Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Valaki nem tudna '96 utáni első lökösre alsó rácsot? Nem a felsőre gondolok amin az embléma is van hanem a vonószemes résznél alul a szélesebbik rács!

Neten keresgéltem de csak egyben találtam komplett első lököst arra meg kicsi az esély hogy külön eladják!

Aki tudna kérem jelezze, köszönöm! :D

Link to comment
Megosztás:

Merre laksz? Amúgy kábé 2-3-ezer forintért kapsz újat.

En erdelyi vagyok. Itt erdeklodtem a bontokba de nagyon keves helyen van. Mikor mentem 150 km-t es volt is akkor azt mondtak h 50 euro. Az is eleg sz.r allapotba volt. Esetleg nem tudsz egy olyan oldalt ahonnan lehetne rendelni mert en nem igazan kapok.

Link to comment
Megosztás:

Nincs ilyen. Az AC-előtt az AC-relé van ami még szivathat vagy akár kábel, csati gond. Rövidre kell zárni a relé helyén a 87-30-as lábet, be kell hasalni a kocsi alá le kell húzni az AC-csatit, próbalámpával/multiméterrel rámérni ,az AC-nek meg direkt feszt kell adni akkuról. Aztán kiderül melyikkel van baj.

Na van egy kérdésem:

Kiveszem az AC relét és ha a 87-30-as lábat összekötöm akkor utána gyújtást adok adok ac pumpa 2 sarujára rákötök egy izzót akkor világítania kell?

Magyarul a relét tudom helyettesíteni egy próba erejéig a 2 láb összekötésével?

Tid - be milyen izzó kell? Esetleg akinek van tapasztalata, hogy milyet érdemes venni (ami 2 hét alatt nem hal meg) az ossza meg velem.

Köszi

Asszem T10-es izzó, de nem 100%..

Mások talán biztos tudják!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Van egy Philips CAR-400 rádióm ami dekódolva van de megszeretném tudni a kódját.Köszi

Úgy tudom az Opel szalonokban meg tudják mondani az opel gyári rádió sorozatszáma alapján a kódját, de ez a szolgáltatás többe kerül mintha vennél egy másik ugyanilyen rádiót használtan kóddal együtt pölö a vaterán. Ha nem gyári akkor passz.

Na van egy kérdésem:

Kiveszem az AC relét és ha a 87-30-as lábat összekötöm akkor utána gyújtást adok adok ac pumpa 2 sarujára rákötök egy izzót akkor világítania kell?

Magyarul a relét tudom helyettesíteni egy próba erejéig a 2 láb összekötésével?

Nem is kell gyujtást adni gyujtás nélkül is elindul/kap áramot a pumpa a 30-87-összekötésére. És igen lehet így helyettesíteni a relét teszteléskor.

Link to comment
Megosztás:

Nem is kell gyujtást adni gyujtás nélkül is elindul/kap áramot a pumpa a 30-87-összekötésére. És igen lehet így helyettesíteni a relét teszteléskor.

Ok! Köszönöm! Ezt muszáj kipróbálnom, mert végre itthon az autó... igaz nem megy, de itthon van! :D

Szal a régi pumpám direktbe akksira--> és működik!

Na tegnap este ki vettem az új Ac-m és mára kiszárítottam, direkt akksi--->Láss csodát: működik!!

Szóval vagy nem kap áramot kábel hiba miatt, vagy a relé a hibás! :P

Az autóban ugyanis nem megy, de mostmár tudom, h maga a pumpa jó!

Link to comment
Megosztás:

Csapágyhang?

Füstölés,olajevés?

füst volt meg olajevés,pedig most lett rendbe rakva,oda adtam szerelő haversrácnak, úgy indultunk neki hogy szelepszár szimering meg dugattyú gyűrűkészlet csere... szétkapta,mondta hogy jó akkor főtengely köszörülés,csapágysor stb stb...kompresszió sem volt nagyon benne pedig ennek ellenére egész jól ment :P szóval most motor kint az autóból és várom a csodát :D

Link to comment
Megosztás:

füst volt meg olajevés,pedig most lett rendbe rakva,oda adtam szerelő haversrácnak, úgy indultunk neki hogy szelepszár szimering meg dugattyú gyűrűkészlet csere... szétkapta,mondta hogy jó akkor főtengely köszörülés,csapágysor stb stb...kompresszió sem volt nagyon benne pedig ennek ellenére egész jól ment :P szóval most motor kint az autóból és várom a csodát :D

Fordulaton füstölt inkább vagy alapjárat után elinduláskor,gázadáskor?

Ha lesz kompressziód sokkal jobban fog menni.

De most gyűrűsor csere után sincs kompressziód? Olyan szokott még lenni,hogy szelepfészek marás után marad némi forgács ott és az kitámasztja a szelepet,ettől szökik a nyomás.

Nekem úgy indult,hogy HF felújítás,mert 5000 felett füstölt,ette az olajat. Aztán továbbra is kajálta az olajat,akkor gyűrűsor,csapágysor csere. Sokkal jobban ment utána pedig a kompresszió viszonylag jó volt a régi szétnyúlt gyűrűkkel is.

A bejáratás első 100km-e boldog volt,aztán elindultam a lámpánál és betakartam a mögöttem jövőt füsttel.

Szerintem lötyögnek a szelepvezetőben a szelepek,egy ideig melózott a szimering aztán feladta.

Már annyira untam a opást,hogy minden mind1 alapon raktam bele slick teflonos adalékot. Az tömítést tud építeni úgy néz ki,mert már egyáltalán nem füstöl. :D

Motorcsere nem mindig játék és mese sajnos én ilyen lapot húztam. :P

Link to comment
Megosztás:

Ok! Köszönöm! Ezt muszáj kipróbálnom, mert végre itthon az autó... igaz nem megy, de itthon van! :D

Szal a régi pumpám direktbe akksira--> és működik!

Na tegnap este ki vettem az új Ac-m és mára kiszárítottam, direkt akksi--->Láss csodát: működik!!

Szóval vagy nem kap áramot kábel hiba miatt, vagy a relé a hibás! :P

Az autóban ugyanis nem megy, de mostmár tudom, h maga a pumpa jó!

Na jó azt azért tudni kell, hogy a pumpának nem csak a percenkénti 2 litert kell szállítania de a szükséges nyomást is produkálnia kell. Az injektor csak nyit a beporlasztást a benzin nyomás végzi. Nekem volt már problémám az AC-csati kontakhibája miatt, meg egyszer valahol "eltünt " a relé és a bal lábtér nagy szürke csatlakozója között a táp.

Link to comment
Megosztás:

Tud-e valaki segíteni a kód megismerésében

Bocs, hogy paré voltam tegnap, de nem értem minek neked a gyári kód? :D

Más örülne neki, ha nem kérné a kódot...

Egyébként Zotya jól mondja, opel szalonokban megtudják mondani a rádió gyári száma alapján kb 5EFt-ért...

Link to comment
Megosztás:

füst volt meg olajevés,pedig most lett rendbe rakva,oda adtam szerelő haversrácnak, úgy indultunk neki hogy szelepszár szimering meg dugattyú gyűrűkészlet csere... szétkapta,mondta hogy jó akkor főtengely köszörülés,csapágysor stb stb...kompresszió sem volt nagyon benne pedig ennek ellenére egész jól ment :P szóval most motor kint az autóból és várom a csodát :D

Fordulaton füstölt inkább vagy alapjárat után elinduláskor,gázadáskor?

Ha lesz kompressziód sokkal jobban fog menni.

De most gyűrűsor csere után sincs kompressziód? Olyan szokott még lenni,hogy szelepfészek marás után marad némi forgács ott és az kitámasztja a szelepet,ettől szökik a nyomás.

Nekem úgy indult,hogy HF felújítás,mert 5000 felett füstölt,ette az olajat. Aztán továbbra is kajálta az olajat,akkor gyűrűsor,csapágysor csere. Sokkal jobban ment utána pedig a kompresszió viszonylag jó volt a régi szétnyúlt gyűrűkkel is.

A bejáratás első 100km-e boldog volt,aztán elindultam a lámpánál és betakartam a mögöttem jövőt füsttel.

Szerintem lötyögnek a szelepvezetőben a szelepek,egy ideig melózott a szimering aztán feladta.

Már annyira untam a opást,hogy minden mind1 alapon raktam bele slick teflonos adalékot. Az tömítést tud építeni úgy néz ki,mert már egyáltalán nem füstöl. :D

Motorcsere nem mindig játék és mese sajnos én ilyen lapot húztam. :P

Sajnos az a tapasztalatom, hogy 90%-ban a gépi munkán múlik a motorgenerál kérdése...

Ha ott hanyag munkát végeznek, akkor lehet b@szni az egészre...

Link to comment
Megosztás:

Na van egy kérdésem:

Kiveszem az AC relét és ha a 87-30-as lábat összekötöm akkor utána gyújtást adok adok ac pumpa 2 sarujára rákötök egy izzót akkor világítania kell?

Magyarul a relét tudom helyettesíteni egy próba erejéig a 2 láb összekötésével?

Asszem T10-es izzó, de nem 100%..

Mások talán biztos tudják!

Az elképzelés jó, ahogy leírtad le lehet próbálni a dolgot...

Link to comment
Megosztás:

Bocs, hogy paré voltam tegnap, de nem értem minek neked a gyári kód? :D

Más örülne neki, ha nem kérné a kódot...

Egyébként Zotya jól mondja, opel szalonokban megtudják mondani a rádió gyári száma alapján kb 5EFt-ért...

Oké

Már én is utána néztem az Opel szalonban 5e megmondják de annyit nem ér az egész.Viszont a Philips car 300 a kódját meg tudom mondani program segítségével.

Link to comment
Megosztás:

Na jó azt azért tudni kell, hogy a pumpának nem csak a percenkénti 2 litert kell szállítania de a szükséges nyomást is produkálnia kell. Az injektor csak nyit a beporlasztást a benzin nyomás végzi. Nekem volt már problémám az AC-csati kontakhibája miatt, meg egyszer valahol "eltünt " a relé és a bal lábtér nagy szürke csatlakozója között a táp.

Na, Üdv Urak! :D

Az autó megy! Megcsináltam! Úgy, hogy előtte 1-2 hónapja az se tudtam, h mi az az ácé!

A relével kapcsban ötletem sem volt, h jó v nem, mert a direktbe kötöttem és nem ment a pumpa.

Akkor jött az ötlet, h a belső világítás pozitívját tesztelem az AC.. --> ZÚG! :P Király! :P

Szépen lassan megyek vissza felé és ahol visszajön a kábel be az utastérbe ott láttam valami szigetelő szalagos csodát.. Már kezdtem ideges lenni bontom bontom... látom, h elvan vágva a kábel és megy valahová belőle még egy szál.

Na ráteszem az AC-hez közelebbi bontáshoz a kábelt..-->Zúg!

Másik oldal. és nem zúg..

Megnéztem, h mi a fene az a drót, mert mindjárt kitépem onnan..

Erre hátul megtalálom a drót végét egy 12V-os számítógép tápkapcsolóval.

Ami össze vissza volt foltozva..

Lekötöttem és láss csodát működik az autó!!!!! :D

Nagyon boldog vagyok!

Valamelyik előző tulaj bele barmolt a 12V-os rendszerbe egy erősáramú kábel amivel szakította az ac áramkörét, h letudja kapcsolni, h elne tudják lopni..

sufni tuning immo.. :D, de nagyon gány módon, mert össze vissza volt foltozva tekerve!

Ezzel megoldottam a problémát! :D

A legkomolyabbnak tűnő dolgok is lehetnek roppant egyszerűek, csak sok a munka velűk és sok türelem kell..

Köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Na jó azt azért tudni kell, hogy a pumpának nem csak a percenkénti 2 litert kell szállítania de a szükséges nyomást is produkálnia kell. Az injektor csak nyit a beporlasztást a benzin nyomás végzi. Nekem volt már problémám az AC-csati kontakhibája miatt, meg egyszer valahol "eltünt " a relé és a bal lábtér nagy szürke csatlakozója között a táp.

Ez azt jelenti, hogy az AC vagy valami apro kontakt hiba miatt lehet nagyobb fogyasztas is?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.