Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Semmi nem garantálja,hogy nem eszik 1tank benzinhez 1liter olajat.

Nekem is sikerült olyat vennem,füst volt 5e-6e körül,de gondoltam csak sokat állt ami akár igaz is lehet,mert a sokáig nem használt motorok tényleg füstölnek az elején. Ha szerencséd van elmúlik ha nincs akkor nem. :P

Szépen járt,semmi különös,de 500km után elfogyott a nívó. :D Ezt még a hetente 4-5 motort összerakó ember sem látja amikor megveszi.

Hát asszem te már újíttad fel és még mindig szar akkor miről beszélünk. :P

Link to comment
Megosztás:

Hát asszem te már újíttad fel és még mindig szar akkor miről beszélünk. :D

Garanciában megoldják. De így is megy jól és szépen húz csak sok alapjárat után pár másodpercig füstöl,most sem tragédia.

Venni meg nem indultam el,hogy kifogjak egy másik sz*rt. :P

20éves motorok, már rég bezúzták volna őket a gyártó szándéka szerint. :P Nagyon nehéz olyat kifogni amit beraksz és örülsz.

Szerelőm is németektől,labancoktól hordja a donor asztrákat. Az én motorom egygazdás magyarországi fix 150e-t futott autóban volt,de ennyi alatt is sikerült elb*szni. :D

Link to comment
Megosztás:

Garanciában megoldják. De így is megy jól és szépen húz csak sok alapjárat után pár másodpercig füstöl,most sem tragédia.

Venni meg nem indultam el,hogy kifogjak egy másik sz*rt. :P

20éves motorok, már rég bezúzták volna őket a gyártó szándéka szerint. :P Nagyon nehéz olyat kifogni amit beraksz és örülsz.

Szerelőm is németektől,labancoktól hordja a donor asztrákat. Az én motorom egygazdás magyarországi fix 150e-t futott autóban volt,de ennyi alatt is sikerült elb*szni. :D

Persze megértelek, engem nem izgat a felújításos téma, mert 3 motort veszek az árából persze felújítani fullosan éri meg csak szerintem, haverommal ingyen betesszük az alkatrészeket megveszem fél árba innentől kezdve tökre nem izgat. Nem gáz ha összes kell dzsuváznom a kezem. :D Meg mondjuk a bejáratás idejét se bírnám ki. Nem pálya nekem ez a tökörészés. :D

Link to comment
Megosztás:

Garanciában megoldják. De így is megy jól és szépen húz csak sok alapjárat után pár másodpercig füstöl,most sem tragédia.

Venni meg nem indultam el,hogy kifogjak egy másik sz*rt. :P

20éves motorok, már rég bezúzták volna őket a gyártó szándéka szerint. :P Nagyon nehéz olyat kifogni amit beraksz és örülsz.

Szerelőm is németektől,labancoktól hordja a donor asztrákat. Az én motorom egygazdás magyarországi fix 150e-t futott autóban volt,de ennyi alatt is sikerült elb*szni. :D

Haka , hengerfej felújításhoz melyek azok az alkatrészek amiket előre be lehet szerezni ?

Próbálok ismerőst szerezni akinek van kedvezménye és már azzal is beljebb vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Ez lehet esetleg: dome light transistor gnd output? És szürke is!

Nem tudtam hogy nem lehet nagyítani, elnézést!

Az eredeti kép: http://www.pappbt.hu/public/leirasok/Enfor...-300N_angol.pdf

Köszi!

A kék kábel az és a kocsidon belül a szürkére kell kötni. Az amit írsz az asszem az amivel be lehet állítani, hogy ha becsúkod az ajtót még világítson 30MP-ig a lámpa belül.

Link to comment
Megosztás:

Haka , hengerfej felújításhoz melyek azok az alkatrészek amiket előre be lehet szerezni ?

Próbálok ismerőst szerezni akinek van kedvezménye és már azzal is beljebb vagyok.

Menjünk sorban: szelepfedél-tömítés,főtengely-szimering,szívó-kipufsor tömítés,szelepszár-szimmeringek,HF-tömítés.

Szelepszár szimmeringekből glaser,hf tömítésből reinz ajánlott. Szóval ezekből kerüld az olcsókat.

Link to comment
Megosztás:

Helo Dörty.

Meg akartam venni a motorvezérlőt amit mutattál. Ma jött volna a srác, hogy elhozza. Mire mindenbe megegyeztünk addigra még 5000-el felvitte az árát. Úgyhogy passzoltam a dolgot. Kamus köcsög. Amúgy erről a kábelköteg átellenőrzésről tud valaki valami okosat mondani? Kicsit félek tőle.

Az igen és mire fel vitte fel az árát? :D Az szép baleset mindig ilyen nyomorultak az emberek. :P

Link to comment
Megosztás:

Egyébként miért akarod kibontani? :D

Corsánál nagyon ritkán fordul elő a köteghiba, inkább B veci betegség.

Mert elég sok megmagyarázhatatlan hibát produkál. Sokszor bevillog a sárga lámpa. Járt már sok szerelőnél, volt már motorvezérlő csere is. Az utolsó szerelő álítólag végignézte a vezetékeket, de szerintem csak műszerrel, ha éppen akkor volt kontakt akkor ugyse találja meg a hibát. Szereném ezt is kiszűrni. Lehet nincs baja, de akkor legalább tudom, hogy ez is ok.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként miért akarod kibontani? :D

Corsánál nagyon ritkán fordul elő a köteghiba, inkább B veci betegség.

Jobb félni mint megijedni én kiszedném végig nézném aztán újra betekerném mindenhol, hogy jó legyen a burkolat azt ennyi. :P Mondjuk nekem könnyű mert így is úgy is ki jön a kocsiból az újat meg már csak megcsinálva teszem be. :P Bontottam már ki a corsa kábelkötegét annyira nem nagy cucc a motoré. Viszont a bal oldai az már nehezebb téma :D

Link to comment
Megosztás:

Jobb félni mint megijedni én kiszedném végig nézném aztán újra betekerném mindenhol, hogy jó legyen a burkolat azt ennyi. :D Mondjuk nekem könnyű mert így is úgy is ki jön a kocsiból az újat meg már csak megcsinálva teszem be. :P Bontottam már ki a corsa kábelkötegét annyira nem nagy cucc a motoré. Viszont a bal oldai az már nehezebb téma :P

Hát nekem csak ez a gondom, hogy ki is kell szedni. Nem vagyok valami tapasztalt ilyen dolgokban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.