Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Na még egyszer utoljára megpróbálkozom, hátha tud valaki valami érdemit hozzászólni a gondomhoz. Előre kijelentem, a hibakód kivillogás nem megy.

Lenne némi problémám a corsámmal (1,4 benzines, X14SZ, 1996).

Egy ideje produkálja azt a hibát hogy kigyullad a sárga szervizlámpa, utána kialszik, majd néha néha felvillan, ezt egy kattanás kíséri (olyan mint amikor egy relé kapcsol) a kesztyűtartó felől, ekkor ránt egyet a motor(ezt többször is megcsinálja, és vagy megy tovább, vagy nem). ha alapjáraton vagyok akkor le is fullad. A megfigyelésem az hogy kb mikor eléri a 90 fokot akkor kezdi el. Az első szervizben azt mondták központi vezérlőegység, ez 40 000-be került. Egy darabig jó is volt, aztán megint rákezdett. Utána többektől hallottam hogy EGR, ekkor kiszereltem, kipucoltam. Itt is ugyanez, darabig ok, aztán megint. Most megint hallgattam egy "szakemberre", lezártam az EGR-t. Mondanom sem kell, ugyanaz volt mint eddig. Valakinek hasonló tapasztalata, vagy ötlet? Én már kifogytam.

Előre is köszi a segítséget.

Láttad valahol kiírva, hogy ingyenes mindent tudó szervíz?Hmm? :D

Az angol leírás alapján megpróbálnám kivillogtatni, ha semmi, akkor vészüzembe tenném az ECU-t és úgy próbálnám,ha pedig végképp nem megy, akkor OP-com-ra vagy gyári TECH-2-re rakva figyelném az élő adatokat.

Link to comment
Megosztás:

Kesztyűtartó fele az AC-nek a reléje van, ehhez a reléhez is tartozik hibakód például, ha túl alacsony vagy túl magas feszültséget kap, vagy éppen érintkezési hiba.

Legegyszerűbb tényleg az lenne, ha otthon házi módszerrel kivillogtatnád, hogy milyen hibakódot tárol. A szervízben nem tették ezt meg?

A szervizben rátették opel kiolvasóra, de gondolom nem dobott ki nekik semmit, vagy nem tudom mit írhatott ki. A kivillogtaást próbáltam, de valamiért csak folyamatosan villogaott. Lehet hogy az AC hibakódot nem tárolja? Nincs ötletem. AC csere lenne a megoldás vagy mit csináljak? Amúgy köszi a normális hozzáállást.

Link to comment
Megosztás:

Szerinted az insignia porlasztós fúvókája berakható lenne a helyére? :D

Szvsz nem.

Én raktam be Insignia fúvókát a Coupéba, szóval a G Astráéval (meg a C Corsáével pl.) tuti csereszavatos, de F Astrába/B Corsába/Calibrába nem próbáltam.

Ellenben próbálkoztam ez utóbbiakhoz való fúvóka beszerelésével az A Corsába (mert akkor fúvókánként 2 sugárban jönne a mosófolyadék, nem csak egyben), de kevés sikerrel. Először is ki kellett reszelni a lyukat ahol az A Corsa gyári fúvókái voltak mert nem ment bele a Calié, de utána is szomorúan tapasztaltam hogy a B Corsa/F Astra/Calibra gyárilag jobban döntött szélvédője miatt az ezekből a típusokból származó fúvóka az A Corsában az ablaktörlőlapát alá spricceli a vizet. :D

A lényeg az hogy ez legkevesebb 3 féle fúvóka, és egyik a másikkal csak korlátozott mértékben csereszavatos...

Link to comment
Megosztás:

A szervizben rátették opel kiolvasóra, de gondolom nem dobott ki nekik semmit, vagy nem tudom mit írhatott ki. A kivillogtaást próbáltam, de valamiért csak folyamatosan villogaott. Lehet hogy az AC hibakódot nem tárolja? Nincs ötletem. AC csere lenne a megoldás vagy mit csináljak? Amúgy köszi a normális hozzáállást.

Gyújtást adtál rá vagy el is indítottad, amikor bent volt a rövidzár a diag csatiban?

Link to comment
Megosztás:

Elméletileg ha jól tudom akkor astráé jó bele. A lényeg nekem az lenne ,hogy ne kelljen átalakítgatnom.

Amúgy aki szerelt már be központi zárat az adhatna egy-két jó tanácsot, tippet amire nem árt figyelni stb...

Lehetőleg gyárit szerezz be mert az univerzális zárakat nagyon szivás betenni!

Mielött nekiesel a kocsinak szerezz be lemezcsvart, furót, "jancsiszeget" (popszegecs)

torx csavarhúzó, kábelkötözö, szigszalag, forrasztó pákó (lehetőleg ne olyat amin csak egy réz dróton megy az áram-->ilyet semmi képpen ne használj!), vezetéket lehetőség szerint ne egy színüt késöbb könyebben válogatod mi melyik volt. Gyári káblezésnél (3 ajtósnál) ajtóként 6 szál vezeték tehát 12 szál + 4 szál az egyik a tanksapka és a csmagtér től.

Szokott lenni a zárszerkezetben egy 3állású mikro kapcsoló ez fontos beépíteni mivel ha nem nyit a távkapcs akkor lehet kulcsal is. Az ajtó kárpitokat full le kell szedni. Ha nincs kikábelezve többet is :D

És imátkozz hogy a meg legyenek a gyárikábelek :D

Link to comment
Megosztás:

valaki nem tudja hol találom '95 corsám közponki zár vezérlőjét?

csomagtér ajtót nem zárja a motor jó (szét is szedtem ha valaki érdekel csinálok képet milyen belül)

Relékkel meg kell vezérelnem a csomagtér ajtót mert valamilyen okból nem vezérli a központi :D

valaki?

Link to comment
Megosztás:

Na még egyszer utoljára megpróbálkozom, hátha tud valaki valami érdemit hozzászólni a gondomhoz. Előre kijelentem, a hibakód kivillogás nem megy.

Lenne némi problémám a corsámmal (1,4 benzines, X14SZ, 1996).

Egy ideje produkálja azt a hibát hogy kigyullad a sárga szervizlámpa, utána kialszik, majd néha néha felvillan, ezt egy kattanás kíséri (olyan mint amikor egy relé kapcsol) a kesztyűtartó felől, ekkor ránt egyet a motor(ezt többször is megcsinálja, és vagy megy tovább, vagy nem). ha alapjáraton vagyok akkor le is fullad. A megfigyelésem az hogy kb mikor eléri a 90 fokot akkor kezdi el. Az első szervizben azt mondták központi vezérlőegység, ez 40 000-be került. Egy darabig jó is volt, aztán megint rákezdett. Utána többektől hallottam hogy EGR, ekkor kiszereltem, kipucoltam. Itt is ugyanez, darabig ok, aztán megint. Most megint hallgattam egy "szakemberre", lezártam az EGR-t. Mondanom sem kell, ugyanaz volt mint eddig. Valakinek hasonló tapasztalata, vagy ötlet? Én már kifogytam.

Előre is köszi a segítséget.

Sziasztok! Nekem c20ne produkálta ugyanezt. Nálam a kasztni kidörzsölte a kábelköteget, és le testelt. Persze erre akkor jöttem rá, mikor már a fél autót kicseréltem :D

Link to comment
Megosztás:

Lehetőleg gyárit szerezz be mert az univerzális zárakat nagyon szivás betenni!

Mielött nekiesel a kocsinak szerezz be lemezcsvart, furót, "jancsiszeget" (popszegecs)

torx csavarhúzó, kábelkötözö, szigszalag, forrasztó pákó (lehetőleg ne olyat amin csak egy réz dróton megy az áram-->ilyet semmi képpen ne használj!), vezetéket lehetőség szerint ne egy színüt késöbb könyebben válogatod mi melyik volt. Gyári káblezésnél (3 ajtósnál) ajtóként 6 szál vezeték tehát 12 szál + 4 szál az egyik a tanksapka és a csmagtér től.

Szokott lenni a zárszerkezetben egy 3állású mikro kapcsoló ez fontos beépíteni mivel ha nem nyit a távkapcs akkor lehet kulcsal is. Az ajtó kárpitokat full le kell szedni. Ha nincs kikábelezve többet is :D

És imátkozz hogy a meg legyenek a gyárikábelek :D

sajna valószinű h nincs bekábelezve előre ezért kénytelen leszek megcsinálni. Gyári központit 5 ajtósba igen nehéz találni és azzal is kb ugyan annyit szívnék mint egy univerzálissal. Majd ha megérkezik akkor átolvasom a leírását és ha túl bonyolultnak tűnik akkor keresek vmi szakit és megcsináltatom vele. Elsősorban jó lenne ha sikerülne megoldani, mondjuk csomagtérajtót úgysem kötném rá. Majd a többi gyakorlatban kiderül. Amúgy köszi az infót
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.