Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

gyári minőségű ÚJ kormányművet utcai áron 50ezer, ha hidraulikus akkor 165, de ezek teli árak és ebből még bőven lehet okosítani...szóval aki azt mondta,hogy felújítja 250ezerért,annak vihetsz majd egy új kormányművet 50ért amit fel is dughatsz neki...átb*szós qrva szerelők tisztelet a kivételnek

ezért is járok mindig több szerelőnél. volt olyan aki pl azt mondta hogy a felsőtömítés szett 36000 huf + a beszerelése 60.000 huf amivel nem is lenne gond de ha így nézem még 2 probléma és vehetek egy másik corsat :D

De végén megnéztem és is és ami szettet akart 30e adni boltban is 26000 alapból amit olyan 18000 kaptam volna meg. (boltos jó barátom és lett volna kedvezmény)

A mostani szerelő meg 10e-20e csinálná meg szóval........(meg tudom hol lakik :D )

A 2. szerelő akihez vittem a stabilizátort csináltatni 16000 fizettem neki 2 db bilincsért meg 2 db gumiért. Meg hogy összerakta. néztem neten a gumi 800ft/db volt a bilincs meg olyan 1000-1500/db

Vissza is mentem a palihoz de akkor azt mondta hogy ez eredeti GM bilincs......

Többet hozzá se mentem. Ezért inkább kérdezek. Unom hogy szinte összes szerelő csak le akar húzni :D

Az előző autómhoz még az öregek értettek nem is volt vele gond és fillérekért volt szinte minden hozzá (sajna ehez nem akart hozzányúlni de legalább őszinte volt!)

Link to comment
Megosztás:

Állítottam a tuningboxon, meg szerintem múltkor szorult kicsit a kézifék.

Így most jobban gyorsul 4.ből,mint régebben 3.ból. 9.3 sec volt a 60-100 harmadikból,most 9.1 kell neki negyedikből.

Harmadikban 60-100 6.8sec lett. Meg elég meleg ,31fok volt a TID-en, 15fokban ez akár 1mp-el jobb lehet.

Videó

X12SZ FTW!!!!!

Ezek lassított felvételek? :D

Link to comment
Megosztás:

Corsa B, Astra F, Vectra A, Vectra B és Calibra külső kilincsek csereszavatosak egymással. Mindegyik, tehát hátsó (zár nélküli) is felmegy előre illetve az első is hátra ha valakinek ilyen perverziója van.

Amire figyelni kell az az hogy ezekből a kilincsekből kétféle volt a kialakítást tekintve: volt egy '95 előtti szögletesebb fajta, és egy a '95-ös modellfrissítés utáni lekerekítettebb. Egymással ezek is felcserélhetőek (szvsz a '95 utáni szebb), mindössze arra kell figyelni hogy ha az ajtózárat nem akarod megszüntetni, tehát '95 előtti záras kilincset cserélsz '95 utáni úgyszintén zárasra, akkor utóbbiból a zárhengert is meg kell venni és átlamellázni, mert az újabb fajta kilincs kicsit domború (hajszálnyit kiáll az ajtó síkjából, nem simul úgy bele mint a régebbi), ebből következően a zárhenger ami benne van az is hosszabb hogy síkban legyen a kilinccsel. Össze lehet rakni a régebbi zárhengerrel is, de akkor ronda, kb. 1mm-es rés lesz a kilincs és a zár között.

Illetve még annyi hogy ha fényezni is akarod akkor jobban jársz ha eredetileg is fényezett kilincset veszel (még ha nem is stimmel a szín), mert a gyárilag fényezetlen az ilyen rücskös felületű, emiatt sokkal nehezebb utólag lefényezni, alaposabb előkészítést igényel, különben nem marad meg rajta a festék.

Én sima mezei zár nélküli kilincset szeretnék előre berakni, szóval a zár nem izgat.

Link to comment
Megosztás:

Hozzá falazott hátsó ajtót és ha akksi off, akkor fej vakar! :D

Egyszer beszéltem egy hondás sráccal, neki volt megcsinálva ilyen kilincs nélküli megoldással a verda.

Egyik reggel pont amikor sietnie kellett volna akkor adta fel a szolgálatot az aksija szóval jól meg szívta :D

Vhonnan szerzett vmi ügyes lakatos aki kinyitotta neki :D (természetesen jól szétbarmolt mindent)

Ilyen esetben nekem se lenne lövésem se ,hogy nyitnám ki ? :lol: Csomagtérajtó ha falazva van akkor kilőve, oldalsó ajtók kilőve, motorháztető megint kilőve :lol:

Ti mit csinálnátok ? Vagy van vkinek egy kis tolvajképessége :P

Link to comment
Megosztás:

Egyszer beszéltem egy hondás sráccal, neki volt megcsinálva ilyen kilincs nélküli megoldással a verda.

Egyik reggel pont amikor sietnie kellett volna akkor adta fel a szolgálatot az aksija szóval jól meg szívta :D

Vhonnan szerzett vmi ügyes lakatos aki kinyitotta neki :D (természetesen jól szétbarmolt mindent)

Ilyen esetben nekem se lenne lövésem se ,hogy nyitnám ki ? :lol: Csomagtérajtó ha falazva van akkor kilőve, oldalsó ajtók kilőve, motorháztető megint kilőve :lol:

Ti mit csinálnátok ? Vagy van vkinek egy kis tolvajképessége :D

Én már törtem fel a saját corsám egy szál dróttal, de mázlim volt vele, hogy nem gyári kp zár van benne. :P

Link to comment
Megosztás:

Ha az én 45lovasom ennyi idő alatt gyorsul 60-100-ra akkor a tiétek dúrva lehet,mivel kétszer erősebbek ezért olyan 3-4mp is elég 60-100-ra harmadikban nem? :D

Bárcsak nekem is 1.4-em lehetne.... :D

Ilyet még életembe nem láttam, hogy valaki így erőlteti ezt a 45 lovas motort komolyan befogok szereltetni egy ilyen motort égőnek érzem, hogy 82le van a verdámba és h nincs benne tuningbox amin tudok tekegetni 15 lóerőket XD

Link to comment
Megosztás:

Délelőtti mese:

Tegnap visszakaptam a verdát,teljes felső tömítés csere, síkolás stb + fékfolyadék csere....komolyan csoda történt, a fék - amióta nálam van a kocsi - nem fogott így. A fékhatás mintha a 20x-osára nőtt volna! Nagyon komoly :D Aztán elmentem újpestre és mikor onnan indultam volna haza,olajlámpa ki, aztán helo...nem kapot a moci olajat, megpróbáltam elmenni a közeli szerelőhöz, hát nem sikerült.félúton megállt a vas...anyámtól kapott felvágott ananászt elővetem és elakadás jelzővel az út közepén elfogyasztottam... :D

Link to comment
Megosztás:

Délelőtti mese:

Tegnap visszakaptam a verdát,teljes felső tömítés csere, síkolás stb + fékfolyadék csere....komolyan csoda történt, a fék - amióta nálam van a kocsi - nem fogott így. A fékhatás mintha a 20x-osára nőtt volna! Nagyon komoly :D Aztán elmentem újpestre és mikor onnan indultam volna haza,olajlámpa ki, aztán helo...nem kapot a moci olajat, megpróbáltam elmenni a közeli szerelőhöz, hát nem sikerült.félúton megállt a vas...anyámtól kapott felvágott ananászt elővetem és elakadás jelzővel az út közepén elfogyasztottam... :D

Like a boss! :P

Amúgy beállt,mint a gerely? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.