Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

most ezt igy nem tudom innen bentről megnyitni,de anno mikor volt akciósan a motortató bak,vettem egy párat,szóval most ott figyel egy halom a spejzban :D

Maga a gumibak? A Kadetté? Ha az, akkor olyant mennyiért adnál? :D

Amit én árulok, az az a két vas, amit annó a tiédbe is beraktam. :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

akkor másképpen kérdezem. Ez bemenne a hótsáó hangszóró helyére? (3ajtós edisön)

Befér mert 13 centis van hátul asszem de bontsd ki és akkor mérd le az a biztos úgy is vissza kell majd tenni :D Csak ennek az árából megint lehet venni zsír új 16,5 szettet vagy ovált ahogy fentebb is írtam szerintem full nem éri meg.

Link to comment
Megosztás:

Visszakaptam a kocsimat,hengerfej síkolás,összes tömítés csere, plusz kiegyenlítő tartály csere (+8LE) :D

Nájsz :D Én is örültem, amikor újra vissza kaptam a kis corsát a lakatostól :D már lehetne beletolni az NE vagy XE motort + egy két elem csere és hibátlan lenne, meg kéne GSI ülés valahonnan :/ Ja a kondit sikerült rövidre zárni újra feltöltöttem rákötöttem egy izzót és világított szóval úgy néz ki működik. Volu előre tudok beszerelni hátsó 5 ajtós corsa kilincset zár nélkül vagy astráért? Köszi

Link to comment
Megosztás:

Nájsz :D Én is örültem, amikor újra vissza kaptam a kis corsát a lakatostól :D már lehetne beletolni az NE vagy XE motort + egy két elem csere és hibátlan lenne, meg kéne GSI ülés valahonnan :/ Ja a kondit sikerült rövidre zárni újra feltöltöttem rákötöttem egy izzót és világított szóval úgy néz ki működik. Volu előre tudok beszerelni hátsó 5 ajtós corsa kilincset zár nélkül vagy astráért? Köszi

Astráé van az enyémben kulcsnyílás nélkül, majdnem passzol, egyedül van egy ilyen fém keret belül ami nem egyezik a corsáé és az astráé,tehát ha van astra kilincsed astra belső fémkeretttel akkor egy az egybe be tudod tenni...finom ujjgyakorlatos meló :D

Link to comment
Megosztás:

Astráé van az enyémben kulcsnyílás nélkül, majdnem passzol, egyedül van egy ilyen fém keret belül ami nem egyezik a corsáé és az astráé,tehát ha van astra kilincsed astra belső fémkeretttel akkor egy az egybe be tudod tenni...finom ujjgyakorlatos meló :D

Oké köszi, akkor astra kilincset is vehetek, és a corsa 5 ajtós hátsó kilincs felmenne előre? :D Valami 5 ajtós megleshetné sac per kbra :D köszi.

Link to comment
Megosztás:

Dirty: Hogyan töltötted fel a kondit? Amúgy nekem is kellene belső kilincseket cserélnem mert sztem tropára ment a rugó bennük és nem akarja visszahúzni a nyitókart.

ja igen Dirty, én külső kilincsekről beszéltem mielőtt elbeszélnénk egymás mellett :D

Link to comment
Megosztás:

ezt már úgy hívják, hogy kocsi :D 1.2 GT de nem tuningboxos látod hakapeszi így kell mennie egy 1.2nek :D

Állítottam a tuningboxon, meg szerintem múltkor szorult kicsit a kézifék.

Így most jobban gyorsul 4.ből,mint régebben 3.ból. 9.3 sec volt a 60-100 harmadikból,most 9.1 kell neki negyedikből.

Harmadikban 60-100 6.8sec lett. Meg elég meleg ,31fok volt a TID-en, 15fokban ez akár 1mp-el jobb lehet.

Videó

X12SZ FTW!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Dirty: Hogyan töltötted fel a kondit? Amúgy nekem is kellene belső kilincseket cserélnem mert sztem tropára ment a rugó bennük és nem akarja visszahúzni a nyitókart.

Visszakötöttem a rendszerbe és ennyi töltöttem kicsit, lekötöttem a biztosítékot ráküldtem a lámpát és világított biztosíték vissza aztán mentem ide oda és már feltöltődik hamar.

Link to comment
Megosztás:

Állítottam a tuningboxon, meg szerintem múltkor szorult kicsit a kézifék.

Így most jobban gyorsul 4.ből,mint régebben 3.ból. 9.3 sec volt a 60-100 harmadikból,most 9.1 kell neki negyedikből.

Harmadikban 60-100 6.8sec lett. Meg elég meleg ,31fok volt a TID-en, 15fokban ez akár 1mp-el jobb lehet.

Videó

X12SZ FTW!!!!!

hogy is szokta ezt Johnny mondani? napi hakapeszi :D :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Lenne pár kérdésem remélem valaki tud rá válaszolni!

a vasam: '95 corsa b 1.4i (x14xe) (így volt hirdetve mikor vettem corsa b 1.4 Si sport)

Mikor megvettem miden olyan dolgot megcsináltattam rajta amit meg kellet. Persze nem én találtam ki mit kell több szerelőnél is jártam.

Ami javítva lett:

Fékek (1 keréken volt jó)

stabilizátor rúdon volt eltörve egy bilincs

ékszíjjak

gyertyák

benzinszűrő stb....

Észrevettem hogy az egyik hátsó kerék kocogott. Kerékcsapágy csere volt 1 hete utána rá is lett állítva.

Azóta olyan hangot hallok mintha kavics lenne a gumiba. kerékcsavarokat meghúztam de olyan 50km/h hallon a legjobban vajon mi lehet az? Kínomba levettem a kereket is de kavics nem volt benne. Sajnos a fék kicsit nyikorgós lett nem veszélyes, bemérettem rendben van!

Fogyasztásba jó a kocsi hosszútávon 5L-6L de a városba 10L de ha hosszabb útra megyek akkor valahonnan szivárog az olaj ez inkább 130km/h tempónál jön ki ha nagy gázt kap akkor látványosabb :D Érdemes cseréltetni?

Egy felső tömítés szett elviekben megoldaná a gondot? Igazából nem annyira veszélyes árba és a szerelő aki csinálja olcsón dolgozik.

kenyérgázas a kocsi de a kormányba van egy 3mm holtjáték ami engem zavar de a szerelők szerint nem kell vele foglalkozni mert nem gond szerintetek? Ha elengedem a kormányt egyenesen megy :D

Inkább nagyon rossz úton zavaró illetve ha gyorsabban megyek kanyarba rossz úton veszem észre kicsit rázza a kezem.

Én azt az infót kaptam hogy a kormányművet kellene felújítani ami 250e Huf. 13" kerekek vannak igaz a gumi nem gyári méret de az eltérés 1,8% szóval nem lehet gond. Minden egyéb szerelő szerint egyben van!

Hétvégén lagziba voltam és a két kisgyerek jött velem nekik bejött a központi zár játszottak vele rendesen :D

Azóta nem zárja a 3. ajtót.

Kiszereltem feszkót kap. Szétbontottam a elektromos zárat igazából csak egy dc motor van benne működik. Labortápegységre tetem rá 13V kapott 200mA vett fel és forgott. Igazából arra tudok gondolni nem kap elég áramot. Lehet ez? A vezérlőjét még nem kerestem meg de meg fogom!

kül lendületes kis autó mindig próbálgatni szoktam hogy él e még a motor 4es alapjáraton simán megy előre többen ülünk benne akkor is. hűtővíz szintje állandó. Amúgy az olajat nem eszi. Nem kartergázas (ez nem tudom mit jelent pontosan de a szerelő mondta). Télen kicsit nehezebben indult volt pontosabban nem az első pöccre inkább a 2. ra ( olyan mintha kettőt fordul az önindító). Nem szoktam nagyon gyalázni még a pályán is 100km/h szoktam menni úgy fogyaszt a legjobban kb. (-2L vagy -3L sokat számít)

Info a vasról

Link to comment
Megosztás:

Oké köszi, akkor astra kilincset is vehetek, és a corsa 5 ajtós hátsó kilincs felmenne előre? :D Valami 5 ajtós megleshetné sac per kbra :D köszi.

Corsa B, Astra F, Vectra A, Vectra B és Calibra külső kilincsek csereszavatosak egymással. Mindegyik, tehát hátsó (zár nélküli) is felmegy előre illetve az első is hátra ha valakinek ilyen perverziója van.

Amire figyelni kell az az hogy ezekből a kilincsekből kétféle volt a kialakítást tekintve: volt egy '95 előtti szögletesebb fajta, és egy a '95-ös modellfrissítés utáni lekerekítettebb. Egymással ezek is felcserélhetőek (szvsz a '95 utáni szebb), mindössze arra kell figyelni hogy ha az ajtózárat nem akarod megszüntetni, tehát '95 előtti záras kilincset cserélsz '95 utáni úgyszintén zárasra, akkor utóbbiból a zárhengert is meg kell venni és átlamellázni, mert az újabb fajta kilincs kicsit domború (hajszálnyit kiáll az ajtó síkjából, nem simul úgy bele mint a régebbi), ebből következően a zárhenger ami benne van az is hosszabb hogy síkban legyen a kilinccsel. Össze lehet rakni a régebbi zárhengerrel is, de akkor ronda, kb. 1mm-es rés lesz a kilincs és a zár között.

Illetve még annyi hogy ha fényezni is akarod akkor jobban jársz ha eredetileg is fényezett kilincset veszel (még ha nem is stimmel a szín), mert a gyárilag fényezetlen az ilyen rücskös felületű, emiatt sokkal nehezebb utólag lefényezni, alaposabb előkészítést igényel, különben nem marad meg rajta a festék.

Link to comment
Megosztás:

Corsa B, Astra F, Vectra A, Vectra B és Calibra külső kilincsek csereszavatosak egymással. Mindegyik, tehát hátsó (zár nélküli) is felmegy előre illetve az első is hátra ha valakinek ilyen perverziója van.

Amire figyelni kell az az hogy ezekből a kilincsekből kétféle volt a kialakítást tekintve: volt egy '95 előtti szögletesebb fajta, és egy a '95-ös modellfrissítés utáni lekerekítettebb. Egymással ezek is felcserélhetőek (szvsz a '95 utáni szebb), mindössze arra kell figyelni hogy ha az ajtózárat nem akarod megszüntetni, tehát '95 előtti záras kilincset cserélsz '95 utáni úgyszintén zárasra, akkor utóbbiból a zárhengert is meg kell venni és átlamellázni, mert az újabb fajta kilincs kicsit domború (hajszálnyit kiáll az ajtó síkjából, nem simul úgy bele mint a régebbi), ebből következően a zárhenger ami benne van az is hosszabb hogy síkban legyen a kilinccsel. Össze lehet rakni a régebbi zárhengerrel is, de akkor ronda, kb. 1mm-es rés lesz a kilincs és a zár között.Illetve még annyi hogy ha fényezni is akarod akkor jobban jársz ha eredetileg is fényezett kilincset veszel (még ha nem is stimmel a szín), mert a gyárilag fényezetlen az ilyen rücskös felületű, emiatt sokkal nehezebb utólag lefényezni, alaposabb előkészítést igényel, különben nem marad meg rajta a festék.

igen ezt elfelejtettem mondani, nekem ugye nem volt ez gáz mert müanyagos leheggesztette, és utána telibe lett fényezve így mindegy volt hogy pár mm-rel beljebb van a zárhenger :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Én azt az infót kaptam hogy a kormányművet kellene felújítani ami 250e Huf. 13" kerekek vannak igaz a gumi nem gyári méret de az eltérés 1,8% szóval nem lehet gond. Minden egyéb szerelő szerint egyben van!

gyári minőségű ÚJ kormányművet utcai áron 50ezer, ha hidraulikus akkor 165, de ezek teli árak és ebből még bőven lehet okosítani...szóval aki azt mondta,hogy felújítja 250ezerért,annak vihetsz majd egy új kormányművet 50ért amit fel is dughatsz neki...átb*szós qrva szerelők tisztelet a kivételnek

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.