Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

szerintem ott a relével lesz gond, bár ha a bal oldali kontroll lámpa megfelelően működik és ad kattogó hangot akkor lehet nem :lol:

Nem hiszem ,hogy 2 külön relé lenne de ez csak tipp. Lehet ,hogy úgy van

Tényleg amúgy nem tud esetleg vki 3ágú corsa kormányt? (talán gsi-kben volt olyan ha jól tudom)

Utolsó sorozatban '99től mindben 3 ágú Astra-kormány volt, de gondolom nem olyan kéne...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Látom, a legutóbbi hozzászólásomban kifejtett dilemmámhoz senki nem szeretne semmit hozzátenni ebben a formában :lol: , de akkor kérlek engedjétek meg, hogy másképp is feltegyem a kérdést ;) :

A helyemben ki, melyik megoldást választaná a leginkább és azt milyen indok(ok)kal? :D .

Minden bizonnyal már egy kissé talán unalmas a téma :lol: , de annyit még szeretnék megkérdezni, hogy lenne-e esetleg valakinek valamilyen tippje azzal kapcsolatban, hogy amennyiben adott egy F13-as váltó és azon egy W1150-es óracsoport, akkor ez a műszeregység vajon milyen K számúval lenne csereszabatos? A 16676-os megfelelő lenne, avagy másikra volna szükség?

Előre is köszönet a segítségért :D .

Üdv,

Gregg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene!

Mer régebben kérdeztem tőlletek, de most újra előjött egy próbléma a kis corsán!

Tegnap elkezdett rángatni a járgány, de csak egy 5 km után aztán meg abbahagyta, illetve annyira, hogy a motor le is állt. Aztán vagy beindult vagy nem!

Elég bosszantó volt tegnap a hungárián! :D

1 óra múlva meg simán hazajöttem vele!

Ki is villogtattam, de nem írt semmilyen hibát!

Anno, ha jól emlékszem ugyenennél a jelenségnél, főtengely jeladó hibát írt!

Esetleg valami tipp?

Illetve én arra gondoltam, hogy valamilyen kábel lehet a ludas, de nem tudom melyik!

Szerintetek?

Üdv.

Ott a válasz a kérdésedben! :D

Sziasztok,

Látom, a legutóbbi hozzászólásomban kifejtett dilemmámhoz senki nem szeretne semmit hozzátenni ebben a formában :lol: , de akkor kérlek engedjétek meg, hogy másképp is feltegyem a kérdést :D :

A helyemben ki, melyik megoldást választaná a leginkább és azt milyen indok(ok)kal? ;) .

Minden bizonnyal már egy kissé talán unalmas a téma :lol: , de annyit még szeretnék megkérdezni, hogy lenne-e esetleg valakinek valamilyen tippje azzal kapcsolatban, hogy amennyiben adott egy F13-as váltó és azon egy W1150-es óracsoport, akkor ez a műszeregység vajon milyen K számúval lenne csereszabatos? A 16676-os megfelelő lenne, avagy másikra volna szükség?

Előre is köszönet a segítségért :P .

Üdv,

Gregg

Erre a kérdésre szerintem nem fog válasz jönni, talán EPC-ben lehet róla infó, de nem biztos.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Látom, a legutóbbi hozzászólásomban kifejtett dilemmámhoz senki nem szeretne semmit hozzátenni ebben a formában :lol: , de akkor kérlek engedjétek meg, hogy másképp is feltegyem a kérdést :D :

A helyemben ki, melyik megoldást választaná a leginkább és azt milyen indok(ok)kal? ;) .

Minden bizonnyal már egy kissé talán unalmas a téma :D , de annyit még szeretnék megkérdezni, hogy lenne-e esetleg valakinek valamilyen tippje azzal kapcsolatban, hogy amennyiben adott egy F13-as váltó és azon egy W1150-es óracsoport, akkor ez a műszeregység vajon milyen K számúval lenne csereszabatos? A 16676-os megfelelő lenne, avagy másikra volna szükség?

Előre is köszönet a segítségért :P .

Üdv,

Gregg

Nekem w1150 óra helyett (asszem w1121 :lol: ) tigra óra került bele,de ugyanannyit csal +6,7km/h mint a gyári órájával. Ebből kiindulva mind1,de a te esetedre garanciát nem vállalok,hogy így lesz. :D De én megpróbálnám vele. Elvégre corsa jeldó corsa órával... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég elvittem az autómat diagnosztikára, kiderült egy elég érdekes hiba, ugyanis a vákuum a rendszerben eléggé ugrál, holott 1-2 tizednél többet nem szabadna neki, ettől remeg az alapjáratom is (előzményt a másik topicban írtam), az illető javasolta hogy tematikusan induljak el a vákuum csövek ellenőrzésével, ekkor akadtam erre a kis "fekete dobozra", ez már korábban is szúrta a szemem mert lafogott az egyik cső belőle, kijavítottam akkor de nem oldódott meg a hibám, most hogy kiszabadítottam jobban szemügyre tudtam venni, tegyük hozzá gyors kötözővel volt összeakasztva (már így hoztam Ausztriából), kb sikerült beazonosítanom a dobozt, ha minden igaz A/C vacum control néven fut a dolog, eddig oké, de szétszedve csak egy üres dobozt láttam, kérdésem az lenne (főleg corsa-soktól) hogy látta-e már valaki belülről ezt a dobozt, és kell-e belül lennie valaminek (szerintem igen)?! Venni szerettem volna egyet az autós boltban de nem kapható, vagy bontok vagy szervíz (ez felejtős :lol: )

Ha azt mondjátok van bent valami szűrő féleség akkor próbálok egyet beszerezni bontásból (még jobb lenne ha tudna egyet valaki, persze nem ingyen!)

Itt van két kép a dobozról így talán érhetőbb miről beszélek:

1s8sq3hhzjhm5bkbsxn3.jpg

8v0nf5ssajzwbvxdv8l.jpg

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Minden bizonnyal már egy kissé talán unalmas a téma :lol: , de annyit még szeretnék megkérdezni, hogy lenne-e esetleg valakinek valamilyen tippje azzal kapcsolatban, hogy amennyiben adott egy F13-as váltó és azon egy W1150-es óracsoport, akkor ez a műszeregység vajon milyen K számúval lenne csereszabatos? A 16676-os megfelelő lenne, avagy másikra volna szükség?

Egyszerű matek az egész.

A W-sek spirálosak, a K-sok egy elektromos jeladóról kapják a jelet.

A W1150 azt jelenti, hogy ez az óracsoport akkor mér jól, ha 1 km megtett út alatt 1150-et fordul a spirál.

A K16676 azt jelenti, hogy 1 km-re 16676 impulzus kell az műszeregységnek, hogy pontosan mérjen.

Na most mivel a B Corsákban 15 impulzusos sebességjeladó van, így ki lehet számolni, hogy az 1150 milyen K számnak felel meg.

17250 fog kijönni, ami csak 3,3% különbség.

Erre a kérdésre szerintem nem fog válasz jönni, talán EPC-ben lehet róla infó, de nem biztos.

Tessék :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Csináltatott mostanában valaki b corsán motorgenerált vagy hasonlót? Mennyibe kóstált? és mit csináltak?

Nekem volt egy HF felújításom munkadíjjal együtt 30ropi volt. Gondoltam ez elég lesz,hogy ne egye az olajat.

De a lehúzógyűrűk is szarok. 60as olajból kb. 2500-3000km/1liter. Inkább öntöm bele,minthogy sok pénzért megint szétborítsam, lesz@rom.

Olyan 100-120 körül van egy generál.

Inkább vegyél egy kipróbálható motort. Ha nincs égett olajszaga és nincs füst akkor sok baja nincs.

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt egy HF felújításom munkadíjjal együtt 30ropi volt. Gondoltam ez elég lesz,hogy ne egye az olajat.

De a lehúzógyűrűk is szarok. 60as olajból kb. 2500-3000km/1liter. Inkább öntöm bele,minthogy sok pénzért megint szétborítsam, lesz@rom.

Olyan 100-120 körül van egy generál.

Inkább vegyél egy kipróbálható motort. Ha nincs égett olajszaga és nincs füst akkor sok baja nincs.

Igazából nem teljes motorgenerálra gondolok, hanem, hengerfej felújítás + dugattyúkon gyűrűcsere. Kb ennyi elég lenne ahhoz hogy működjön normálisan a gép. Bár lehet hogy szétszedésnél más bajok is előjönnek.

Link to comment
Megosztás:

Hát kb havi szinten töltök bele 1 litert. Az kb 500-700 km

10w-40-es olajból?

Én most próbaképpen beletettem 10w-60ast. 10w-40ből nekem is simán ennyit evett. Most 500km-t mentem vele,ilyenkor már min-nél volt a nívó kb, ebből az olajból meg ennyi km alatt kért 1decit kb.

Hidegen alapjáraton is füstöl vagy csak magas fordulaton?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.