Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Terjesszétek már pls akinek van rá lehetősége.

Mivel elköltözök és nem akarom hogy kint szétrohadjon inkább keresek neki egy szerető gazdát.

Használtautós hirdetésem

http://kephost.hu/image-0F16_4E8E5988.jpg

Magánszemélyként hosszú idő lesz mire el tudod adni ennyiért.Unokatesóm 2évig árulta a tip-top Golf 3 GTI-jét 650ért. De hátha szerencséd lesz!

Nézegetem a corsa kínálatot, a 200-300eft hulladék kategória pörög, 500felett magánszemélytől van egy pár ami évek óta fenn van. Ennek valószínűleg az az oka,hogy magánszemély nem tud hitelt intézni,mivel aki 15éves autót nézeget azokból 10/9nek nincs ennyi ruppója egyben. :P Kereskedő meg intéz neki hitelt 15éves autóra is akár 8évre,lényeg hogy ne legyen sok a törlesztő. :D

Bontós ismerősnek vittek egy 18éves szétrohadt marutit,de ki sem tudták vonni,mert szólt a bank,hogy hitel van még rajta. :D Viszont addigra már bezúzták,tehát visszahoztak a banki embernek egy kockára zúzott ócskavas marutit. :P

Link to comment
Megosztás:

Terjesszétek már pls akinek van rá lehetősége.

Mivel elköltözök és nem akarom hogy kint szétrohadjon inkább keresek neki egy szerető gazdát.

Használtautós hirdetésem

http://kephost.hu/image-0F16_4E8E5988.jpg

Szép kis autó, biztos jó vételt csinál aki megveszi. Sztem hamar el fog menni, főleg ,hogy azért árához képest nagyon jól felszerelt.

Link to comment
Megosztás:

Szép kis autó, biztos jó vételt csinál aki megveszi. Sztem hamar el fog menni, főleg ,hogy azért árához képest nagyon jól felszerelt.

Én ezt nagyon drágának találom. Ne legyen igazam, de szerintem ennyiért nem fogod tudni eladni.

Persze azt megértem, hogy nem akarod elkótyavetyélni, mert látszi, hogy rengeteg munka és törődés van benne.

Ennyiért már B Vekit, vagy jó állapotú F-es Astrát lehet venni. A másik dolog pedig az, hogy a 3 ajtós kivitel jó 100 ezer Ft-al olcsóbban megy, mint az 5 ajtós. 450-ért tudtam volna venni egy tip-top állapotú 1.0-t, igaz fapadosat (99 évjárat)

Általában az van, hogy felteszik róla a szép képeket, az egekig magasztalják a hirdetésben az autót, odamész, és egy romhalmaz. Törött, kontárul kijavított, illetve rohadó küszöbös. Sajnos én is sok ilyen romhalmazt kellett megnézzek, mire találtam egyet. 399-ért, egy 5ajtóst, 93-as évjáratút. Tisztában vagyok vele, hogy jó 50 ezer Ft-al drágább ez az ár, mint amit az autó valójában ér, de belül nagyon szép megkímélt, kívül 100%-ban rozsdamentes, frissen alvázvédőzött, friss műszakis, új kipuffogó van alatta, a fényezése is nagyon szép, és törésmentes (vagy profin lejavított) az autó. A motor is szépen duruzsol. Ja, és nem Ecotec motoros :D

Link to comment
Megosztás:

Én ezt nagyon drágának találom. Ne legyen igazam, de szerintem ennyiért nem fogod tudni eladni.

Persze azt megértem, hogy nem akarod elkótyavetyélni, mert látszi, hogy rengeteg munka és törődés van benne.

Ennyiért már B Vekit, vagy jó állapotú F-es Astrát lehet venni. A másik dolog pedig az, hogy a 3 ajtós kivitel jó 100 ezer Ft-al olcsóbban megy, mint az 5 ajtós. 450-ért tudtam volna venni egy tip-top állapotú 1.0-t, igaz fapadosat (99 évjárat)

Általában az van, hogy felteszik róla a szép képeket, az egekig magasztalják a hirdetésben az autót, odamész, és egy romhalmaz. Törött, kontárul kijavított, illetve rohadó küszöbös. Sajnos én is sok ilyen romhalmazt kellett megnézzek, mire találtam egyet. 399-ért, egy 5ajtóst, 93-as évjáratút. Tisztában vagyok vele, hogy jó 50 ezer Ft-al drágább ez az ár, mint amit az autó valójában ér, de belül nagyon szép megkímélt, kívül 100%-ban rozsdamentes, frissen alvázvédőzött, friss műszakis, új kipuffogó van alatta, a fényezése is nagyon szép, és törésmentes (vagy profin lejavított) az autó. A motor is szépen duruzsol. Ja, és nem Ecotec motoros :D

Milyen motor van benne?

Link to comment
Megosztás:

1.2 45 LE. :P

Teljesen fapados. De a célnak amire véve lett, bőven megfelel.

Lehet, hogy centrálzárat utólag építek majd bele, hogy ne kelljen szarakozni vele a bezárásnál.

Azért azt vágod,hogy ez nem egy fapados 1.2-es :D

Hozzáteszed azt az árat amivel többet tud és már ott is van az ára :P

B-vekit meg hagyjuk , más kategória :D Akkor inkább 3as golf. Persze ez is attól függ kinek mire kell, illetve mi fontos egy autóban.

Egyik szomszédom 950ért vette az 5ajtós, 2000-res b orsáját, 1.4 full. Tavaly év elején vette, nem is sorlom mit vehetett volna abból az árból.

Neki ez kellett, ez van :D

Link to comment
Megosztás:

széép, és kár érte...ne tessék csak úgy tesónak/főnöknek eladni...

Aki leteszi a pénzt viheti, a szívem szakad meg így is...de csak áll benne a pénzem, és most szeretném kivenni, amenynit csak tudok.

Esetleg még azon gondolkoztam hogy bizományosba beadom valahova, és ott hitelezhető is lenne.

Link to comment
Megosztás:

1.2 45 LE. :D

Teljesen fapados. De a célnak amire véve lett, bőven megfelel.

Lehet, hogy centrálzárat utólag építek majd bele, hogy ne kelljen szarakozni vele a bezárásnál.

1.4SI ből mutass nekem CDX-et. 3 darabot eladásra szánva...törzskönyvezett magyarországit érvényes műszakival :P ha tehermentes az se baj

Link to comment
Megosztás:

Koszi, kovetkezoleg biztos ilyen kerul bele.:D Mar csak a rozsdasodas ellen lenne jo par hasznos tipp. Pl erdemes automosonal ilyen viasz alapu pasztaval bekenetni az autot?

oylan autósamponja van a turtule-nek amiben van wax...én azzal mosom másfél éve és hibátlan úgy pereg le s vízcsep mintha ott se lenne :P

rozsdásodás ellene csak a megelőzés marad üreg és alvázvédelem... .vagy csak nyári és napsütéses napokon használod :P

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

B Corsába csomagtér világítást szeretnék beépíteni illetve bekötni.Megtudnátok mondani hogy gyárilag hova van bekötve.Milyen vezetéken találok gyújtás nélkül áramot,és hol.Köszi

ha felnyitod a csomagtérajtódat akkor a bal oldalon kell/kellene lennie a lámpatestnek.

Vagy neked is csak egy műanyag konzol van a helyén?

Link to comment
Megosztás:

ha felnyitod a csomagtérajtódat akkor a bal oldalon kell/kellene lennie a lámpatestnek.

Vagy neked is csak egy műanyag konzol van a helyén?

Igen egy kis műanyag kupak szerűség volt ott de már vettem egy gyári csomagtárlámpát csak nem tudom hogy hova kössem be.

Link to comment
Megosztás:

Igen egy kis műanyag kupak szerűség volt ott de már vettem egy gyári csomagtárlámpát csak nem tudom hogy hova kössem be.

Első körben be kéne nézni a burkolat alá, hátha ott van gyárilag a kábel.

Bár lehet,hogy nincs mert nekem sem volt :D

Ilyen kábeleket kell keresned : Piros 0,75 és Barna-fehér 0,75 (piros a 12v, bf a test)

Link to comment
Megosztás:

Koszi, kovetkezoleg biztos ilyen kerul bele.:P Mar csak a rozsdasodas ellen lenne jo par hasznos tipp. Pl erdemes automosonal ilyen viasz alapu pasztaval bekenetni az autot?

Heeyy Bernardo! :D

Na szal ez a gyertya dolog nem biztos... EZT kérdezem én is a többiektől, h ez a bele való gyárinak a cikkszáma???

///Én OMV gépi mosóban láttam 2ezerért alvázmosás teljes külső mosás viaszolás, majd waxolás... Azt akarom 1x kipróbálni még most tél előtt.."TOP WAX" a neve///

OMV LINK

Link to comment
Megosztás:

Első körben be kéne nézni a burkolat alá, hátha ott van gyárilag a kábel.

Bár lehet,hogy nincs mert nekem sem volt :D

Ilyen kábeleket kell keresned : Piros 0,75 és Barna-fehér 0,75 (piros a 12v, bf a test)

Üdv!

Köszi a gyors választ.A pirosban mindig van áram?

Link to comment
Megosztás:

oylan autósamponja van a turtule-nek amiben van wax...én azzal mosom másfél éve és hibátlan úgy pereg le s vízcsep mintha ott se lenne :D

rozsdásodás ellene csak a megelőzés marad üreg és alvázvédelem... .vagy csak nyári és napsütéses napokon használod :P

Az alvazvedelem abbol all, hogy csak lekenik az aljat vagy azt belul is meg kell csinalni? Az uregvedelemnel gondolom olyasmi lehet mint amit nekem is javasoltak, hogy befujnak a kasztniba viasszal vagy vmi viztaszito anyaggal? Kb mennyire koltsegesek ezek a muveletek?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

SOS segítséget szeretnék kérni és véleményt!

Corsa B C14SE 94'

Szóval ma reggel 5-7fok volt. Beinditottam hagytam járni, közben letöröltem az ablakokról a párát.. mire körbejártam leállt a motor..

Inditás után kisgáz tartás és minden ok!

Munkába kb. 15km.. megtettem az ut 98%-át és Autóúton kb. 80-90nél váltottam 5-ösbe és azzal a lendülettel leállt megint a motor..

A lehető LEGESLEGROSSZABB helyen.... :D

Nem indult el... lejtőnek felfelé kanyarban, forgalmas úton...

Alapjárati motorom tudom, h nem 100%-os... ki kell cserélni. Lett tisztitva és azóta semmi gond nem volt vele. Mikor rossz volt a szerkezet akkor nem indult a járgány...

Na most megint nem indul és csörög a motor inditózásnál.

Szerintem nem kap benzint a motor..

Valakinek ötlete????

(AC cserélve lett és 2 ötletem van: alapjárati motor..., de hát mentem vele pedig, lehet h váltásnál visszaállt alapjáratra és azért állt le? Vagy a másik, h a pumpa ledobta az egyik csővet a "talán" bő gáz miatt??)

Kérlek segítsetek...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

SOS segítséget szeretnék kérni és véleményt!

Corsa B C14SE 94'

Szóval ma reggel 5-7fok volt. Beinditottam hagytam járni, közben letöröltem az ablakokról a párát.. mire körbejártam leállt a motor..

Inditás után kisgáz tartás és minden ok!

Munkába kb. 15km.. megtettem az ut 98%-át és Autóúton kb. 80-90nél váltottam 5-ösbe és azzal a lendülettel leállt megint a motor..

A lehető LEGESLEGROSSZABB helyen.... :D

Nem indult el... lejtőnek felfelé kanyarban, forgalmas úton...

Alapjárati motorom tudom, h nem 100%-os... ki kell cserélni. Lett tisztitva és azóta semmi gond nem volt vele. Mikor rossz volt a szerkezet akkor nem indult a járgány...

Na most megint nem indul és csörög a motor inditózásnál.

Szerintem nem kap benzint a motor..

Valakinek ötlete????

(AC cserélve lett és 2 ötletem van: alapjárati motor..., de hát mentem vele pedig, lehet h váltásnál visszaállt alapjáratra és azért állt le? Vagy a másik, h a pumpa ledobta az egyik csővet a "talán" bő gáz miatt??)

Kérlek segítsetek...

Szerintem se az egyik , se a másik, az alapjárati ha bacakszik, max. nincs vagy nagyon magas az alapjárat. Ha a pumpa ledobja a csövet, bár ilyen nincs, mert tökmindegy neki milyen gázt adsz állandóan megy, akkor folyna valahol. Nézd meg először is megvan-e a vezérműszíjad, amúgy mikor lett cserélve? Utánna jöhet a szokásos ellenőrzés, benzint kap-e szikra van-e....

Link to comment
Megosztás:

Szerintem se az egyik , se a másik, az alapjárati ha bacakszik, max. nincs vagy nagyon magas az alapjárat. Ha a pumpa ledobja a csövet, bár ilyen nincs, mert tökmindegy neki milyen gázt adsz állandóan megy, akkor folyna valahol. Nézd meg először is megvan-e a vezérműszíjad, amúgy mikor lett cserélve? Utánna jöhet a szokásos ellenőrzés, benzint kap-e szikra van-e....

A vezérműszíjat most akarom cserélni a napokban, mert ismeretlen a kiléte....

Azt gondolod, h a szíj? De csinált 1hónappal is ezelőtt ilyet, akkor volt AC csere, persze nem ua, mint a gyári ezért 1-2 mm különbség van az AC cső(bemeneti részén) a gyárihoz képest.

Aztán derült ki, h az alapjárati moci van beállva és nem mozog a tű!

Emiatt nem indult be, de nem csinált akkor olyat, h menetközben leállt volna...

Ma párás, hideg idő volt.. esetleg ennek lehet köze.. valamihez?!??

Viszont motorfék volt, mert elhúztak onnan szal gondolom a szíj még megy...

De nem indul be és olyan, mintha a motor nem kapna benyát, mert csőrgős hangja van..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.