Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Igen és nem veszed észre, hogy megszégyenítetted a corsát ezzel? :D Menjé aludni. Ahogy nekem szokták mondani természetesen csak POÉN! :D :D

értem én a tréfát ,csak nem szeretem :D

múlthéten láttam a kisautómat...

a szívem majd megszakadt úgy le van lakva :P

én meg rátoltam egy kazal lóvét ... ennyi erővel el is égethettem volna :P

Link to comment
Megosztás:

értem én a tréfát ,csak nem szeretem :P

múlthéten láttam a kisautómat...

a szívem majd megszakadt úgy le van lakva :P

én meg rátoltam egy kazal lóvét ... ennyi erővel el is égethettem volna :D

Persze, mit vársz ezektől? :D Nem sok embert ismerek aki költ is a kocsijára akár 2000FT-ot is. :D Jó az megy az még nem lényeg, hogy szétesik, olaj csere meg ilyenek áhh minek nincs annak baja. Volt munkatársam autóalkatrészes cégnél! Az off diesel kocsival elment 60 ezer kmert olajcsere nélkül szerinted? :D

Link to comment
Megosztás:

*200

én annyit költöttem rá :P

én hülye :D

Szerintem ne nekem mutasd be, hogy mennyit lehet költeni a corsára én már le se merem írni mennyit költöttem rá eddig. :P lassan 1,2 millába van. De már lehet átléptem. :D 300 ezerért vettem. :D Mondjuk senki nem mondta, hogy mindent alakítsak át rajta meg ilyenek. :D

Link to comment
Megosztás:

akkor én időben hagytam abba :D

Ha beindul a dolog akkor az életben nem hagyja abba az ember. Én mindig veszek rá valami idiótaságot nem bírom már ki, hogy ne szerezzek be rá valami új cuccot. :D Az elmúlt 2 évbe nem is emlékszek olyanra, hogy nem volt babrálva rajta valami. Mondjuk az tény, hogy nem sok ember lesz aki majd megtud előzni. :D Meg inkább a kocsimra költöm el mint, hogy eligyam. :D

Tegnap számoltam, össze az elmúlt 2 hétbe kb 50 darab alkatrészt vettem hozzá természetesen ebbe vannak nagyobb kisebb dolgok. Most jött meg a szett hozzá ami 8 elemből áll ami még az 50en felül van. :):D:D

Lehet nyugodtan jönni a dumával, hogy én gondolatba tuningolok. Van mit felmutatni. :P hozhatja bárki a corsáját egymás mellé állítjuk a kettőt és meglátjuk ki alakított át rajta több mindent. Kb a tárolómba több cuccom van mint 1-2 embernek itt amit átalakított a kocsiján de velem tudnak kamura kötözködni, hogy semmihez nem értek és még semmit se módosítottam. :P

Link to comment
Megosztás:

Volna viszont egy másik kérdésem. Az injector fedelében van valami amit nem tudok beazonosítani. 2 db vékony vákum cső megy rá kívülről. Ennek van-e funkciója és okozhat-e a levegőkörben ez dadogást, utógyújtás jellegű puffogást? A másik kérdésem az lenne, hogy a generátorom már nagyon csapágyzajos. (Ha jóltudom csúszócsapágyas, bronz betéttel) A motor szépen szólna ha nem lenne ez a csapágykopás hang, bebúgás. Lehet-e csapágyaztatni a generátort, megéri-e vagy vegyek egy másikat?

Ha jól értem amire gondolsz akkor abból az egyik vékony cső a pótlevegő (elölről nézve a jobb oldali ha jól emlékszem), a másik bal oldali pedig lemegy a légszűrőhöz és rácsatlakozik a zsalu húzogatóra (nem tudom pontosan mi a neve) :P

Ezeken érdemes megnézni a vákuumot egy mérővel, tized bárokat kell mérni rajta, a zsalus résznél pedig a motor melegtől függően csökkennie kell a vákuumnak! Nálam például ez is közrejátszott a rángatózásban alapjáraton, ami azóta minimálisra csökkent (tankszellőztető doboz :P)

Remélem jól írtam, ha nem majd kijavítanak :D

Link to comment
Megosztás:

Ha beindul a dolog akkor az életben nem hagyja abba az ember. Én mindig veszek rá valami idiótaságot nem bírom már ki, hogy ne szerezzek be rá valami új cuccot. :D Az elmúlt 2 évbe nem is emlékszek olyanra, hogy nem volt babrálva rajta valami. Mondjuk az tény, hogy nem sok ember lesz aki majd megtud előzni. :D Meg inkább a kocsimra költöm el mint, hogy eligyam. :D

Tegnap számoltam, össze az elmúlt 2 hétbe kb 50 darab alkatrészt vettem hozzá természetesen ebbe vannak nagyobb kisebb dolgok. Most jött meg a szett hozzá ami 8 elemből áll ami még az 50en felül van. :):D:D

Lehet nyugodtan jönni a dumával, hogy én gondolatba tuningolok. Van mit felmutatni. :D hozhatja bárki a corsáját egymás mellé állítjuk a kettőt és meglátjuk ki alakított át rajta több mindent. Kb a tárolómba több cuccom van mint 1-2 embernek itt amit átalakított a kocsiján de velem tudnak kamura kötözködni, hogy semmihez nem értek és még semmit se módosítottam. :P

:P

písz van

ne mérgeld magad :D

Link to comment
Megosztás:

:D

písz van

ne mérgeld magad :D

Egyébként ha ráköltöttél 4 kilót akkor miért adtad el? :P Ez nagy hiba volt. :P Én jelenleg ott tartok, hogy nem fogom eladni soha az életbe. Maximum egyszer elbontom de fixen addig fogom használni amíg szét nem esik. Max veszek mellé egy másik AUTÓT és ez bohóckodós kocsi marad. :D

Link to comment
Megosztás:

Gyári központidnak nincs zárvezérlője. Az ajtóba vannak a motorok ami a vezetőoldali ülés mellett ha rángatod az ajtóban lévő szálakat akkor megtalálod a küszöb mellett valahol őket 5 szál ha jól rémlik ebből 2őre kell kötni a színeket már magam se tudom és negatív vezérlésű. Talán a piros-barna és a barna ezeket kell testre tenni és akkor nyit zár.

Szia! Sikerült, működik a távirányítású központi záram! :P Köszönöm a segítséged, és mindenkiét aki hozzászólt! :D

Már csak az extrákat kellene megoldanom, de nem találok rá a villogók, és a beltérvilágítás madzagjára.

Nem emlékszel melyik színek lehetnek?

Üdv: Peti

Link to comment
Megosztás:

Szia! Sikerült, működik a távirányítású központi záram! :P Köszönöm a segítséged, és mindenkiét aki hozzászólt! :D

Már csak az extrákat kellene megoldanom, de nem találok rá a villogók, és a beltérvilágítás madzagjára.

Nem emlékszel melyik színek lehetnek?

Üdv: Peti

A villogókét véégre sikerült megtalálnom: fekete-fehér ; fekete-zöld!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudtok nekem mondani jó minőségű autóponyvát? Vettem a teszkóba egyet, de mondanom se kell milyen csúcsminőségű volt. Esőt átengedte és szétszakadt az első alkalommal a szél hatására :D

Üdv.

Ha hosszabb időm át szeretnéd ponyva alatt tárolni azt ne tedd mert a nap ráégeti meg minden. De valahol olvastam is, hogy senki nem ajánlja. Amit vettem corsát az is ponyvával volt letakarva az egész fényezésre és az ablakokra is ráragadt meg mindenre wáááá. :P

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a márkát itt lehet hagyni, csak jobbra kell cserélni nem szarabbra ilyen franciákra elég vicces. :D

Ismerősömnek van egy megane-ja 98-as, gépi földmunkagépként funkcionál. Ha évente egyszer megmossák akkor 200kgval könnyebb lesz. Sehol egy rozsdafolt nincs rajta,múltkor megemelve láttam.

A corsám már szétporladt volna nagyjából.

Én sem vennék francia autót,de azért vannak jól sikerült példányaik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.