Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

A vezérműszíjat most akarom cserélni a napokban, mert ismeretlen a kiléte....

Azt gondolod, h a szíj? De csinált 1hónappal is ezelőtt ilyet, akkor volt AC csere, persze nem ua, mint a gyári ezért 1-2 mm különbség van az AC cső(bemeneti részén) a gyárihoz képest.

Aztán derült ki, h az alapjárati moci van beállva és nem mozog a tű!

Emiatt nem indult be, de nem csinált akkor olyat, h menetközben leállt volna...

Ma párás, hideg idő volt.. esetleg ennek lehet köze.. valamihez?!??

Viszont motorfék volt, mert elhúztak onnan szal gondolom a szíj még megy...

De nem indul be és olyan, mintha a motor nem kapna benyát, mert csőrgős hangja van..

Hideg párás reggeleken 3 hengerezni szokott az elosztófedélben lecsapódó pára miatt, menet közben ez biztos nem jön elő, mert akkor már meleg a motor kiszárad ha volt is benne víz. Akár benzinpumpa is lehet én is a napokban robbantam le, rángatás , szakadozott járás, majd leállt a motor, én is a pumpára gyanakszom, csak még nem tudtam tesztelni, mert közben leégettem az önindítót, előbb azt kell cserélnem.

Link to comment
Megosztás:

Hideg párás reggeleken 3 hengerezni szokott az elosztófedélben lecsapódó pára miatt, menet közben ez biztos nem jön elő, mert akkor már meleg a motor kiszárad ha volt is benne víz. Akár benzinpumpa is lehet én is a napokban robbantam le, rángatás , szakadozott járás, majd leállt a motor, én is a pumpára gyanakszom, csak még nem tudtam tesztelni, mert közben leégettem az önindítót, előbb azt kell cserélnem.

nekem is gond lesz sztem a benzinpumpával mert van amikor fogja magát és full leesik a furdulat , check lámpa felvillan és megáll az autó.

Indításnál nem mindig lehet hallani a pumpa hangját :D Ha ráadom a gyújtást és lehet hallani vmi hangot hátulról akkor általában jó szokott lenni.

A relé hol található ? (ha van egyáltalán neki?)

Link to comment
Megosztás:

nekem is gond lesz sztem a benzinpumpával mert van amikor fogja magát és full leesik a furdulat , check lámpa felvillan és megáll az autó.

Indításnál nem mindig lehet hallani a pumpa hangját :D Ha ráadom a gyújtást és lehet hallani vmi hangot hátulról akkor általában jó szokott lenni.

A relé hol található ? (ha van egyáltalán neki?)

AC relét az anyósülésnél találod jobbra, ha lebontod a műanyagot (lábrésznél), elvileg egy lila vagy rózsaszín szerű relé lesz, annak kattannia kell amikor gyújtást adsz!

Link to comment
Megosztás:

AC relét az anyósülésnél találod jobbra, ha lebontod a műanyagot (lábrésznél), elvileg egy lila vagy rózsaszín szerű relé lesz, annak kattannia kell amikor gyújtást adsz!

az nekem kattan, csak hátulról ugye nem mindig lehet hallani hangot.

(bár sajna pontosan még nem mutatta meg senki, hogy na ez az a hang ami a pumpától jö, csak itt írtátok páran ha odafigyel az ember akkor hallja )

Link to comment
Megosztás:

Hideg párás reggeleken 3 hengerezni szokott az elosztófedélben lecsapódó pára miatt, menet közben ez biztos nem jön elő, mert akkor már meleg a motor kiszárad ha volt is benne víz. Akár benzinpumpa is lehet én is a napokban robbantam le, rángatás , szakadozott járás, majd leállt a motor, én is a pumpára gyanakszom, csak még nem tudtam tesztelni, mert közben leégettem az önindítót, előbb azt kell cserélnem.

Akkor te sem jártál jól... Most azt nem értem akkor, hogy mi lehet nekem is... Menet közben megáll... és nem indul.. Esetleg eltömődés? Eltömődhetett valamitől, vagy ez kizárt?

Bioetanolt nem használtam.. Mindig OMV-nél tankolok, a benzinszűrőt is most 2-3 nap múlva akartam cserélni...

Erre tessék.. Olyan hiba jön, hogy azt sem tudom, h mi...

Amúgy pedig azt vettem észre, h a

"A"-jelű kábelen volt egy kis olaj, vagy zsíros volt, mert szelepfedél tömítés kellene cserélnem, enyhén enged, viszont a

"B"-jelű vége is tiszta olaj, vagy zsír vagy mittomén mi volt..

c14se_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez pl. mitől lehet? A B-jelűre nem is tud sehonnan oda folyni... megtöröltem vissza dugtam, de nem bírom beindítani az autót..

Bár akkor sem hiszem, h menet közben ettől állt le...

Eddig nem állt le menet közben csak akkor mikor a levegőszűrő és a szívósor közötti gumi elrepedt részén ment be a levegő, de akkor volt előjele.. rángatott, nem ment, egyszer megindult, húzott, majd leállt..

De a mainak semmi jele nem volt kivéve a reggeli alap leállást...

Azóta el sem bírom indítani... szétrobbanok...

Szerk.: Az én AC pl tök halk és nem is hallani, főleg ha én indítózok és közben nem ér el a fejem a pumpáig...

Link to comment
Megosztás:

Akkor te sem jártál jól... Most azt nem értem akkor, hogy mi lehet nekem is... Menet közben megáll... és nem indul.. Esetleg eltömődés? Eltömődhetett valamitől, vagy ez kizárt?

Bioetanolt nem használtam.. Mindig OMV-nél tankolok, a benzinszűrőt is most 2-3 nap múlva akartam cserélni...

Erre tessék.. Olyan hiba jön, hogy azt sem tudom, h mi...

Amúgy pedig azt vettem észre, h a

"A"-jelű kábelen volt egy kis olaj, vagy zsíros volt, mert szelepfedél tömítés kellene cserélnem, enyhén enged, viszont a

"B"-jelű vége is tiszta olaj, vagy zsír vagy mittomén mi volt..

http://kepfeltoltes.hu/111009/c14se_1_www....ltoltes.hu_.jpg

Ez pl. mitől lehet? A B-jelűre nem is tud sehonnan oda folyni... megtöröltem vissza dugtam, de nem bírom beindítani az autót..

Bár akkor sem hiszem, h menet közben ettől állt le...

Eddig nem állt le menet közben csak akkor mikor a levegőszűrő és a szívósor közötti gumi elrepedt részén ment be a levegő, de akkor volt előjele.. rángatott, nem ment, egyszer megindult, húzott, majd leállt..

De a mainak semmi jele nem volt kivéve a reggeli alap leállást...

Azóta el sem bírom indítani... szétrobbanok...

Szerk.: Az én AC pl tök halk és nem is hallani, főleg ha én indítózok és közben nem ér el a fejem a pumpáig...

Vezérműtengely-szimerting.

Link to comment
Megosztás:

Induljunk a kályhától:

Benzinnyomás és gyújtás rendben?

Nem tudom.. Még elég analfabéta vagyok az autó szereléshez, csak most ismerkedem vele, meg tanulok.. a saját káromból.

Inditózok és olyan érzés, mintha nem lenne benzin, mert csak csörög a motor. 20 próbálkozásból 2x beis indult 1-2mp-re, de leállt.

Kivillogtatás volt?

Az volt. Csak ennyi: 12 12 12 12

Vezérműtengely-szimerting.

Értem! Köszi! Ez csak tömítés hiba ugye?

Link to comment
Megosztás:

én is erre gondoltam...

és gondolom az egész DIS tocsog belülről az olajtól

Ugye a gyújtástrafó?

Azt nem szedtem le nem tudom, de fel, le húzásnál jó kis cuppanós hangja volt, amennyire tudtam kitöröltem.

A gyertyát nem tudtam kiszedni, mert nem volt elég szerszámom, de azt is áttöröltem, WD 40 mindenfelé, és semmi...

Link to comment
Megosztás:

Ugye a gyújtástrafó?

Azt nem szedtem le nem tudom, de fel, le húzásnál jó kis cuppanós hangja volt, amennyire tudtam kitöröltem

A nagyfesz magasívben szarik az olajra, úgy átüt rajta hogy ihaj.

Két dolgot tegyél meg:

Keresd meg a benzinhíd végén a mérőcsonkot.ez egy bicaj szelephez hasonló tűszelep, a benzinhíd valamelyik végén(aszem a bal végén,ha a motorral szemben állsz), ezen lehet van egy fekete zárókupak.

Azt tekerd le és indítózás után nyomd be a tűszelep közepét.Ha nem spriccel a benga, akkor nincs üzemanyag.

Leveszed az egyik gyertyapipát, fogsz egy régi gyertyát.Valaki indítózik és a gyertyapipába belerakott régi gyertyát testhez fogod és figyeled van-e szikra.

Attól, hogy itt kesergünk a fórumon, inkább a tettek mezejére kellene lépni, sajnos egyikünk sem Gyurcsók, hogy távgyógyász lenne. :D

Link to comment
Megosztás:

akkor gondolom ez nem nyitott hátulról ...

Egy nagy kiönött kocka! :P

A vezérműtengelyház végén lévő zárókupak alól szokott folyni az olaj, mivel a DIS-esből is lehetne rotorost csinálni és ott van egy Ó gyűrűs fedlap.

Az Ó gyűrű 700Ft, szinte soha senki nem cseréli ki... :D

Link to comment
Megosztás:

A nagyfesz magasívben szarok az olajra, úgy átüt rajta hogy ihaj.

Két dolgot tegyél meg:

Keresd meg a benzinhíd végén a mérőcsonkot.ez egy bicaj szelephez hasonló tűszelep, a benzinhíd valamelyik végén(aszem a bal végén,ha a motorral szemben állsz), ezen lehet van egy fekete zárókupak.

Azt tekerd le és indítózás után nyomd be a tűszelep közepét.Ha nem spriccel a benga, akkor nincs üzemanyag.

Leveszed az egyik gyertyapipát, fogsz egy régi gyertyát.Valaki indítózik és a gyertyapipába belerakott régi gyertyát testhez fogod és figyeled van-e szikra.

Attól, hogy itt kesergünk a fórumon, inkább a tettek mezejére kellene lépni, sajnos egyikünk sem Gyurcsók, hogy távgyógyász lenne. :P

:D

akár az is lehet hogy nincs anyag......

Link to comment
Megosztás:

A nagyfesz magasívben szarok az olajra, úgy átüt rajta hogy ihaj.

Két dolgot tegyél meg:

Keresd meg a benzinhíd végén a mérőcsonkot.ez egy bicaj szelephez hasonló tűszelep, a benzinhíd valamelyik végén(aszem a bal végén,ha a motorral szemben állsz), ezen lehet van egy fekete zárókupak.

Azt tekerd le és indítózás után nyomd be a tűszelep közepét.Ha nem spriccel a benga, akkor nincs üzemanyag.

Leveszed az egyik gyertyapipát, fogsz egy régi gyertyát.Valaki indítózik és a gyertyapipába belerakott régi gyertyát testhez fogod és figyeled van-e szikra.

Attól, hogy itt kesergünk a fórumon, inkább a tettek mezejére kellene lépni, sajnos egyikünk sem Gyurcsók, hogy távgyógyász lenne. :D

Elmennék én hozzátok..., de nem tudok.... :P :D :P

Pl. ezt sem tudtam a benzineset...

A kupakot tudom hol van. Mivel nem tudtam, h mi nem mertem letekerni sosem.

Nem tudok sokmindent, például ezzel is segítesz! Ma 3-4 órán keresztül bütyköltem, nézegettem, de nem jöttem rá semmire!

Szívesen fogadok még ilyen tanácsokat!

Szerk.: Például: A Főtengely jeladó az melyik? hol van?

SZER.2: 1234_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az "A" jelű az mi? az elég csúnyán néz ki.. a "B" betűs pedig az a kupak, amit mondtál a benzinteszteléshez!

(((ezek a képek nem az én autómról készült képek!!)))

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.