Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

nem tudtad hogy a kerékméret növekedése egyenesen arányos az önbizalom növekedésével? :icon4:

Akkor én kurvakemény vagyok, mert a pótkerekem is 17es :icon4: (hopika, trágármodderfail) ;)

14essel amúgy gáz volt a C20NE? Vagy járható út? Nem versenyzésre gondolok sima utcai használat :D Köszi

mi köze a felniátmérőnek a motorteljesítményhez? ;) mmint ha nem fér el a fék, de elfér tudjuk....

Link to comment
Megosztás:

14essel amúgy gáz volt a C20NE? Vagy járható út? Nem versenyzésre gondolok sima utcai használat :D Köszi

még mindig a 14es van a kocsin és az is marad egy ideig, amig kész nem lesz az új felni. És miért lenne gáz?nem értem a kérdést :icon4:

Link to comment
Megosztás:

még mindig a 14es van a kocsin és az is marad egy ideig, amig kész nem lesz az új felni. És miért lenne gáz?nem értem a kérdést :D

Ja csak azért kérdezem, ha majd nagyobb motorom lesz kell e cserélni felnit de így megkaptam a választ gondolom így is tudod biztonságosan használni köszi szépen :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Akkor én kurvakemény vagyok, mert a pótkerekem is 17es :icon4: (hopika, trágármodderfail) ;)

mi köze a felniátmérőnek a motorteljesítményhez? ;) mmint ha nem fér el a fék, de elfér tudjuk....

Hát mivel a C20Ne kicsit jobban megy mint az átlag B corsák pl az ;) így gondoltam, hogy nagyobb kerék dukál rá de mivel volu válaszolt így gondolom semmi gond nincs a 14es kerékkel :D Speciel nem az a célom, hogy kilincsel előre járjak a kocsimmal :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Hát mivel a C20Ne kicsit jobban megy mint az átlag B corsák pl az ;) így gondoltam, hogy nagyobb kerék dukál rá de mivel volu válaszolt így gondolom semmi gond nincs a 14es kerékkel :D Speciel nem az a célom, hogy kilincsel előre járjak a kocsimmal :icon4:

lehet én vagyok a hülye de még mindig nem értem hogy jön össze a c20ne a 14es felnivel ... de az a lényeg hogy váalszt kaptál a kérdésedre :icon4:

Link to comment
Megosztás:

lehet én vagyok a hülye de még mindig nem értem hogy jön össze a c20ne a 14es felnivel ... de az a lényeg hogy váalszt kaptál a kérdésedre :D

A lényeg, hogy ő érti :icon4:

na de ha már így összejöttünk, mondja meg nekem vki hogy milyen kerékőrt érdemes venni (márka) illetve ha tud vki egy jó helyet akkor ossza meg velem de azonnal :icon4:

ficsornál sztem van többféle.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

a következő dologban kérném a tanácsaitokat: a corsamban található ködlámpakapcsolókba illetve világításkapcsolókba meg az elektromos ablak kapcsolóiba szeretnék valahogy piros fényt (led) varázsolni. hogyan tudnám megcsinálni, pontosan milyen típusu led-et kéne szereznem amit betudok építeni és hogyan?

(igazából a "normál" piros fény is megtenné de nem hiszem, hogy csak úgy kicserélhetőek ezeknek a izzói?)

köszönettel: Gábor

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

a következő dologban kérném a tanácsaitokat: a corsamban található ködlámpakapcsolókba illetve világításkapcsolókba meg az elektromos ablak kapcsolóiba szeretnék valahogy piros fényt (led) varázsolni. hogyan tudnám megcsinálni, pontosan milyen típusu led-et kéne szereznem amit betudok építeni és hogyan?

(igazából a "normál" piros fény is megtenné de nem hiszem, hogy csak úgy kicserélhetőek ezeknek a izzói?)

köszönettel: Gábor

A világításkapcsolóba én egy piros ledet raktam csiszolt fejjel, 750-ohmos ellenállással, és két szemellenzővel, hogy ne elegyen "áthallás" a szomszédos ikonokra. Az izzó ugye fix volt én átraktam a ledet a mozgó részre. Csak néha elszakadnak a lengőkábelek, ezen még finomítani kell.

Ilyen volt eredetileg:

280900-20110712-G0xmzS.jpg

Itt van a led:

280901-20110712-tCZNV2.jpg

Az eredmény:

280902-20110712-xM7On8.jpg

Link to comment
Megosztás:

A világításkapcsolóba én egy piros ledet raktam csiszolt fejjel, 750-ohmos ellenállással, és két szemellenzővel, hogy ne elegyen "áthallás" a szomszédos ikonokra. Az izzó ugye fix volt én átraktam a ledet a mozgó részre. Csak néha elszakadnak a lengőkábelek, ezen még finomítani kell.

Ilyen volt eredetileg:

http://pics.coldline.hu/pics/280900-20110712-G0xmzS.jpg

Itt van a led:

http://pics.coldline.hu/pics/280901-20110712-tCZNV2.jpg

Az eredmény:

http://pics.coldline.hu/pics/280902-20110712-xM7On8.jpg

és ezt a "technikát" meg lehet csinálni vajon a ködlámpakapcsolókra meg az elektr.ablak kapcsolóira is???

Link to comment
Megosztás:

lehet én vagyok a hülye de még mindig nem értem hogy jön össze a c20ne a 14es felnivel ... de az a lényeg hogy váalszt kaptál a kérdésedre :D

Hát én mentem 14-es felnin lévő 20NE corsával...hogy is mondjam...mintha papaucsban indulnék neki a maratonnak :icon4:

Lehet menni vele, de élvezeteset menni, nem hiszem.

Mondjuk én szeretek jóízűeket kanyarodni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagyon új vagyok itt nálatok, de szeretnék az Opelosok (bővebben Corsások) táborába csatlakozni, mert autóvásárlásra szántam magam.

Hozzátok fordulok mint hozzáértő tulajokhoz pár kérdéssel.

Szeretnék érdeklődni, hogy vásárlásnál mit nézzek meg jobban, mire figyeljek, milyen típushibák fordulhatnak elő B corsáknál?

Konkrétan 1.0, 1.2, esetleg 1.4-est nézegettem. Árban elég változatosak, 300e-től 500e-ig minden van. A keret olyan 400 körüli lenne.

Fogyasztás terén hogy alakulnak ezek a gépezetek? Főleg országúton használnám, 13-30km közötti távokra, 90-100-as tempóval, illetve néha városba futkozni, de ott viszont 1,5-2km-es utakra.

Előre is köszi a válaszokat! (remélem jó helyre írtam, ha nem, létszi az adminok tegyék át a megfelelő helyre)

pszaby

Link to comment
Megosztás:

és ezt a "technikát" meg lehet csinálni vajon a ködlámpakapcsolókra meg az elektr.ablak kapcsolóira is???

Persze csak ott sokkal kisebb a hely. A ködös kapcsolóban meg úgy rémlik ráadásul kettő izzó van. Elektromos ablakemelő kapcsolót még nem szedtem szét, de abban nem led van alapból?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagyon új vagyok itt nálatok, de szeretnék az Opelosok (bővebben Corsások) táborába csatlakozni, mert autóvásárlásra szántam magam.

Hozzátok fordulok mint hozzáértő tulajokhoz pár kérdéssel.

Szeretnék érdeklődni, hogy vásárlásnál mit nézzek meg jobban, mire figyeljek, milyen típushibák fordulhatnak elő B corsáknál?

Konkrétan 1.0, 1.2, esetleg 1.4-est nézegettem. Árban elég változatosak, 300e-től 500e-ig minden van. A keret olyan 400 körüli lenne.

Fogyasztás terén hogy alakulnak ezek a gépezetek? Főleg országúton használnám, 13-30km közötti távokra, 90-100-as tempóval, illetve néha városba futkozni, de ott viszont 1,5-2km-es utakra.

Előre is köszi a válaszokat! (remélem jó helyre írtam, ha nem, létszi az adminok tegyék át a megfelelő helyre)

pszaby

Anyuék x12xe-je elég jól megy, jobban mint az én c14nz-m.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagyon új vagyok itt nálatok, de szeretnék az Opelosok (bővebben Corsások) táborába csatlakozni, mert autóvásárlásra szántam magam.

Hozzátok fordulok mint hozzáértő tulajokhoz pár kérdéssel.

Szeretnék érdeklődni, hogy vásárlásnál mit nézzek meg jobban, mire figyeljek, milyen típushibák fordulhatnak elő B corsáknál?

Konkrétan 1.0, 1.2, esetleg 1.4-est nézegettem. Árban elég változatosak, 300e-től 500e-ig minden van. A keret olyan 400 körüli lenne.

Fogyasztás terén hogy alakulnak ezek a gépezetek? Főleg országúton használnám, 13-30km közötti távokra, 90-100-as tempóval, illetve néha városba futkozni, de ott viszont 1,5-2km-es utakra.

Előre is köszi a válaszokat! (remélem jó helyre írtam, ha nem, létszi az adminok tegyék át a megfelelő helyre)

pszaby

Attól függ, hogy szeretsz vezetni 1.0-1.2 semmit se megy kb de még az 1.4 60LE is gyenge. 1.2 16V ami 65LE vagy 1.4 16V ami 90LE vagy a C14SE ami 1.4 8V hengerenkénti 82LE ebbe nincs annyi lófäsz elektronika mint a 16Vbe. Ha szeretnél előzni semmi képp ne vegyél 82LEnél kevesebbet ha nem érdekel ez a dolog akkor lényegébe tök mindegy milyen választasz :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.