Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Akkor nincs mese, ültetni kell, én minden szívbaj nélkül bele merek taposni a fékbe 200-nál is és stabil, irányítható marad a kocsi végig.

Pedig az én súlyelosztásom messze nem ideális.

A fékerőelosztással mi a bajod? Túl sok megy hátra, vagy túl kevés?

Ha túl erős hátul, akkor előre nagyobb fék kell. Ha az a probléma, hogy elemi a seggét, akkor pedig nem ártana az autó stabilitásán dolgozni.

Hátul kevés a fék. Viszont fékezésnél a súly is kevés lesz ott. 60/40 rugótól biztosan stabilabb lenne,amikor hárman ülünk benne akkor tök jó az útfekvése,de Majsa és Vadkert között így is a koptatóval túrom a havat télen, nem akarom a lökössel is ezt csinálni. :lol:

A fáradt lengéscsillapítót ki lehet házilag szürni? Mert ha simán kézzel lengetem a kasztnit akkor 1-2 lengés és beáll. De a hátulja biztos hogy elkönnyül fékezéskor, télen olvadt latyakos havon 50ről fékezgettem városban éjszaka, egyszer elkezdett előzni a feneke....megfogtam úgyhogy visszagondolva jó móka volt de felállt a szőr a hátamon mert körforgalom bejáratnál történt. Eszembe nem jutna 100ról próbálkozni. Meg a Corsán kívül vagy G Astrát vagy Mondeo3mat vezetek, lehet ezért érzem támolygósnak a Corsát(igaz a korábbi Puntómat is stabilabbnak éreztem és az ugyanez a müfaj). Mindenesetre a megszokott országúti 100nál ez nem zavaró, biztonságban érzem magam és jó messzire előre nézek hogy ne kelljen satuzni 100ról.

A King-kongos lengetés nem jó. A lökös sarkát nyomkodd hátul, az enyém szinte új, azt csinálja,hogy lenyomom és lassan engedi vissza a kasztnit/rugót. Amikor vettem olyan volt benne,hogy egyből visszalökte és még bele is mozdult újra.

Link to comment
Megosztás:

Hátul kevés a fék. Viszont fékezésnél a súly is kevés lesz ott. 60/40 rugótól biztosan stabilabb lenne,amikor hárman ülünk benne akkor tök jó az útfekvése,de Majsa és Vadkert között így is a koptatóval túrom a havat télen, nem akarom a lökössel is ezt csinálni. :lol:

60/40-el nem igazán javítasz, még előrébb tolod a súlypontot. egy autó annál stabilabb kanyarban és fékezés közben, minél mélyebben van a segge.

ha több fék lenne hátul, akkor meg mindenki azért dobálná el a Corsákat, mert kanyarban ráfékezett és kitört a hátulja.

Hidd el, a hátsó fék elég, az elsőre kell rágyúrni.

Link to comment
Megosztás:

60/40-el nem igazán javítasz, még előrébb tolod a súlypontot. egy autó annál stabilabb kanyarban és fékezés közben, minél mélyebben van a segge.

ha több fék lenne hátul, akkor meg mindenki azért dobálná el a Corsákat, mert kanyarban ráfékezett és kitört a hátulja.

Hidd el, a hátsó fék elég, az elsőre kell rágyúrni.

Hello Foltos :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

60/40-el nem igazán javítasz, még előrébb tolod a súlypontot. egy autó annál stabilabb kanyarban és fékezés közben, minél mélyebben van a segge.

ha több fék lenne hátul, akkor meg mindenki azért dobálná el a Corsákat, mert kanyarban ráfékezett és kitört a hátulja.

Hidd el, a hátsó fék elég, az elsőre kell rágyúrni.

Az én logikám azt diktálja hogy akkor tör ki a hátulja, ha elöl van sok fék és hátul kevés...féktávon kanyarba be, elöl fogja a fék, a hátulja meg szitál...

Link to comment
Megosztás:

Az én logikám azt diktálja hogy akkor tör ki a hátulja, ha elöl van sok fék és hátul kevés...féktávon kanyarba be, elöl fogja a fék, a hátulja meg szitál...

Hibás a logikád, akkor tör ki a hátulja, ha ott sok a fék, blokkolnak a kerekek, és már pördülsz is. Ezért van a fékerőszabályzó a hátsó két keréknél, ami csökkenti ott a fékhatást.

Link to comment
Megosztás:

Közben készült egy nagyblokkos Corsákba való szervószivattyú tartó prototípus. :D

Persze csak a gyári szivattyú alapján lett kitalálva, motorra még nem volt odapróbálva, tehát jöhetnek még meglepetések :D :lol:

Hallod te tényleg nem lazsálsz ;) Már alig várom, hogy ide érjem a csomagom :P Már most is tetszik majdnem ebayes szintű! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Itt van az egész csomag. :lol:

Holnap befejezem

OMG szerelmes vagyok ebbe a képbe :D Áhh nagyon szépen köszönöm a fáradalmaidat. :lol: Olyan mintha ebayen nézném. :D Szerintem képekről is elég komolyan néz ki. Legnagyobb vicc, hogy ezt legálisan nem építheti be az ember pedig látszik rajta, hogy van benne anyag. Magyarország. Németeknél benéznek ott a TÜV is lebasszák a motorháztetőt ha nincs belegányolva 2.0 azt jóccakát.

Link to comment
Megosztás:

OMG szerelmes vagyok ebbe a képbe :D Áhh nagyon szépen köszönöm a fáradalmaidat. :lol: Olyan mintha ebayen nézném. :lol: Szerintem képekről is elég komolyan néz ki. Legnagyobb vicc, hogy ezt legálisan nem építheti be az ember pedig látszik rajta, hogy van benne anyag. Magyarország. Németeknél benéznek ott a TÜV is lebasszák a motorháztetőt ha nincs belegányolva 2.0 azt jóccakát.

Azért ott sem ennyire egyszerű, de tény, hogy megoldható.

Holnap faragok még rajta picit, lesz még egy furat rögzítésnek a blokkra és merevítek kicsit a füleken.

A főtengelyjeladónál még ki kell faragni kicsit és jó is lesz minden.

Ilyen volt összeszerelve a motorblokkon a motortartóval és egy ékszíjjal együtt.

Nem tudom még, hogy elég lesz-e, sokkal többet nem lehet emelni rajta. De ez már csak a kocsiban fog kiderülni. :D

201109141272.jpg

Link to comment
Megosztás:

Azért ott sem ennyire egyszerű, de tény, hogy megoldható.

Holnap faragok még rajta picit, lesz még egy furat rögzítésnek a blokkra és merevítek kicsit a füleken.

A főtengelyjeladónál még ki kell faragni kicsit és jó is lesz minden.

Ilyen volt összeszerelve a motorblokkon a motortartóval és egy ékszíjjal együtt.

Jól néz ki.

rwjv3t.jpg

Itt van viszonyításhoz még 1 kép ezen is látszik valami, nem vágom mennyire kell megemelni. De ezen talán elég jól látszik. Itt a srác vissza is tette a szervót. :lol: Asszem volu 2 cm mondott, hogy annyival kéne megemelni. De szerintem a tieden is felment 2 centit. :lol: Mondjuk ez hosszbordás.

9rtxzs.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hibás a logikád, akkor tör ki a hátulja, ha ott sok a fék, blokkolnak a kerekek, és már pördülsz is. Ezért van a fékerőszabályzó a hátsó két keréknél, ami csökkenti ott a fékhatást.

Előre mindig is nagyobb féket szereltek mert a súly is oda esik általában fékezéskor bukik előre a kocsi ugye bár. Szerintem tök igazságot írsz. Elég amúgy egy mezei motorra gondolni amin elől hátul tárcsa van ha lábfékkel túl nagyot rá küldesz akkor már fekszel is vagy kiugrik a hátulja. Ott is elől sokkal erősebben szoktak fékezni mint hátul. Hátulra bőven elég a dobfék ha jó állapotban van, hátul tárcsa inkább design meg brutális kocsiknál szoktak feltenni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Előre mindig is nagyobb féket szereltek mert a súly is oda esik általában fékezéskor bukik előre a kocsi ugye bár. Szerintem tök igazságot írsz. Elég amúgy egy mezei motorra gondolni amin elől hátul tárcsa van ha lábfékkel túl nagyot rá küldesz akkor már fekszel is vagy kiugrik a hátulja. Ott is elől sokkal erősebben szoktak fékezni mint hátul. Hátulra bőven elég a dobfék ha jó állapotban van, hátul tárcsa inkább design meg brutális kocsiknál szoktak feltenni. :lol:

Ja a 190e-m is brutális. :lol:

Meg a polski fiat 125 is.

Link to comment
Megosztás:

Ja a 190e-m is brutális. :lol:

Meg a polski fiat 125 is.

Fentebb asszem kifejtettem. :lol: Attól mert tárcsát raknál a corsára semmi nem változna. Természetesen demó esete más. De szerintem ő is nyomhatná dobfékkel. Brutális nálam meg ott kezdődik, hogy 20 misibe más belefér meg 150-200 lóerő felé. Az, hogy most fiat 125re raktak na bummm. A régi mercikbe is volt szervó + klíma. Minden attól függ mivel szereltek de ettől még nem feltétlen jobb. Meg azért nehéz kocsin hasznosabb is hátul a jobb fék. De ilyen corsa esetébe nem lényeg. :D

Link to comment
Megosztás:

Fentebb asszem kifejtettem. :lol: Attól mert tárcsát raknál a corsára semmi nem változna. Természetesen demó esete más. De szerintem ő is nyomhatná dobfékkel. Brutális nálam meg ott kezdődik, hogy 20 misibe más belefér meg 150-200 lóerő felé. Az, hogy most fiat 125re raktak na bummm. A régi mercikbe is volt szervó + klíma. Minden attól függ mivel szereltek de ettől még nem feltétlen jobb. Meg azért nehéz kocsin hasznosabb is hátul a jobb fék. De ilyen corsa esetébe nem lényeg. :D

Kamionokon is azért van dobfék, mert szar... :lol:

G astra kombi hátsó dobfékét kellene megnézni, hogy felrakható-e...esetleg.

Link to comment
Megosztás:

Kamionokon is azért van dobfék, mert szar... :lol:

G astra kombi hátsó dobfékét kellene megnézni, hogy felrakható-e...esetleg.

Szerintem ha elolvastad volna amit írtam akkor rájöttél volna, hogy nem szaroztam le. :lol: Szerintem így is jó a fék. :D Egyébként meg ha 1.0 corsát nem hiszem, hogy nem fékezi le a fék. Meg ilyen 1.4-1.6okhoz bőven jó amúgy. :D

Link to comment
Megosztás:

Na demó jutottál valamire? :lol: Remélem mára is lesznek képek? :lol:

Ha valakinek van hibás vagy törött corsa b kilóméter órája ami spirálos és fordulatszámmérős szóljon. Kéne a fordulatszámmérő hátlapja de megvenném az órát egybe is. Érdekel még GSI spirálos kmóra és Tigra spirálos KM óra. Esetleg olcsón vennék fordulatszámmérős sima órát max 3500ig köszi. :D

Esetleg olcsó elektromos tigra óra, de kéne hozzá jeladó is. Bár a bontos előadta milyen marha nehéz bekötni meg, hogy csak autóvillamosságis tudja. Érdekes, mindenre mindig ezt mondják azt max fél órás projekt. Lásd kocsiba riasztó pl. Azt is csak villamosságis tudja bekötni, hogyne.

Link to comment
Megosztás:

Kinyírtad az órád? :D

Nem csak, szeretném gyári állapotra hozni mert sajna most nem olyan. :/ Átváltottam gyári állapotra való restaurálásra de nagyon tetszik. :lol: belsőnél már majdnem teljesen gyári. Tele gsi elemekkel. :lol: Marha szép lett szerintem. :D Sose lesz tökéletes mert használt és 17 éves cuccok de amilyen volt ahhoz képest ég és föld.

Link to comment
Megosztás:

Jól teszed, én is gyári állapotban akarom tartani :lol: Szerintem, nincs is annál szebb, ha gyári állapotban van egy 1x - 2x éves autó

Így van nekem is bejön. Bár 1-2 okosítást meghagyok a jel nélküli rácsot meg az első lámpáim. :lol: Ja meg az indexes tükröt, mert a gyárinak nagyobb a holtere és idegesített. De amúgy 1 szép állapotú gyári corsánál nincs szebb. :D Bár nekem lassan már jobb lesz mint egy GSI :D:D

Link to comment
Megosztás:

Adott egy c14nz motorral szerelt Corsa, automata váltós.

Mostanában azt csinálja, hogy 1-2 napos állás után többszöri indítózásra indul csak el.

Néha menet közben is van, hogy kihagy fél másodpercre, felvillan a sárga lámpa, de hibakódot nem tárol....

Gyertyák + kábelek nemrég lettek cserélve.

Viszont az elosztófej meg a trafó környékéről hallok olyat, mintha vmerre áthúzna a szikra, vagy csak az elosztófejből hallatszhat ki?

Merre keressem a hibát?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.