Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

3ajtóval négy személy felejtős. Állandóan lerugdossák a műanyagot az ülés oldaláról, nem kis procedúra,amíg ki-be hajtogatják az emberek onnan magukat. A csomagtér négy személyre vetítve egy-egy hátizsák és be is telt.

Ha meg mégis találsz ötajtós dízel normális corsát, azokat astra árban mérik.

Én családi autónak astrát vennék.

Köszi a válaszokat. Nem családi autónak kellene, de így elmondva tényleg felejtős lesz a 3ajtós pedig tetszett volna.... :D

Tényleg egy 5 ajtós normális corsának annyi az ára mint egy astrának. Elég sokat lógok manapság használtautón. :D

Még van más márka is amit nézegetek(saxo 1.5D :) ), de jó lenne egy opel, csak ne lennének ezek a kicsi autók ilyen drágák.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat. Nem családi autónak kellene, de így elmondva tényleg felejtős lesz a 3ajtós pedig tetszett volna.... :D

Tényleg egy 5 ajtós normális corsának annyi az ára mint egy astrának. Elég sokat lógok manapság használtautón. :D

Még van más márka is amit nézegetek(saxo 1.5D :) ), de jó lenne egy opel, csak ne lennének ezek a kicsi autók ilyen drágák.

pl B vectrákat is nézegettem 1,7 dízel motorral,azok is olyan 500-600körül mozognak...drága kisautó ez a B corsa :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat. Nem családi autónak kellene, de így elmondva tényleg felejtős lesz a 3ajtós pedig tetszett volna.... :D

Tényleg egy 5 ajtós normális corsának annyi az ára mint egy astrának. Elég sokat lógok manapság használtautón. :D

Még van más márka is amit nézegetek(saxo 1.5D :) ), de jó lenne egy opel, csak ne lennének ezek a kicsi autók ilyen drágák.

Attól függ hányszor viszel benne 4 embert. Néha az enyémben is ülünk hárman,négyen.

Évente egyszer-kétszer ki lehet bírni,de rendszeresen nem a legkényelmesebb megoldás.

A saxo 1.5d éhezőművész,de menetteljesítményei megegyeznek azzal,mintha megkérnéd az utasokat,hogy száljanak ki és tolják. :D

Link to comment
Megosztás:

Attól függ hányszor viszel benne 4 embert. Néha az enyémben is ülünk hárman,négyen.

Évente egyszer-kétszer ki lehet bírni,de rendszeresen nem a legkényelmesebb megoldás.

A saxo 1.5d éhezőművész,de menetteljesítményei megegyeznek azzal,mintha megkérnéd az utasokat,hogy száljanak ki és tolják. :D

Akkor se kéne ilyen saxo meg társai ha ajándékba adnák :)

Amúgy bent vannak a GSI ülések és olyan a kocsi mintha jobb lett volna a futómű nem érzem, folyamat, hogy csúszok ki lehet, hogy csak az ülés miatt hittem eddig :D érdekes.

Link to comment
Megosztás:

Akkor se kéne ilyen saxo meg társai ha ajándékba adnák :)

Amúgy bent vannak a GSI ülések és olyan a kocsi mintha jobb lett volna a futómű nem érzem, folyamat, hogy csúszok ki lehet, hogy csak az ülés miatt hittem eddig :D érdekes.

Én olcsóbban javítottam az útfekvésen: lejjebb engedtem az ülést. :D Sokkal jobb lett. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicseréltem az új műszeregység háttérvilágítását. De most kivételesen az irányjelzőét is. Ami érdekes folyamatosan halványan világit. Járt már valaki hasonló cipőben? Megoldás? Cseréljem vissza izzóra?

Hakapeszimaki! Privátba elküldöd a motor tuning megoldásodat? Motorkódom: C12NZ 1994

Köszi!

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicseréltem az új műszeregység háttérvilágítását. De most kivételesen az irányjelzőét is. Ami érdekes folyamatosan halványan világit. Járt már valaki hasonló cipőben? Megoldás? Cseréljem vissza izzóra?

Hakapeszimaki! Privátba elküldöd a motor tuning megoldásodat? Motorkódom: C12NZ 1994

Köszi!

Gyuri

Azt a motor tuningot felejtsd el de látom még mindig nem érted amit írunk :) nincs értelme tuningolni azt a motort megoldás ----> motorcsere.

Link to comment
Megosztás:

Helló ismét!

Elérkezett az idő hogy alaposabban is körbenézzek a piacon, mert eladtam a másik autót.

Szerintetek érdemes egy osztrákból behozott diesel corsát megnézni? Szinte csak ezek a normálisan felszereltek.....

Konkrétan ez tetszett meg: Corsa 1.5TD

Kicsit félek a 3 ajtóstól hogy pici, mert van amikor 4 személynek is kellene.

Kérdés a 3 ajtósok felé, hogy hátra mennyire nehéz beszállni, és egy 185cm-es emberke mögött mekkora hely marad?

Ahogy a képeken néztem az 5 ajtós hosszabb is mint ez nem?

A másik az 1.5 TD motor, gondolom itt a turbó lehet macerás, meg gondolom bonyolultabb mint egy egyszerű szívó diesel.

Köszöntem!

Sok embernek felejtő a corsa. Néha belefér el lehet vele lenni de amúgy én hanyagolnám. Minek diesel? Olyan sokat mész? Isuzu diesel nem rossz de akkor is tök felesleges 1 magányszemélynek. Amúgy nincs semmi gond azzal a TD motorral ha nincs széthajtva meg rendesen használták akkor kimegy a világból. Én is 187cm vagyok mögém még befér egy átlag ember kényelmesen. Az 5 ajtós se sokkal másabb :)

Link to comment
Megosztás:

Azt a motor tuningot felejtsd el de látom még mindig nem érted amit írunk :) nincs értelme tuningolni azt a motort megoldás ----> motorcsere.

Értem. De mégis hátha. Egyébként érzetre már az is segített, hogy az oktánszám állítót helyes pozícióba fordítottam. Jut eszembe, kellene egy 95/98-as, mert nekem 92/95-ös van, és néha tankolnék 98-ast is.

Még kuplung készletet kellene cserélnem, mert totál elkopott. Még ez adhat vissza némi erőt. A kompressziós érték megegyezik a négy hengerben, 12-12 bár.

Link to comment
Megosztás:

Értem. De mégis hátha. Egyébként érzetre már az is segített, hogy az oktánszám állítót helyes pozícióba fordítottam. Jut eszembe, kellene egy 95/98-as, mert nekem 92/95-ös van, és néha tankolnék 98-ast is.

Még kuplung készletet kellene cserélnem, mert totál elkopott. Még ez adhat vissza némi erőt. A kompressziós érték megegyezik a négy hengerben, 12-12 bár.

Nekem van oktánszám állítóm 1000FTért viheted :) 95-98. Kuplung vagy 20 kedvezménnyel jó minőségű és még nincs beszerelve :D Ennyi erővel én még olcsón adom a komplett motort :D 40ért viheted mindennel együtt :D

Link to comment
Megosztás:

Attól függ hányszor viszel benne 4 embert. Néha az enyémben is ülünk hárman,négyen.

Évente egyszer-kétszer ki lehet bírni,de rendszeresen nem a legkényelmesebb megoldás.

A saxo 1.5d éhezőművész,de menetteljesítményei megegyeznek azzal,mintha megkérnéd az utasokat,hogy száljanak ki és tolják. :D

Mindenképp kellene 5 ajtó, rájöttem közben....:)

Amúgy pont ilyen éhezőművészeket keresek, azért is keresem a dieselt.

Elhiszem hogy szarul megy, de valamit valamiért, szokták mondani. :D

Szerintem azért egy 1000-es benzinesnél jobban megy. (vagy nem :D )

Link to comment
Megosztás:

Nekem van oktánszám állítóm 1000FTért viheted :) 95-98. Kuplung vagy 20 kedvezménnyel jó minőségű és még nincs beszerelve :D Ennyi erővel én még olcsón adom a komplett motort :D 40ért viheted mindennel együtt :D

A C14SE-t?

A kuplung csak tárcsa, vagy szet?

Link to comment
Megosztás:

A C14SE-t?

A kuplung csak tárcsa, vagy szet?

A motor váltó és minden cucc ami kelleni fog a beépítéshez. Újonnan 20 ezer 40% kedvezménnyel egy jó kuplung szett és még nincs berakva ezt írtam. Tehát nem tuningolni kéne hanem megcsináltatni a kuplungot ami vagy 30, vagy motort és váltót cserélsz erre céloztam :)

Link to comment
Megosztás:

Mindenképp kellene 5 ajtó, rájöttem közben....:)

Amúgy pont ilyen éhezőművészeket keresek, azért is keresem a dieselt.

Elhiszem hogy szarul megy, de valamit valamiért, szokták mondani. :D

Szerintem azért egy 1000-es benzinesnél jobban megy. (vagy nem :D )

Egyformán szarok.

Sőt a kis cm3 benzinesnek van egy olyan sajátossága,hogy tisztán városban, dugózással,sok hideg motorral..stb még zokszó nélkül képes 9-10litereket beverni.

Cserébe még szarul is megy. Volunak is ennyit eszik a c20ne corsa,de a különbség ég és föld.

Ja és a dízel csak literben mérve fogyaszt kevesebbet, ha kg-ra nézed a tüzelőanyag fogysztását,akkor kb. egál. A gázolaj 20%-al nagyobb sűrűséggel rendelkezik. De a kúton literben mérik...szóval ez csak zárójelben ment.

Viszont csak akkor lehetsz biztos benne,hogy olcsóbb lesz üzemeltetni egy dízelt,ha újonnan toltad ki a szalonból.

Link to comment
Megosztás:

A motor váltó és minden cucc ami kelleni fog a beépítéshez. Újonnan 20 ezer 40% kedvezménnyel egy jó kuplung szett és még nincs berakva ezt írtam. Tehát nem tuningolni kéne hanem megcsináltatni a kuplungot ami vagy 30, vagy motort és váltót cserélsz erre céloztam :)

Atlagosan mennyi a fogyasztása, és maximálisan mennyit kért a motor?

Link to comment
Megosztás:

Atlagosan mennyi a fogyasztása, és maximálisan mennyit kért a motor?

7L hosszútávra városba 7-8L attól belvárosba biztos van 8-9 de ott minden kocsi zabál, még attól függ mekkora a lábad és mennyire taposod ki a belét :) ezzel arányosan nő a fogyasztás :D Télen 9-10 de hát ez minden kocsinál ugrik 1-2 L :D

Link to comment
Megosztás:

7L hosszútávra városba 7-8L attól belvárosba biztos van 8-9 de ott minden kocsi zabál, még attól függ mekkora a lábad és mennyire taposod ki a belét :) ezzel arányosan nő a fogyasztás :D Télen 9-10 de hát ez minden kocsinál ugrik 1-2 L :D

Nekem szeged felé M5, 120-130 oda vissza 6L. Rövid távon (7km reggel 7km délután haza) + város (zugló, Buda) 6,8-7,2L, és nincs tojás a pedál alatt :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem szeged felé M5, 120-130 oda vissza 6L. Rövid távon (7km reggel 7km délután haza) + város (zugló, Buda) 6,8-7,2L, és nincs tojás a pedál alatt :)

Akkor úgy néz ki én jobban kenem neki jó én vidékre 140-170 körül megyek :D. Egyszer mentem vidékre 120nál többel nem mentem de inkább végig kevesebbel akkor alig evett 6L körül lehetett. Városba 7L körül járok de OMW 100al tolom :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.