Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

hátha ha valamelyik nincs,akkor füst sincs :D

Sajnos semmilye nincs..

Amúgy tegyük fel, ha nincs anyag... Akkor menjek vissza a pumpáig? vagy a benzinszűrő esetleg?

Ha nincs szikra akkor gondolom gyertya v trafó csere.

A másik oldalon van egy kép még írtam hozzá. Az utolsó hsz.

A DIS kocka is fel szokta adni a harcot néha.

Meg akkor a nullpont jeladó is gyanús.

Vagy benya nincs: pumpa nem dolgozik vagy a relé.

Nagyjából ezek miatt tud se kép se hang leállni.

Az a baj, h az AC és a relé is most lett cserélve!

Holnap átfuttatom ezeket a teszteket! :P

Link to comment
Megosztás:

Sajnos semmilye nincs..

Amúgy tegyük fel, ha nincs anyag... Akkor menjek vissza a pumpáig? vagy a benzinszűrő esetleg?

Ha nincs szikra akkor gondolom gyertya v trafó csere.

elsősorban anyag ellátást ellenőrizd

nem feltétlenül rossz a trafó vagy gyertya

ha valamelyik jeladó sz@rt be akkor sincs szikra...

gondolok itt a forgást figyelőkre

Link to comment
Megosztás:

elsősorban anyag ellátást ellenőrizd

nem feltétlenül rossz a trafó vagy gyertya

ha valamelyik jeladó sz@rt be akkor sincs szikra...

gondolok itt a forgást figyelőkre

OK! Rátekintek, de Te szerintem pikk-pakk rájönnél azokra amik számomra fel sem tűnnek... El is mennék, de sajnos most nem megy! :D

Amúgy meg a reptéren pukkantam le..

Aranyszabály: Ott keresd a hibát ahol belenyúltál.

Szerintem lecsúszott a kábel a benzinpumpáról,lötyög a csatlakozón vagy valami ilyesmi lesz. :P

Konkrétan Meyle pumpa van benne, gyárilag meg Bosch.. és az a cső ami tank fedele alatt van és a pumpába megy bele az a Boschoz való, mert ez a Meyle 1-2mm-el kisebb csövet igényel! Meg eleve ezek a gyári szorító bilincsek borzalmasak.., valamint az AC-nál is kicsi a hely és borzalmas szerelni..

Link to comment
Megosztás:

Eddig nem állt le menet közben csak akkor mikor a levegőszűrő és a szívósor közötti gumi elrepedt részén ment be a levegő, de akkor volt előjele.. rángatott, nem ment, egyszer megindult, húzott, majd leállt..

Ez igaz, hogy a gumicsovon levo repedes miatt ilyen hibat produkal az auto? Nekem is van egy repedes rajta, de en nem latom, hogy miert okozna ez ilyen gondot, hiszen csak annyi tortenik, hogy a levegot nem a szuron keresztul szivja be. Kerlek javitsatok ki ha nem igy van!

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz, hogy a gumicsovon levo repedes miatt ilyen hibat produkal az auto? Nekem is van egy repedes rajta, de en nem latom, hogy miert okozna ez ilyen gondot, hiszen csak annyi tortenik, hogy a levegot nem a szuron keresztul szivja be. Kerlek javitsatok ki ha nem igy van!

Nekem ott van a légmennyiségmérő azon a csövön/csőben és, ha fals levegőt szív be mellette akkor összezavarja a levegő és benzin keverési arányt! Ettől fullad, jobban eszik, sőt mikor a rátákolt szigetelő szalag leolvadt még a motor is letiltott. Most fogok újat venni kb 4500Ft a Csergőben.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ott van a légmennyiségmérő azon a csövön/csőben és, ha fals levegőt szív be mellette akkor összezavarja a levegő és benzin keverési arányt! Ettől fullad, jobban eszik, sőt mikor a rátákolt szigetelő szalag leolvadt még a motor is letiltott. Most fogok újat venni kb 4500Ft a Csergőben.

Te nem azt mondtad, hogy neked C14SE motorod van? Tudtommal abban nincs legmennyisegmero, csak levegohomerseklet erzekelo es azt nem hiszem, hogy befolyasolna, ha fals levegot sziv. Varom a tapasztaltak velemenyet!

Link to comment
Megosztás:

Te nem azt mondtad, hogy neked C14SE motorod van? Tudtommal abban nincs legmennyisegmero, csak levegohomerseklet erzekelo es azt nem hiszem, hogy befolyasolna, ha fals levegot sziv. Varom a tapasztaltak velemenyet!

ohm.. Lehet, h igazatok van, de az próbálva lett, ha kihúztam, bedugtam járó motornál, akkor nagyon megváltozott az egész motor járása... Valamint Én eleinte úgy tudtam, h az a légtömegmérő...

De c14se., csak ez az én tudomásom..

Link to comment
Megosztás:

hy all. sikerült beszereznem tid-et. Kábel, stb megvan hozzá már csak be kéne kötni. Ebben tudna nekem segíteni vki hogy melyik kábel micsoda? Illetve hova kell rakni a hőmérséklet érzékelőt? Előre is köszi

Nézz körül az f astra GyiK topik, fedélzeti computer beépítése topikban. :D

Link to comment
Megosztás:

Na hát folytatódik a sztorim tovább. . . A hídnál a motorháztető alatt a bicikli sapkához hasonlító kupak alatt a szelepet próbáltam. Folyt ki egy kis benya, de NEM spriccelt..

Az AC nem üzemel... Megint... 1hónapja lett cserélve. Eljőtt az egyik ismerősöm és Ő azt mondta, h ez elektronikai hiba lehet, esetleg zárlatos valami.

Ugyanis mikor vettem az autót ki volt kötve az összes belső világítás, csomagtartó világítás.. Lehet, hogy nem OK nélkül?

Én visszakötöttem őket és a belső világítás világít folyamatosan a többi okés.

Lehet, h ezt nem kellett volna? ezt ki tudja..

Az AC.. nem pumpál. Vagy valami elektronika cucc sütötte ki ezt az AC-t, vagy pedig az AC előtt van olyan elektronika ami elromlott és azért nem megy maga az AC, mert lehet, h az még jó. (sajnos nem tudtuk direktbe kötni akksival, h teszteljük az AC-t, időhiánya miatt)

Ha gyújtás adok rá akkor a motortérnél valaminek sziszegni, vagy zúgnia kellene, valami kis hangnak kellene lennie, de nincs!

Elvileg valami feltöltőnek kellene hangjának lennie, ami betáplálja a rendszer, de nincs hang semmi..

Ha az AC tönkre is mehetett akkor annak van valami oka ami kinyírja....

Vagy, ha működik akkor az AC előtt van valami elektronikai cucc ami nem működik..

de az, h mi azt nem tudjuk.. sejtésünk sincs, mert az ismerősöm nem ért az elektronikához semennyire...

esetleg alapjárati/üresjárati motor/szelepállító?, de azt sem hiszem... akkor is az ac nem pumpál valamiért..

V a l a k i n e k v a l a m i ö t l e t e? (((Gyújtással sincs gond, hisz a benzin pumpálás miatt nem indul.)))

S e g í t s e t e k P L S ! ! ! ! !

Link to comment
Megosztás:

Na hát folytatódik a sztorim tovább. . . A hídnál a motorháztető alatt a bicikli sapkához hasonlító kupak alatt a szelepet próbáltam. Folyt ki egy kis benya, de NEM spriccelt..

Az AC nem üzemel... Megint... 1hónapja lett cserélve. Eljőtt az egyik ismerősöm és Ő azt mondta, h ez elektronikai hiba lehet, esetleg zárlatos valami.

Ugyanis mikor vettem az autót ki volt kötve az összes belső világítás, csomagtartó világítás.. Lehet, hogy nem OK nélkül?

Én visszakötöttem őket és a belső világítás világít folyamatosan a többi okés.

Lehet, h ezt nem kellett volna? ezt ki tudja..

Az AC.. nem pumpál. Vagy valami elektronika cucc sütötte ki ezt az AC-t, vagy pedig az AC előtt van olyan elektronika ami elromlott és azért nem megy maga az AC, mert lehet, h az még jó. (sajnos nem tudtuk direktbe kötni akksival, h teszteljük az AC-t, időhiánya miatt)

Ha gyújtás adok rá akkor a motortérnél valaminek sziszegni, vagy zúgnia kellene, valami kis hangnak kellene lennie, de nincs!

Elvileg valami feltöltőnek kellene hangjának lennie, ami betáplálja a rendszer, de nincs hang semmi..

Ha az AC tönkre is mehetett akkor annak van valami oka ami kinyírja....

Vagy, ha működik akkor az AC előtt van valami elektronikai cucc ami nem működik..

de az, h mi azt nem tudjuk.. sejtésünk sincs, mert az ismerősöm nem ért az elektronikához semennyire...

esetleg alapjárati/üresjárati motor/szelepállító?, de azt sem hiszem... akkor is az ac nem pumpál valamiért..

V a l a k i n e k v a l a m i ö t l e t e? (((Gyújtással sincs gond, hisz a benzin pumpálás miatt nem indul.)))

S e g í t s e t e k P L S ! ! ! ! !

Nincs ilyen. Az AC-előtt az AC-relé van ami még szivathat vagy akár kábel, csati gond. Rövidre kell zárni a relé helyén a 87-30-as lábet, be kell hasalni a kocsi alá le kell húzni az AC-csatit, próbalámpával/multiméterrel rámérni ,az AC-nek meg direkt feszt kell adni akkuról. Aztán kiderül melyikkel van baj.

Link to comment
Megosztás:

Nincs ilyen. Az AC-előtt az AC-relé van ami még szivathat vagy akár kábel, csati gond. Rövidre kell zárni a relé helyén a 87-30-as lábet, be kell hasalni a kocsi alá le kell húzni az AC-csatit, próbalámpával/multiméterrel rámérni ,az AC-nek meg direkt feszt kell adni akkuról. Aztán kiderül melyikkel van baj.

Igen ez sok segítség.. Több mint ami eddig eszünkbe jutott, mert megállt a tudomány...

Még valami???

Elől miért nincs hang? sziszegés v akármi az AC miatt?

________________________________________________________________________

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.