Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Amúgy a kormánynak érzékelő stb be van kötve vagy csak levetted ezt a gyönyörű 3ágút és az ment a helyére?

Amúgy melyik opel típusnak lehet betenni a kormányát a corsába. Nekem a g astra kormányai is tetszenek amúgy. Egy lufis kormányt én is kifoghatnék annyiért, főleg ha jó állapotú :D

Olyan kormányt teszel fel amilyen jól esik én utálom a 3 ágú kormányt... Nekem GSI volt de azt is hajítottam ki mert ocsmány csúnya. Ja és most ne gyertek avval a dumával, hogy GSI a legszebb mert ocsmány. Fogása jó kinézete ósdi. Simán felraktam azt csá 1x majd ha lesz időm kedvem csinálok rá 1 agyat, hogy az indexet is visszacsapja mert így nem működik meg a duda se de nem izgat mert dudálni se dudálok. Amúgy a duda részhez való és az indexhez való cucc már megvan már csak valahogy rá kéne tenni a kormányra a dudát meg berelézni.

Ha nem lenne 3 ágú ilyet tennék fel:

4905501_5.jpg

Link to comment
Megosztás:

És 5L klímával :icon4: Az nem rossz csak hát franciát sose vennék :icon4:

ááá még az ötöt se éri el 4.2-4.5 körül...

hát van ilyen is..

sok rönyös néz ki a fejéből hogy még megy az a szekér...

meg a szervizbe is... a hátsó féktárcsa 4 mm volt... :D

Link to comment
Megosztás:

hát ezt mondom én is... nem is értem...

A hátsó kerékcsapágyak 1000Km eltéréssel mentek tönkre, pedig alig jár vele szar utakon, szinte végig autópálya Bp-Szeged... :D A motorrol ne is beszéljünk, 300E után 2 mocigenerálon van túl...

Biztos van olyan, amit jól raktak össze és jó, de a szerelője szerint a konstrukció maga elfuserált.

Link to comment
Megosztás:

A hátsó kerékcsapágyak 1000Km eltéréssel mentek tönkre, pedig alig jár vele szar utakon, szinte végig autópálya Bp-Szeged... :D A motorrol ne is beszéljünk, 300E után 2 mocigenerálon van túl...

Biztos van olyan, amit jól raktak össze és jó, de a szerelője szerint a konstrukció maga elfuserált.

kíváncsi vagyok neki mikor sz@r be...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni hogy az 1.5-ös isuzumotoros corsa b-ben ti milyen időközönként javasoltok olajcserét?

Mert nekem már másfél éves benne az olaj, de még csak 10 ezret mentem vele.

10Ekm vagy 1év a csere, szal én cserélném.

10w40-es TDi-hez való olajat önts bele. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni hogy az 1.5-ös isuzumotoros corsa b-ben ti milyen időközönként javasoltok olajcserét?

Mert nekem már másfél éves benne az olaj, de még csak 10 ezret mentem vele.

8-10 ezer km. Attól függ mennyire rúgod ha nagyon 8 ezer :D 10w-40 diesel hibátlan ahogy j0hnny írta.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni hogy az 1.5-ös isuzumotoros corsa b-ben ti milyen időközönként javasoltok olajcserét?

Mert nekem már másfél éves benne az olaj, de még csak 10 ezret mentem vele.

javítási kézikönyv szerint, diesel motoros corsáknak

7500 km a csereperiódus, de évente nem árt legalább, ha nem érted el.

Link to comment
Megosztás:

Volt kollegámmal beszélgess egy kicsit... :icon4:

Pedig a Renault 1.5 dCi-je elpusztíthatatlannak hírlik.... bár ez viszonylagos, ugyanezt mondják a C20NE-ről is (t.i. csak víz meg olaj legyen benne és kimegy a világból), mégis van aki azt is képes gallyra vágni...

Akárhogy is, egy-két tapasztalatból nem lehet egy motort megítélni. Ha majd hirtelen 10-20 ilyen motorról lehet majd hallani a környezetedben hogy megkotlottak, na akkor az tényleg egy hulladék, de addig...

Pl. az én céges trágyaszállító OFF Fiat-om ON 2.3 Multijet dízele (F1AE0481D motorkód) túl van a félmilliomodik kilométerén bontatlan gyári állapotban és még egész szépen muzsikál (bár a turbo már kicsit szórja az olajat), kollegámnak meg ugyanez a motor 1000km után(!) gyűrűtöréses lett, de úgy hogy megszorult a főtengely -> motor kuka. :D Most akkor ez egy jó motor vagy sem?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.