Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Akadt egy olyan gondom, egyidejűleg két autón is, hogy menet közben fullad a kocsi. Ha sebességet váltok és adom a gázt, akkor torpan meg, mintha fulladna. Mi lehet vele a probléma? Benzinszűrőt rendszeresen cserélem, eddig is így cseréltem, és soha nem volt ilyen gondom, most meg mind a két kocsimon egyszerre. Mind2 X14SZ motoros.

Előre is köszi!

G.

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Én saját tapasztalatot írok le, a Bosch, Valeo egy hatalmas gagyi, a méregdrága lapátjaikat nem próbáltam, de aki 4000-ért sem ad jót, az szerintem 12.000-ért sem fog. A noname kategória szintén kimaradt a próbából, a divatos ívelt, egybegumis szarokat felejtheted is. Ami nekem (egyedüliként) bevált, az a Champion. A gyári mérettől egy számmal nagyobbak, Omega A 480 mm helyett 510. Nattyon jó. :icon4:

Championról én is jókat halottam, nekem nincs gondom a divatos gumival még egyenlőre de majd kiderül :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Akadt egy olyan gondom, egyidejűleg két autón is, hogy menet közben fullad a kocsi. Ha sebességet váltok és adom a gázt, akkor torpan meg, mintha fulladna. Mi lehet vele a probléma? Benzinszűrőt rendszeresen cserélem, eddig is így cseréltem, és soha nem volt ilyen gondom, most meg mind a két kocsimon egyszerre. Mind2 X14SZ motoros.

Előre is köszi!

G.

Gyertyák mikor voltak cserélve?

Nem tankoltál be valami "jó" minőségű benzint?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mondok én is műszaki problémát:

Indításkor nagyon erőtlen a motor, pörgetni kell, hogy elinduljon, pláne emelkedőn. 5 perc menet után „bemelegszik”, úgy húz, ahogy kell. Amennyire meg tudom ítélni, benzinszagú a kipufogógáz, de semmi színváltozás vagy egyéb árulkodó jel nincs. Mi okozhatja?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mondok én is műszaki problémát:

Indításkor nagyon erőtlen a motor, pörgetni kell, hogy elinduljon, pláne emelkedőn. 5 perc menet után ?bemelegszik?, úgy húz, ahogy kell. Amennyire meg tudom ítélni, benzinszagú a kipufogógáz, de semmi színváltozás vagy egyéb árulkodó jel nincs. Mi okozhatja?

motorkód?:D áháh C12NZ hát érdekes majd okosabbak :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Én saját tapasztalatot írok le, a Bosch, Valeo egy hatalmas gagyi, a méregdrága lapátjaikat nem próbáltam, de aki 4000-ért sem ad jót, az szerintem 12.000-ért sem fog. A noname kategória szintén kimaradt a próbából, a divatos ívelt, egybegumis szarokat felejtheted is. Ami nekem (egyedüliként) bevált, az a Champion. A gyári mérettől egy számmal nagyobbak, Omega A 480 mm helyett 510. Nattyon jó. :icon4:

boschnak van ez a legolcsóbb 3000forintos kategóriája,na ez nagyjából olyan mint a leggagyibb kínai, a 10e forint környékén lévő boschok jók,valeoval nem volt eddig semmi gondom,annyi hogy a régebbi autók maradjanak a fém keretesnél, az újabbakra jobb a teligumis,championt nem próbáltam (azt nem forgalmazunk :D )

Link to comment
Megosztás:

boschnak van ez a legolcsóbb 3000forintos kategóriája,na ez nagyjából olyan mint a leggagyibb kínai, a 10e forint környékén lévő boschok jók,valeoval nem volt eddig semmi gondom,annyi hogy a régebbi autók maradjanak a fém keretesnél, az újabbakra jobb a teligumis,championt nem próbáltam (azt nem forgalmazunk :D )

Ez valami aranyszabály hogy a régi autók maradjak keretesnél? :icon4: Szerintem a corsának pont olyan idiótán van domború ablaka, hogy sokkal jobb rá a blade törlő. Nekem pl a jobb oldali régi lapát 1 része fel se feküdt értelmesen ;) Amúgy meg tök lényegtelen mert mindenkinek az a jó amit ő használ, mindenki olyan tegyen fel amit tetszik azt ennyi. Elmondták sokan a véleményüket majd a kérdező levonja a következtetést ;) Amúgy nálunk anno 10 ezres bosch lapátokat is hoztak vissza, sajnos tömegtermelés van már a minőség már nem számít inkább a mennyiség. Ha nem gyártanák szarra akkor csak 3-4 évente cserélné az ember. Magyarul nem vennénk évente kamura újat. Nem véletlen szarok az új autók se :icon4: Ha olyan lenne mint a 190D merci 1 millió KM nem lenne értelme új kocsit venni.

Link to comment
Megosztás:

ha ablaktörlő lapát akkor csak gyári..

sok mindent próbáltam már de ez tűnik a legjobbnak :icon4:

igen az ára is megvan :D

osztom a véleményed ! csakis gyári, ha valamiért be kell menni az opel szalonba az csak ablaktörlő lehet...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.