Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Csaó

a kilincs csere bonyolult volt amúgy? holnap megyek ismerősömhöz gyömrőre, hozok el tőle egy pár apróságot, és vlószinű lesz közte egy kilincs is :D

Nem cseréltem még azért kérdezem.

Az alapjáratom nekem is ezt csinálja, elinduláskor 1000körül van aztán ahogy kezd melegedni a moci olyan 800körül mozog, pirosnál mindig azt figyelem hogy mikor áll le ;) Nekem kicsit mintha kevésnek tűnne..

A központit meg sztem inkább vidd el a 17be mint vmit félreköss és fuss az egésznek :icon4: Nincs az olyan messze, na meg majd tolod neki és kapsz egy kis huzatot ;)

Kárpit le ha van elektromos ablak lekell szedni a gumiról a fék keretet kiszedni és 2 csavar tartja ott aztán meg kiszedni a kilincs nyitó szerkezetét ami elég gyökér de belülről ki kell tolni 1 műanyag stiftet ami nekem 1 el is tört :icon4: De amit vettem ahhoz járt 2 új gondolom ezért. Ha meg már kilincset teszel fel akkor a 96 utánit mert abba jobb a rugó nekem a réginél 1ik se csillapít a mostani olyan mintha új kilincs lenne.

Link to comment
Megosztás:

Kárpit le ha van elektromos ablak lekell szedni a gumiról a fék keretet kiszedni és 2 csavar tartja ott aztán meg kiszedni a kilincs nyitó szerkezetét ami elég gyökér de belülről ki kell tolni 1 műanyag stiftet ami nekem 1 el is tört :D De amit vettem ahhoz járt 2 új gondolom ezért. Ha meg már kilincset teszel fel akkor a 96 utánit mert abba jobb a rugó nekem a réginél 1ik se csillapít a mostani olyan mintha új kilincs lenne.

Oké, utánakérdezek milyen van a srácnál. Köszi a leírást

Link to comment
Megosztás:

azt hittem a zár az úgymond mind a 2 fajtában ugyan az. Mármint méretileg, kialakításilag stb...de akkor nem

Tgabika már kifejtette, hogy túl lóg az újba majd a zár vagy mi, de nekem nem volt fontos ugyanis a zárat akartam eltüntetni akkor csak a zár felé szerelem a kilincset és hello. de amúgy kapd le a kilincset és tegyél bele valami új rugót és jó lesz nekem mind2 leszedett kilincsemben már semmit nem húztak be a rúgok szerintem letörtek a fülei vagy nem tudom. De az újba tök korrekt volt és erős is 2 ponton van beakasztva. Most úgy nyílnak az ajtók mintha új kocsi lenne.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Na gondom van mégis a központi zárral valami csoda találmány GAMMA hungary márka. Valaki tudna segíteni, melyik kábelt mivel kössem össze, hogy jó legyen tudja irányítani az új riasztó a centrált? Vagy ez nem megoldható? Vennem kéne új centrál zár modult amit össze tudok kötni? Linkelek 2 képet kérlek segítsetek mert már csak holnap lenne időm betenni amúgy nincs helyem hol szerelni. Az lenne a legjobb ha valaki eltudná mondani melyik kábelt melyikkel kössem össze? + A központizár vezérlőt kidobhatom vagy az marad? Bocs full nem értek hozzá haveromnak meg tök más milyen van.

Előre is köszi ha tud valaki segíteni!

Na megpróbálok segíteni! (Ha még nincs kész) Az enyémet is én kötöttem! :D

Ez a gamma cucc elég érdekes!

Szerintem a legegyszerűbb ha megbontod az ajtó kárpitot és megnézed, hogy a központira milyen színű vezetékek mennek! :icon4:

Elméletileg kettő, az egyik nyit a másik zár!

Ha jól látom, akkor a fehér (ki), illetve a fehér/fekete (be) megy ezekre! Narancssárga, narancssárga/fekete test! Sárga, sárga/fekete asszem nem kell!

magyarul

Link to comment
Megosztás:

Na megpróbálok segíteni! (Ha még nincs kész) Az enyémet is én kötöttem! :D

Ez a gamma cucc elég érdekes!

Szerintem a legegyszerűbb ha megbontod az ajtó kárpitot és megnézed, hogy a központira milyen színű vezetékek mennek! :icon4:

Elméletileg kettő, az egyik nyit a másik zár!

Ha jól látom, akkor a fehér (ki), illetve a fehér/fekete (be) megy ezekre! Narancssárga, narancssárga/fekete test! Sárga, sárga/fekete asszem nem kell!

magyarul

Köszi végre valaki vette a fáradtságot nekem még 1 értelmes rajzt se adtak hozzá csak oda van baszva a 6 kábelhez, hogy központi zár azt cső. Nekem az ajtóba asszem 5 kábel megy de gondolom az elektromos ablak miatt is :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Köszi végre valaki vette a fáradtságot nekem még 1 értelmes rajzt se adtak hozzá csak oda van baszva a 6 kábelhez, hogy központi zár azt cső. Nekem az ajtóba asszem 5 kábel megy de gondolom az elektromos ablak miatt is :D

Valószínű, hogy az ablak miatt megy 5 kábel! :icon4:

Nézd meg a linket amit küldtem, elég egyértelmű és legalább magyar :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Valószínű, hogy az ablak miatt megy 5 kábel! :icon4:

Nézd meg a linket amit küldtem, elég egyértelmű és legalább magyar ;)

Megnéztem megértettem most már, 3 kábel 1iket testre kell vágni az ajtóba meg kell nézni, hogy melyik nyit melyik zár és összekapcsolni ennyi! Már csak azt kéne tudom, hogy melyik kábelek a központié és melyikek az ablak emelőé :icon4:. Ja és magyarul a központi zár doboz bent marad :D Te ezt a fékpedálos okosságot bekötötted, hogy ha a fékre lépsz lezárja?

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem megértettem most már, 3 kábel 1iket testre kell vágni az ajtóba meg kell nézni, hogy melyik nyit melyik zár és összekapcsolni ennyi! Már csak azt kéne tudom, hogy melyik kábelek a központié és melyikek az ablak emelőé :icon4:. Ja és magyarul a központi zár doboz bent marad :D Te ezt a fékpedálos okosságot bekötötted, hogy ha a fékre lépsz lezárja?

Lámpával is ki tudod villogtatni!

A fékpedálos okosságot utólag kötöttem be! Ha jár a motor 1 percig és utánna rálépsz a fékre, bezárja az ajtókat, és ha leállítod az autót kinyitja!

Link to comment
Megosztás:

Lámpával is ki tudod villogtatni!

A fékpedálos okosságot utólag kötöttem be! Ha jár a motor 1 percig és utánna rálépsz a fékre, bezárja az ajtókat, és ha leállítod az autót kinyitja!

Értem, közbe rájöttem, a rajz alapján így tényleg érthető abba tudnál segíteni, hogy villogtatod ki? Honnan tudod melyik a nyitó és záró szál? Bár akár ki is mérhetem meg hogy hol kössem rá? Az ajtónál vagy a Gamma doboznál forrasszam rá a sarura azt hello? :D

Link to comment
Megosztás:

Értem, közbe rájöttem, a rajz alapján így tényleg érthető abba tudnál segíteni, hogy villogtatod ki? Honnan tudod melyik a nyitó és záró szál? Bár akár ki is mérhetem meg hogy hol kössem rá? Az ajtónál vagy a Gamma doboznál forrasszam rá a sarura azt hello? :D

Izzót rácsapsz a riasztónak a két szálára, testet is! Aztán nyomod a távirányitón a zárást vagy a nyitást, amikor felvillan, akkor rájössz melyik!

Szerintem nézd meg a zárnál, hogy melyik az a két száll ami oda megy a Gamma doboztól, aztán ha megvan akkor a gamma doboznál saruhoz forrazd, illetve a kormány alá tudod berakni a riasztót, meg az ütésérzékelőt!

Link to comment
Megosztás:

Izzót rácsapsz a riasztónak a két szálára, testet is! Aztán nyomod a távirányitón a zárást vagy a nyitást, amikor felvillan, akkor rájössz melyik!

Szerintem nézd meg a zárnál, hogy melyik az a két száll ami oda megy a Gamma doboztól, aztán ha megvan akkor a gamma doboznál saruhoz forrazd, illetve a kormány alá tudod berakni a riasztót, meg az ütésérzékelőt!

Hello kész a cuccos Köszönöm szépen a segítséged! Egyedül már az Ajtó triggeres cuccal van bajom, és emiatt mindig visszariaszt :/ Melyik kábelre kéne azt rátennem mert nem találom :D OLdal aljtó kioldó cucc ahhoz milyen színű kábelektetkéne keresnem? 2 kábel van pozitív negatív nem asszem opelnél csak 1et kell használni a negatívot de mire kössem rá? :icon4: Ja és a fékpedálnál hogy lezárja melyik színre kéne kötni? Ja és annak gondolom nincs test része.

Link to comment
Megosztás:

Hello kész a cuccos Köszönöm szépen a segítséged! Egyedül már az Ajtó triggeres cuccal van bajom, és emiatt mindig visszariaszt :/ Melyik kábelre kéne azt rátennem mert nem találom :D OLdal aljtó kioldó cucc ahhoz milyen színű kábelektetkéne keresnem? 2 kábel van pozitív negatív nem asszem opelnél csak 1et kell használni a negatívot de mire kössem rá? :icon4: Ja és a fékpedálnál hogy lezárja melyik színre kéne kötni? Ja és annak gondolom nincs test része.

Milyen triggeres cuccra gondolsz, nem értem?

Az oldalajtó kioldó cucc, arra gondolsz, hogy hogyan érzékeli, ha kinyitod az ajtót? Én a belső világításra kötöttem, nem a legjobb hely, de a célnak megfelel!

Link to comment
Megosztás:

Milyen triggeres cuccra gondolsz, nem értem?

Az oldalajtó kioldó cucc, arra gondolsz, hogy hogyan érzékeli, ha kinyitod az ajtót? Én a belső világításra kötöttem, nem a legjobb hely, de a célnak megfelel!

Értem, és oda én hogy kössem be? :D az hogy folyamat kinyitom beülök mit tudom én kb 30mp múlva beriaszt és máris gáz van. Ez a gondom még gondolom ez az ajtó kapcsolós cuccal megoldható. A másik meg hogy mit kéne még bekötnöm, ahhoz, hogy menet közbe fékre lezárja az ajtókat? Gondolom vmi a fékhez és valamit a kulcshoz jelöl. Bocs, hogy fárasztalak már nincs sok hátra :icon4: Mert ugye csak a teste kéne bekötnöm mert testre világít a lámpa.

Link to comment
Megosztás:

Értem, és oda én hogy kössem be? :icon4: az hogy folyamat kinyitom beülök mit tudom én kb 30mp múlva beriaszt és máris gáz van. Ez a gondom még gondolom ez az ajtó kapcsolós cuccal megoldható. A másik meg hogy mit kéne még bekötnöm, ahhoz, hogy menet közbe fékre lezárja az ajtókat? Gondolom vmi a fékhez és valamit a kulcshoz jelöl. Bocs, hogy fárasztalak már nincs sok hátra :icon4: Mert ugye csak a teste kéne bekötnöm mert testre világít a lámpa.

Ha kinyitod és beülsz 30 mp 3 csipog, hogy nincs beriasztva az autó, ezt ki lehet kapcsolni!

Ha viszont beülsz elindítod , az autót, akkor nem kéne csipognia! (A gyújtrásra a motortérben rákötötted?)

Az ajtókapcsolos, cucchoz kell, kötni, vagy a belső villágítás kapcsolóhoz. elméletileg ugyanaz!

Fékpedálnál egy darab kábel van asszem azt megblankol és hozzárforraszt!

:D

Link to comment
Megosztás:

Ha kinyitod és beülsz 30 mp 3 csipog, hogy nincs beriasztva az autó, ezt ki lehet kapcsolni!

Ha viszont beülsz elindítod , az autót, akkor nem kéne csipognia! (A gyújtrásra a motortérben rákötötted?)

Az ajtókapcsolos, cucchoz kell, kötni, vagy a belső villágítás kapcsolóhoz. elméletileg ugyanaz!

Fékpedálnál egy darab kábel van asszem azt megblankol és hozzárforraszt!

:D

Áhháá gyújtásra nem kötöttem rá :icon4: azt mire kössem rá akkor egész pontosan milyen színű? De a gyújtás vezeték bent is bent van a kocsiba szerintem:) Relé kell vagy az csak a motorblokkoláshoz? Az ajtókapcsolós cuccot, hol találom milyen színű mert arról fogalmam sincs? Fékpedálnál nekem több kábel volt már asszem :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Őőőőőő nem lehetne ezt inkább pü-ben? :D

Jaj de tudtam istenem, lottózni fogok. Annyi mindenkit zavartam, hogy az már durva:) arról nem is beszélve ha majd más is szeretne betenni legalább megtalálja majd. 2 napja senki se írt lófäszt se kb na mindegy bele kellett kötni valamibe :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Jaj de tudtam istenem, lottózni fogok. Annyi mindenkit zavartam, hogy az már durva:) arról nem is beszélve ha majd más is szeretne betenni legalább megtalálja majd. 2 napja senki se írt lófäszt se kb na mindegy bele kellett kötni valamibe :D

Mondjuk ha én ilyet kötnék be és nem értek hozzá, akkor nem egy fórumon tárgyalom ezt ki, hanem elkérem az illető számát és felhívom... :icon4:

Másfelöl a társaság szine-java a blitzen volt és valszeg azért nem írtak. :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Jaj de tudtam istenem, lottózni fogok. Annyi mindenkit zavartam, hogy az már durva:) arról nem is beszélve ha majd más is szeretne betenni legalább megtalálja majd. 2 napja senki se írt lófäszt se kb na mindegy bele kellett kötni valamibe :D

Mondjuk ha én ilyet kötnék be és nem értek hozzá, akkor nem egy fórumon tárgyalom ezt ki, hanem elkérem az illető számát és felhívom... :icon4:

Másfelöl a társaság szine-java a blitzen volt és valszeg azért nem írtak. ;)

Néha nem ártana kimozdulni a monitor mögül, és akkor fésztufész lehet elmondani, hogy te fiam hülyeséget csinálsz, avagy ezaz pajti, megcsináltuk! :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Néha nem ártana kimozdulni a monitor mögül, és akkor fésztufész lehet elmondani, hogy te fiam hülyeséget csinálsz, avagy ezaz pajti, megcsináltuk! :D

naaa...

mi se azért nem voltunk mert nem jó az ilyen buli...

csak hát az anyegin :icon4:

volt óra szerelés ??? :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.