Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Majd csinálj az első kerékjáratról képet c14se vel és majd c20ne-vel is. Arra kíváncsi vagyok. :)

Okés megcsinálom de nem sokkal nehezebb amúgy max 20 kiló 2en arébb tudtuk vinni.... Ja és Volunak NE van bent és 6cm ültetés. Mondjuk azt még nem tudom, hogy emelő híján hogy fogjuk betenni a motort a corsába arra azért kíváncsi leszek :D:D Vagy az lesz, hogy 2 magas cuccra teszünk keresztbe 1 vas rudat és láncon felhúzzuk a motort alátoljuk a kocsit :D vagy kiások 2 buckát felmegyek rá mint az állat kézi behúz. Ja motor nélkül érdekesen megyek fel a buckára vagy ott szedjük ki belőle a C14SE-t ások alá is bukcát azt veszem ki a földet alolla. berakjuk alá a motort és lejjebb engedem onnan meg felemeljük emelővel :D poénos lesz. :lol:

fn5x1z.jpg

Corzás. ;):D

Link to comment
Megosztás:

Okés megcsinálom de nem sokkal nehezebb amúgy max 20 kiló 2en arébb tudtuk vinni.... Ja és Volunak NE van bent és 6cm ültetés. Mondjuk azt még nem tudom, hogy emelő híján hogy fogjuk betenni a motort a corsába arra azért kíváncsi leszek :):D Vagy az lesz, hogy 2 magas cuccra teszünk keresztbe 1 vas rudat és láncon felhúzzuk a motort alátoljuk a kocsit :D vagy kiások 2 buckát felmegyek rá mint az állat kézi behúz. Ja motor nélkül érdekesen megyek fel a buckára vagy ott szedjük ki belőle a C14SE-t ások alá is bukcát azt veszem ki a földet alolla. berakjuk alá a motort és lejjebb engedem onnan meg felemeljük emelővel :D poénos lesz. :D

Corzás. :lol::D

egyik jobb mint a másik ;) lehet kapni motor kiemelőt asszem praktikerben v obiban láttam,2-3tonnát elbír és ilyen 30-50ezer forint volt...azért ez a földes megoldás elég meredek :) mikor nem volt bent a motorom és egyik helyről kellett mozgatni a másikra,annyit tologattuk hogy egy életre meguntuk,volt hogy trélerre fel tolni,le , majd fel le...ááááh,soha többet ott rohadjon le a kezem ha még1x egy ilyenbe bele megyek :D

Link to comment
Megosztás:

egyik jobb mint a másik :) lehet kapni motor kiemelőt asszem praktikerben v obiban láttam,2-3tonnát elbír és ilyen 30-50ezer forint volt...azért ez a földes megoldás elég meredek :D mikor nem volt bent a motorom és egyik helyről kellett mozgatni a másikra,annyit tologattuk hogy egy életre meguntuk,volt hogy trélerre fel tolni,le , majd fel le...ááááh,soha többet ott rohadjon le a kezem ha még1x egy ilyenbe bele megyek :D

Jajjjj ma láttad volna, rátolattunk a donor autóra a nagy renaultal, apám a tetőcsomagtartóra kötöttünk kötelet és 2en össze szartuk magukat mire kiemeltük a motort és betettük a dobozosba :D, otthon rá a talicskára azzal le a rámpán onnan meg kézzel. Te jó isten nekem is ez lesz az utolsó ilyen motor cipelésem és már én ez eljátszottam, egy C14SEvel is már ott is megfogadtam, hogy soha többeT :lol:

Link to comment
Megosztás:

egyik jobb mint a másik :) lehet kapni motor kiemelőt asszem praktikerben v obiban láttam,2-3tonnát elbír és ilyen 30-50ezer forint volt...azért ez a földes megoldás elég meredek :D mikor nem volt bent a motorom és egyik helyről kellett mozgatni a másikra,annyit tologattuk hogy egy életre meguntuk,volt hogy trélerre fel tolni,le , majd fel le...ááááh,soha többet ott rohadjon le a kezem ha még1x egy ilyenbe bele megyek :D

Bazzzdmeg volu te király vagy. Meg kell tudnom, hogy vissza adják e a lét ha 3 napon belül vissza viszem. Mert akkor veszek 1et berakom azt vissza viszem, hogy nem erre számítottam ennyi. :D

Bár nekünk itt a közelbe 1 csávó épített ilyen beton kockákból 1 ilyen szerelő cuccot ha ráérsz pont alá tudsz menni bütykölni szerintem onnan fel lehet emelni a motort szóval azt fogom használni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jajjjj ma láttad volna, rátolattunk a donor autóra a nagy renaultal, apám a tetőcsomagtartóra kötöttünk kötelet és 2en össze szartuk magukat mire kiemeltük a motort és betettük a dobozosba :), otthon rá a talicskára azzal le a rámpán onnan meg kézzel. Te jó isten nekem is ez lesz az utolsó ilyen motor cipelésem és már én ez eljátszottam, egy C14SEvel is már ott is megfogadtam, hogy soha többeT :D

whááhááhááá,ezek a megoldások :D a talicskázás nálunk is megvolt, de ez még a jobbik megoldás. Volt hogy egyszer 3motort vittünk le vidékre egy kis pözsó partnerrel, két benzines 1,4es,azok még hagyján,de volt egy dízel is, na az olyan nehéz volt hogy majd leszakadtak a tökeim :D kis pözsóba 3motor két váltó meg sok apróság,nem tudom hogy fértek be de mikor autópályán nyomtam neki egy lájtos féket csak úgy gurult tovább mintha semmi nem történt volna :lol:

Link to comment
Megosztás:

whááhááhááá,ezek a megoldások :) a talicskázás nálunk is megvolt, de ez még a jobbik megoldás. Volt hogy egyszer 3motort vittünk le vidékre egy kis pözsó partnerrel, két benzines 1,4es,azok még hagyján,de volt egy dízel is, na az olyan nehéz volt hogy majd leszakadtak a tökeim :D kis pözsóba 3motor két váltó meg sok apróság,nem tudom hogy fértek be de mikor autópályán nyomtam neki egy lájtos féket csak úgy gurult tovább mintha semmi nem történt volna :D

Áhh hallod amivel mi ma vittük a cuccot, Renault vmi régi dobozos de ilyen nagyobb féleség kb mint egy transit szét nevettem rajta magam minden kivan azon a kocsin de komolyan. 1.4es motor benzines van bele mókolva 18L eszik kb 100on :DDDD lyukas a kipufogó szar a fék szar a kerékcsapágy lyukas a kipuff áhh kegyetlen haverommal sírtunk a nevetéstől de elvitte a motort :D és előtte 1 komplett kocsi belsőt kb meg még csomó alkatrészt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Áhh hallod amivel mi ma vittük a cuccot, Renault vmi régi dobozos de ilyen nagyobb féleség szét nevettem rajta magam minden kivan azon a kocsin de komolyan. 1.4es motor van bele mókolva 18L eszik kb 100on :DDDD lyukas a kipufogó szar a fék szar a kerékcsapágy lyukas a kipuff áhh kegyetlen haverommal sírtunk a nevetéstől de elvitte a motort :D és előtte 1 komplett kocsi belsőt kb meg még csomó alkatrészt :D

nekem szerencsém volt,még sunyiban elhoztam ezt a majdnem új pözsót,1,6hdi,a fogyasztása meglepő volt,mentem aznap vele vagy 600km-t és az üzemanyag mutató alig mozdult úgy hogy sz*rrá volt terhelve szegény kocsi...a legjobb autó a céges autó :)

Link to comment
Megosztás:

nekem szerencsém volt,még sunyiban elhoztam ezt a majdnem új pözsót,1,6hdi,a fogyasztása meglepő volt,mentem aznap vele vagy 600km-t és az üzemanyag mutató alig mozdult úgy hogy sz*rrá volt terhelve szegény kocsi...a legjobb autó a céges autó :)

Amíg az autó-alkatrészes cégnél dolgoztam addig én is mindenhova ingyen jártam a dieseles incaval. És minden azzal cipeltem :D sose érdekelt a városba is letámasztottam tőlem neki is mehettek volna nem érdekelt :D Bár most is mindent a volt céges verdával cipelünk csak most haverom viszi nekem ingyé :D

Viszont szerintem azon aki kis köves cuccon fogjuk be emelni alulról a motort arra jó lesz ott légtelenítettem a fékeket már egyszer max hátrébb tolom a kocsit és akkor nem olyan mély.

Link to comment
Megosztás:

Láncos emelő...

Huh ez jó 5let és 6 rongy 1T elbír de mire akasztom fel? :) Asszem ez lesz a megoldás megveszem max a játszótéren amikor már nem játszanak a gyerekek a hintán áthúzok 1 láncot és arra akasztom fel gyorsan betoljuk alá a verdát aztán beengedjük a motor és a 3 bakon rögzítjük azt csá :D

Link to comment
Megosztás:

Semmivel nem kötözködhet akár ki is próbálhatod ha nem tetszik vissza viszed és szevasz. Itt inkább az a gond, hogy valahol csak levásárolhatod a pénzt nem adják vissza.

Akkor meg megmondod, hogy élsz a vásárlói elállás jogával :) Persze, hogy azzal próbálkoznak, sehol sem szeretnek pénzt visszaadni, de nálunk is visszaszokták kérni :D

Sőt van olyan, hogy megveszi pl. szombaton, de hétfőn akciós lesz, visszakéri a pénzt, és akciós áron veszi meg.... sajnos vannak kiskapuk :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor meg megmondod, hogy élsz a vásárlói elállás jogával :) Persze, hogy azzal próbálkoznak, sehol sem szeretnek pénzt visszaadni, de nálunk is visszaszokták kérni :D

Sőt van olyan, hogy megveszi pl. szombaton, de hétfőn akciós lesz, visszakéri a pénzt, és akciós áron veszi meg.... sajnos vannak kiskapuk :D

Ilyen fizetések mellett aki okos az lop csal hazudik és haza fényre derül. :D Általában nem azoknak van sok pénze aki 2 kezével megdolgozott érte. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy szerintem ha egyszer összeáll a dolog és bent lesz az NE akkor az első kipróbálási pillanat elég mély nyomot fog hagyni bennem :) Persze elsőre óvatos leszek mert nem akarom fára csavarni egyből. :D De már várom a földig érő spoileres szarok alázását + az 1.3as buzukikat :D

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa...4_swing-4888147

kicsit keveset kér ez a srác ezért a kocsiért nem? C20NEvel? :D 329 ezer WTF? :lol: Kár, hogy nem most vennék kocsit ;)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy szerintem ha egyszer összeáll a dolog és bent lesz az NE akkor az első kipróbálási pillanat elég mély nyomot fog hagyni bennem :) Persze elsőre óvatos leszek mert nem akarom fára csavarni egyből. :D De már várom a földig érő spoileres szarok alázását + az 1.3as buzukikat :D

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa...4_swing-4888147

kicsit keveset kér ez a srác ezért a kocsiért nem? C20NEvel? :D 329 ezer WTF? :lol: Kár, hogy nem most vennék kocsit ;)

nem tudom,ha eladnám én is olyan 4körül gondolkodnék,bár az eddig bele feccölt energia/idö/anyagi része csak a töredéke ennek,szóval marad míg el nem rohad teljesen:D

Link to comment
Megosztás:

Jajjjj ma láttad volna, rátolattunk a donor autóra a nagy renaultal, apám a tetőcsomagtartóra kötöttünk kötelet és 2en össze szartuk magukat mire kiemeltük a motort és betettük a dobozosba :), otthon rá a talicskára azzal le a rámpán onnan meg kézzel. Te jó isten nekem is ez lesz az utolsó ilyen motor cipelésem és már én ez eljátszottam, egy C14SEvel is már ott is megfogadtam, hogy soha többeT :D

Egyszer négyen szedtünk ki egy HEMI-t. Hirtelen jött ötlettől vezérelve ráraktuk egy talicskára,ami földbe süllyedt és kettényílt. :D

Pedig az is kisblokk volt 345 köbinch-es.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy szerintem ha egyszer összeáll a dolog és bent lesz az NE akkor az első kipróbálási pillanat elég mély nyomot fog hagyni bennem :) Persze elsőre óvatos leszek mert nem akarom fára csavarni egyből. :D De már várom a földig érő spoileres szarok alázását + az 1.3as buzukikat :D

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa...4_swing-4888147

kicsit keveset kér ez a srác ezért a kocsiért nem? C20NEvel? :D 329 ezer WTF? :lol: Kár, hogy nem most vennék kocsit ;)

onnantól, hogy nem hivatalos az autód, pont szart se fog érni max magadnak!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.