Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ajjj, még mindig nem jó alapjáratom feldobja 1000fölé folyamat ha pumpálom a féket még 2000ig felmegy. Alapjárati motort cseréltem kitisztítottam jobb lett de ugyan úgy van a gond csak kevesebbszer. Milyen szenzorok okozhatják ezt? MAP szenzort cseréljek? Akkor a levegő csőbe esetleg a szenzort? Alapjáratit megint szedjem ki tisztítani? Csöveket nézzem át? C14SE-n hol találom a motor hőmérséklet jeladót? Azt is nézzem meg? Mi lehet még? Köszi srácok.

Link to comment
Megosztás:

Ajjj, még mindig nem jó alapjáratom feldobja 1000fölé folyamat ha pumpálom a féket még 2000ig felmegy. Alapjárati motort cseréltem kitisztítottam jobb lett de ugyan úgy van a gond csak kevesebbszer. Milyen szenzorok okozhatják ezt? MAP szenzort cseréljek? Akkor a levegő csőbe esetleg a szenzort? Alapjáratit megint szedjem ki tisztítani? Csöveket nézzem át? C14SE-n hol találom a motor hőmérséklet jeladót? Azt is nézzem meg? Mi lehet még? Köszi srácok.

pillangószelep tisztítás talán (pont tegnap csináltuk,neked jobb lett :) )

Link to comment
Megosztás:

Ajjj, még mindig nem jó alapjáratom feldobja 1000fölé folyamat ha pumpálom a féket még 2000ig felmegy. Alapjárati motort cseréltem kitisztítottam jobb lett de ugyan úgy van a gond csak kevesebbszer. Milyen szenzorok okozhatják ezt? MAP szenzort cseréljek? Akkor a levegő csőbe esetleg a szenzort? Alapjáratit megint szedjem ki tisztítani? Csöveket nézzem át? C14SE-n hol találom a motor hőmérséklet jeladót? Azt is nézzem meg? Mi lehet még? Köszi srácok.

Átszakadt devander...

Link to comment
Megosztás:

Átszakadt devander...

Az úgy korrekt lenne én is erre tippelek :/ meg mondjuk ha benyomom a féket mindig kicsit emeli a fordulatot. :) Akkor lehet mégis tákolva lesz az új fékrásegítő! Megnézem ezt a devandert is akkor hátha tényleg ott a para. A devander az csak a cső vagy a rásegítő is annak számít?

Link to comment
Megosztás:

jajj de finom :) ilyet írt fel az orvos depresszió ellen Volu papának

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/kadet...2.0_gsi-5012240

Ez brutálisan durván jó kormány és a tetőt ledobnám de áhh nagyon profi. De hallod ha ennyire rá vagy akadva a témára gyere át leflexelem a corsád tetejét :D és már ott a 2.0 cabrio feeling. :D Rohadt telhetetlenek az emberek nekem is van 2 ugyan olyan 1.4es motorom nem a 2őből csinálnék 1et hanem veszek egy 2.0 át hogy néha kitudjam használni XD

Link to comment
Megosztás:

Ez brutálisan durván jó kormány és a tetőt ledobnám de áhh nagyon profi. De hallod ha ennyire rá vagy akadva a témára gyere át leflexelem a corsád tetejét :) és már ott a 2.0 cabrio feeling. :D Rohadt telhetetlenek az emberek nekem is van 2 ugyan olyan 1.4es motorom nem a 2őből csinálnék 1et hanem veszek egy 2.0 át hogy néha kitudjam használni XD

amit linkeltem abban vszínü vmi turbós moci lehet, amúgy a belseje nem megnyerő meg a felni is túlzás...én vhogy szeretem mindenben a kevesebb több elvét

Link to comment
Megosztás:

Félre értések elkerülése végett én se építenék ilyet semmi képpen én is a letisztultság párti vagyok. Ennyi pénzből turbos motor lenne valami szép külsővel :)

na igen,viszonylag kevés pénzből (autós szinthez képest) elég jó opel motort/autót lehetne építeni...van egy kedves barátom,van egy 1.5ös békalámpás civic-je és ő is nyomja a honda fórumot,és gondolkodott egy vti moci beszerelésén, mindennel együtt 300e lenne az ottani fórumosok szerint...ennyiből egy korrekt mocit lehetne egy kis corsába varázsolni :D

Link to comment
Megosztás:

na igen,viszonylag kevés pénzből (autós szinthez képest) elég jó opel motort/autót lehetne építeni...van egy kedves barátom,van egy 1.5ös békalámpás civic-je és ő is nyomja a honda fórumot,és gondolkodott egy vti moci beszerelésén, mindennel együtt 300e lenne az ottani fórumosok szerint...ennyiből egy korrekt mocit lehetne egy kis corsába varázsolni :)

szerintem egy 2.0 elég :D turbo már állatság :D 300e nem sok inkább az ilyenek tunerek jó pár 300 ezret elköltenek azt egynégy 60le motor van bent :D

Link to comment
Megosztás:

Kicsit sok fast and furious-t nézett a srác de elég durva. :) Elfogadnám. Lájk! :D

http://www.carstyling.hu/pic/usercar/car_17897.jpg

Ezt az autót láttam már egy párszor. Elég elborult stílus. Asszem eladó, legalábbis múltkor egy tuningtalálkozón ki volt rá írva.

Nem akarok hülyeséget mondani vagy 1,5 vagy 2,5millát kér érte :D

Sokáig megmarad neki :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezt az autót láttam már egy párszor. Elég elborult stílus. Asszem eladó, legalábbis múltkor egy tuningtalálkozón ki volt rá írva.

Nem akarok hülyeséget mondani vagy 1,5 vagy 2,5millát kér érte :D

Sokáig megmarad neki :D :D

A tuning csak akkor ér valamit ha megtartja az ember :) eladva semmivel se ér többet mint a gyári, de aki megcsinálja magának a kocsiját főleg ennyi léért, hogy adhatja el? Ezt nekem valaki megmagyarázza:)

Link to comment
Megosztás:

A tuning csak akkor ér valamit ha megtartja az ember :) eladva semmivel se ér többet mint a gyári, de aki megcsinálja magának a kocsiját főleg ennyi léért, hogy adhatja el? Ezt nekem valaki megmagyarázza:)

Jogos. Nem ismerem a srácot (nem személyeskedés) de találkoztam már egy pár "apu pici fiával" aki kapott egy járgányt betolta az RS-hez , megcsináltatta majd 2-3 hónap után megunta, eladta másikat vett és így tovább.... Van ez a kategória is.

Persze erre szokták mondani ,hogy a legrosszabb befektetés az autó. Az ember szépítgeti , csinálgatja de úgysem szed ki annyi pénzt belőle mint amennyit ténylegesen szeretne.

Egy ilyen autó arra jó , hogy leteszed találkozókon és elmondhatod ,hogy van. Hétköznapi használatra semmiképpen sem kéne . (Mondjuk amúgy se nagyon :D )

Link to comment
Megosztás:

Jogos. Nem ismerem a srácot (nem személyeskedés) de találkoztam már egy pár "apu pici fiával" aki kapott egy járgányt betolta az RS-hez , megcsináltatta majd 2-3 hónap után megunta, eladta másikat vett és így tovább.... Van ez a kategória is.

Persze erre szokták mondani ,hogy a legrosszabb befektetés az autó. Az ember szépítgeti , csinálgatja de úgysem szed ki annyi pénzt belőle mint amennyit ténylegesen szeretne.

Egy ilyen autó arra jó , hogy leteszed találkozókon és elmondhatod ,hogy van. Hétköznapi használatra semmiképpen sem kéne . (Mondjuk amúgy se nagyon :) )

Nekem eleve nem pálya ha más csinálja meg helyettem. Én a corsámon ami változás eddig történt a 90% én csináltam a saját két kezemmel és én találtam ki nem mások. Arról nem is beszélve, ha egy kocsit az utolsó csavarig felújítanék kívül belül sose adnám el senkinek se, hogy szét fingja a munkámat. :D Olyan kocsit meg nincs értelme felújítani amihez semmi nem fűzi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olyan problémám van hogy B-s Corsaban elromlott az ablakemelő 3 állású billenős kapcsolója.

Mindenhol kérdeztem de azt mondták hogy nem gyártják és nem lehet beszerezni.

Nincs valakinek 3 vagy 2 felesleges ablakemelő kapcsolója ami még működik?

Vagy valami ötlet?

Előre is köszi a választ.

ÜDv

Link to comment
Megosztás:

Másik kérdésem az hogy Corsa B-be nem tudtok jó állapotú hangszórót előre 4 Ohmosat.

Mert még a gyári van benne és már egy romhalmaz.

Hangszóró boltban nem tudtak segíteni mert nincs olyan keskeny mint amilyen kéne.

Remélem ebben is tudtok segíteni nekem:-)

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Másik kérdésem az hogy Corsa B-be nem tudtok jó állapotú hangszórót előre 4 Ohmosat.

Mert még a gyári van benne és már egy romhalmaz.

Hangszóró boltban nem tudtak segíteni mert nincs olyan keskeny mint amilyen kéne.

Remélem ebben is tudtok segíteni nekem:-)

Üdv

Veszel 16,5 hangszórókat már jó minőségű 10-13 ezer ami már elég szépen szól 2 év garanciával 1500FT a kiemelő keret és kész :) JBL, hertz, aphine és társait nyugodtan megveheted. SAL-t MNC-t ilyeneket ne!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olyan problémám van hogy B-s Corsaban elromlott az ablakemelő 3 állású billenős kapcsolója.

Mindenhol kérdeztem de azt mondták hogy nem gyártják és nem lehet beszerezni.

Nincs valakinek 3 vagy 2 felesleges ablakemelő kapcsolója ami még működik?

Vagy valami ötlet?

Előre is köszi a választ.

ÜDv

Írd be a keresőbe, hogy Spal kapcsoló... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.