Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

A motor szépen szólna ha nem lenne ez a csapágykopás hang, bebúgás. Lehet-e csapágyaztatni a generátort, megéri-e vagy vegyek egy másikat?

Attól függ milyen generátor van néked...Delcohoz olcsó minden, érdemes felújítani, Bosch-hoz már drágábba a cucc, de nem hiszem, hogy a csapágyak drágák lennének.

Bontottal az a gond, hogy nem látsz bele, lutri, bár ha jó áron jutsz hozzá lehet ok a dolog.

Én a Delco-t 8E-ből újítottam fel, két csapágy, szíjtárcsa és kefék.

Link to comment
Megosztás:

Attól függ milyen generátor van néked...Delcohoz olcsó minden, érdemes felújítani, Bosch-hoz már drágábba a cucc, de nem hiszem, hogy a csapágyak drágák lennének.

Bontottal az a gond, hogy nem látsz bele, lutri, bár ha jó áron jutsz hozzá lehet ok a dolog.

Én a Delco-t 8E-ből újítottam fel, két csapágy, szíjtárcsa és kefék.

Ezzel megint az a gond, hogy nem mindenki áll le otthon generátorokat szerelni felújításra meg olyan számokat mondanak, hogy azt köszi :D Ráadásul normális eladók adnak kipróbálási gari vagy bontók azok még 3 napot is. De ha szar is akkor is a felújítás árából vesz még 3 másikat az ember. :P Én pl a bosch 70 amperes generátorom oda adtam az embernek, hogy itt van csak vigyed már innen legyen helyem. Az meg úgy örült neki mint az állat. :P Aki meg vette a motort annak meg a váltót adtam oda annak is fülig ért a szája. :D 5 ezer forintos tételek na bumm. :D Csak magyarországon divat elkérni irreális árakat használt cuccokért bontóba 16 ezer egy önindító vicces. :D

Link to comment
Megosztás:

Attól függ milyen generátor van néked...Delcohoz olcsó minden, érdemes felújítani, Bosch-hoz már drágábba a cucc, de nem hiszem, hogy a csapágyak drágák lennének.

Bontottal az a gond, hogy nem látsz bele, lutri, bár ha jó áron jutsz hozzá lehet ok a dolog.

Én a Delco-t 8E-ből újítottam fel, két csapágy, szíjtárcsa és kefék.

Delco, de már 3x volt fesszabályzó hibás és most a csapágyak. Gondolom az erősítő nyírhatta ki a fesszabályzót + akksit. :D

Link to comment
Megosztás:

Lehetséges, 2 db gumicső csatlakozik rá. Képen mutatom.

http://kepfeltoltes.hu/110923/K_p01402_www...ltoltes.hu_.jpg

Csak nem tudom hogy mi az az alkatrész mögötte és hogy mi a szerepe mondjuk az alapjáratnál mert néha csúnyán leesik 350-400 környékére aztán felugrik 1700-ig.

Az alapjárathoz szerintem nem sok köze van, esetleg annyi ha ki van repedve/lecsúszva akkor fals levegőt kap a moci. Amúgy a tankszellőztetéshez mennek vákumcsövek, meg(nálam) légszűrőházhoz szabályozni a hideg/meleg levegő szívását.

Link to comment
Megosztás:

Az alapjárathoz szerintem nem sok köze van, esetleg annyi ha ki van repedve/lecsúszva akkor fals levegőt kap a moci. Amúgy a tankszellőztetéshez mennek vákumcsövek, meg(nálam) légszűrőházhoz szabályozni a hideg/meleg levegő szívását.

Egyik a légszűrő házba megy, a másik visszafordul az injektor alá az alapjárati motor környékére.

Link to comment
Megosztás:

90 foknál kicsit többre kell beállnia a hőfoknak hosszútávon. Ha nem éri el,akkor rossz a termosztátod,ami káros a motor működésére,mivel sohasem megy üzem meleg állapotban. Főleg télen gáz,mert ilyenkor alig mozdul ki a mutató,tehát olyan 15fokkal alacsonyabb hőmérsékleten üzemel mint ahogy kellene, szóval a motor kopása nagyobb lesz. A mutató mozog a b corsákban, f-astrákban,talán a g-astrákban is. Aztán leszoktak róla és úgy van megcsinálva az óra,hogy 90fokra van szegezve akkor is ha már 100fokos,mert sokan vitték vissza az autójukat,hogy mozog a hőmérő benne,mi lehet a baja? :D Legújabb autókban meg már hőmérő sincs,mert azt mondja a gyári ember,hogy az illesztések annyira pontosak és olyan jó ötvözetekből van a motor,hogy nincs rá szükség.

Pirosra tekert hőfoktól mit szeretnél,hogy csináljon? :P Egyébként csak egy lemezt mozgatsz a tekerővel,hogy átkeringesse a radiátoron a levegőt vagy ne. :P A fűtőradiátor olyan meleg mint a motor mindig.

Ez a motorhomersekletes dolog engem is erdekelne. Normalisan hova kellene bealljon a mutato es mennyi ido utan? (pl varosban, de nem araszolgatva) Esetleg hogy lehet pontosan letesztelni a termosztatot?

Link to comment
Megosztás:

pl hideg indítás után 2 perccel meleg a hűtő ...

Ezt a modszert probaltam, beinditottam es neztem a hutore meno slagokat, de kb 5 percnel hamarabb nem melegedett a huto. Tehat elvileg akkor jo a termosztat, viszont a mutato nem all be kozepre, hanem ugy 90 korul. Ha jol emlekszem egy beosztast mozdul ki, miutan beinditom a motort. De nem valahol kozepen, 95 korul kellene legyen?

Link to comment
Megosztás:

Ezt a modszert probaltam, beinditottam es neztem a hutore meno slagokat, de kb 5 percnel hamarabb nem melegedett a huto. Tehat elvileg akkor jo a termosztat, viszont a mutato nem all be kozepre, hanem ugy 90 korul. Ha jol emlekszem egy beosztast mozdul ki, miutan beinditom a motort. De nem valahol kozepen, 95 korul kellene legyen?

A mutatós nézegetést felejtsd el pontatlan. :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt a modszert probaltam, beinditottam es neztem a hutore meno slagokat, de kb 5 percnel hamarabb nem melegedett a huto. Tehat elvileg akkor jo a termosztat, viszont a mutato nem all be kozepre, hanem ugy 90 korul. Ha jol emlekszem egy beosztast mozdul ki, miutan beinditom a motort. De nem valahol kozepen, 95 korul kellene legyen?

92 fok az üzem meleg motor.

a műszer általában keveset mutat. azaz tájékoztató jelegű :D

Link to comment
Megosztás:

92 fok az üzem meleg motor.

a műszer általában keveset mutat. azaz tájékoztató jelegű :D

Ertem. Akkor megnyugodhatok. Viszont a motor csipegeti az olajat. Olajcsere ota kb 3000km-t mentem vele es mar beletoltottem 1L olajat es most megint illene 1L bele. Szerintetek ez meg belefer? A tietek mennyit eszik?

Link to comment
Megosztás:

Ertem. Akkor megnyugodhatok. Viszont a motor csipegeti az olajat. Olajcsere ota kb 3000km-t mentem vele es mar beletoltottem 1L olajat es most megint illene 1L bele. Szerintetek ez meg belefer? A tietek mennyit eszik?

nekem nem fogy az olaj.. és gm dexos 2 használok

pedig gázzal járok, igaz 60ekm van benne

nem neked van x10xe?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.