Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Pedig a Renault 1.5 dCi-je elpusztíthatatlannak hírlik.... bár ez viszonylagos, ugyanezt mondják a C20NE-ről is (t.i. csak víz meg olaj legyen benne és kimegy a világból), mégis van aki azt is képes gallyra vágni...

Akárhogy is, egy-két tapasztalatból nem lehet egy motort megítélni. Ha majd hirtelen 10-20 ilyen motorról lehet majd hallani a környezetedben hogy megkotlottak, na akkor az tényleg egy hulladék, de addig...

Pl. az én céges trágyaszállító OFF Fiat-om ON 2.3 Multijet dízele (F1AE0481D motorkód) túl van a félmilliomodik kilométerén bontatlan gyári állapotban és még egész szépen muzsikál (bár a turbo már kicsit szórja az olajat), kollegámnak meg ugyanez a motor 1000km után(!) gyűrűtöréses lett, de úgy hogy megszorult a főtengely -> motor kuka. :D Most akkor ez egy jó motor vagy sem?

nálunk az összes szerelő szidja az 1,5 dci-t, 60ezer km után állítólag porlasztócsúcs csere mindegyiknél...persze ez is csak egy városi legenda a sok közül :icon4: most nem azért mert nekem ilyen van de a c20ne-ről én is azt hallottam hogy csak olaj legyen benne és kimegy a világból is...

Link to comment
Megosztás:

Pedig a Renault 1.5 dCi-je elpusztíthatatlannak hírlik.... bár ez viszonylagos, ugyanezt mondják a C20NE-ről is (t.i. csak víz meg olaj legyen benne és kimegy a világból), mégis van aki azt is képes gallyra vágni...

Akárhogy is, egy-két tapasztalatból nem lehet egy motort megítélni. Ha majd hirtelen 10-20 ilyen motorról lehet majd hallani a környezetedben hogy megkotlottak, na akkor az tényleg egy hulladék, de addig...

Pl. az én céges trágyaszállító OFF Fiat-om ON 2.3 Multijet dízele (F1AE0481D motorkód) túl van a félmilliomodik kilométerén bontatlan gyári állapotban és még egész szépen muzsikál (bár a turbo már kicsit szórja az olajat), kollegámnak meg ugyanez a motor 1000km után(!) gyűrűtöréses lett, de úgy hogy megszorult a főtengely -> motor kuka. :D Most akkor ez egy jó motor vagy sem?

A kollegám Kistelekre vitte legutóbb az autót egy öreg szakihoz, aki már nem az első 1.5dCi-t újítja fel és az öreg elmondása szerint 200-250EKm a maximum ezeknek a motoroknak, maga a konstrukció méretezése, kivitelezése ennyit enged meg. Hangsúlyozom: nem én mondom, hanem olyan ember, aki nap, mint nap ilyeneket szed szét és javít.

Neki 120E-nél a 3-as hajtókar hosszában elrepedt (hajszálrepedés), aztán 200E-nél a nyugvó csapágyak mentek szarrá.

A főtengely nem köszörülhető (felületedzett) és sok spec szerszám kell a szétszedéshez.

A cégnél nálunk van 1.9jtd doblo, 1.3 multijet punto, citroen jumpy és jumper és ford transitok is, eddig a fordokhoz kellett a legkevesebbet nyúlni a kötelező szervízen kivül.

Bár apróbb hibákat én is javítok rajtuk, arról biztos meggyőztek, hogy egyik hon autóiból sem vennék saját célra, mert a szétszedésük/javításuk nem éppen egyszerű dolog.

Link to comment
Megosztás:

nálunk az összes szerelő szidja az 1,5 dci-t, 60ezer km után állítólag porlasztócsúcs csere mindegyiknél...persze ez is csak egy városi legenda a sok közül :D most nem azért mert nekem ilyen van de a c20ne-ről én is azt hallottam hogy csak olaj legyen benne és kimegy a világból is...

Amúgy már elég régóta ezen agyalok, hogy a C20NE elég korrekt motor, hengerenkénti, 2000 köbcenti 8V, van nyomaték egyedül az a 115LE gyengusz, amúgy nekem minden téren jobban tetszik mint a C20XE nem vagyok 16V párti a 16vre meg azt mondják jobb a fogyasztás hát nem tudom szerintem egy C20XE.vel ha baszakodik több lehet a macera. Ráadásul fele annyiba kerül a motor. Mondjuk ha már lúd legyen kövér :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy már elég régóta ezen agyalok, hogy a C20NE elég korrekt motor, hengerenkénti, 2000 köbcenti 8V, van nyomaték egyedül az a 115LE gyengusz, amúgy nekem minden téren jobban tetszik mint a C20XE nem vagyok 16V párti a 16vre meg azt mondják jobb a fogyasztás hát nem tudom szerintem egy C20XE.vel ha baszakodik több lehet a macera.

ez is olyan, hogy attól függ milyen xe-t fogsz ki...hallottam olyat hogy a srác a második harmadik xe-jét fogyasztotta és nagyon utálta,van akinek meg csak egy volt és visszasírta mert semmi baja nem volt...

az a gyengusz kifejezést meg...egyszer elviszlek egy körre és mikor az 1,4 után összehugyozod magad akkor majd mondhatod hogy gyengusz...érzetre nagyon meggyőző :D

Link to comment
Megosztás:

ez is olyan, hogy attól függ milyen xe-t fogsz ki...hallottam olyat hogy a srác a második harmadik xe-jét fogyasztotta és nagyon utálta,van akinek meg csak egy volt és visszasírta mert semmi baja nem volt...

az a gyengusz kifejezést meg...egyszer elviszlek egy körre és mikor az 1,4 után összehugyozod magad akkor majd mondhatod hogy gyengusz...érzetre nagyon meggyőző :D

A gyenguszt ne vedd magadra nem úgy értettem :icon4: Hanem, hogy van motor amiből 35LEvel többet kihoztak (C20XE), bár ha kensz egy tuningot a C20NEre az is lesz annyi :icon4: Na azt elhiszem, hogy tetszene főleg ha van ülésbe lapítós feelingje akkor hibátlan ;) bár a C20XE nem hiszem, hogy 2x annyit ér mint a C20ne pedig 2x annyiba kerül.

Link to comment
Megosztás:

az a gyengusz kifejezést meg...egyszer elviszlek egy körre és mikor az 1,4 után összehugyozod magad akkor majd mondhatod hogy gyengusz...érzetre nagyon meggyőző :D

Nekem volt szerencsém segíteni az építésben és járkálni is 20NE corsával, titkon azóta is olyanra vágyom, de én 2 hétig jártam vele és minden nap úgy értem haza, hogy remegett a lábam. :icon4:

Link to comment
Megosztás:

A gyenguszt ne vedd magadra nem úgy értettem :D Hanem, hogy van motor amiből 35LEvel többet kihoztak (C20XE), bár ha kensz egy tuningot a C20NEre az is lesz annyi :icon4: Na azt elhiszem, hogy tetszene főleg ha van ülésbe lapítós feelingje akkor hibátlan :icon4: bár a C20XE nem hiszem, hogy 2x annyit ér mint a C20ne pedig 2x annyiba kerül.

az a 115 paci papíron nem tünik soknak...egyszer mentem egy békalámpás civicel, 1,5 benzin,papíron az is 115 paci - lepadlóztuk mindketten,és ő mintha állt volna, először az hittem nem is nyomta,de ő is kinyomta a szemét az autójának...a nyomaték a lényeg ;) egy vti-vel azért kiváncsi lennék mi lenne,papíron elvileg ugyanannyi az NE nyomatéka mint a vti-é,lóerőben viszont az ugye 160

Link to comment
Megosztás:

az a 115 paci papíron nem tünik soknak...egyszer mentem egy békalámpás civicel, 1,5 benzin,papíron az is 115 paci - lepadlóztuk mindketten,és ő mintha állt volna, először az hittem nem is nyomta,de ő is kinyomta a szemét az autójának...a nyomaték a lényeg :icon4: egy vti-vel azért kiváncsi lennék mi lenne,papíron elvileg ugyanannyi az NE nyomatéka mint a vti-é,lóerőben viszont az ugye 160

ott a lényeg... :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt szerencsém segíteni az építésben és járkálni is 20NE corsával, titkon azóta is olyanra vágyom, de én 2 hétig jártam vele és minden nap úgy értem haza, hogy remegett a lábam. :icon4:

Az baj ha én egyszer építek valami ilyesmi gépet akkor én is minden nap remegő lábbal fogok hazaérni mert ha elkap a hév akkor nincs megállás bár szerencsére kanyarvadász nem vagyok :D

Link to comment
Megosztás:

az a 115 paci papíron nem tünik soknak...egyszer mentem egy békalámpás civicel, 1,5 benzin,papíron az is 115 paci - lepadlóztuk mindketten,és ő mintha állt volna, először az hittem nem is nyomta,de ő is kinyomta a szemét az autójának...a nyomaték a lényeg :icon4: egy vti-vel azért kiváncsi lennék mi lenne,papíron elvileg ugyanannyi az NE nyomatéka mint a vti-é,lóerőben viszont az ugye 160

Na ezt én is halottam, már hogy ezek a japán kocsik csak papíron sok lovasok közbe nem mennek olyan huh de jól. Meg hát az is előny, hogy a C20NE 100ig veri a C20XE-t városba jobban lehet alázni :D

Link to comment
Megosztás:

Az baj ha én egyszer építek valami ilyesmi gépet akkor én is minden nap remegő lábbal fogok hazaérni mert ha elkap a hév akkor nincs megállás bár szerencsére kanyarvadász nem vagyok :D

Az a megalázó, mikor a sok bal###### egyenesben nagy király, amikor meg jön a kanyar satuznak....munkáskombi meg háhá.

Link to comment
Megosztás:

Az a megalázó, mikor a sok bal###### egyenesben nagy király, amikor meg jön a kanyar satuznak....munkáskombi meg háhá.

Satuzni nem szoktam mivel utálok fékezni legjobban a vezetésbe a fékezést utálom ha már megy az ember menjen ne mindig fékezzen jaj de utálom bárcsak lehetne úgy menni, hogy beülsz és sose kéne megállni csak amikor oda érték valahova :D :icon4: Inkább vissza szoktam engedni a gázt és ennyi utálom aki folyamat fékez minden kamura életveszélyes én meg mindig próbálom nem a féket taposni. Úgy értettem ezt a kanyarvadászt, hogy nem úgy szoktam bekanyarodni hogy már élén áll a kocsi és visítanak a kerekek, amúgy gyorsan kanyarodok persze amennyire engedi a kocsi futóműve.

Link to comment
Megosztás:

na mondja ezt a tipikus munkáskombis :D

;)

Satuzni nem szoktam mivel utálok fékezni legjobban a vezetésbe a fékezést utálom ha már megy az ember menjen ne mindig fékezzen jaj de utálom bárcsak lehetne úgy menni, hogy beülsz és sose kéne megállni csak amikor oda érték valahova :icon4: :icon4: Inkább vissza szoktam engedni a gázt és ennyi utálom aki folyamat fékez minden kamura életveszélyes én meg mindig próbálom nem a féket taposni. Úgy értettem ezt a kanyarvadászt, hogy nem úgy szoktam bekanyarodni hogy már élén áll a kocsi és visítanak a kerekek, amúgy gyorsan kanyarodok persze amennyire engedi a kocsi futóműve.

Ja igen, az is vicces, amikor úúúúúú jön a kanyar fékezzünk...és meg ráérek később fékezni ;)

Link to comment
Megosztás:

az a 115 paci papíron nem tünik soknak...egyszer mentem egy békalámpás civicel, 1,5 benzin,papíron az is 115 paci - lepadlóztuk mindketten,és ő mintha állt volna, először az hittem nem is nyomta,de ő is kinyomta a szemét az autójának...a nyomaték a lényeg :icon4: egy vti-vel azért kiváncsi lennék mi lenne,papíron elvileg ugyanannyi az NE nyomatéka mint a vti-é,lóerőben viszont az ugye 160

A http://www.youtube.com/watch?v=7FsEHTXIYbkmeg az,hogy mekkora fordulatról áll rendelkezésre.

Honda....hát múltkor arcoskodott mögöttem egy Jazz,alig várta,hogy várostáblát elhagyva megelőzzön én meg harmadikból lepdlóztam és figyeltem ahogy nő a távolság.

Jött utánam,előzgetett, aztán feladta. :D Rájött,hogy még az 1.2-hez is kevés. :icon4:

Link to comment
Megosztás:

A http://www.youtube.com/watch?v=7FsEHTXIYbkmeg az,hogy mekkora fordulatról áll rendelkezésre.

Honda....hát múltkor arcoskodott mögöttem egy Jazz,alig várta,hogy várostáblát elhagyva megelőzzön én meg harmadikból lepdlóztam és figyeltem ahogy nő a távolság.

Jött utánam,előzgetett, aztán feladta. :icon4: Rájött,hogy még az 1.2-hez is kevés. ;)

Bazzz nem rég velem is arcoskodott egy Jazz mentem a mecseken át jött végig mögöttem ahogy kiértünk sima útra 80 körül erre a csávó úgy rám állt mint az állat ez az amit kurvára utálok főleg lakott területen kívül vissza kúrtam 3masba onnan 120ig 4es tiltás tapostam mint az állat ;) egy 130ig még erőlködött mögöttem aztán nekem már 170en mutatott a mutató 5ösbe ő már sehol se volt és ráadásul nekem a mutató pontosat mutat gondolom a gumi méret miatt mert GPSel bemértem kb 1-2km/h az eltérés. Igazából egy 250KMes út alatt eddig nem igen előzgettek meg csak ilyen brutális audik meg ilyenek max de azoknak se tolják nagyon az emberek mostanában. Sőt egyszer jöttem haza sötétbe este előttem egy 1.2 16V b corsával csapattunk végig haza 140-150el mindenkit végig előztünk természetesen ez nem autópálya :D Azért nem előztem meg mert 2 lámpa jobban világít mint egy ;) Tehát ha meglesz a nagy motor szerintem minden csapatás után ugrálni fogok örömömbe ;) csak elsőre találjak, valami épkézláb GSI astrát :icon4:

Link to comment
Megosztás:

na mondja ezt a tipikus munkáskombis ;)

Üdv Corsások!

Rokon vagyok, de csak olyan vidéki családi kombis! Egyesek szerint hullaszállítós. ;) Pedig az Omega A caravan szép! A C20NE motor miatt pofáznék a belügyeitekbe, nem zavarok sokat.

Az én verdám 21 éves, 400.000 km van a motorjában :icon4: (nem tudom igazolni, de úttörő becsszóra :D ), és a motorja gyönyörűen jár! Ahogy sokan jellemzik, csak olaj és víz van benne. Külön-külön.

A konstrukció 2600 fordulaton adja le a nyomaték maximumot, ez ügyes kihúzatással és váltással könnyen tartható, majd a végsebesség felé a nyomatékot elkezdi felváltani a lóerő. Elvileg. Szerintem gyorsítás=nyomaték, végsebesség=lóerő. Majd támadnak néhányan, de a teljesítménygörbét nem én találtam ki, és ott ez jön le.

Gyorsulni a 4 hengeres Omega modellek nem a legjobbak, sajnos nagyon pocsék váltóáttételezést (és difit!) kaptak, így elég teherautós a feeling! Vagy a mérnökök előre sejtették, hogy az Omega sok vásárlója lesz "zőccséges"? :icon4: Mivel nem egy kimondott sprinter, valószínűleg ezért élt meg ilyen szép futásteljesítményt alattam (is, részben)

A lóerő nem tűnik soknak, de a 115 ló nem póni, nem is angol telivér, inkább muraközi, vagy sörösló! Ha elindul, megy, mint a gőzös, de magas fordulaton kifullad.

A "versenyre" alkalmasabb sor 6 modellek (2.6i, 3.0i, illetve Lotus Omega) számomra csak köztiszteletben álló "kigyúrt" sportolók, már kinőttem a birtoklási vágyból. A legszomorúbb számomra, hogy az Omega-Senator testvérpárral kihalt az Opeles hátsókerék hajtás ;) !

Link to comment
Megosztás:

A lóerő nem tűnik soknak, de a 115 ló nem póni, nem is angol telivér, inkább muraközi, vagy sörösló! Ha elindul, megy, mint a gőzös, de magas fordulaton kifullad.

Hát azért B corsába már 115LE elég jó ;) főleg ekkora nyomatékkal :D szerintem a C20NE a C16SE-t oda alázza pedig majdnem hasonló LE. De majd meglátom mit hoz a sors de akkor se leszek szomorú ha csak C20NE motort sikerül bepasszírozni :icon4: bár a lelkemet igazából egy C20XE nyugtatná meg többre már nem vágyok :icon4: Bár már feljebb is írtam, hogy nem vagyok 16V párti és a C20XE 2x annyiba kerül nehéz a döntés ;)

++++++++++++ Ja és a hullaszállítós én vagyok ;)

qvne0s1e1kxrkvyc4e8q.jpg

mondjuk ez még régi style és teles de azért ezt lököm be, hogy ne unjátok mindig ugyan azt ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.