Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

http://www.migweb.co.uk/forums/projects-re...-1997-trip.html

Na így kell autót felújítani és erre gondoltam tegnap ha ilyet megcsinálnék sose adnám el. Erőteljesen elgondolkodtam most ezen én is, hogy így fogom megcsinálni a kocsit veszek alapozókat meg festékszórókat és elég jó lesz. A corsának az alja most meglett csinálni az korrekt. belül lekentem alapozóval ezt majd lefestem belül mert ki lesz pakolva az egész kocsi szóval ott se lesz gond. Van Itthon 1 hátsó hidam + tankom ezeket is szépen lefestem és azok fognak felmenni ha így megcsinálja az ember jó lesz még 5-10 évig :)

Link to comment
Megosztás:

Elkezdett a külső hőmérő behülyülni

most, hogy 18-20 fokosak a reggelek 36-38 fokot mutat.

mit kellene vele kezdeni?

Gondoltam, hogy szétszedem és drótkefével kicsit megtisztítom a kontaktokat. valamint a kábeleket átnézem!

Más ötlet?

TID csatlakozójának forrasztásai eltörtek...át kell forrasztani.

Link to comment
Megosztás:

Elkezdett a külső hőmérő behülyülni

most, hogy 18-20 fokosak a reggelek 36-38 fokot mutat.

mit kellene vele kezdeni?

Gondoltam, hogy szétszedem és drótkefével kicsit megtisztítom a kontaktokat. valamint a kábeleket átnézem!

Más ötlet?

Vegyél újat! Én szétvágtam az egészet, mert hiába tisztogattam. Kiderült, (és ez mindenkinek szól akinek pontatlanúl mér), hogy a csatlakozó és a szenzor hajszál vékony dróttal van összeforrasztva, és a korrodációtól levált a forrszem. Tehát a műanyag öntvényen belül rohadt végig az egész, ami legalább 3 cm hosszú utat jelent a korróziónak. A szonda vezetékét közvetlenül hozzáforrasztottam a szenzor vékony vezetékéhez, majd kiöntöttem melegragasztóval, azóta fél fokos pontosságot mutat a kalibrált hőmérővel.

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Corsa B-ben merre van a fűtés előtét ellenállása? hétvégén csere, és nem szeretném órákon át szerelni dörtynél.

szia ! a pollenszűrő alatt szó szerint, addig szedjél ki mindent míg meg nem látod, a csatlakozója a gázpedál felett van sárga vagy fehér színű ,és kell egy 5,5 krova fej is és kitartás ,ja és jobb ha otthon csinálod elmegy vele az idő de ki lehet cserélni sok szerencsét !

Link to comment
Megosztás:

szia ! a pollenszűrő alatt szó szerint, addig szedjél ki mindent míg meg nem látod, a csatlakozója a gázpedál felett van sárga vagy fehér színű ,és kell egy 5,5 krova fej is és kitartás ,ja és jobb ha otthon csinálod elmegy vele az idő de ki lehet cserélni sok szerencsét !

Köszi a gyors választ. Akkor most az utastérbe keressem? Eddig azt hittem a motortérbe van.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ. Akkor most az utastérbe keressem? Eddig azt hittem a motortérbe van.

a csatlakozó van csak ott ha megnézed ,magához a kütyühöz a motortérből férsz hozzá ahogy korábban írtam , ne ijedj meg ha egy original szürke polifoam anyagot kell kivágni azalatt van

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Corsa B-ben merre van a fűtés előtét ellenállása? hétvégén csere, és nem szeretném órákon át szerelni dörtynél.

Ne izgulj én tudom, hol van amúgy feljebb is írták igen ott van de asszem megírtam privibe :) Motortérbe van. Ablaktörlő karok le, rácsos műanyag le, másik műanyag le pollenszűrő ki és alatta van ilyen zöld cucc. A lényeg az hogy akkora kulcsot kéne hoznod amivel letudjuk szedni az rácsos műanyag alatti nagy anyát az ablaktörlőt arra kell felfogatni ilyen recés a körül van nem tudom hányas kulcs az de minden más szerszámom van. Csak az haveromnál maradt asszem.

Link to comment
Megosztás:

SOS!!!!Kéne valaki, akár ismerősötök, akinek van a kuplung kiszereléséhez olyan szerszáma, amivel össze lehet nyomni a szerkezetet. Már szét van szedve a járgány, de nem bírom annyira összenyomni, hogy ki tudjam csúsztatni. Csináltam U vasat de az is kevés. Vasárnap meg kellene csinálni! Légyszi segítsetek!! C12NZ

Köszi: Gyuri

Link to comment
Megosztás:

SOS!!!!Kéne valaki, akár ismerősötök, akinek van a kuplung kiszereléséhez olyan szerszáma, amivel össze lehet nyomni a szerkezetet. Már szét van szedve a járgány, de nem bírom annyira összenyomni, hogy ki tudjam csúsztatni. Csináltam U vasat de az is kevés. Vasárnap meg kellene csinálni! Légyszi segítsetek!! C12NZ

Köszi: Gyuri

7-es csavar,váltò kupak a bal kerék felöl le,nyeles tengely kihúz,ùj kuplung be...

Link to comment
Megosztás:

7-es csavar,váltò kupak a bal kerék felöl le,nyeles tengely kihúz,ùj kuplung be...

Ezen már túlvagyok. A gond az, hogy a kuplung nem jön ki, mert a kinyomócsapágyon fennakad a sugárirányú rugó. A szerelési könyv szerint, valami U alakú rögzítővel kell biztosítani amikor a pedállal ki van nyomva. Csináltam vastag falú laposvasból, de annyira vékonyra kellet vágni helyhiány miatt, hogy szétnyomja. Na meg annyira kopott a betét, hogy már alig nyomódik ki. Gondolom valami nagy kemánységű edzett anyagból lehet az a pecek, amivel a szerelők rogzítik, csak sajna nem ismerek senkit akinek ilyen eszköze van, azért kértem tőletek segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Ezen már túlvagyok. A gond az, hogy a kuplung nem jön ki, mert a kinyomócsapágyon fennakad a sugárirányú rugó. A szerelési könyv szerint, valami U alakú rögzítővel kell biztosítani amikor a pedállal ki van nyomva. Csináltam vastag falú laposvasból, de annyira vékonyra kellet vágni helyhiány miatt, hogy szétnyomja. Na meg annyira kopott a betét, hogy már alig nyomódik ki. Gondolom valami nagy kemánységű edzett anyagból lehet az a pecek, amivel a szerelők rogzítik, csak sajna nem ismerek senkit akinek ilyen eszköze van, azért kértem tőletek segítséget.

Na ezért vittem én ezt szakemberhez aki elég hamar kicserélte és nem nekem kellett vele szopni de amúgy a készletnél is felszokták tüntetni, hogy csak speciális szerszámokkal cserélhető ki. :) Mellesleg ha már ilyet csinál az ember akkor kuplungbovden csere váltó olaj csere szimeringek....

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megint volt igazi korzás szerelés..

két targonca, oldalanként 3 raklap alatta fekszek és vágom a kipufot :)

x10xe középső dobcsere ,konkrét hogy elég jó állapotba volt még,de már kifújt (még gyári volt,99es otó,186ekm ).

a hátsó ami 2 éve cserélve volt az megint kuka ,utángyártott vacak .

sajna a közepe is utángyártott lett :D ,várható élettartam 2 év :D

Link to comment
Megosztás:

Ezen már túlvagyok. A gond az, hogy a kuplung nem jön ki, mert a kinyomócsapágyon fennakad a sugárirányú rugó. A szerelési könyv szerint, valami U alakú rögzítővel kell biztosítani amikor a pedállal ki van nyomva. Csináltam vastag falú laposvasból, de annyira vékonyra kellet vágni helyhiány miatt, hogy szétnyomja. Na meg annyira kopott a betét, hogy már alig nyomódik ki. Gondolom valami nagy kemánységű edzett anyagból lehet az a pecek, amivel a szerelők rogzítik, csak sajna nem ismerek senkit akinek ilyen eszköze van, azért kértem tőletek segítséget.

Mivel a corsa nem bölcsős miért nem vettétek le a váltót?

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megint volt igazi korzás szerelés..

két targonca, oldalanként 3 raklap alatta fekszek és vágom a kipufot :)

x10xe középső dobcsere ,konkrét hogy elég jó állapotba volt még,de már kifújt (még gyári volt,99es otó,186ekm ).

a hátsó ami 2 éve cserélve volt az megint kuka ,utángyártott vacak .

sajna a közepe is utángyártott lett :D ,várható élettartam 2 év :D

Ez ilyen sajna...BOSAL. Az a baj, hogy nem is kivülről eszi meg, hanem belülről a kondenzvíz.

Lanti keresett pü-ben?

Link to comment
Megosztás:

Mivel a corsa nem bölcsős miért nem vettétek le a váltót?

Mondtam hogy le kell venni a váltót azt mondta neki nem kell mert úgy is kitudja cserélni. :D Ha szerelők azt mondják, hogy le kell venni a váltót akkor van benne valami.

Ma átestünk hajdugabor előtét ellenállás cseréjén jó móka volt. :) Nagyon egybe van a paripa le a kalappal! :D

Link to comment
Megosztás:

Mondtam hogy le kell venni a váltót azt mondta neki nem kell mert úgy is kitudja cserélni. :D Ha szerelők azt mondják, hogy le kell venni a váltót akkor van benne valami.

Ma átestünk hajdugabor előtét ellenállás cseréjén jó móka volt. :) Nagyon egybe van a paripa le a kalappal! :D

Hát igen, jó buli volt. Az a sok rohadt csavar. :D Köszi, vigyázok rá.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.