Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Valaki már festette le a corsának a festett lökösön és oldalt a műanyag íveken lévő műanyagot van értelme? Nem tetszik ez a csúnya színe. Van értelme lefújni? Csomó corsán láttam, hogy lejött a festék.... az úgy elég gáz.. Fújjam le valami cuccal? Vagy inkább csak kenjem be ilyen valami ápolóval azt hello?!

Én is festeni akarom. Csomó corsan azért jön le a festék mert nem olyan festékkel festették ami oda kell vagy az előkezelés volt problémás. Ez alatt arra gondolok le szokták fújni műanyag ápolóval stb.....

Egy ilyen felületen nem tapad meg a festék és leveri.

Én festettem lököst. Én úgy csináltam hogy a hibákat kijavítottam "gitt-el" persze ezt autófesték boltba szereztem be konkrétan műanyaghoz. Kelelt venne hozzá olyan festéket ami lezárja a gittet és nem szívja fel a festéket. 150 es szivacsos papírral csiszoltam aztán 400 as és a végén ilyen csiszolószivacsal. Akkor vennem kellet hozzá egy tisztító szert ami kiviszi belőle a sok koszt illetve "olajos" ápolókat. És a végén persze festéket. Jó is lett nem verte le csak volt egy nagy gond. Sérülékeny a festékréteg és ha kavicsot kapott látni lehetett a festéken és persze kapott pár karcot de nem dobta le neki télen se.

Ha festeni akarod az nem lesz szerintem olyan mint a gyári lökös de vannak egész jó műanyagápolók is.

Ezekből a csodaszerekből csomót próbáltam de igazából csak azok voltak hatásosak amibe volt valami "festék" pontosabban színező adalék. Utoljába a tecsóba vettem kb 600ft volt. Adott egy 4 árnyalattal sötétebb színt kb 3-4 hétig bírja.

Link to comment
Megosztás:

csak egy érdekes észrevétel: gyakran csinált a kocsim olyat,hogy mikor kinyomtam a kuplungot az alapjárat leesett a mélybe,majdnem lefulladt aztán visszaállt normálisra,gondoltam alapjárati motor tisztítás nem ártana neki. De amióta volt ez a motor mizériám,és a testkábel jól kötötték vissza,mintha több energia lenne a kocsiban és azóta az alapjárat is tökéletes :D bár lehet hogy semmi köze a testkábelemnek az alapjárati motorhoz,de legalább most már az is jó :icon4:

Izzítsd a bontós haverod, hozzon neked pár légtömegmérőt. :icon4: Mert 10ből 8szar ennyi idősen. NE betegség.

Amúgy a rugó szokott benne megnyúlni,azt elég erősebbre cserélni vagy megmókolni a régit. ;)

Link to comment
Megosztás:

Valaki már festette le a corsának a festett lökösön és oldalt a műanyag íveken lévő műanyagot van értelme? Nem tetszik ez a csúnya színe. Van értelme lefújni? Csomó corsán láttam, hogy lejött a festék.... az úgy elég gáz.. Fújjam le valami cuccal? Vagy inkább csak kenjem be ilyen valami ápolóval azt hello?!

Dáwid az Astra F topikban hőlégfúvóval újította fel az övét.

Vagy tudom ajánlani Turtle Wax black crome-ot.

Nagyon bevált,szürke volt a kerék fölötti ív,amikor megvettem az autót,lekentem ezzel egyszer,olyan f*szán megfestette,hogy az a kopott szín akkor sem jönne vissza ha 5évig nem kenném le újra. Fél évente szoktam átkenni ezzel a műanyagokat, addig úgy néznek ki,minta újak lennének. Gumik oldalfalát is átkenheted vele,az is fél évég tartja az új színét. Kb. 1500Ft

Link to comment
Megosztás:

Izzítsd a bontós haverod, hozzon neked pár légtömegmérőt. :D Mert 10ből 8szar ennyi idősen. NE betegség.

Amúgy a rugó szokott benne megnyúlni,azt elég erősebbre cserélni vagy megmókolni a régit. :icon4:

Nekem ugyanezt játszotta az asconám. Én járó motornál lehuztam a légtömegmérő csatiját, leállt. Levettem a gyujtást, visszatoltam a csatit, inditottam, és azóta nem játszott ilyet. :-)

Link to comment
Megosztás:

Dáwid az Astra F topikban hőlégfúvóval újította fel az övét.

Vagy tudom ajánlani Turtle Wax black crome-ot.

Nagyon bevált,szürke volt a kerék fölötti ív,amikor megvettem az autót,lekentem ezzel egyszer,olyan f*szán megfestette,hogy az a kopott szín akkor sem jönne vissza ha 5évig nem kenném le újra. Fél évente szoktam átkenni ezzel a műanyagokat, addig úgy néznek ki,minta újak lennének. Gumik oldalfalát is átkenheted vele,az is fél évég tartja az új színét. Kb. 1500Ft

Áhh akkor nem bäszakszok a festéssel tudom, hogy nem lenne jó...Nekem is van ilyen ápolom valami fekete dobozos lökhárítós cucc tényleg jót tett a réginek. Csak én most kicseréltem a íveket nem rég de gyárilag ilyen világos fos gondoltam nem barmolom össze mert le kéne fújni de akkor már a lökösnél is áhh. Nekem is ugrál az alapjárat nekem akkor ha benyomom a féket akkor megemeli kicsit meg néha 1 minimálisat nem tudom mi lehet....

Link to comment
Megosztás:

Még egyszer megkérdem, hátha valaki olyan is elolvassa akinek van épkézláb ötlete, illetve hajlandó azt velem megosztani.

Hát továbbra sincs semmi javulás a kocsival. Ugyanúgy kattanás (mint egy relé) minden szervizlámpa villanásnál a kesztyűtartó tájékáról. Ilyenkor rángat a kocsi, alapjáraton lefullad. Zárlatosnak tuti nem zárlatos, mert ezt csak akkor csinálja mikor eléri a90 fokot. Ötlet? Még mindig AC pumpa? Csere? Kivillogtatni nem tudom, valamiért csak folyamatosan villog.

X14SZ B corsa 1996

Link to comment
Megosztás:

Még egyszer megkérdem, hátha valaki olyan is elolvassa akinek van épkézláb ötlete, illetve hajlandó azt velem megosztani.

Hát továbbra sincs semmi javulás a kocsival. Ugyanúgy kattanás (mint egy relé) minden szervizlámpa villanásnál a kesztyűtartó tájékáról. Ilyenkor rángat a kocsi, alapjáraton lefullad. Zárlatosnak tuti nem zárlatos, mert ezt csak akkor csinálja mikor eléri a90 fokot. Ötlet? Még mindig AC pumpa? Csere? Kivillogtatni nem tudom, valamiért csak folyamatosan villog.

X14SZ B corsa 1996

Mikor érted már meg, hogy ha beírod még 8x nem fog senki se válaszolni rá ugyan úgy? :D

Link to comment
Megosztás:

Tukkó vagy dirty az a baj, ezért nem tudsz válaszolni :D :icon4:

Öcsém ma találtam 1 fórumos srácnál féktárcsákat megindultam értem már ki is fizettem vectra nyereggel de valami gyanús volt szereztem egy centit lemértem 236 vissza a művelet 5 rongy lett volna 2 tárcsával betétettek nyereggel. Azt hitte a srác 256os de hát nem :/ Valakinek nincs elfekvőbe nyerge? Vagy komplett szette nem horror árért? 7ért tudnék 2 nyerget 2 tárcsát szar betéttel de sokallom érte mert a srác nem tudta megmondani milyen a tárcsa, mert ennyi erővel veszek 2 nyereget 6ért brembo tárcsát és 6ért textár betétet újba és az a tuti. Sokkalom érte a 7et ha még legalább betéteket tudnám idén használni már megérné. De ha már 7et elbaszok rá akkor inkább veszek 12ért új tárcsát + új betét... Megsegíthetne valami fórum társ valami szettel vagy valami jó olcsó nyereggel :icon4::D Itt a közeli bontóba féknyeregre 5őt mondtak darabjára hogyne, mondom.

315985_1_b.jpg

Hát most erről nem igen látom ha egyáltalán igazi a kép, hogy mennyire kopott a tárcsa ;)

Link to comment
Megosztás:

Keress inkább valami hozzáértő szerelőt biztos megtudja neked csinálni itt, hogy kérdezgetsz látatlanba elég nehéz segíteniük neked

Mindegy, hétfőn megyek szervizbe, feldobják techII-re aztán kiderül. csak az a baj, hogy a múltkor is ez volt, jött a tech2, központi vezérlőegység csere aztán semmi egy darabig, majd újrakezdte. Már kezd nagyon tele lenni vele a hócipőm. bocs ha bunkó voltam.

Link to comment
Megosztás:

Mindegy, hétfőn megyek szervizbe, feldobják techII-re aztán kiderül. csak az a baj, hogy a múltkor is ez volt, jött a tech2, központi vezérlőegység csere aztán semmi egy darabig, majd újrakezdte. Már kezd nagyon tele lenni vele a hócipőm. bocs ha bunkó voltam.

Nem voltál bunkó próbálj szerezni vmi opeles szerelőt, hogy ne szervizbe babrálják mindenkit szétbäsz az ideg ha ilyen a hiba. Ha meg az a hiba vegyél bontóba ott adnak 3 nap próba cuccot. Uhuhu itt a fórumon opeles szervizes kérdezz rá.

Link to comment
Megosztás:

Mindegy, hétfőn megyek szervizbe, feldobják techII-re aztán kiderül. csak az a baj, hogy a múltkor is ez volt, jött a tech2, központi vezérlőegység csere aztán semmi egy darabig, majd újrakezdte. Már kezd nagyon tele lenni vele a hócipőm. bocs ha bunkó voltam.

ha nem jársz sikerrel hétfőn,adok egy autóvillamossági szerelő elérhetőségét, ha elektromos baja van az autónak ő rájön és megoldja

Link to comment
Megosztás:

Másfél órája nem volt hozzászólás??

Kihalt a fórúm, mindenki készül a dizsibe :D

mentem egy kicsit az M0-on,még bejáratós a moci de már nagyon nem bírtam ki, 2000ről 3000-re gyorsítottam 5ösbe, ez olyan 110-140km/h, elég meggyőzően kúszott fel a mutató,csak asszony elkezdett sipákolni :icon4:

Link to comment
Megosztás:

mentem egy kicsit az M0-on,még bejáratós a moci de már nagyon nem bírtam ki, 2000ről 3000-re gyorsítottam 5ösbe, ez olyan 110-140km/h, elég meggyőzően kúszott fel a mutató,csak asszony elkezdett sipákolni :D

ilyenkor meg kell rajta nyomni a mute gombot vazze :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Techdome, hogy áll a tuning projekt? :icon4:

Mire gondolsz ?? Van elég sokminden tervben, szépen lassan haladok ;) Inkább lassan ;)

Központizár project időpont egyeztetésre vár,+ hibakód olvasgatás is :D (Ezúton is köszi Mc'Elek), kéne fényezni is + most találtam gyömrőn egy jó kis opel bontós srácot, vele alkudozgatok egy pár belső kiegészítőre... Nagyjából ennyi :icon4:

Tényleg Dirty neked van kondenzátor a csomagtartódban. Hogy van bekötve neked? 1 vagy 2 erőlködő van benne?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.