Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok! Valaki meg tudná mondani nekem, hogy x14xe-hez a sebességmérő spirál hány cm hosszú? Állítólag B corsákhoz van "közepes " , meg "kis" méretű spirál :D

így néz ki hogy:

93-94 --> 855mm Gyári szám: 1268091

94- --> 1095mm Gyári szám: 1268415

ezek B corsa + tigra 1.2, 1.4, 1.6 benzinesekhez,

1.5 dízelhez: 890mm Gyári szám: 1268324

remélem tudtam segíteni, bár lehet azóta a gyári számok változtak mivel egy régebbi katalógusból néztem ezeket

Link to comment
Megosztás:

így néz ki hogy:

93-94 --> 855mm

94- --> 1095mm

ezek B corsa + tigra 1.2, 1.4, 1.6 benzinesekhez,

1.5 dízelhez: 890mm

remélem tudtam segíteni :D

pont 94-es évjárat :D az a baj hogy lemérni meg nem tudom, ilyen marha melegbe nem akarok bele bonyolódni, este felé meg nem fogok tudni rá érni.

Link to comment
Megosztás:

köszi Johnny a tanácsot, utánanézek. Más téma: csomagtérvilágítást kéne csinálnom a kocsi hátuljába mert sajna nincs. Elképzelésem szerint tennék egy kis neont és az adná a fényt :D hogy lehet azt megoldani h csak akkor világítson ha kinyitom a cstérajtót vagy nekem az is jó ha úgy meg lehet oldani h ha a világításkapcsolót kihúzom. Irták h vmi kapcsoló kell a csomagtérajtóhoz ami beszerezhető bontóból. Ez hol van pontosan az ajtón? Meglesném hátha van az enyémen. Bár nemhiszem :D

Link to comment
Megosztás:

köszi Johnny a tanácsot, utánanézek. Más téma: csomagtérvilágítást kéne csinálnom a kocsi hátuljába mert sajna nincs. Elképzelésem szerint tennék egy kis neont és az adná a fényt :D hogy lehet azt megoldani h csak akkor világítson ha kinyitom a cstérajtót vagy nekem az is jó ha úgy meg lehet oldani h ha a világításkapcsolót kihúzom. Irták h vmi kapcsoló kell a csomagtérajtóhoz ami beszerezhető bontóból. Ez hol van pontosan az ajtón? Meglesném hátha van az enyémen. Bár nemhiszem :D

Én az astránál nem szaroztam: vettem egy 12V-os szerelőlámpát és az van felszerelve és az eredeti izzó helyére bekötve.

Link to comment
Megosztás:

hy all. központizárat szeretnék a corsámba (5ajtós) Esetleg vkinek tapasztalata van h melyik márkát érdemes venni? nézelőtem vaterán és kb 4000ft-tól indul. Melyik lehet elfogadható. Azt se szeretném ha félévente cserélgetnem kéne

A csomiajtót csak gyári központi zárral lehet megoldani, vagy aki vállalja,ahhoz rendszeresen vissza fogsz járni,mert durva gányolással lehet csak megoldani.

Link to comment
Megosztás:

Én az astránál nem szaroztam: vettem egy 12V-os szerelőlámpát és az van felszerelve és az eredeti izzó helyére bekötve.
nem is rossz ötlet, csak nekem az a gáz h nincs gyárilag benne világítás, vagy legalábbis egy műanyag elem van ott a helyén. Viszont mi lenne akkor ha a tetőkárpitban levő világítás vezetékeit elviszem hátra és arra kötöm. Mondjuk sztem az nem 12V. Vagy marad a szerelőlámpa amit lehet kapcsolgatni.
Link to comment
Megosztás:

A csomiajtót csak gyári központi zárral lehet megoldani, vagy aki vállalja,ahhoz rendszeresen vissza fogsz járni,mert durva gányolással lehet csak megoldani.
vaterán láttam már pár ezer forintért gyári csomagtérajtóhoz való kzárat. Ha azt cserélném elméletileg onnantól már csak a vezérlőegységre kéne rákötni és kész. De ezt majd megoldja a szaki :D
Link to comment
Megosztás:

vaterán láttam már pár ezer forintért gyári csomagtérajtóhoz való kzárat. Ha azt cserélném elméletileg onnantól már csak a vezérlőegységre kéne rákötni és kész. De ezt majd megoldja a szaki :D

Nekem gyári zárja a csomit de lekötöttem 1 mert full felesleges kikötöttem az áramot róla és kulcsal nyitom. 2 folyamat szarakszik és csak 100adszorra lehet kinyitni. 3 ha feltörik a kocsit ne gombbal nyissák már ki a csomi ajtót szopjanak jobban. A kárpit alatt van a csatlakozó lehúzva, szóval visszakötni se tudják :D 4. Csomószor kamura nyitódik és csukódik be a zár mert ugye nem mindig van használva a csomagtartó. Vaterán meg van egy csomó riasztó mondjuk én bicskakulcsosat rakok majd be az első zárakat meg kilövöm amit már írtam is elől nem lesznek zárak.

Link to comment
Megosztás:

igazából sztem is fölösleges a csomagtérajtóra a kzár. Elsődlegesen a többire kéne mert eléggé idegesít h örökké nyomkodom le fel a kallantyúkat amikor ezt ki lehetne küszöbölni, és azért jóval praktikusabb is. Néztem én is ezeket a bicskakulcsos megoldásokat, de annyi féle fajta van mint a szemét, ezért kérdeztem h melyik lehet a jó. Sz@rt nem akarok venni azzal tuti mindig lenne vmi és egy idő után ugyan oda jutok mintha megvenném a jobb minőségűt, azt beszerelnék és kész

Link to comment
Megosztás:

igazából sztem is fölösleges a csomagtérajtóra a kzár. Elsődlegesen a többire kéne mert eléggé idegesít h örökké nyomkodom le fel a kallantyúkat amikor ezt ki lehetne küszöbölni, és azért jóval praktikusabb is. Néztem én is ezeket a bicskakulcsos megoldásokat, de annyi féle fajta van mint a szemét, ezért kérdeztem h melyik lehet a jó. Sz@rt nem akarok venni azzal tuti mindig lenne vmi és egy idő után ugyan oda jutok mintha megvenném a jobb minőségűt, azt beszerelnék és kész

Hát a jó az 50-100 ezernél kezdődik :D ezek a netesek mind szarok viszont 2-3 évet kibírnak azért egy 5-10 ezres riasztótól nem igen várhatunk csodát :D Olyat vegyél amire adnak garanciát azt ha szétmegy majd cseréli ez legyen az ő baja már :P Amúgy a spal tényleg nem rossz csak vaterán mindjárt 17 ezer :D Perpill ha most lenne pénzem erre akkor http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1463426473.html

ezt beraknám ja és jobban jársz ha te szereled be mint, hogy ezek a szerelők mert ilyen 10-20 ezreket kérnek el beszerelésért anyád.

Link to comment
Megosztás:

A csomiajtót csak gyári központi zárral lehet megoldani, vagy aki vállalja,ahhoz rendszeresen vissza fogsz járni,mert durva gányolással lehet csak megoldani.

Egyáltalán nem kell gányolni mert meglehet csinálni mágneses felpattintóval is amúgy az meg nem gányolás :D Falazáskor így szokták megcsinálni.

Link to comment
Megosztás:

Hát a jó az 50-100 ezernél kezdődik :D ezek a netesek mind szarok viszont 2-3 évet kibírnak azért egy 5-10 ezres riasztótól nem igen várhatunk csodát :P Olyat vegyél amire adnak garanciát azt ha szétmegy majd cseréli ez legyen az ő baja már :lol: Amúgy a spal tényleg nem rossz csak vaterán mindjárt 17 ezer :D Perpill ha most lenne pénzem erre akkor http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1463426473.html

ezt beraknám ja és jobban jársz ha te szereled be mint, hogy ezek a szerelők mert ilyen 10-20 ezreket kérnek el beszerelésért anyád.

tavaly beszéltem egy szerelővel aki direkt csak ilyenekkel foglalkozik. Akkor volt vmi szett náluk akcióban 20ért (központi + riasztó). Mondom nem is lenne rossz első hallásra. Persze 2év garanciával ami csak akkor él ha ott szerelik be. Oké, és az mennyi? Az 5ajtós corsának a 4ajtaját csinálnák meg, csomiajtó nem lenne bekötve a központira és így kerülne 30.000be a munkadíj. Szóval 50 :D na akkor köszi. Pá :lol:
Link to comment
Megosztás:

tavaly beszéltem egy szerelővel aki direkt csak ilyenekkel foglalkozik. Akkor volt vmi szett náluk akcióban 20ért (központi + riasztó). Mondom nem is lenne rossz első hallásra. Persze 2év garanciával ami csak akkor él ha ott szerelik be. Oké, és az mennyi? Az 5ajtós corsának a 4ajtaját csinálnák meg, csomiajtó nem lenne bekötve a központira és így kerülne 30.000be a munkadíj. Szóval 50 :D na akkor köszi. Pá :lol:

Lassan már az egész corsa nem ér egybe 50 ezret :D Nekem 40ért lakatolták ki de kb már totál kár volt az alja. Viszont így majd veszek egy fekete b corsát amin azok az elemek jobbak mint ami az enyémen szar átrakom ami kell a többit szépen kiárulom. Aztán veszek egy C20XE gsi astrát papír nélkül és lesz egy 7-8mpes kocsim. Szerintem ár érték arányba a corsa nagyon jó főleg egy c20XE-vel mindent ver kb :D ha még sokba is kerül a projekt mit lehet venni ennyiért? Amihez olcsó az alkatrész még most is megállja a design a helyét és 150LE? :lol: Minden kocsi tök alap szóval szerintem addig fogom hajtani a corsát amíg szét nem esik és lesz egy elég gyors kis gép is :P Ha vesz az ember egy 1.4es C-D corsát vagy polot golfot mivel van előrébb? Semmivel. Vagy anno egy 1.3mas új swift 3 millióért? Sokkal jobb kocsit lehet venni annyi pénzből.

Haverom otthon beszerelte magának igaz neki nem bicskakulcsos de az elv ugyan az. Vaterán vette és tök jó neki. De nekem a villamossági szerelő ismerősünk ingyen beteszi. Szerintem simán jó egy 10-20 ezres szett azt beteszi magának az ember van leírás, hogy kell.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Lenne némi problémám a corsámmal (1,4 benzines, X14SZ, 1996).

Egy ideje produkálja azt a hibát hogy kigyullad a sárga szervizlámpa, utána kialszik, majd néha néha felvillan, ezt egy kattanás kíséri (olyan mint amikor egy relé kapcsol) a kesztyűtartó felől, ekkor ránt egyet a motor(ezt többször is megcsinálja, és vagy megy tovább, vagy nem). ha alapjáraton vagyok akkor le is fullad. A megfigyelésem az hogy kb mikor eléri a 90 fokot akkor kezdi el. Az első szervizben azt mondták központi vezérlőegység, ez 40 000-be került. Egy darabig jó is volt, aztán megint rákezdett. Utána többektől hallottam hogy EGR, ekkor kiszereltem, kipucoltam. Itt is ugyanez, darabig ok, aztán megint. Most megint hallgattam egy "szakemberre", lezártam az EGR-t. Mondanom sem kell, ugyanaz volt mint eddig. Valakinek hasonló tapasztalata, vagy ötlet? Én már kifogytam.

Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.