Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ez hogy jött ki?

Minél kisebb az arányszám, annál kevesebb kg jut egy lóerőre, tehát annál jobban megy az autó. Az általad írt 3 példa közül a Corsa teljesítménytömege a legrosszabb....

hogy jött ki? ezt kalkuláltam :D. a lényegen nem változtat, hogy nagy motor nagy élvezet. 1.4 16v pedig libakergető :)

Link to comment
Megosztás:

a=F/m-nél belső-égésű motorok esetében árnyaltabb a kép szvsz.

Igen én is ki szoktam számolni a kg/le arányt az összes autónál amivel dolgom van és volt.

Van egy A6 2.4 170LE 1620kg forgalmi szerint az 9.3kg/le a corsám tud kb. 85lovat az pedig 860/85=10.1. Elméletben elég közel esnek ezek az értékek,viszont gyakorlatban sem 100alatt sem felette nem sok közük van egymáshoz gyorsulásban.

Szóval a 100lovas 1tonnás autó mindig gyengébb lesz,mint a 2tonnás 200lovas szvsz.

Igen, azért is írtam hogy egy nem olyan egyszerű, hanem csak egy általános megközelítés.

Mivel a példában szereplő egyik autót sem ismerem, messzemenő következtetésekbe nem mennék bele, de ... Az autók minden bizonnyal nem a forgalmiban szereplő tömeggel mennek. Legalább egy sofőr kell még hozzá. Az erősebb autónál az abszolút értékben vett tömeg növekedése kisebb hatású, mint a gyengébb autónál. Ha hozzáadsz 80 kilót mindkettőhöz, akkor 10 és 11,05 értékek jönnek ki. Ez az 1 azért nem olyan kevés érzetben. Azon sem lennék meglepve, ha az az 1620 nem fedné teljes mértékben a valóságot. Ez csak 1430-at említ. Így sofőrrel már csak 8,8-at eredményez szemben a 11-el. Mi a helyzet, ha a corsád mégsem tud 85 lovat? Mérve volt? Ha már csak éppen 80-at tud, akkor 11,75-re ugrik az arány. Az sem elképzelhetetlen, hogy az audi jóval egyenletesebben adná le a nyomatékát a teljes fordulatszám tartományban, márpedig a gyorsulás nem kizárólag a csúcsteljesítményen múlik. Ha van egy relatíve nagy kerék a corsán az is eléggé megfoghatja az autót. Az érzethez a váltóáttétlek eloszlása is hozzátesz nemkeveset. Tehát mérd meg mindkét autót egy mérlegen, majd egy fékpadon, utána nyomj egy gyorsulást 100-ig mindkettővel és akkor összehasonlítjuk az eredményeket. :)

Szóval a 100lovas 1tonnás autó valóban mindig gyengébb lesz, mint a 2tonnás 200lovas, de bizonyos helyzetekben gyorsulhat ugyanolyan jól vagy mégjobban, mint az utóbbi.

Link to comment
Megosztás:

2 hete egy ismerőssel gyorsultunk, neki A8 3.0tdi quattro kb 1900kg sofőrrel, és 235le, nekem corsa 1.8 1000kg velem, és kb 130le.

140-ig 2 autót adtam neki, ott elvettem mert az 5-ös sokat ejt, és onnan amúgyis elhúzott volna.

Ahogy írták már fent a tömeg lóerő arány számít, nagytempónál bejön a nyomatékkülönbség is, ott elmennek a nagy dögök.

Link to comment
Megosztás:

Igen, azért is írtam hogy egy nem olyan egyszerű, hanem csak egy általános megközelítés.

Mivel a példában szereplő egyik autót sem ismerem, messzemenő következtetésekbe nem mennék bele, de ... Az autók minden bizonnyal nem a forgalmiban szereplő tömeggel mennek. Legalább egy sofőr kell még hozzá.

A saját tömeg megadásánál történt szabvány változás,pontosan nem tudom melyik évtől. Régebben az önsúly porzó tankot,sofőr nélküli tömeget jelentette,újabban pedig menetkész tömeget írnak,ami féltankot és egy 70kg-os sofőrt jelent.

De gyanítom a corsám 855kg-ja az előbbit jelenti.

A mostani összeállítás mérve még nem volt,az előző 1.2sz motor 45Le/88nm-ből csináltam 56le@4700,110nm@2600-4000-t. (DIN 70020 szerint korrigálva)

PC290011_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Gyorsulás alapján is leellenőriztem,mivel a 60lovas 1.4 15mp alatt gyorsul 100-ra ez meg képes volt rá 15.5alatt így a teljesítmény-mérés helyesnek bizonyult.

A mostani összeállítás meg 11.5 alatt képes óra szerint 0-105-re (gps szerint ennyit csal az óra) ez az idő meg félúton van a 82lovas si 12.5mp és az 1.4xe 11mp-es ideje között,tehát valami ilyesmi a teljesítménye. (váltó,diffi,kerék,gumi maradt)

Link to comment
Megosztás:

Na ma folyt egy kis gondolatba való tuningolás mert hát tudjuk, hogy ilyen vagyok. Szeretném megosztani veletek milyen kormányom lesz a corsába. Gyári calibra bőr! Már csak a kormány oszloppal kell valamit csinálni mert nem fér rá ha azt cserélem nagyobbra másik kocsiból vectraból pl akkor jó lesz vagy valakinek van ebben tapasztalat? Mert asconaból és vectrából is van kormányoszlop cucc.... Szerintem elég lenne az a csövet amin van a menet. Ja és a kormány.

F astrán volt ilyen kormányom, el is adtam gyorsan.

Azon most corsa GSi kormány van, tehát akkor nem értem miért is kellene bármit is cserélni, hogy ezt a malomkereket felrakd. :)

Simán passzolnia kell.

Link to comment
Megosztás:

Csak félve merem ideírni,de igen. :) Mármint a 45ből 56le.

Itt senkit nem érdekel,hogy 20.5mp-ről 5mp-et javított a gyorsuláson valamint le is lett mérve padon.

Ha szerintük szart sem ér akkor szart sem ér. :D Vita nincs. :D

Annyira hisszük el, mint ahogy te egy 20NE Corsa gyorsulását! :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

F astrán volt ilyen kormányom, el is adtam gyorsan.

Azon most corsa GSi kormány van, tehát akkor nem értem miért is kellene bármit is cserélni, hogy ezt a malomkereket felrakd. :)

Simán passzolnia kell.

Sajnos nem jó mert tolom rá és nem ér ki a menet vége így a csavart se tudom rákapatni..... :D

Link to comment
Megosztás:

F astrán volt ilyen kormányom, el is adtam gyorsan.

Azon most corsa GSi kormány van, tehát akkor nem értem miért is kellene bármit is cserélni, hogy ezt a malomkereket felrakd. :)

Simán passzolnia kell.

Johnny : ha corsa gsi kormányra kicserélem a mostani gyári corsa kormányt az kapcsolni / visszaugratja az indexet pl?

Dirty írta h pl neki a lufis kormánynál nem megy vissza, vagy ez amúgy mitől függ?

Kb mennyibe lehet gsi kormányt szerezni? mi az elfogadható ára?

Link to comment
Megosztás:

Johnny : ha corsa gsi kormányra kicserélem a mostani gyári corsa kormányt az kapcsolni / visszaugratja az indexet pl?

Dirty írta h pl neki a lufis kormánynál nem megy vissza, vagy ez amúgy mitől függ?

Kb mennyibe lehet gsi kormányt szerezni? mi az elfogadható ára?

Nekem van gsi kormányom 3 ezer és visszateszi jó a duda is. A lufis azért nem jó mert ha ráteszed az átvezetőt akkor ugyan így nem ér ki a menet mint nekem. Cserélni kéne légzsákosra a kormány oszlopot.

Link to comment
Megosztás:

Nekem van gsi kormányom 3 ezer és visszateszi jó a duda is. A lufis azért nem jó mert ha ráteszed az átvezetőt akkor ugyan így nem ér ki a menet mint nekem. Cserélni kéne légzsákosra a kormány oszlopot.

Értem, akkor marad a gsi :) Amúgy tetszenek a lufisok de azért nem cserélnék kormányoszlopot is ha nem szükséges.

Biztos meg lehet szokni azt is

Link to comment
Megosztás:

Nekem van gsi kormányom 3 ezer és visszateszi jó a duda is. A lufis azért nem jó mert ha ráteszed az átvezetőt akkor ugyan így nem ér ki a menet mint nekem. Cserélni kéne légzsákosra a kormány oszlopot.

Csavar lelazít kerék kulccsal rábaszol a csavar köröl a kormány fémjére a kulcsal párat és már jön is csavart érdemes rajta hagyni mielőtt szájba vág :) Nekem 2 éve nem veszi vissza az indexet és nincs duda XDDDD

307738322IMG_0048_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ez a gsi.

Mi már ezzel a módszerrel 3 kormányt szedtünk le :D

Link to comment
Megosztás:

Mondom próbáltam A vekiben ezt a motort. Ott valami 10.5mp-et írnak 0-100ra. Lendületesen lehet vele közlekedni,igen.

Ha a corsában felszabadul 200kg-tól akkor azt nem hiszem el,hogy olyan radikális lenne a különbség.

...hagyjuk...ugysem fogja fel a szűk agyad :D :) Inkább iszom még egy sört...másnaposságra kutyaharapás szőrével :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem van gsi kormányom 3 ezer és visszateszi jó a duda is. A lufis azért nem jó mert ha ráteszed az átvezetőt akkor ugyan így nem ér ki a menet mint nekem. Cserélni kéne légzsákosra a kormány oszlopot.

Ez érdekes... :)

Érted: nekem volt az astrán ilyen, volt rajta sima astra kormány is és most Corsa GSi van rajta...akkor a corsában valami nem olyan... :D

Amúgy neked bejön ez a malomkerék feeling? :D

Link to comment
Megosztás:

Mondom próbáltam A vekiben ezt a motort. Ott valami 10.5mp-et írnak 0-100ra. Lendületesen lehet vele közlekedni,igen.

Ha a corsában felszabadul 200kg-tól akkor azt nem hiszem el,hogy olyan radikális lenne a különbség.

10.5 elég szép a vectratól nekem 12.5 a corsával és 82LE akkor az a motor kb 8mp alatt van 100on a corsába miről beszélünk.

Link to comment
Megosztás:

Csavar lelazít kerék kulccsal rábaszol a csavar köröl a kormány fémjére a kulcsal párat és már jön is csavart érdemes rajta hagyni mielőtt szájba vág :) Nekem 2 éve nem veszi vissza az indexet és nincs duda XDDDD

http://kepfeltoltes.hu/110222/307738322IMG...ltoltes.hu_.jpg

ez a gsi.

Akkor marad a radikális módszer :D

Ez a bontós vagy a fekete corsád ?

Múltkor szét kellett szednem a fűtéskonzolt mert a hátuljánál hiányzott 1-2 csavart fogó/szorító kis fémdarab. Ismerőstől kaptam, mondom szétszedem. Nem is volt vele gond simán jött, simán vissza is ment. Mikor végeztem akkor jött a feketeleves. Ahol a fejegység van a bal felső sarka marhára eláll, nem vízszintesen áll hanem lejt az egész :D Mondhatni gyönyörű :D

Link to comment
Megosztás:

Ez érdekes... :)

Érted: nekem volt az astrán ilyen, volt rajta sima astra kormány is és most Corsa GSi van rajta...akkor a corsában valami nem olyan... :D

Amúgy neked bejön ez a malomkerék feeling? :D

Igen én csak csak a 4 águakat szeretem imádom alul középen fogni a kormányt meg jobban is tetszik. Valamikor neki esünk akkor átcserélni azt a rudat amin van a menet mert valószínűleg a vectráé hosszabb a rúd meg is van szerintem az meg cserélhető. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.