Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Asszem már lassan tényleg kidobom a Corsából azt a fos LET-et és berakok én is egy 1.2-t, mert jó lenne végre igazi gyorsulást érezni. :D

De ha már belekezdek, akkor inkább kidobom az Omegából a V6-ot is, abban is bőven elég lesz egy ilyen racce 1.2-es varrógépmotor. :lol:

A Corsám még könnyebb is, mint a tiéd, lehet akkor már 6 sec alatt lennék 100-on! :D

szakadok :lol: hát ez kész :D így van tuning boxal még leviheted 3MPre :P Demó ezért nem érted még ezt mert nem sokat jársz ide a corsa b topicba látod miket lehet itt tanulni emberünk lenyom 1.2vel 2000 köbcentiig kocsikat :lol::D:D

Link to comment
Megosztás:

az 1.2 motorral lenne 6sec. De ha beraksz egy tunying boxot akkor még faraghatsz egy kicsit az időből és megtudnád mi az amikor egy autó k@@va jól megy :D

Nagyon meggondolandó! :D

Már kezdek rádöbbenni, hogy nagy hiba volt annó az 1.6 után C20XE-t rakni a Corsába, majd utána ezt cserélni egy LET-re. Sokkal ésszerűbb lett volna egyből belefaragni egy ilyen tunyingbokszos 1.2-t :D

Link to comment
Megosztás:

Ezeket Ő sem gondolhatja komolyan! :D

Majd mindjárt megmondja ,hogy mit gondol :D (plusz még egy-két adat is jön :D )

Viszont ,hogy egy kicsit mellé álljak biztos nem lehet rossz ,hogy az ember elér egy kis teljesítménynövekedést a maga szintjén.

Kíváncsi lennék mi is az a tuningbox pontosan.

Haka ha tudod oszd már meg a pontos leírását vagy legalábbis a típusás, komolyan beszerzek egyet kipróbálom.

Lehet ,hogy tényleg jó

Link to comment
Megosztás:

Komolyan gondolom. :D

Nem tudom mitől megy így az enyém,de tényleg 12sz,az van beleírva a forgalmiba is.

Amúgy ültél már valaha gyors autóban? :D

Ha az 1.2-től így kivagy, nem tudom mit csinálnál egy valóban jó menetteljesítményekkel bíró autóban.

Link to comment
Megosztás:

Ne kezd demó mert mindjárt jön a 125 LE sierrával, hogy a corsája jobban megy, meg múltkor a TDI audi se ment jól :D:D:D

Sokminden lehetséges, de a fizika határait akkor sem tudja átlépni. :D

Az akkor is csak egy 8-szelepes, központi befecsis 1.2, aminek eléggé korlátozottak a lehetőségei.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy ültél már valaha gyors autóban? :D

Ha az 1.2-től így kivagy, nem tudom mit csinálnál egy valóban jó menetteljesítményekkel bíró autóban.

A6 2.4 is van a családban, az valamivel jobban megy,az 1.2 jelenleg óra szerint 10mp körül futja a 0-100at,ódi tudja ezt 9mp körül.

Saját fejlesztésem is benne van az 1.2-ben,de arról sajnos többet nem mondhatok.

Link to comment
Megosztás:

A6 2.4 is van a családban, az valamivel jobban megy,az 1.2 jelenleg óra szerint 10mp körül futja a 0-100at,ódi tudja ezt 9mp körül.

Saját fejlesztésem is benne van az 1.2-ben,de arról sajnos többet nem mondhatok.

LMAO 10MP alatt futja a 0-100 ne vicceljünk már ember :DD:D:D:D Úristen hova kerültem.

Link to comment
Megosztás:

A6 2.4 is van a családban, az valamivel jobban megy,az 1.2 jelenleg óra szerint 10mp körül futja a 0-100at,ódi tudja ezt 9mp körül.

Saját fejlesztésem is benne van az 1.2-ben,de arról sajnos többet nem mondhatok.

Ezek az óra szerinti mérések nem érnek túl sokat. Bele kell rakni egy gyorsulásmérőt és akkor kiderül mit tud.

Nekem az Omega 8,6 alatt tudja a 100-as sprintet, stopperrel 1 másodperccel még gyorsabb volt :D

A Corsa meg műszer nélkül lemérhetetlen, mert 100-nál még vígan kapar 3-ban.

Link to comment
Megosztás:

Ezek az óra szerinti mérések nem érnek túl sokat. Bele kell rakni egy gyorsulásmérőt és akkor kiderül mit tud.

Nekem az Omega 8,6 alatt tudja a 100-as sprintet, stopperrel 1 másodperccel még gyorsabb volt :D

A Corsa meg műszer nélkül lemérhetetlen, mert 100-nál még vígan kapar 3-ban.

Hakapeszinek is kapar 3ba XDDDDD istenem én csak nevetek ezeken 1.2 corsa 10MP alatt hogyne.

Link to comment
Megosztás:

A6 2.4 is van a családban, az valamivel jobban megy,az 1.2 jelenleg óra szerint 10mp körül futja a 0-100at,ódi tudja ezt 9mp körül.

Saját fejlesztésem is benne van az 1.2-ben,de arról sajnos többet nem mondhatok.

Ez nagyon sejtelmes :D Erről azért mondhatnál vmit, hogy mit sikerült alkotni

Link to comment
Megosztás:

Ami 6.5 mp alatt 3.ban 60-100 rugalmassággal rendelkezik,attól szerintem nem hihetetlen a 10mp körüli 0-100. (óra szerint)

Elég valószínűtlen, hogy 0-60-ra 3,5sec alatt gyorsulsz.

3,5 és 4 sec között pl. az 1.3 16VSwift GTI-k, a VTI-k és az Astra GSI-k gyorsulnak, amik mind 8 körüli 100-as sprintet tudnak és 15sec körüli 1/4 mérföldet.

Link to comment
Megosztás:

De ez a poén, hogy motormosást nem kértem :icon4: És nem is csináltak, mert végig ott voltam. Csak úgy nem hagyom ott akárhol a kocsit kulcsostól ;) Az alvázmosát meg a védelem előtt meg kellett csinálni. Valahogy akkor ment bele. Szóval azt mondjátok, hogy a kifúvatás megoldja a gondomat? Akkor elgurulok vele valahova kedden ahol csinálnak ilyet. Hamarabb már úgyse menne a hétfő miatt. Jó lenne, ha már megoldódna. A válaszokat pedig köszönöm szépen :icon4:

Sziasztok! Még mindig gondban vagyok azóta is. Kifújattam, az elosztófedelet is kicseréltem, mentem vele több mint 400 km-t országúton gond nélkül. Már nem ugrál mint a kecskebéka, de városban ugyanúgy leáll. Ráadásul csökkenő fordulatnál üresben/megszakított kuplunggal be is remeg. Most hoztam el autóvillamosságitól, bemérték az összes gyújtás alkatrészt, minden jó. Szét lett szedve a központi vezérlő is, nem-e oda ment pára, de azzal sincs semmi gond. Viszont most, hogy hoztam volna el, először be se akart indulni. (állítólag a dúsítás miatt, járatni kell), és azóta is elég lagymatag az indítása, hiába ment már. Olyan mintha nem lenne fordulata/alapjárat mikor beindítom, és csak nagyon nehezen tér magához. De ugyanúgy egyenetlen a fordulat, és néha kihagy, bár már nem olyan sűrűn. A hab a tortán az, hogy nem tudtak kivillogtatni semmilyen hibakódot, még a 12-t sem, ami szerint semmi baja. Pedig volt már rákötve számítógépre, igaz nem villogtatósra. Lehet csak bénák voltak? ;) Szerintük elektronikailag nincs vele gond, viszont mivel így indul, talán a folytószelep van már elkopva. Csak sajnos már nemtudom kinek és mit hihetek el. Kezd telelenni a hócipőm az egésszel.

Szerintetek a folytószelep lehet hibás, ezelapján, amit leírtam? Bocsi, ha nem teljesen pontos a hibaleírás, nem vagyok autószerelő. :D

Tutok esetleg ajánlani Egerben vagy környékén olyan autószerelőt, aki elektromos és mechanikai szempontból is tud autót javítani? Kifejezetten valami Opeles szerelőt. Nemigaz, hogy mindenki csak találgat.

Link to comment
Megosztás:

Egy 115LE-s Vectra tud 5,5-ös 60-100-at és talán 10-es 0-100-at. De hogy Te nem éred el a 100-at 2-ben, az is tuti.

Gondolom másodikat végighuzatva 5.5 60-100 az NE vectrának.

Nem érem el,mert óra szerint 85-ig tart a 2.

Itt még nem volt az igazi,mert az 1-es henger egyik vezérműbütykéből hiányzott a fele,tehát nem nyitotta a szelepet csak félig kb.

60-100 negyedikben majd harmadikban

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.