Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hát én valahol azt olvastam, hogy 236os hűtött de lehet tévedek :D Én csak tippeltem :icon4:

igen,236os is hűtött...amúgy nekem ajánlottak egy olyat,hogy ne nagyobb fékeket cseréljek,hanem főfékhengert meg fékerőszabályzót (bontóban a kettő 5ezer) és így sokkal olcsóbban nagyobb fékhatás érhető el...még nem próbáltam :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Hát és mit kell venni pontosan?

oda van írva bazz :icon4: Nagyobb kocsiból egy főfékhengert meg egy fékerőszabályzót, elvileg kis mókolással befér...de mondom ezt csak mesélte vki,lehet hülyeség,bár ha nagyobb erővel tudsz hatni a fékeidre, akkor elvileg jobban is fognak fogni :D

Link to comment
Megosztás:

oda van írva bazz :icon4: Nagyobb kocsiból egy főfékhengert meg egy fékerőszabályzót, elvileg kis mókolással befér...de mondom ezt csak mesélte vki,lehet hülyeség,bár ha nagyobb erővel tudsz hatni a fékeidre, akkor elvileg jobban is fognak fogni :D

Ennyire fogyatékos nem vagyok :icon4: de milyen alkatrész lenne jó pontosan értem, mondjuk calibrából milyen meddig merre hova, berakható e? ;) Mondjuk demo azt mondta múltkor, hogy a fékrásegítőt nem kell mókolni hát nem tudom ;)

Link to comment
Megosztás:

Ennyire fogyatékos nem vagyok :D de milyen alkatrész lenne jó pontosan értem, mondjuk calibrából milyen meddig merre hova, berakható e? :icon4: Mondjuk demo azt mondta múltkor, hogy a fékrásegítőt nem kell mókolni hát nem tudom :icon4:

ne fárassz,csak hallottam egy barátomtól, többet nem tudok mit hogy merre meddig,lehet egy nagy f*szság amit írtam ;)

Link to comment
Megosztás:

Ennyire fogyatékos nem vagyok :D de milyen alkatrész lenne jó pontosan értem, mondjuk calibrából milyen meddig merre hova, berakható e? :icon4: Mondjuk demo azt mondta múltkor, hogy a fékrásegítőt nem kell mókolni hát nem tudom :icon4:

sztem a főféhenger mérete ugyanaz, talán a dugattyu nagyobb benne egy kicsivel :-D Már bocsi hogy bele vau :-D

Jah, amugy szevasztok :-D

Link to comment
Megosztás:

Ha rárúgok a 236 tömörre 120nál is tudja blokkolni a tök új semperiteket is és ugye blokkolás határán a legnagyobb a fékerő. Felraknék 256-ot feleakkora erővel is blokkolna.

Valaki elmagyarázhatná mért jó ez. :D

Megnézném az arcod, amikor a 236-os tömörrel úgy 4-5x fékeznél keményet 140-ről mondjuk és amikor elmelegszik a fék nem fog szart se.

Helló! Tud valaki segíteni, mert nagyon idegesítő így járni a géppel. Köszi szépen! G.

Gyertyákat cserélném gyári 4 újra, ha pedig nem a gyújtásrendszerben van a hiba üzemanyagellátás oldalon indulnék el. Lambda, hőfokérzékelők stb

Ja és villogtatás, van-e esetleg tárolt hiba az ECU-ban.

igen,236os is hűtött...amúgy nekem ajánlottak egy olyat,hogy ne nagyobb fékeket cseréljek,hanem főfékhengert meg fékerőszabályzót (bontóban a kettő 5ezer) és így sokkal olcsóbban nagyobb fékhatás érhető el...még nem próbáltam :icon4:

A fékerőelosztót nem variálnám. Corsában 8/5-ös osztó van, terhelésfüggő, ha megpiszkálod járhatsz úgy, mint Demó a foltossal. (repülés az árokba, mert bekapott a hátulja...)

Szal max a rásegítést piszkálnám nagyobbra, de annak is csak akkor van értelme, ha van ABS.

Link to comment
Megosztás:

Na ja, 20ne,xe hez már szükség lehet rá. Gyárilag is azzal mennek ezek a motorok. 236 hamar elfáradna egy-két nagytempóról fékezés után. :D

Megnézném az arcod, amikor a 236-os tömörrel úgy 4-5x fékeznél keményet 140-ről mondjuk és amikor elmelegszik a fék nem fog szart se.

A fékerőelosztót nem variálnám. Corsában 8/5-ös osztó van, terhelésfüggő, ha megpiszkálod járhatsz úgy, mint Demó a foltossal. (repülés az árokba, mert bekapott a hátulja...)

Szal max a rásegítést piszkálnám nagyobbra, de annak is csak akkor van értelme, ha van ABS.

Vagy mondjuk mikor a 256/260 tárcsa fárad el a szentendrein :icon4: :icon4:

A főfékhenger csere pedig nem nagy történet...csak akkor szopatósabb, ha nehezen fér be. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Esedékes az olajcsere a Corsámon. 1.0 12v/1999/ motorkódot nem vágom. Van itt vkinek ilyenje, milyen olajat rakassak bele, márka, viszkozitás, stb? Még nincs nálam régen...:D

Ja km-óra 165ezren áll, valszeg reális, megvan mind az 55 ló!

Köszi!

X10XE ha jól rémlik. Amúgy 10W-40 Mobil1 Castrol Vavoline ezek mehetnek bele gyári GM olajat ne!

Link to comment
Megosztás:

X10XE ha jól rémlik. Amúgy 10W-40 Mobil1 Castrol Vavoline ezek mehetnek bele gyári GM olajat ne!

valóban az kel... de meglehet próbálni 5w30 gm dexos2 olajat..mert semmi különbség nincs a z10xe-hez képest amibe 5w30 kell

ha csipegetné , akkor legközelebb 10w40

Link to comment
Megosztás:

valóban az kel... de meglehet próbálni 5w30 gm dexos2 olajat..mert semmi különbség nincs a z10xe-hez képest amibe 5w30 kell

ha csipegetné , akkor legközelebb 10w40

Ilyen véleményt is hallottam már olajmárkákkal kapcsolatban,hogy mind1 mit raksz bele,akár a legolcsóbb tesco-s is jó, a viszkozitás stimmeljen a gépkönyvben megengedettel és 10ekm-enként legyen lecserélve

Olyan mondta,hogy tescoban veszi az olcsó olajat,aki fuvarozó kisebb KFT-t üzemeltet.

Valahogy nem tudom elhinni,ha valaki 10ekmenként cserél szűrőket,olajat annak kinyírja az xy olaj a motorját. Amikor ilyeneket olvasok ott mindig van valami csúsztatás pl hidegen hajtották,levegőszűrőt csak kifújták kompresszorral, stb,stb...

Link to comment
Megosztás:

halihó

fóliázással kapcsolatban szeretnék kicsit "tisztábban" látni! Hétvégén leszeretném sötétíteni a vasat de legyen kedves vki elmondani nekem, hogy ez most akkor legális vagy nem? Van egy olyan infóm, hogy totál mind1 milyen fóliát használok (úgy értve sötét vagy világos) műszakin úgyis gond lesz vele!

Na most ha valamelyikőtök lenne szíves elmondani nekem mi a pontos szitu ezzel a témával azt nagyon megköszönném!!

Link to comment
Megosztás:

halihó

fóliázással kapcsolatban szeretnék kicsit "tisztábban" látni! Hétvégén leszeretném sötétíteni a vasat de legyen kedves vki elmondani nekem, hogy ez most akkor legális vagy nem? Van egy olyan infóm, hogy totál mind1 milyen fóliát használok (úgy értve sötét vagy világos) műszakin úgyis gond lesz vele!

Na most ha valamelyikőtök lenne szíves elmondani nekem mi a pontos szitu ezzel a témával azt nagyon megköszönném!!

szia

ha a két hátsó szélvédőt vaamint a csomagtérajtó szélvédőjét sötétíted le akkor nincs gond a műszakin ha jól tudom.

Viszont tényleges választ a TUNING/FÓLIA topicban kapsz. 1-2 oldalt visszaolvasva ott a válasz :D

Link to comment
Megosztás:

Hát jó mert 1,5 éve használom a kocsit, de csak kb. 9000 km ment bele. 80% 2-3 km városban, gondolom ez nem túl jó az olajnak, motornak...elég fekete a cucc, bár a szintje nem változott érezhtően 1,5 év alatt.

+elég sokan írtátok, hogy EGR meg satöbbi, jó konstrukció ez a 1.0 12v? Vannak jellemző hibák? Mivel a kocsiban 165e van, lehet a korábbi tulajoknál már kijöttek a gondok és ki lettek javítva. Mindenesetre olajos kezü mesterrel átnézettem vétel előtt, ő azt mondta fals levegőt szív a lambda szonda, és ezért többletfogyasztásom van valószínü. Ezzel azóta nem csináltam semmit, mert városban 7et, országúton 5öt eszik normálisan hajtva, 1 személlyel.

Én így tapasztaltam:

+++++ kis fogyasztás, rövid utakon elég teljesítmény 1 személlyel, 2800on nyomatékcsúcs, ez a minimálautókhoz képest elég kényelmes vezetést jelent(ált. 4000 körül van más benyás kisautóknál)

-------- majdnem dízeles hang, rezonancia a kormányon, még inkább a váltón, nagyon érzi akár +2 ember súlyát, súlytól függetlenül 100 fölött nem létező gyorsulás, nem is kínzom, 120at egyszer próbáltam, ha eléri tartja, de nagyon zajos, nem szereti.

B Corsa egyébként, milyen lehet ez a moci a C Corsában, ami ehhez képest nehéz?!

Link to comment
Megosztás:

B Corsa egyébként, milyen lehet ez a moci a C Corsában, ami ehhez képest nehéz?!

Az nem ugyanaz a motor azért! B Corsában X10XE-nek hívták, C-ben meg Z10XE-nek.

Némileg erősödött is: 55-ről 58 lóerőre, és a nyomatéka is 82-ről 85Nm-re nőtt.

Amúgy meglepően lendületes vele a C Corsa, a családban van egy ilyen autó, 110-ig egészen jól lehet tartani vele a tempót, érzésre kicsit mintha még rugalmasabb is lenne mint az A Corsám jó öreg C12NZ-je, bár ez valószínűleg a 16szelep miatt van.

Link to comment
Megosztás:

Az nem ugyanaz a motor azért! B Corsában X10XE-nek hívták, C-ben meg Z10XE-nek.

Némileg erősödött is: 55-ről 58 lóerőre, és a nyomatéka is 82-ről 85Nm-re nőtt.

Amúgy meglepően lendületes vele a C Corsa, a családban van egy ilyen autó, 110-ig egészen jól lehet tartani vele a tempót, érzésre kicsit mintha még rugalmasabb is lenne mint az A Corsám jó öreg C12NZ-je, bár ez valószínűleg a 16szelep miatt van.

Pedig az 1.2 az isten! :D

Link to comment
Megosztás:

Ilyen véleményt is hallottam már olajmárkákkal kapcsolatban,hogy mind1 mit raksz bele,akár a legolcsóbb tesco-s is jó, a viszkozitás stimmeljen a gépkönyvben megengedettel és 10ekm-enként legyen lecserélve

Olyan mondta,hogy tescoban veszi az olcsó olajat,aki fuvarozó kisebb KFT-t üzemeltet.

Valahogy nem tudom elhinni,ha valaki 10ekmenként cserél szűrőket,olajat annak kinyírja az xy olaj a motorját. Amikor ilyeneket olvasok ott mindig van valami csúsztatás pl hidegen hajtották,levegőszűrőt csak kifújták kompresszorral, stb,stb...

Megint jó nagy marhaság...

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Na gondom van mégis a központi zárral valami csoda találmány GAMMA hungary márka. Valaki tudna segíteni, melyik kábelt mivel kössem össze, hogy jó legyen tudja irányítani az új riasztó a centrált? Vagy ez nem megoldható? Vennem kéne új centrál zár modult amit össze tudok kötni? Linkelek 2 képet kérlek segítsetek mert már csak holnap lenne időm betenni amúgy nincs helyem hol szerelni. Az lenne a legjobb ha valaki eltudná mondani melyik kábelt melyikkel kössem össze? + A központizár vezérlőt kidobhatom vagy az marad? Bocs full nem értek hozzá haveromnak meg tök más milyen van.

HD.JPG

kcruqv181gxajymf5q8k.jpg

Előre is köszi ha tud valaki segíteni!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.