Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Felhívnám a figyelmedet rá,hogy ez egy klub fórum,amit a klubtagok tartanak fenn a tagsági díjukból (többek között én is). :lol:

Szal kettőnk közül te vagy az off. :lol:

Most azért ilyen nagy a szád mert már majdnem egy hónapja klubtag vagy? És előtte másfél évig nem "ingyenéltél" te is egész véletlenül?

Egyébként miért hiszed hogy az a tény hogy fizetsz évente 5000 (vagy 3500, nem tudom milyen klubtag vagy) forintot, az feljogosít arra hogy odasz@rj az asztalra ahol mások beszélgetnek?

Link to comment
Megosztás:

Akkor én javasolni fogom,hogy aki nem klubtag az csak olvasni tudja a fórumot.

Éljen a tájékozatlanság.

Nem mondom hogy a tagság feltétele az hogy ismerd a klub előéletét, de ha legalább minimálisan tájékozott lennél a témában (és nem csak ebben a topikban f.snád a szót), akkor tudnád hogy amit javasolnál az nem működne, és azt is tudnád hogy miért.

...engem zavar, hogy kb. 110 klubtag tartja a szervert több mint 11.000-felhasználónak meg nagyjából ugyanannyi joga van.

Nem akarnám ismételni önmagam, de a klubtagság nem csak abból áll hogy a fórumon lehet osztani az észt, vannak más (IRL) előnyei is, amik ráadásul le is vannak írva a kluboldalon, megint csak tájékozódni kéne.

Link to comment
Megosztás:

Jesszus látom micsoda felháborodást arattam itt a fórumon.....

Először. Benne volt az alkuban, hogy az alap dolgokat az eladó rendbeteszi, tehát a vételkor (10 ezerrel ezellőtt) volt olaj+szürőcsere.

Másodszor. Tényleg 1 évente kéne olajat cserélni, de ez túl van tervezve gyártói oldalról, a szakik sem feltétlenül tartják fontosnak.

Harmadszor. A Mazdám 305ezerrel távozott tőlem és az utánam jövő tulaj is használja tovább. A Corsát max. 200ig tartom meg, ha kibír annyit.

Negyedszer. Lehet magadnak olajat meg izzót cserélni, lehet hajat vágni magadnak meg fogat húzni, de mindenre van ember, szerintem költsön mindenki nyugodtan arra, amire csak akar. Belga haverom volt itt a múltkor, 28 évesen először látott olyat, hogy vki kereket cserélt magának (ezért nincs az új típusokban alapból pótkerék). Telefon és az Assistance 10 perc múlva jön a kerékkel és cseréli. V. a biztosítás, v. a fizetett garancia része a dolog.

5ször. Meggazdagodni sose az olyan emberek szoktak, akik mindent maguk csinálnak, hanem akik mindent mással csináltatnak. Bármily furcsa, minden az emberek kiválasztásán múlik szerintem. Meg lehet gazdagodni spórolásból is, de csak kicsit és lassan és nincs benne semmi izgalmas. Vége a tanmesének.

Mégegyszer köszi mindenkinek, aki építőleg hozzászólt! ;)

Sztem nem arattál felháborodást, csak annyi ,hogy átlagban ezeket a dolgokat otthon is meg tudja csinálni az ember, ezt írtuk le.

Persze ez minden embernek szíve joga, hogy mit csinál és mit nem.

Mondjuk azért az5. pontodhoz annyit hozzátennék, hogy a te általad említett szerelő az téged nagyon kiválasztott :lol:

Egyik szavaddal azt mondod , hogy nem viszed szerelőhöz gyertyacsere miatt mert úgyis kicserélteti másikkal meg jössz, hogy mennyibe megbízható, családi szerelő :lol: Ez kicsit vicces :D

Meggazdagodni nem fog belőled de lesz pénze és melója mindig :D

Link to comment
Megosztás:

Ez kultúra kérdése, ennyi erővel a kóbor macskákat is felrúghatnád az utcán, eggyel több vagy kevesebb, mit számít, úgyis minden nap születik egy csomó belőle... :lol:

Ezt az autót valakik egyszer legyártották, és ezt anno olyan céllal tették hogy örömet szerezzenek vele valakinek. Tényleg ennyire nem kell tisztelni más munkáját?

A macskákat pont szeretem. Nekem is van, el szokott zavarni a gép elöl,mert ő pont abban a székben szeretne feküdni ahol ülök. Neki mindent szabad. :lol:

Az ember két dolog miatt dolgozik: Az egyik a pénz a másik pedig,hogy nehogy elveszítse a pénzkeresetét.

Link to comment
Megosztás:

Most azért ilyen nagy a szád mert már majdnem egy hónapja klubtag vagy? És előtte másfél évig nem "ingyenéltél" te is egész véletlenül?

Egyébként miért hiszed hogy az a tény hogy fizetsz évente 5000 (vagy 3500, nem tudom milyen klubtag vagy) forintot, az feljogosít arra hogy odasz@rj az asztalra ahol mások beszélgetnek?

Már megint nem értem mi a problem..

Onnan indult,hogy micsoda jellemtelen ember akinek nem a békorza körül forog a világ és húúú 1éve nem cserélt olajat. Arra mondtam,hogy nekem is van ilyen autóm muszáj vigyázzak rá,mert nem nagyon lenne másik, viszont örülnék neki ha megtehetném,hogy addig tartsak egy autót,amíg jól működik és sajnálnom sem kellene mert vennék másikat.

Beszélgetni én is próbálok,de frusztrált támadások jönnek csak. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Van 1 jópár gyári kinézetű corsa ami okozhat meglepetést a vagánykodóknak :lol:

Nézzük csak meg Demó corsáját, kívülről semmi extra, leültetve és kész. Nem éppen egy F&F járgány :D

Aztán jön a meglepetés.... :D:D

Link to comment
Megosztás:

A lényegen nem változtat, hakapeszi a szememben nem igazi corzás. Ráadásul elég nagy paraszt is. ne fecséreljük rá a szót. vannak értelmesebb dolgok amikről lehet beszélni. Én pl büszke vagyok az új hátsó lámpáimra. :lol:

És ha minden jól megy dörty segítségével lesz egy kis motor tuning is.

ŐŐŐŐőőő ne hangoztasd ezt itt mert én nem értek semmihez meg csak gondolatba tuningolok :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor azzal kezdem. Azt csak simán kihúzom és az újat bedugom. Legalábbis most visszaolvasva a GYIKot nem láttam külön leírva csak a 2 pozicionálót ,hogy hogyan kell összehozni .

Amúgy még egy kérdés , ha felnyitom a motorháztetőt akkor merre keressem, melyik oldalt? Legalább ennyivel előrébb leszek

Közben utánanézek hol lehet ilyen stiftet kapni

(azt már tudom ,hogy az astráé és a corsáé ugyan az. alkatrészszáma: 90523189, katalógusszáma: 7 58 915. Bár se Bárdinál se Unixnál nem találok :lol: )

Pont középen jön átt az utastérben ugye a váltóbot meghosszabbítása, és a váltó mögött-felett helyezkedik el a rész amiben a stift van. Ha valaki megmozgatja a kart miközben nézed egyből átlátod azokat a pontokat ahol mozog-csuklik-kopik a váltókulissza. Ha veszel új stiftet, akkor is érdemes beállítani a kulsszát, mert lehet hogy valaki már állított rajta a kopott stiftel.

Link to comment
Megosztás:

Én hozzád képest csak kezdő vagyok. Taníts mester :D

Hozzám képest nem lehetsz kezdő mert én csak virtuális tuner vagyok! Te már kicserélted a hátsó lámpád tehát már rám is vertél! :lol: Fotóshoppal ráteszek ezt azt a kocsimra meg írogatok róla 100 oldalakat mi lesz és sose valósul meg semmi. A motort is csak fényképen láttam még amit akarok. :lol: Tudod én csak gondolatba tuningolok és erről írok itt mindig ami elég unalmas megmondták már. :D

Link to comment
Megosztás:

A lényegen nem változtat, hakapeszi a szememben nem igazi corzás. Ráadásul elég nagy paraszt is. ne fecséreljük rá a szót. vannak értelmesebb dolgok amikről lehet beszélni. Én pl büszke vagyok az új hátsó lámpáimra. :D

És ha minden jól megy dörty segítségével lesz egy kis motor tuning is.

Az új hátsó lámpáid mennek a nagyon szép váltógombodhoz!

Olyan igazi igénytelen homasitás feeling.

Csirkehálót el ne felejtsd!

Meg mit akartál? Indexkart esztergálni? :lol: Olyan szép lesz az autód,hogy a karácsonyfa Szenteste kutyaf*asza hozzá képest. :lol:

Link to comment
Megosztás:

a helyet hogy b...aszta.. egymást inkább segítsük egymást...

komolyan mondom ez rosszabb volt ,mint a piros gsi-s sztori :D

pisz van srácok :lol:

Abba semmi poén nincs jobb basztatni a másikat, meg jobb leszólni és hangoztatni, hogy mindenhez jobban ért. Meg, hogy klubtag ezért bármit meg lehet tenni. Sokkal könnyebb a másik munkáját lefikázni meg interneten menőzni, hogy ki mihez ért. Ha itt valaki nem klubtag automatikusan már nem ember :lol: Eddig senkinek semmi rosszat nem tettem itt. Még is folyamat ugattak, és hergeltek direkt. Pedig mindig segítettem bárkinek akinek tudtam amit már megcsináltam megosztottam, hogy kell. Meg egy pár embernek már szereztem alkatrészt is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.