Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Te nem látod a merci topikot,mert nem vagy klubtag,ott az egyik srác le merte írni,hogy uhu corsa gsi-jét a soroksárin simán legyorsulta az enyémnél 5lóval gyengébb 118lovas 190-ese. Annyit mondtam,hogy hasonlót tud...

Jött johnny és azóta nincs kivel beszélgessek a merci topikban.

Ehehehhe. :) Jó de egy sima GSI nem nagy tűz nem csak a szaros lovak számítanak 1.6 rettenet :D szerintem már egy NE/XE páros otthagyja a mercit. Egy sima 1.6 GSInél kevés a köbcenti és a nyomaték nem véletlen találták ki a nagy köbcentis motorokat. :D

Link to comment
Megosztás:

a kormány ...

azaz nyílt a légzsák :)

x10xe be meg x12xe lufis kormány van ,olyan mint nekem a g-be :D

valami x12xe nézek eleknének a cdx felszereltségűek egész jók

Így bizonyos évjárattól már nem tettek be ilyen kormányt ebbe már 3 ágú légzsákos van és mióta festik pirosra a vonószemet műanyag festetlen lökösönél? :D

Link to comment
Megosztás:

Így bizonyos évjárattól már nem tettek be ilyen kormányt ebbe már 3 ágú légzsákos van és mióta festik pirosra a vonószemet műanyag festetlen lökösönél? :)

anno én is úgy vettem hogy színre volt fújva a vonószemem,bár az is igaz hogy az enyém elöl törve volt

Link to comment
Megosztás:

Ehehehhe. :) Jó de egy sima GSI nem nagy tűz nem csak a szaros lovak számítanak 1.6 rettenet :D szerintem már egy NE/XE páros otthagyja a mercit. Egy sima 1.6 GSInél kevés a köbcenti és a nyomaték nem véletlen találták ki a nagy köbcentis motorokat. :D

A c20xe az biztos,de NE-t próbáltam A vekiben f16wr-rel nem éreztem vágyat utána hogy berakjam a corsába.

Szerintem te is ha igazi előrelépést akarsz XE-t tegyél. Meg egy 20éves motornál senki nem lepődik meg ha kiderül,hogy az egykori 115helyett már csak 102-t tud.

Link to comment
Megosztás:

A c20xe az biztos,de NE-t próbáltam A vekiben f16wr-rel nem éreztem vágyat utána hogy berakjam a corsába.

Szerintem te is ha igazi előrelépést akarsz XE-t tegyél. Meg egy 20éves motornál senki nem lepődik meg ha kiderül,hogy az egykori 115helyett már csak 102-t tud.

Hogy lehet összehasonlítani a -200-300 kilós corsával egy vectrát? :D Nem értem ezeket a hasonlatokat. :D Amúgy meg már leírtam, hogy nem érdekel a 16V csoda motorok köszönöm szépen kihagynám :) Főleg, hogy 2x annyiba kerül és annyival azért nem jobb. Mellesleg a motortérből egyből látszik mi van. Kap majd egy vezérműtengely, egy szívó kipufogó tágítást, feljebb lesz emelve a kompresszió és viszont látásra.

Link to comment
Megosztás:

A c20xe az biztos,de NE-t próbáltam A vekiben f16wr-rel nem éreztem vágyat utána hogy berakjam a corsába.

Szerintem te is ha igazi előrelépést akarsz XE-t tegyél. Meg egy 20éves motornál senki nem lepődik meg ha kiderül,hogy az egykori 115helyett már csak 102-t tud.

a vectra vagy 300kilóval nehezebb mint egy corsa...én mentem azzal az astrával amiben az a 8szelepes moci volt ami most az enyémben van,pedig astra-corsa között csak 100-150kg különbség van,de ég és föld a kettő persze a corsa javára...megint úgy osztod az észt hogy nincs tapasztalatod :)

Link to comment
Megosztás:

Hogy lehet összehasonlítani a -200-300 kilós corsával egy vectrát? :) Nem értem ezeket a hasonlatokat. :D

Csodákat ne várj -200kg-tól ha nem drag-raceről van szó ugyanazzal a hajtáslánccal. Meg a corsa is nehezebb lesz a nagyblokktól egy tank benzin súlyával legalább.

200 kg,annyi kb. mint két normál méretű férfi utas.

Link to comment
Megosztás:

a vectra vagy 300kilóval nehezebb mint egy corsa...én mentem azzal az astrával amiben az a 8szelepes moci volt ami most az enyémben van,pedig astra-corsa között csak 100-150kg különbség van,de ég és föld a kettő persze a corsa javára...megint úgy osztod az észt hogy nincs tapasztalatod :)

Váltó is ugyanaz,mint az astrában?

20ne-t próbáltam, azt is tudom mennyivel lesz gyengébb egy 2000es motor ha +200kg-t kell vinnie.... 0-100on +1mp,de lehet sokat mondtam.

Link to comment
Megosztás:

Csodákat ne várj -200kg-tól ha nem drag-raceről van szó ugyanazzal a hajtáslánccal. Meg a corsa is nehezebb lesz a nagyblokktól egy tank benzin súlyával legalább.

200 kg,annyi kb. mint két normál méretű férfi utas.

hogy a repedt herébe ne számítana 200kiló??? még 50-80kg is érezhető (mondjuk egy utasnyi súly)...ami meg a blokk súlyát illeti,cipeltem mindkettőt (persze nem egyedül :D ) érzetre könnyebb volt a c20ne mint a c16xe, de nehezebb biztos nem volt...okoskatörp egy törpapa bölcsességével :)

Link to comment
Megosztás:

hogy a repedt herébe ne számítana 200kiló??? még 50-80kg is érezhető (mondjuk egy utasnyi súly)...ami meg a blokk súlyát illeti,cipeltem mindkettőt (persze nem egyedül :D ) érzetre könnyebb volt a c20ne mint a c16xe, de nehezebb biztos nem volt...okoskatörp egy törpapa bölcsességével :)

Persze, hogy nem nehezebb én a C14SE-t vittem haverommal úgy probáltuk, hogy a váltó rajta volt nem jutottunk sokáig levettük úgy már vihető 2en és nem 120 kilós állatok vagyunk. De még az 1.4 is rohadt nehéz szerintem az NE nem sokkal nehezebb max 10 kilóva. De amúgy kit érdekel mi milyen nehéz :D

Link to comment
Megosztás:

Persze, hogy nem nehezebb én a C14SE-t vittem haverommal úgy probáltuk, hogy a váltó rajta volt nem jutottunk sokáig levettük úgy már vihető 2en és nem 120 kilós állatok vagyunk. De még az 1.4 is rohadt nehéz szerintem az NE nem sokkal nehezebb max 10 kilóva. De amúgy kit érdekel mi milyen nehéz :)

1.2 és 1.6 között is több van,mint 10kg.

Link to comment
Megosztás:

Akkor kisblokk és nagyblokk között hogy a viharba ne lenne több?!

Aha és ha szerinted olyan marha nehéz a motor akkor még a C20XE/NE is miért ekkora bak tartja? A másik 2 bak se komolyabb ezeknél ami még tartja. 1.4-16nál szerintem max 10 kilóval több egy NE. De komolyan le fogok menni a raktárba és meg fogom emelgetni neked a blokkokat :)

duenhu_067344_1_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.