Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

ma reggel megint leállt a kocsi az ikeánál...tényleg ott voltam hogy benzin és helo...majd elvontattak és igen,kiderült,rosszul kötötték be a teskábelt...aki erre tippelt nyert :D na és itt vége a panaszáradatnak mert a végén olyan leszek mint moti és a piros corsa meséi - nevör ending sztóóríí :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Még valami mese?

Ha nem értesz hozzá,akkor legalább néznél utána a dolgoknak,mondjuk ott is kezdhetnéd,hogy megnézed a tiédnek mennyi időre van szüksége erre a mutatványra (3.ból 4.ből 60-100).

Nagyon magabiztosan állítod,hogy a tiéd ennél jobban megy,akkor miért nem fogsz egy stoppert,leméred,aztán bealázol,hogy a tiédnek elég erre fele idő is, csak ezt nem értem... :D

Link to comment
Megosztás:

ma reggel megint leállt a kocsi az ikeánál...tényleg ott voltam hogy benzin és helo...majd elvontattak és igen,kiderült,rosszul kötötték be a teskábelt...aki erre tippelt nyert :D na és itt vége a panaszáradatnak mert a végén olyan leszek mint moti és a piros corsa meséi - nevör ending sztóóríí :icon4:

Baz.....meg ezt mondtam neked istenem miért nem nézted meg? És melyik szar a generátoré vagy az akksié? Mert nekem szar volt a generátoré akkor ha felkapcsoltam a lápát rángatott a kocsi meg ilyenek. Amikor az akksié lett szar akkor meg világított minden lámpa ha kell ha nem ;) Mondom nekem 1x elégett a kábel jövök ki reggel és úgy világított a kocsi mint a karácsonyfa betettem 1 autó hifi tápkábelt helyette azt szevasz ;) De mire rájöttem, hogy a testkábel szar istenem :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Ha nem értesz hozzá,akkor legalább néznél utána a dolgoknak,mondjuk ott is kezdhetnéd,hogy megnézed a tiédnek mennyi időre van szüksége erre a mutatványra (3.ból 4.ből 60-100).

Nagyon magabiztosan állítod,hogy a tiéd ennél jobban megy,akkor miért nem fogsz egy stoppert,leméred,aztán bealázol,hogy a tiédnek elég erre fele idő is, csak ezt nem értem... :D

Mondtam már, hogy leszarom, hogy gyorsul 3-4ből 60tól 100ig mert 2esbe 80ig pörgetem ember te tényleg ilyen fogyatékos vagy? :icon4: De igazából nem érdekel a nagy tuning motorod mert úgyis fogsz még találkozni olyannal aki úgy megelőz hogy azt hiszed ember hogy állóhelybe ülsz a 45 Lovas corsádba. Biztos megis történt már ez és csak pislogtál itt meg menő vagy nevetséges. :icon4: Sőt igazából azért vagy menő itt mert életbe nem tudsz érvényesülni az 1.2vel ezt itt pótolod ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha nem értesz hozzá,akkor legalább néznél utána a dolgoknak,mondjuk ott is kezdhetnéd,hogy megnézed a tiédnek mennyi időre van szüksége erre a mutatványra (3.ból 4.ből 60-100).

Nagyon magabiztosan állítod,hogy a tiéd ennél jobban megy,akkor miért nem fogsz egy stoppert,leméred,aztán bealázol,hogy a tiédnek elég erre fele idő is, csak ezt nem értem... :D

Figyu:

Itt sztem senki nem kérkedett azzal hogy az övé jobban megy mint a tied, itt arról van szó hogy a tied sem futja annyi idő alatt a 60-100-at se harmadikban, se negyedikben mint amit te állítasz. Demo már le is írta miért, de csak nem veszed észre: felejtsd már el a stopper meg az autó saját sebességmérője szerinti méréseket, baromi pontatlanok. Hiteles gyorsulásmérővel több másodperc eltérés lenne, mégpedig pluszban, ezt nyugodtan elhiheted.

A stoppert tuti hogy nem tudod pontosan akkor indítani amikor az autó megmozdul, a sebességmérő már gyárilag is csal azonkívül azt sem látni róla hogy mikor vagy pontosan 100km/h-nál, és akkor még nem is beszéltünk a gumiméret/guminyomás eltérése miatti pontatlanságról. Úgyhogy amit írsz annak semmi köze a valósághoz, hiába bizonygatod itt videókkal.

Link to comment
Megosztás:

Figyu:

Itt sztem senki nem kérkedett azzal hogy az övé jobban megy mint a tied, itt arról van szó hogy a tied sem futja annyi idő alatt a 60-100-at se harmadikban, se negyedikben mint amit te állítasz. Demo már le is írta miért, de csak nem veszed észre: felejtsd már el a stopper meg az autó saját sebességmérője szerinti méréseket, baromi pontatlanok. Hiteles gyorsulásmérővel több másodperc eltérés lenne, mégpedig pluszban, ezt nyugodtan elhiheted.

A stoppert tuti hogy nem tudod pontosan akkor indítani amikor az autó megmozdul, a sebességmérő már gyárilag is csal azonkívül azt sem látni róla hogy mikor vagy pontosan 100km/h-nál, és akkor még nem is beszéltünk a gumiméret/guminyomás eltérése miatti pontatlanságról. Úgyhogy amit írsz annak semmi köze a valósághoz, hiába bizonygatod itt videókkal.

Meg kutyát se érdekli ez a lassított felvétel :D Amúgy meg még olyan buta is, hogy stopperel méregeti amikor a videó tárolja a MPeket :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Hát anno, én itt Szegeden a powertuningba kértem ajánlatot, hogy mennyibe fájna ez a tuningcsoda a kocsiba :D

50 körül lett volna mindennel együtt, és 54 ló körül ígértek, meg valamennyi fogyasztáscsökkentést.

Arra jutottam, hogy egyelőre elég ez a 45 ló, ide a városba mászkálni, majd ha erősebbet akarok, veszek erősebb motorral rendelkező autót.

Link to comment
Megosztás:

Figyu:

Itt sztem senki nem kérkedett azzal hogy az övé jobban megy mint a tied, itt arról van szó hogy a tied sem futja annyi idő alatt a 60-100-at se harmadikban, se negyedikben mint amit te állítasz. Demo már le is írta miért, de csak nem veszed észre: felejtsd már el a stopper meg az autó saját sebességmérője szerinti méréseket, baromi pontatlanok. Hiteles gyorsulásmérővel több másodperc eltérés lenne, mégpedig pluszban, ezt nyugodtan elhiheted.

A stoppert tuti hogy nem tudod pontosan akkor indítani amikor az autó megmozdul, a sebességmérő már gyárilag is csal azonkívül azt sem látni róla hogy mikor vagy pontosan 100km/h-nál, és akkor még nem is beszéltünk a gumiméret/guminyomás eltérése miatti pontatlanságról. Úgyhogy amit írsz annak semmi köze a valósághoz, hiába bizonygatod itt videókkal.

Nos, ezekkel mind tisztában vagyok, a videókat a fejlesztések után készítem,ugyanazzal a gumival,felnivel...stb. Azért így mégis kapok valami objektív képet arról,hogy mennyit sikerült javítani rajta. Mert a km-órának ugyanannyi determinisztikus hibája marad,mivel a felnit,hajtást nem bántottam.

Meg azért rugalmasságot nézek inkább,mert így a váltások okozta szubjektív hibával nem kell számoljak.

Szóval parasztosan stopperral 17mp volt a gyári 1.2-es 60-100ig negyedikben óra szerint,ezt lefaragtam 9mp-re ugyanilyen mérési módszerrel mérve. Sík úton,ugyanazzal gumival,stb. És a 17mp nem úgy jött ki anno,hogy a leejtett stoppert keresgéltem az ülés alatt, ilyen módon rontva ~8mp-et a reakcióidőmön. :D

Link to comment
Megosztás:

jaj ne má :icon4: minek neked olajkályha :icon4:

mondom hogy csak egy kis pillanatnyi elmezavar volt :D amúgy ma haza felé jövet olyan volt a kocsi mint egy óramű, pontos precíz és finom, szóval újra bele szerettem a kisautómba, nem is értem hogy nézegethettem ilyen golf szutykodékokat ;)

Link to comment
Megosztás:

Ne und már ennyire, amúgy feltűnőbb a c20ne-nél a c20xe úgy h nincs rajta a 16v felírat lefújva feketére számot kilőve lehet vele gond? Utcai használatra érdekelne.

http://data.motor-talk.de/data/galleries/0...00276-47912.JPG

ezt tőlem kérdezed,hogy ha leszedsz egy c20xe-ről egy műanyag csíkot amin rajta van hogy 16v akkor megbüntethet e a rendőr?! sztem tekintsük semmisnek a kérdésed. :icon4: Amúgy te sztem ez a "gondolatban tuningolós" fajta leszel, körbejárod a témát ezerszer,évekig kérdezgetsz de soha nem lesz a motorháztetőd alatt a mostaninál nagyobb moci :icon4: :D

Link to comment
Megosztás:

ezt tőlem kérdezed,hogy ha leszedsz egy c20xe-ről egy műanyag csíkot amin rajta van hogy 16v akkor megbüntethet e a rendőr?! sztem tekintsük semmisnek a kérdésed. :icon4: Amúgy te sztem ez a "gondolatban tuningolós" fajta leszel, körbejárod a témát ezerszer,évekig kérdezgetsz de soha nem lesz a motorháztetőd alatt a mostaninál nagyobb moci :icon4: :D

bazz nem ilyen idiótaságot kérdezek :)Hanem ha nincs ott a felírat 16v érdekes lenne egy 8v kocsiba.. és c20xe van bent és nincs rajta motorszám benne van a forgalmiba, hogy nem olvasható meg minden legális akkor feltűnő lenne a nagy moci? Vagy inkább a c20ne nem annyira kirívó? Erre gondoltam. Amúgy szeretem körbejárni a dolgokat mielőtt minden szart összevásárolok. Hát nemsokára bent lesz vmi motor türelmes vagyok nem hajt a tatár ;) Nekem csak ez az 1 kocsim van nem akarom szétkontárkodni. Amúgy meg minden beszerzése nem 1 hétbe telik meg aki be is tenné.. Azért kérdezem tőled mert gondoltam képbe vagy erről ha nagyon feltűnő a c20xe akkor áttérek a c20ne projektre ezért érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

Ne und már ennyire, amúgy feltűnőbb a c20ne-nél a c20xe úgy h nincs rajta a 16v felírat lefújva feketére számot kilőve lehet vele gond? Utcai használatra érdekelne.

http://data.motor-talk.de/data/galleries/0...00276-47912.JPG

Ha kanyarodni is kell vele,akkor lehet. :D A corsa amúgy is túrja az orrát már egy közepesen hajtós kanyarban is. Az erősebb motortól meg kanyarban nem leszel gyorsabb, én nem nézem ki ebből az autóból,hogy kemény kanyarvadász gépet lehetne csinálni belőle,ha mégis az valami egyedi gyártmány lenne,ami emlékeztet egy corsára és drágább volt összerakni,mint venni egy jó M3 E36-ot mondjuk.

Link to comment
Megosztás:

Ha kanyarodni is kell vele,akkor lehet. :icon4: A corsa amúgy is túrja az orrát már egy közepesen hajtós kanyarban is. Az erősebb motortól meg kanyarban nem leszel gyorsabb, én nem nézem ki ebből az autóból,hogy kemény kanyarvadász gépet lehetne csinálni belőle,ha mégis az valami egyedi gyártmány lenne,ami emlékeztet egy corsára és drágább volt összerakni,mint venni egy jó M3 E36-ot mondjuk.

Hát nem tudom de én nem a kanyarba szoktam tolni neki nem vagyok kanyarvadász :D Most voltam a mecsekbe és halál félelemem némely kanyarba ha gyorsabban mentem bele dolgozó lány gagyi ez a gyári futómű

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.