Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Az nem jutott eszedbe, hogy esetleg a billentyűzetével van gond? Nekem pl az m betű nem működik rendesen.

LOL

amúgy fszom tele van már hogy itt is meg az A corsás fórumban is csak a vérszívás meg a vitázás megy...mindjárt csinálok egy olyan oriás robot kutyát mint a macskafogó 1ben volt és belerakok mindenkit hogy megjavuljatok :)

Link to comment
Megosztás:

Nemszükséges :) csak óvatosan kell csinálni :D

Mai tünet: jövök hazafele normál tempóval, kb 60km-ert tettem meg. Utolsó utcába befordulok egyszer csak check-lámpa felvillan fordulat teljesen leesett, motor leáll. Próbálok indítózni de csak teker-teker de semmi. Kb 2 perc múlva újból indítok és akkor simán indul :D

Vkinek volt már hasonló esete? Tudom most jön az h villogtassam ki. Múltkor próbáltam de akkor nem mutatott semmit, majd megpróbálom megint hátha több sikerrel járok

ha motorkód c12nz ,akkor nekem csinált hasonló problémát a gyújtástrafó mellet van egy kis panel az adta meg magát nekem régen, amint lehűlt máris indult nálam ez volt...

Link to comment
Megosztás:

HEllo!

Velem is történt corzás élmény tegnap.

Főnök vette egy új X5-öt m-sportpacket. Jövünk haza németből erre nézek a tükörből nagyon jön valami. Lám egy 1.0 12v-es corsa b :) 150-el. Az érdekes az egészben, hogy benéztem és a műszerfalon jól látható módon 5000rpm körül volt a fordulat. Mondom ez igen, ezek a németek tudnak élni. Ha már b corsival tolják az x5-öt :D

Egyéb kérdés! Volna ez. műszakin szólnának ha bele lenne faragva?

Link to comment
Megosztás:

Nem írta el :D. Inkább ezt teszek bele mint fk és gagyi kagyló társait. Na vajon, elfogadja a hatóság?

azt tudom hogy ha az emberemhez megyek vizsgáztatni akkor a corsa ifa motorral és fa székekkel benne is átmenne,arra meg hogy normális esetben ezt így átengednék,nem tudok értelmes választ adni :)

Link to comment
Megosztás:

Nem írta el :). Inkább ezt teszek bele mint fk és gagyi kagyló társait. Na vajon, elfogadja a hatóság?

Ha nem lötyög és nincs eltörve,kutyát nem érdekli milyen az ülésed.

Viszont csak hárompontos övet fogadnak el. A négypontos övért a rendőr is megbász. Mondjuk én tockost is adnék érte annyira groteszk. :D Jóhogy nem már bukósisakban tolja. :D

Link to comment
Megosztás:

ha motorkód c12nz ,akkor nekem csinált hasonló problémát a gyújtástrafó mellet van egy kis panel az adta meg magát nekem régen, amint lehűlt máris indult nálam ez volt...

előfordulhat, bár nemhiszem ,hogy 2 perc alatt annyit visszahűlne ,hogy jó legyen.

Most is volt hasonló eset. Elugrottam pár helyre a városban, elég jó volt a forgalom. Piros előtt váltogatok vissza szépen és 3 ba mikor beraktam a fordulat teljesen leesett, 1 pillanatra felvillant a check lámpa aztán egyből vissza, normál üzembe az egész.

Hogy miért van ez az rejtély számomra. Hibakód nincs. Vajon merre induljak el ?

Link to comment
Megosztás:

előfordulhat, bár nemhiszem ,hogy 2 perc alatt annyit visszahűlne ,hogy jó legyen.

Most is volt hasonló eset. Elugrottam pár helyre a városban, elég jó volt a forgalom. Piros előtt váltogatok vissza szépen és 3 ba mikor beraktam a fordulat teljesen leesett, 1 pillanatra felvillant a check lámpa aztán egyből vissza, normál üzembe az egész.

Hogy miért van ez az rejtély számomra. Hibakód nincs. Vajon merre induljak el ?

kábelköteg...testelés....alapjárati motor tisztítás...esetleg gyenge üzemanyag...adj neki 100ast tisztán az kiszedi a szemetet elvileg...

Nem is kötök övet a corziba minek úgy se megyek olyan gyorsan. Általában éjszaka járok, akkor meg nincs rendőr. Ha esetleg mégis akkor, majd bekapcsolom.

HELP!!! Valakinek van tapasztalata a gumiráfeszítéses témában?

Link to comment
Megosztás:

kábelköteg...testelés....alapjárati motor tisztítás...esetleg gyenge üzemanyag...adj neki 100ast tisztán az kiszedi a szemetet elvileg...

Nem is kötök övet a corziba minek úgy se megyek olyan gyorsan. Általában éjszaka járok, akkor meg nincs rendőr. Ha esetleg mégis akkor, majd bekapcsolom.

HELP!!! Valakinek van tapasztalata a gumiráfeszítéses témában?

Meglesem őket, remélem nincs komolyabb baja. Nem mindig jön elő csak ritkán. Bár most az elmúlt 2 napban 2x-is.

Az alapjárati motort hol találom? Illetve ez a 100as benya: csak simán tankolok és kész vagy kell vmit állítani vhol?

Link to comment
Megosztás:

Meglesem őke, remélem nincs komolyabb baja. Nem mindig jön elő csak ritkán. Bár most az elmúlt 2 napban 2x-is.

Az alapjárati motort hol találom? Illetve ez a a 100as benya: csak simán tankolok és kész vagy kell vmit állítani vhol?

Semmit, megy bele a Vépower részing :)...nekem is csinálta néha, kivillant, de mióta nem lukolajt teszek bele, hanem shel sima 95öt azóta nem. Néha adok neki jobbik fajtából. Drága drága de pont annyival eszik kevesebbet és megy is tőle.

Link to comment
Megosztás:

Meglesem őket, remélem nincs komolyabb baja. Nem mindig jön elő csak ritkán. Bár most az elmúlt 2 napban 2x-is.

Az alapjárati motort hol találom? Illetve ez a 100as benya: csak simán tankolok és kész vagy kell vmit állítani vhol?

A tiéden nincs 98-as előgyújtásdugó se kopogásérzékelő. Tehát jobban nem fog menni tőle.

Link to comment
Megosztás:

Semmit, megy bele a Vépower részing :)...nekem is csinálta néha, kivillant, de mióta nem lukolajt teszek bele, hanem shel sima 95öt azóta nem. Néha adok neki jobbik fajtából. Drága drága de pont annyival eszik kevesebbet és megy is tőle.

Te is csak placebó miatt érzed ám ezt,sokan megmondták itt a fórumon is. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem az a lényeg h jobban menjen csak megszűnjön a hiba amit mostanában produkál.

OMV,MOL,shell,Agip-ből sima 95 is megteszi. A régi magánkutaknál néhol elfelejtették duplafalúsítani a tartályokat,így a benne tárolt üzemanyag és a talaj víztartalama közelít egymáshoz. :)

Ha nem jóska bácsi kútján tankoltál mostanában,akkor nem a nyálban van a hiba szerintem.

Link to comment
Megosztás:

OMV,MOL,shell,Agip-ből sima 95 is megteszi. A régi magánkutaknál néhol elfelejtették duplafalúsítani a tartályokat,így a benne tárolt üzemanyag és a talaj víztartalama közelít egymáshoz. :)

Ha nem jóska bácsi kútján tankoltál mostanában,akkor nem a nyálban van a hiba szerintem.

A megszokott kutnál (kutaknál) tankolok mindig. Átnézem amiket írtatok, hátha tényleg vmi kis hiba lehet csak.

Mostanában nézelődök nagyobb moci iránt, lehet beszerzek egyet, bár nekem teljesen legálisan kellene vagy egy olyan ember aki áttolja műszakin ha arról van szó :D

Nagy átlagban mondjuk veszek egy 1.4-es mocit akkor milyen plusz költségek vannak ?

(Gondolok itt új olaj, vezérműszíj stb...) Kb mennyibe pakolnak át egy mocit, váltóval együtt ?

Link to comment
Megosztás:

A megszokott kutnál (kutaknál) tankolok mindig. Átnézem amiket írtatok, hátha tényleg vmi kis hiba lehet csak.

Mostanában nézelődök nagyobb moci iránt, lehet beszerzek egyet, bár nekem teljesen legálisan kellene vagy egy olyan ember aki áttolja műszakin ha arról van szó :lol:

Nagy átlagban mondjuk veszek egy 1.4-es mocit akkor milyen plusz költségek vannak ?

(Gondolok itt új olaj, vezérműszíj stb...) Kb mennyibe pakolnak át egy mocit, váltóval együtt ?

Váltót c16se-ig nem kell cserélni,feltéve ha f13ad van.

Olyan 40körül lehet munkadíjat számolni,plusz költségnél meg ha nem nem lóg a vízpumpa meg a görgő simán elég egyelőre egy szíjcsere,úgyis kiürül a pénztárcád,hogy a küszöböt fogod rágni. :D

Meg ha se-t veszel akkor kell nagynyomású benzinpumpa is. Meg a leömlőtől katalizátorig a kipufogócső vékonyabb,mint az astra 1.4 csöve,onnantól a kisblokk rendszere nagyjából stimmel,tehát nem fojtja.

Vagy dörtitől venném meg az 1.4si-t de ahhoz kell kábelköteg,ecu,benzinpumpa meg még biztosan egy-két dolog.

Vagy egy c16nz,azt rárakod az f13-mra, csatikat visszadugod,kipufogó elejét áthegeszted és kész is van.Ecu, üzemanyagrendszer marad.

A lepapíroztatásról annyit,hogy nekem egy hete áll a most vett mercim a garázsban érvényes műszakival,eredetvizsgával,biztosítással,de nem lehet vele menni,mert az ocsmányiroda ül a régi forgalmiján. :) Mert anno kivonták a forgalomból kgfb nem fizetése miatt plusz az eladója örökölte,ez így együtt meghaladta a tisztelt köztisztviselő ügyintéző kisasszonyok tudományát.

Tehermentes minden frankó autó,de menni nem lehet vele,éljen a közigazgatás hatékonysága!

Szóval ha te beállítasz ilyen nagyobb motor beépítés szándékával gondolhatod mennyi ideig nézegetheted az autódat. :D Vagy az új motort. Haverom is beadott ilyen kérelmet passat td-ről tdi-re,de első körben nemet mondtak. :D

Link to comment
Megosztás:

Váltót c16se-ig nem kell cserélni,feltéve ha f13ad van.

Olyan 40körül lehet munkadíjat számolni,plusz költségnél meg ha nem nem lóg a vízpumpa meg a görgő simán elég egyelőre egy szíjcsere,úgyis kiürül a pénztárcád,hogy a küszöböt fogod rágni. :lol:

Meg ha se-t veszel akkor kell nagynyomású benzinpumpa is. Meg a leömlőtől katalizátorig a kipufogócső vékonyabb,mint az astra 1.4 csöve,onnantól a kisblokk rendszere nagyjából stimmel,tehát nem fojtja.

Vagy dörtitől venném meg az 1.4si-t de ahhoz kell kábelköteg,ecu,benzinpumpa meg még biztosan egy-két dolog.

Vagy egy c16nz,azt rárakod az f13-mra, csatikat visszadugod,kipufogó elejét áthegeszted és kész is van.Ecu, üzemanyagrendszer marad.

A lepapíroztatásról annyit,hogy nekem egy hete áll a most vett mercim a garázsban érvényes műszakival,eredetvizsgával,biztosítással,de nem lehet vele menni,mert az ocsmányiroda ül a régi forgalmiján. :) Mert anno kivonták a forgalomból kgfb nem fizetése miatt plusz az eladója örökölte,ez így együtt meghaladta a tisztelt köztisztviselő ügyintéző kisasszonyok tudományát.

Tehermentes minden frankó autó,de menni nem lehet vele,éljen a közigazgatás hatékonysága!

Szóval ha te beállítasz ilyen nagyobb motor beépítés szándékával gondolhatod mennyi ideig nézegetheted az autódat. ;) Vagy az új motort. Haverom is beadott ilyen kérelmet passat td-ről tdi-re,de első körben nemet mondtak. :D

Egyik jobb mint a másik :D Mondjuk nekem nem lenne baj h nincs hozzá papír ha lenne olyan emberkém aki tutira elintézné a papírozást :D

Dirty -nek se hangzik rosszul a moci amit árul, bár nemtudom mit ad hozzá.

Váltóval kapcsolatban foggalmam sincs milyen van a kocsimban. Soha nem foglalkoztam vele. Viszont ha már mondod akkor hol lehet ezt kideríteni ?

Link to comment
Megosztás:

Egyik jobb mint a másik :) Mondjuk nekem nem lenne baj h nincs hozzá papír ha lenne olyan emberkém aki tutira elintézné a papírozást :D

Dirty -nek se hangzik rosszul a moci amit árul, bár nemtudom mit ad hozzá.

Váltóval kapcsolatban foggalmam sincs milyen van a kocsimban. Soha nem foglalkoztam vele. Viszont ha már mondod akkor hol lehet ezt kideríteni ?

Ahol belemegy a váltózudazat mellette jobbra rá van írva ló betűkkel,de lehet hogy koszos és nem látszik. De c14se-t szereltek f10-el is,c16nz-re is rá kell menjen meg nem attól a +18nm től fog szétugrani.Visit My Website

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.