Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Amúgy találtam 256 tárcsakat nyergek betétek és mindent ami kell szóval most már csak megérkezik felrakom és kész a fék tuning ha minden igaz. Érezni fogom a javulást amúgy? Mert minden újabb féle kocsiba beülve úgy fékezek elsőre, hogy kifejelem a szélvédőt remélem ennél is ilyesmi feeling lesz.

nekem gyárilag 256os van,most ki lettek cserélve a hátsó munkahenger is, de semmi különbséget nem éreztem amig azt a negyed liter fékfolyadék is le nem cserélték...na most olyan fékhatásom van hogy én kérek elnézést :icon4: szóval biztos fogsz különbséget érezni, csak a fékfolyadékot is cseréld le :D

Link to comment
Megosztás:

nekem gyárilag 256os van,most ki lettek cserélve a hátsó munkahenger is, de semmi különbséget nem éreztem amig azt a negyed liter fékfolyadék is le nem cserélték...na most olyan fékhatásom van hogy én kérek elnézést ;) szóval biztos fogsz különbséget érezni, csak a fékfolyadékot is cseréld le :D

Így van mivel új lesz a tárcsa és a betét is csak a nyereg rész ezért a folyadékot is lecserélem az már nem pénz :icon4: Majd apám segít :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Na megvolt a kivillogtatás. Két dolog lenne.

Az egyik, mikor elkezdte kivillogni a dolgokat, nem volt előte a 12 -es kód hogy diag módban lenne.

Amit kivillogott a 1640-es kód. Kopogásgátló? Hát nem tudom.

Ötlet?

hogy villogtattátok ki? Tech készűlékkel vagy otthoni módszerrel összekötve a kapcsolási pontokat? Amúgy olvasgatom a javítási könyvet és itt is írja h az a-b pontot összekötve, gyújtást ráadva kell kivillogtatni. Ugye a leolvasás a 12es számú kóddal kezdődik. Nos ez azt jelenti h elsőnek villog 12t utána meg annyit amennyi éppen a hibakódnak megfelel? Minden meghibásodási kódot 3x ismétel meg, ezek között mennyi idő telik el? A könyvben a 16os kód a kopogásérzékelő, meghibásodás oka: nincs jel
Link to comment
Megosztás:

hogy villogtattátok ki? Tech készűlékkel vagy otthoni módszerrel összekötve a kapcsolási pontokat? Amúgy olvasgatom a javítási könyvet és itt is írja h az a-b pontot összekötve, gyújtást ráadva kell kivillogtatni. Ugye a leolvasás a 12es számú kóddal kezdődik. Nos ez azt jelenti h elsőnek villog 12t utána meg annyit amennyi éppen a hibakódnak megfelel? Minden meghibásodási kódot 3x ismétel meg, ezek között mennyi idő telik el? A könyvben a 16os kód a kopogásérzékelő, meghibásodás oka: nincs jel

Nekem 16 pines a csatlakozó úgyhogy az 5-ös és 6-os lyukat kell összekötni. Nekem nem volt 12-es villogás. nem tudom miért. nem 12-t villog hanem 1 szünet aztán 2. Eléggé észrevehető hogy mikor melyik szünet akar lenni. Akkor most ki kellene cserélni a kopogásérzékelőt?

Link to comment
Megosztás:

Nekem 16 pines a csatlakozó úgyhogy az 5-ös és 6-os lyukat kell összekötni. Nekem nem volt 12-es villogás. nem tudom miért. nem 12-t villog hanem 1 szünet aztán 2. Eléggé észrevehető hogy mikor melyik szünet akar lenni. Akkor most ki kellene cserélni a kopogásérzékelőt?

12 rongy 40% kedvezménnyel nem lesz vmi olcsó móka bontóba nézz inkább :D

Link to comment
Megosztás:

12 rongy 40% kedvezménnyel nem lesz vmi olcsó móka bontóba nézz inkább :D
nem is ez az idegesítő mert ha szar akkor úgyis ki kell cserélni, viszont ha kicseréli az ember, kiad egy csomó pénzt érte (alkatrész+munkadíj ha olyan) és utána jelentkezik a hiba újból na az a gáz :icon4: nekem is ki kéne cserélnh a hengerfejtömítést, ennél is drágább a szerelés mint maga az anyag. Tényleg sok különbség van a gyári és az utángyártott tömítések között? Árban azt tudom hogy 7e a gyári és 2.5e az utángyártott (alkatrészbeszerzőm szerint :icon4: )de melyiket érdemes megvenni?
Link to comment
Megosztás:

nem is ez az idegesítő mert ha szar akkor úgyis ki kell cserélni, viszont ha kicseréli az ember, kiad egy csomó pénzt érte (alkatrész+munkadíj ha olyan) és utána jelentkezik a hiba újból na az a gáz ;) nekem is ki kéne cserélnh a hengerfejtömítést, ennél is drágább a szerelés mint maga az anyag. Tényleg sok különbség van a gyári és az utángyártott tömítések között? Árban azt tudom hogy 7e a gyári és 2.5e az utángyártott (alkatrészbeszerzőm szerint :D )de melyiket érdemes megvenni?

Hengerfejnél nem lehet bepasztázni? Mert akkor tökmindegy szerintem hogy gyári vagy után gyártott :icon4: Amúgy tudok msot egy C16NZ blokkot pár dolog hiányzik belőle de jó amúgy nem érdekel? :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Hengerfejnél nem lehet bepasztázni? Mert akkor tökmindegy szerintem hogy gyári vagy után gyártott :D Amúgy tudok msot egy C16NZ blokkot pár dolog hiányzik belőle de jó amúgy nem érdekel? :icon4:
sajna most nem. Amúgy sztem nem lehet pasztával helyettesíteni a hengerfejtömítést. Ha nem így van akkor rosszul tudom :icon4:
Link to comment
Megosztás:

Nem helyettesíteni hanem felrakni egy nem gyári tömítést és pasztát rá.. Csak tippelek nem vagyok autó szerelő.
sztem azt simán lehet, legalábbi vmelyik éjjel pont azt néztem a discovery-n az autókereskedőkben úgy csinálta a szerelő srác :D mondjuk ezt elég legalábbis jó ha a szerelőm tudja :icon4:
Link to comment
Megosztás:

Neked amúgy, az ültetés sokat javított a billegésen?

Jaja, mostmár inkább a gumim fogy el kanyarban! :icon4:

Jó lett, tegnap 3E-ért összelőtték a kerékösszetartásom és mostmár merek vele menni.

A 40-es rugó nem annyira bológatós és a hátsó 30-assal jóféle. :D

Link to comment
Megosztás:

Jaja, mostmár inkább a gumim fogy el kanyarban! :icon4:

Jó lett, tegnap 3E-ért összelőtték a kerékösszetartásom és mostmár merek vele menni.

A 40-es rugó nem annyira bológatós és a hátsó 30-assal jóféle. :D

Lehet benevezek én is mert iszonyat billeg a bódé, kanyarokba meg hát full vicc főleg a mecsekbe :icon4: Ha úgy akarnám bevenni a körforgalmat mint haverom D corsájával lehet, akkor igen csak kiszállnék a szántóföldre ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.