás:

Es termeszetesen nekem is C14SE-m van:) En egyszer probaltam mennyit bir, hat 150 fole nem ment. Igaz nem is nyomtam sokaig, nem akartam nagyon gyilkolni. Igy is gondolkodok h mi legyen a sorsa, mert 3000 km alatt megette a 2L olajat. Igaz, hogy a szelepfedelnel verte ki az olajat (ezt ki is csereltettem) es az olajteknonel is eleg olajos, bar nincs tocsa alattam. Majd azt is csereltetem. De akkor se hiszem, hogy ezen a ket helyen ment volna el annyi olaj. Most mikor csereltettem a gyertyat mondta a szerelo, hogy az 1 es 3 hengerben nagyobb az olajfogyas, mert olajos volt a gyertya:( Hallottam valami alu... szerrol amit olajcserenel kell beletolteni, allitolag nagyon jo? Velemenyetek?

Masik, hogy en sokszor lomhanak erzem, teny, hogy fel eves sofor vagyok es elso auto, de egy ekkora auto 82 loval jobban kellene menjen. Teny, hogy a kuplungom a veget jarja. Allitottam rajta es eleg alul fog, de lejton helybol elindulva eleg lassan megy es sokszor amikor alig gurul az auto, teszek egy kettest (ugye egyes nem megy csak ha all az auto) es alig veszi fel a tempot.

Na ez tök jó! Köszi a válaszokat! Bernardo, Te hol is laksz? Amúgy nekem is van pár hasonló érdekességem az autóval, ezért keresek ilyen embert. Hátha csak nekem szokatlan az autó, vagy van valami típus hibája... vagy akármi.

Amúgy Bernardo:

Milyen a váltód? F15?

Valamint pörög neked is rendesen a motor? Szal gyorsabban kell felváltanod, mint az átlag autóknál?

pl. nekem is esedékes a kuplung csere és akár ez is befolyásolhatja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Le szeretném szerelni a befecskendezőt(központi), van valami trükkös "rész" a leszerelésben?Vagy csak simán kioldom a csavarokat,bilincseket és leveszem?Illetve van e valami menete a leszerelésnek,illetve felszerelésnek?Van egy ultrahangos tisztítom és kiszeretném tisztítani az egész egységet.Köszönöm előre is a segítséget\tanácsokat.

Gergő

Link to comment
Megosztás:

Na ez tök jó! Köszi a válaszokat! Bernardo, Te hol is laksz? Amúgy nekem is van pár hasonló érdekességem az autóval, ezért keresek ilyen embert. Hátha csak nekem szokatlan az autó, vagy van valami típus hibája... vagy akármi.

Amúgy Bernardo:

Milyen a váltód? F15?

Valamint pörög neked is rendesen a motor? Szal gyorsabban kell felváltanod, mint az átlag autóknál?

pl. nekem is esedékes a kuplung csere és akár ez is befolyásolhatja.

En erdelyi vagyok. A valtom nem tudom milyen, nem tudom hol kellene irja, de gondolom hasonlo a tobbi C14SE motoros 93-as joyhoz.

Epp azt akartam en is irni zotya975-nek, hogy eleg hangos a motor, a tobbi autohoz kepest amiben ultem. (vezetni ezen kivul csak 2 vezettem, de azok diesel-sek voltak). Pl 30-nal mar keri a 3-ast, 40-50-nel mar teszem 4-be es 60 felett mar 5. mert hanem eleg vad hangja van. Foleg az alacsony fokozatoknal erzodik. Eleinte nagyon zavart, most mar szokogatom, de meg most is ha pl lejtore fel megyek es ugye akkor meg kell egy kicsit huzatni, hogy mire kapcsolok legyen meg a sebesseg a 3.-nak, na akkor zug rendesen. Fordulatszammerom sajnos nincs igy nem tudom visszaellenorizni, hogy mennyin poroghet.

Apropo, ha ismert a valto tipusa akkor van ra keplet, amivel vissza tudom szamolni, h pl 80km/h sebesseggel 4.-ben mennyi a fordulat. Vagy ti altalaban milyen szinteken valtotok, foleg varosban takarekossag szempontjabol?

Link to comment
Megosztás:

En erdelyi vagyok. A valtom nem tudom milyen, nem tudom hol kellene irja, de gondolom hasonlo a tobbi C14SE motoros 93-as joyhoz.

Epp azt akartam en is irni zotya975-nek, hogy eleg hangos a motor, a tobbi autohoz kepest amiben ultem. (vezetni ezen kivul csak 2 vezettem, de azok diesel-sek voltak). Pl 30-nal mar keri a 3-ast, 40-50-nel mar teszem 4-be es 60 felett mar 5. mert hanem eleg vad hangja van. Foleg az alacsony fokozatoknal erzodik. Eleinte nagyon zavart, most mar szokogatom, de meg most is ha pl lejtore fel megyek es ugye akkor meg kell egy kicsit huzatni, hogy mire kapcsolok legyen meg a sebesseg a 3.-nak, na akkor zug rendesen. Fordulatszammerom sajnos nincs igy nem tudom visszaellenorizni, hogy mennyin poroghet.

Apropo, ha ismert a valto tipusa akkor van ra keplet, amivel vissza tudom szamolni, h pl 80km/h sebesseggel 4.-ben mennyi a fordulat. Vagy ti altalaban milyen szinteken valtotok, foleg varosban takarekossag szempontjabol?

A c14se pörgős motor. 5.ben jóhogy nem fog 150nél többet menni. ;) 3400-nál tud 110Nm-t és asszem 5800nál van teljesítménycsúcs a 82lóval.

Ha f13cr-ed van,akkor kb. 120ig ha wr-ed akkor kb. 130ig tart a hármas. Nagyjából 3500at pörög harmadikban 80nál.Tehát ha 80ról akarsz előzni tempósan,akkor meg lehet kínálni harmadikkal.

Az enyémnek (f13wr) 4.ben 3000nél 95nél jár az óra,tehát ebben a fokozatban 190nél szabályozna le,szóval negyedikben lehet megnézni mennyit tud és még úgy sem fog elmenni leszabályzásig.

Hangosnak tényleg hangos. Nekem az 1.2 sokkal csendesebb volt,cserébe úgy gyorsult,mint a megdöntött vajas kenyéren a baracklekvár. ;)

Esetleg a kipufogó tömítéstől lefelé végig kellene nézni a kipufogórendszert. Hátha attól hangosabb..

Link to comment
Megosztás:

Apropo, ha ismert a valto tipusa akkor van ra keplet, amivel vissza tudom szamolni, h pl 80km/h sebesseggel 4.-ben mennyi a fordulat. Vagy ti altalaban milyen szinteken valtotok, foleg varosban takarekossag szempontjabol?

Igen.

Pontosabban a váltó típusa azért kell hogy megnézhesd az Opel-Infos.de oldalon a váltód áttételeit (ha nem megy a német akkor fent a menüben katt: Technik/Getriebe/Schaltgetriebe/F-serie 4 gang vagy F-serie 5 gang). Ha ezek megvannak (végáttétel is!) akkor kell még a gumiméreted, majd ezek birtokában letöltöd a váltóáttétel-számító programot innen, értelemszerűen kitöltöd az előbbiekben megszerzett adatokkal, és lőn csoda. ;)

Mondjuk ezzel igazából arra kapsz választ hogy adott fordulatszámoknál mennyivel megy az autó a kiválasztott sebességfokozatban, nem arra hogy adott sebességnél mennyi a fordulat, de kezdetnek nem rossz. Nekem a C12NZ Corsám az F10/4-el és a 165/70 R14-es gumikkal negyedikben 2500-nál 76,3km/hval, 3000-nél meg 91,6km/h-val megy. Mondjuk ebben nagyon rövid a végáttétel, gyárilag 3,94:1, de ez kellett is mert különben a 88Nm-rel nem tudnék elindulni dombnak felfelé ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem C12NZ 1994 5 ajtós Corsa B City-m van, 5 fokozattal.

Az Övé C12NZ 1993 lehet?

A kolléga Nő 1993-as Corsa Swing-je is 5 fokozatú volt, a motor kódjára nem emlékszik

Akkor most végkép nem értem, hogy lehet 4 fokozata!

Corsa A-ja van?

Nekem is C12NZ, 93-as évjárat, és 5 fokozatú váltó ;)

5 ajtós fapados swing

Link to comment
Megosztás:

Ma országúton mentem, és eljött az idő mikor felvillant a sárga lámpa pályafutásom alatt előszőr.

Kb. 1 percig világított majd, el is aludt. Ahogy megérkeztem, egyből villogtattam, mely a 13-as hibakódot dobta ki.

Lambda szonda - nincs feszültségjel

Most kuka a lambda, vagy várjak addig amíg folyamatosan égni fog?

Okozhat esetleg leállást vagy ilyesmit amitől tartani kéne.

Gondolom a fogyasztás növekedni fog

Link to comment
Megosztás:

Termeszetesen 5.-ben. Nincs szivem 4-ben 150-ig porgetni, normalisan 70 korul mar teszem 5.-be.

A c14se pörgős motor. 5.ben jóhogy nem fog 150nél többet menni. ;) 3400-nál tud 110Nm-t és asszem 5800nál van teljesítménycsúcs a 82lóval.

Ha f13cr-ed van,akkor kb. 120ig ha wr-ed akkor kb. 130ig tart a hármas. Nagyjából 3500at pörög harmadikban 80nál.Tehát ha 80ról akarsz előzni tempósan,akkor meg lehet kínálni harmadikkal.

Az enyémnek (f13wr) 4.ben 3000nél 95nél jár az óra,tehát ebben a fokozatban 190nél szabályozna le,szóval negyedikben lehet megnézni mennyit tud és még úgy sem fog elmenni leszabályzásig.

Hangosnak tényleg hangos. Nekem az 1.2 sokkal csendesebb volt,cserébe úgy gyorsult,mint a megdöntött vajas kenyéren a baracklekvár. ;)

Esetleg a kipufogó tömítéstől lefelé végig kellene nézni a kipufogórendszert. Hátha attól hangosabb..

Ott a pont, az enyém is általában csak 4-ben hoza a maxot.

Ma országúton mentem, és eljött az idő mikor felvillant a sárga lámpa pályafutásom alatt előszőr.

Kb. 1 percig világított majd, el is aludt. Ahogy megérkeztem, egyből villogtattam, mely a 13-as hibakódot dobta ki.

Lambda szonda - nincs feszültségjel

Most kuka a lambda, vagy várjak addig amíg folyamatosan égni fog?

Okozhat esetleg leállást vagy ilyesmit amitől tartani kéne.

Gondolom a fogyasztás növekedni fog

Leállást szerintem nem, mert ha teljesen meghal a szonda akkor kap az ECU-tól egy fix értéket, és azzal műkszik tovább, persze ekkor zabálni fog, és rángatás is előfordul. Ha csak egyszer villant fel, várjál vele szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Majd pislákol még gondolom, ha nem akkor az még jobb ;)

Márkában milyet ajánlotok, gondolom univerzális felejtős, de a sima szondákból is többfélét találtam eltérő árkategóriákban.

Saját magam is kitudom esetleg ezt cserélni, vagy akna kell hozzá?

Most úgy vettem észre, mintha nőtt volna a fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

Majd pislákol még gondolom, ha nem akkor az még jobb ;)

Márkában milyet ajánlotok, gondolom univerzális felejtős, de a sima szondákból is többfélét találtam eltérő árkategóriákban.

Saját magam is kitudom esetleg ezt cserélni, vagy akna kell hozzá?

Most úgy vettem észre, mintha nőtt volna a fogyasztás.

Csere szerintem megoldható gond nélkül házilag, ha felpattintod a tetőt, a blokk elején találod meg a kipufogósornál a hőpajzs alatt, egy kis gyújtó gyertyára hasonlító érzékelő, azt hiszem 13-as kulcs kell hozzá, szétpattintod a csatlakozót középtájon, kitekered másikat be csatlakozó össze (esetleg kontakt spray a csatlakozóba) és próba, elvileg a hibakódnak is el kell tűnnie!

Ha valamit nem jól írtam majd az "okosok" javítanak! :lol:

Ja és nem kell hozzá akna, felülről is szépen hozzáférsz! ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.