Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Mert elég sok megmagyarázhatatlan hibát produkál. Sokszor bevillog a sárga lámpa. Járt már sok szerelőnél, volt már motorvezérlő csere is. Az utolsó szerelő álítólag végignézte a vezetékeket, de szerintem csak műszerrel, ha éppen akkor volt kontakt akkor ugyse találja meg a hibát. Szereném ezt is kiszűrni. Lehet nincs baja, de akkor legalább tudom, hogy ez is ok.

Sok minden nem kell hozzá...leginkább szabadidő. :P

Ki kell húzni a komplett köteget az ECU-tól a motortér felé, aztán ott már szabadon garázdálkodhatsz.

Felfejted kézzel a köteget, ellenőrzés, aztán textilszalaggal vissza bandázsolod.

Türelemjáték...

Z22SE ótómata Omega B-n csináltuk ezt a váltó/motor köteggel...iszonyat szopás! :P

Amúgy milyen hibákat dobál a MIL lámpa? :D

Nem lehet, hogy csak valamelyik referencia test van leszakadva a kötegből?

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem csak ez a gondom, hogy ki is kell szedni. Nem vagyok valami tapasztalt ilyen dolgokban.

Mielőtt kitalálod nem nem tudok segíteni. :D Elég nekem szopni a sajátommal. :P Tegnap is beesett 1 led a váltóhoz ez még okés is idegbeteg voltam nem volt semmi a kezembe és a fogóval beejtettem jobb oldalon 1 kis lyuk van értelem szerűen nem volt fent a műanyag ami takarja így eshetett be. Öcsém 1,5 órán át nem tudtam kiszedni az ideg szétvágott olyan mély és olyan kis hézag van. Végén már úgy voltam vele, hogy ott rohad meg de ilyen maximalista vagyok azt nem bírtam nyugodni. 2-3 órva múlva összetettem a verdán csomó mindent már a kedvem is jobb volt nyugalom a telómmal oda világítottam dróttal 2-3 perc alatt kiszedtem. :P Pedig nagyon román helyen volt. De előtte dróttal se ment. Ja és még millió munka van hátra. :D Nincs már az a pénz se lassan, hogy én bárki másnak megcsinálgassak valamit a kocsiján annyit lehet szopni az egész felújítással szerelgetéssel. :D

Link to comment
Megosztás:

Sok minden nem kell hozzá...leginkább szabadidő. :P

Ki kell húzni a komplett köteget az ECU-tól a motortér felé, aztán ott már szabadon garázdálkodhatsz.

Felfejted kézzel a köteget, ellenőrzés, aztán textilszalaggal vissza bandázsolod.

Türelemjáték...

Z22SE ótómata Omega B-n csináltuk ezt a váltó/motor köteggel...iszonyat szopás! :P

Amúgy milyen hibákat dobál a MIL lámpa? :D

Nem lehet, hogy csak valamelyik referencia test van leszakadva a kötegből?

Eddig quad meghajtó és kopogásgátló szenzor, pénteken immo hibát dobott. eddig ennyi. Azt játszotta a kopogásgátlós hibánál, hogy bevillogott a lámpa, olyankor rántott egyet a motor menet közben, meg valami relé szerű kattanás hallatszott a vezérlő felől. Ha alapjáraton volt akkor le is fulladt.

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt kitalálod nem nem tudok segíteni. :D Elég nekem szopni a sajátommal. :P Tegnap is beesett 1 led a váltóhoz ez még okés is idegbeteg voltam nem volt semmi a kezembe és a fogóval beejtettem jobb oldalon 1 kis lyuk van értelem szerűen nem volt fent a műanyag ami takarja így eshetett be. Öcsém 1,5 órán át nem tudtam kiszedni az ideg szétvágott olyan mély és olyan kis hézag van. Végén már úgy voltam vele, hogy ott rohad meg de ilyen maximalista vagyok azt nem bírtam nyugodni. 2-3 órva múlva összetettem a verdán csomó mindent már a kedvem is jobb volt nyugalom a telómmal oda világítottam dróttal 2-3 perc alatt kiszedtem. :P Pedig nagyon román helyen volt. De előtte dróttal se ment. Ja és még millió munka van hátra. :D

Nyugi,, békén hagylak a hülyeségeimmel. van elég gondod. majd csak megoldom valahogy.

Link to comment
Megosztás:

Nyugi,, békén hagylak a hülyeségeimmel. van elég gondod. majd csak megoldom valahogy.

Amióta kibeleztem és lefestettem műszerfalat cseréltem, meg még a fűtőmotort is átraktam.... ekkora szopás nincs komolyan azt ahogy ott megoldották. Megértem miért kérnek el 10en ezreket. Még 1x nem vállalnám be, hogy bárkinek is megcsinálom ugyan ezt. Nem tudna olyan összeget mondani amiért elvállalnám. :D Amúgy a kábelköteg nem nagy cucc, jobb műanyagot leveszed kinyomatod a csatikat a motortérbe is van pár azokat is le azt kitudod húzni. :P Persze nem 3perces munka. :P Nem kell félni mert elvileg mindenhez van csatlakozó így elvileg elrontani se lehet.

Link to comment
Megosztás:

Eddig quad meghajtó és kopogásgátló szenzor, pénteken immo hibát dobott. eddig ennyi. Azt játszotta a kopogásgátlós hibánál, hogy bevillogott a lámpa, olyankor rántott egyet a motor menet közben, meg valami relé szerű kattanás hallatszott a vezérlő felől. Ha alapjáraton volt akkor le is fulladt.

Ugye jól olvastam, hogy volt komplett ECU csere?

Link to comment
Megosztás:

Igen volt. Kb tavaly ősz végén. 1-2 hónapig okés is volt, aztán megint rákezdett.

Ugyanazok a hibák jönnek elő taktra?

Akkor tényleg valami kontakt lesz...

Engem egy referencia test szívatott napokig, mire megtaláltam a motortérben...le volt szakadva a saruról. Újra saruztam és rögtön megszünt a lambda hiba.

Link to comment
Megosztás:

A motor TK. :D Több olaj van a kiegyenlítőbe mint a motorba kb szóval én nem izgatnám magam ezen, hogy mi villóg elsőre azt kéne rendbe tenni utána jöhet a többi dolog. Nagy kár érte egyébként mert a kocsi makulátlan állapotú. Bármikor elfogadnám bár 1-2 dolgot visszacsinálnék. :P De lehetne belőle sok mindent kihozni.

Link to comment
Megosztás:

A motor TK. :D Több olaj van a kiegyenlítőbe mint a motorba kb szóval én nem izgatnám magam ezen, hogy mi villóg elsőre azt kéne rendbe tenni utána jöhet a többi dolog. Nagy kár érte egyébként mert a kocsi makulátlan állapotú. Bármikor elfogadnám bár 1-2 dolgot visszacsinálnék. :P De lehetne belőle sok mindent kihozni.

Szerintem azért nem olyan rossz a motor. A hengerfej cserére szorul+tömítés, olaj, meg hűtővíz csere és kész. A kábelokra meg csak rá tudom szánni egyszer magam.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem azért nem olyan rossz a motor. A hengerfej cserére szorul+tömítés, olaj, meg hűtővíz csere és kész. A kábelokra meg csak rá tudom szánni egyszer magam.

Én is ezt gondoltam. HF-felújítás után ugyanúgy ette az olajat. Nem tudhatod,hogy elég a hf javítás,gyűrűk csak kiszedett állapotban vizsgálhatóak.

Aztán gyűrűzésen, csapágysor cserén túl még valahogy mindig olaj kerül a hengerekbe,mert elinduláskor néha beterítem a mögöttem állót :D , aztán menet közben forgatva semmi füst nem jön. Holnap járok utána ennek a dolognak.

Link to comment
Megosztás:

Én is ezt gondoltam. HF-felújítás után ugyanúgy ette az olajat. Nem tudhatod,hogy elég a hf javítás,gyűrűk csak kiszedett állapotban vizsgálhatóak.

Aztán gyűrűzésen, csapágysor cserén túl még valahogy mindig olaj kerül a hengerekbe,mert elinduláskor néha beterítem a mögöttem állót :D , aztán menet közben forgatva semmi füst nem jön. Holnap járok utána ennek a dolognak.

Hát ez az és csomó lét kifizettél. ne mán ez durva ezért kell amúgy a motort A-Zig felújítani ami 150-200 ezer. Vagy venni blokkokat valamelyik jó lesz. Nyilván nem összeguberált olcsó szarokat. Sőt talán akkor jár legjobban az ember ha vesz egy külföldi papírost és próbálgatja a motort ha jó akkor átteszi. A többi cucc meg megmarad tarcsiba vagy kiárulja. Talán ez a legjobb megoldás. Ezt betudnod indítani vételnél megtudsz néz ezt azt akár kompressziót mérni.

Link to comment
Megosztás:

Nem tud valaki corsához csak ültető rugókat 30/30 vagy 40/40 érdekel csak és elfogadható áron. :D De inkább a kisebb felé húz a szívem ugyanis a gátlókat nem akarok babrálni és nem akarom rommá ültetni se mert full felesleges csak legyen rajta 1 kis ültetés. Gsi rúgok 30/30asok ha jól rémlik nekem az kéne. :P

Na mivel úgy is semmire kellő vagyok egy kis ízelítő amikor haverommal cabriót csináltunk. :P Mert ugye mi semmihez se értünk. Kocsit is fényképen láttunk!:D

t24nc6ucd1v74op6ngf5.jpg

Ez volt a kezdet. :D

stc9brs5k38fo798xgot.jpg

26zl9s99xpgtthwadqz4.jpg

Link to comment
Megosztás:

Kérdés. 3 napja gondolkodtat hogy vajon hogy jövök ki jobban ha vennék egy diesel corsa b/golfIII-at vagy veszek egy donort és átdieselesítem a benzines drágaságom?

azért nem lenne mindegy hogy 4,5-5 literből járok vagy 6,5-ről indulok...

Hát legálisan te az életbe nem csinálsz a corsából dieselest, de tökmindegy, mert ha beleteszed a rendőr nem hülye ezt egyből lefogja vágni szóval ez már eleve hülye 5let. A golf III az megbízható csak gáz a belseje és öreg is mint az állat akkor már inkább 1.9 IV golf vagy A3. Esetleg az lehet még, hogy veszel egy fekete dieseles B corsát és átteszed a motort. A tiedbe a többit meg megoldod. :D De ott van az átírás meg minden és a tied ki is kell vonatni mert gondolom kamura nem akarsz rá tovább fizetni. Amúgy meg tökmindegy hány Lről indulsz mert fogadok nem mész 1 év alatt 15ezer km többet innentől kezdve meg se éri. Esetleg még elpasszolod a corsát és veszel egy dieselest de hát jó állapotút nem hiszem, hogy fogsz találni. :P Meg eleve vissza fejlődni hát nem okos dolog szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Kérdés. 3 napja gondolkodtat hogy vajon hogy jövök ki jobban ha vennék egy diesel corsa b/golfIII-at vagy veszek egy donort és átdieselesítem a benzines drágaságom?

azért nem lenne mindegy hogy 4,5-5 literből járok vagy 6,5-ről indulok...

Mi a gond az eredeti motorral a corsában? :D

Link to comment
Megosztás:

Mi a gond az eredeti motorral a corsában? :D

A motorral semmi a 400ftos benzinnel van bajom amiből kell bele a legalsó hangon 6,7. Ha vennék egy diesel golfIII/corsa azzal elmenne 4-5 literrel. Szervízigény kb ugyanaz.

ha számolom hogy,

10.000km-nél 7 literes fogyasztás (ez egy vegyes télen nyáron hóban napsütésben NAGYON óvatosan) x14xe esetében kb 280.000 az üzemanyag (400Ft/L)

10.000km-nél 5 literes fogyasztás (akármikor akárhova) diesel esetében kb 190.000az üzemanyag (380Ft/L)

1 évben 90.000ft ami csak arra megy el hogy benzines autóval járok kelek.

Ha nézem egy évben nekem ez majdnem egy havi fizetésem. Értem én hogy nem olcsó sport az autófentartás, de azt a pénzt máshova is eltudnám tenni.

Főnök Lagunája 2.0dci 180 ló és 7 litert fogyaszt értem én, hogy újabb meg okosabb meg minden.

Ha gázt tennék bele kb 200.000 az autó értékét nem növeli ergo pénzkidobás. Szerintem.

Etanol átalakítást, te nagyon jól tudod mennyi, de igazából az ilyen se vele se nélküle megoldás. Sajnos felénk nincs hozzá megfelelő szakember, akire rá merném bízni ezt, azonfelül hogy lehúznak szépen.

Link to comment
Megosztás:

Hát legálisan te az életbe nem csinálsz a corsából dieselest, de tökmindegy, mert ha beleteszed a rendőr nem hülye ezt egyből lefogja vágni szóval ez már eleve hülye 5let. A golf III az megbízható csak gáz a belseje és öreg is mint az állat akkor már inkább 1.9 IV golf vagy A3. Esetleg az lehet még, hogy veszel egy fekete dieseles B corsát és átteszed a motort. A tiedbe a többit meg megoldod. :D De ott van az átírás meg minden és a tied ki is kell vonatni mert gondolom kamura nem akarsz rá tovább fizetni. Amúgy meg tökmindegy hány Lről indulsz mert fogadok nem mész 1 év alatt 15ezer km többet innentől kezdve meg se éri. Esetleg még elpasszolod a corsát és veszel egy dieselest de hát jó állapotút nem hiszem, hogy fogsz találni. :P Meg eleve vissza fejlődni hát nem okos dolog szerintem.

Kedves barátom vett egy ventot-t 1.6 benzin. Egy év után egy golf III 1.9 td-t aztán a ventoból diesel lett, ez neki kb 50.000 ftjába volt kiárulással együtt+papírozás hogy hivatalos legyen (müszaki+eredetvizsga)még egy 50.000ft.

Visszafejlődés vagy sem. Egyre kevesebbet ér a pénzünk és sajnos, nem úgy néz ki hogy ez javulni fog. Mi lesz majd ha 500Ft lesz egy liter benzin? Van egy csodaszép autóm és áll a garázsba? köszi inkább legyen egy rozsdaboglyám ami toldva foldva van és nem ér 5ft-ot, akármikor letolhatom kékesről és jót nevetek rajta :P

Link to comment
Megosztás:

A kék kábel az és a kocsidon belül a szürkére kell kötni. Az amit írsz az asszem az amivel be lehet állítani, hogy ha becsúkod az ajtót még világítson 30MP-ig a lámpa belül.

Üdv!

Sikerült, megoldva! Még is a szürke, csak relézni kellett. A kék az az ajtókat figyeli és riaszt ha kinyitják, visszazár, nekem legalább is azt csinálta.

Más! Szeretnénk valami jó kis grillt berakni a gyári hűtőrács helyére.Link: http://www.kephost.com/view3.php?filename=...t0td86bv6w7.jpg

Ennél egyben van a lökhárítóval. Kell cserélni azt is, vagy erre is van okosság?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

A motorral semmi a 400ftos benzinnel van bajom amiből kell bele a legalsó hangon 6,7. Ha vennék egy diesel golfIII/corsa azzal elmenne 4-5 literrel. Szervízigény kb ugyanaz.

ha számolom hogy,

10.000km-nél 7 literes fogyasztás (ez egy vegyes télen nyáron hóban napsütésben NAGYON óvatosan) x14xe esetében kb 280.000 az üzemanyag (400Ft/L)

10.000km-nél 5 literes fogyasztás (akármikor akárhova) diesel esetében kb 190.000az üzemanyag (380Ft/L)

1 évben 90.000ft ami csak arra megy el hogy benzines autóval járok kelek.

Ha nézem egy évben nekem ez majdnem egy havi fizetésem. Értem én hogy nem olcsó sport az autófentartás, de azt a pénzt máshova is eltudnám tenni.

Főnök Lagunája 2.0dci 180 ló és 7 litert fogyaszt értem én, hogy újabb meg okosabb meg minden.

Ha gázt tennék bele kb 200.000 az autó értékét nem növeli ergo pénzkidobás. Szerintem.

Etanol átalakítást, te nagyon jól tudod mennyi, de igazából az ilyen se vele se nélküle megoldás. Sajnos felénk nincs hozzá megfelelő szakember, akire rá merném bízni ezt, azonfelül hogy lehúznak szépen.

Megértelek.

Szerintem próbáld eladi a jószágot és inkább egy 1.5TD-t venni. :D

Esetleg kintről hozni papíros bontott mocit és azt tenni bele a tiédbe.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.